Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hop hop....to znowu ja!!!!
Dalej nikogo nie było?
A ja mam dla Was mega sensacje:
Sama jeszcze z szoku nie wyszłam...ale jednak powoli to do mnie dociera:
Olis dzisiaj zaczął siedziec!!!! 😮
Wiem,ze to nieprawdopodobne,bo ledwie skończył 4 miesiace....ale jednak.
Dzisiaj byłam u Taty w szpitalu i Mąz się nim zajmował od 11 do 15.....i jak wróciłam to normalnie dałam cyca....bawiliśmy sie....pózniej do Was pisałam jak on spał...no i jak się obudził to wzięłam go na mate i bawił sie ze starszym synem.....Ja patrzę ,a on siedzi!!!Kacper za nim ale wcale go nie trzymał
Myślała,ze padne....wołam Męża zeby zobaczył,bo ja mam chyba jakieś omamy...a on mi na to....Ale Mamusia z Ciebie....on juz do południa sam siedział
Narazie to jego siedzenie trochę nieporadne....kilkanaście sekund i się chwieje....ale to juz ten czas...sztywno głowę trzyma i telewizor oglada....Wiem,że to za wczesnie i na pewno go nie bede za długo w tej pozycji trzymac.....ale szok normalnie....Kacper wczesnie zaczął chodzić....bo miał 9,5miesiąca...ale siedział tak jak Oli jak miał 6miesięcy
Musze Wam fotke jakoś wstawic...zaraz Męza poproszę.....
Same zobaczycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej!Maxaro to zdolnego masz synka...ślicznie siedzi...buziaczki dla niego 😘 😘 😘
A mój dzis wstał po 7godzinie i sam urzędował w łóżeczku do 8godziny...a zastałam go w pozycji na brzuszku...już ostro sie wziął za przewracanie...aż strach go samego zostawić... 😲
A my wczoraj bylismy u znajomych i wypiłam piwko a dzis mam łeb jak sklep...tak mnie jakos głowa boli... 😞 😞 mam problem z małym ,nie chce jesc...wypluwa smoczka i odtraca ręką butelke...zje z 50ml maximum 90...i nie chce...może wiecie co może być przyczyna???bo zaczynam sie martwić... 😞 ale w nocy zjada po 180ml to dziwne,czemu tak mało je w dzien...???a i kupke wczoraj zrobił ale z wielkim trudem no i niestety twardą...wczesniej nie miał z tym problemów a teraz... 😞
No a wczoraj u tych znajomych co bylismy to oni tez maja synka tylko ze ponad miesiac starszego od Gracjana i wiecie co on jest mniejszy i chudszy od mojego smyka... 😲 ale te dzieciaczki się różnią... 😉
Dobra lece...bo moja maruda buczy...:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dalej nikogo nie ma... 😞 mój Gracuś wkoncu sobie drzemke zrobił... 🙂wiecie ostatnio sie boje małemu cokolwiek nowego dawac do jedzenia...bo potem takie problemy z tą kupką... 😎 nawet sie zastanawiam czy kaszka mu nie szkodzi???czy nie robie za gestej???powiedzcie mi dziewczyny ile dac kaszki do mleka modyfikowanego na 150ml>>>?bo dawałam tak cztery łyżki... 🤨 i teraz nie wiem czy nie za duzo...a ta kaszka to taka jest wtedy akurat do picia z butli... 🤨 wiec nie wiem sama.... 😞 ale mam problemy...hi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Malinko
Ja byłam w kosciółku i u Taty w szpitalu....
Z kaszka jest tak,że po ryzowej dzieci czesto mają problemy ze zrobieniem kupki....i bez znaczeenia ile jej dasz....bo kazda inaczej robi...zalezy jaką Gracjanek woli.....Proponuje Ci zmień mu moze na kukrydziana lub pszenna....Poza tym polecam danie i deserki w słoiczkach hippa....niewiele droższe od gerbera czy bobowity...a masz pewnosć ,ze z ekologicznych warzywb i owoców...poza tym tam jest taki bajer,że na kazdym słiczku jest informacja...że....np.szpinak rozrzedza stolec....a jabłko zagszcza...i tak na każdym....wiec jak masz problem z biegunka dajesz to...a jak nie może kupki zrobic to np.ten soczek czy deserek....Oliś jest dalej na cycku,....ale jak zacznie jesc stałe pokarmy to z hippa.
Aha iwiecie co mi dzis bratowa pordziła....zeby Oliśkowi dawać w nocy wode lub herbatke.....bo jej Alan tez sie tak budził...i po tygodniu oszukiwania dał na luz i spał cała noc....Ja marze choc o 4-5 godzinach 😞
Aha i musze Wam Ciotki poskarzyc na Olisia....Jak go karmię to ładnie ssie dopuki głodny jest...a pózniej łapie w dziasła z całej siły ...szyderczy uśmiech...a pózniej jak nie szarpnie...to ja az wyje.....a on sie cieszy....az strach co bedzie jak mu te zeby wyjda....Spotkałam po drodze z kościoła kolezanke ,która ma 4 dzieci i wszystkie karmiła 8 mies cyckiem i mówi żeby o opierniczyc i zabrac mu cycka jak tak robi...bo mi odgryzie
Oki spadam ,bo mój PAN sie obudził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie 🤪 widzę że nas tylko trójca została...aaa Madzia jeszcze zagląda ale Niunia to chyba o nas zapomniała 😞 😉
My wczoraj pojechaliśmy z Bartkiem nad morze...pierwszy taki spacerek.Podziwiał wieelka wodę i ptaszki,które niesamowicie hałasowały 😁 😁 😁
Całe szczęście już się wykurował za to mi gile do kolan wiszą heheh 🙃
Malinka może Gracjankowi dokuczają ząbki - niektóre dzieci nie chcą wtedy jeść...a co do kaszki- konsystencja nie ma znaczenia jeśli chodzi o kupki tylko właśnie składniki tak jak napisała Maxara,spróbuj zmienić na kukurydzianą albo mieszaj...
Maxara brawo dla Olisia 🤪 🤪 🤪 zuch chłopak - to zaskoczył mamę hahaha...Jak sobie klapnął siedzonko to znaczy że silny jest 😁 mój jeszcze się giba na wszystkie strony...za to muszę mu chyba kubeczek kupić bo nie chce pić soczków czy kaszki z butli :P

miłego popołudnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😉
Weekend dosc intensywny 😉
bylismy w sobote u rodiznki meza i nam sie troszke przedłuzylo wiec jak wpadłam do domu to odrazu kompanko dzieci,jesc i do spanka 😉
A wczoraj była u mnie przyjacioka ze swoimi dziecmi i mezem...Tomus ma 5 tyg 😉 no i zaczyt popropsili bym została chrzestna Tomeczka 😉

Pozatym zostało 6 dni do wyjazdu Dawida wiec wszytsko na glowie...szalenstwo jakies znow sie zatsanaawiam jak ja to wsyztsko sama ogarne 😞 Masakra!!
Zuzia ma taki lezaczek...juz w sumie sie w nim nie miesci ale uwielbia do teraz w nim lezec i wiecie co...podnosi sie z niego wiec jzu troche strach ja zostawic...a jak sie obracała na plecki to teraz jej sie niechce ...pozatym...woli na siedzaco caly zcas by siedziala...choc jak sie ja troszke na lezaco podlozy podnosi sie i niehcce nerwy wtedy ma,ze hoho
Od dwoch dni z rana po zjedzeniu rzyga mi na posciel i na mnie niewiem co ejst przyczyna ,ale martwi mnie to..niewiem czym to jest spowodowane moze tym,ze zbyt łapczywie je????
Buziaki dla dzieci 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja o was nie zapomniałam..zagladam co dzien,ale poprostu czasem nie mam co badz czasu by napisac ..ale jestem z Wami na bierzaco 😉 😉 😉

Teraz włąsnie Natii poszla do pikola potem maz jedzie na reszte badan...a Zzuia spi..wiec dzis dzien praktycznie z maluszkiem..fajnie jak jest malo ludzi w domu to robota jakos lepiej mi idzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... 🙂 ja juz na nogach od 7godziny... 🙂 czesc Madziu 🙂
No mojemu małemu tez sie ostatnio wiecej ulewa...dziwne to... 😞 dzis jak nie zacznie jesc wiecej to dzwonie do lekarza...bo zjada w dzien tylko po 60ml... 😞 i to z wielkim trudem...nie wiem co mu jest,goraczki nie ma,i nic mu nie dolega 🤨 wiec o co chodzi?
OOO moje malenstwo już nie chce leżec ide do niego... 🙂 bede pozniej...papa buziaczki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny...

Boże Gracjan już 5 mieszków kończy - matko jak ten czas galopuje 😉 😉 😉

My też nie spimy od 7 - tak już bez budzika mogę liczyć na Bartka 🙃 Ale budzi się,ja go biorę do siebie do łóżka i się bawi grzecznie zaraz go nakarmię i pewnie sie jeszcze zdrzemnie...

Madzia to chwilowe zamieszanie u Ciebie...takie przygotowania najgorsze - ja to nie lubię pakowania blee...za to lubię podróżować i niestety nie omija mnie ta czynność hihih 🤪

Malinka ciekawe co to z Gracjankiem sie dzieje...jak pójdziesz do lekarza to daj znać co mądrego powiedziała...Swoją drogą to ciekawe - dziecko wygląda na zdrowe i z niewiadomej przyczyny nie chce jeść...ja na apetyt Bartusia to nie mogę narzekać 😁 zazwyczaj zjada pół słoiczka jakiejs potrawy ale ostatnio jak dałam mu jabłko z bananem to się wydarł domagając się jeszcze i zjadł cały i dopił cyckiem.

Pisałam do Natalki,też Kacperka karmi już różnymi pysznościami...duży jest waży prawie 9 kg tak jak Gracjan...to nasze dwa duuuże chłopaki 😁 😁 😁

Pisała może któraś do niuni?właśnie wysłałam sms-a i czekam na odpowiedź....no a więc tak: Niunia zapracowana i nie ma czasu na brzuszek ale jak będzie miała wolne to zajrzy...no i tęskni za Amelką jak jest w pracy...A Amelka turla się z plecków na brzusio i uczy się siadać w specjalnym krzesełku no i pękło jej dziąsełko więc zbliża się pierwszy ząbek !!!

No a mój chłopczyk właśnie skończył cyca i będzie lulkał,a ja będę mogła ogarnąć chałupkę 😁

Pozdrawiam serdecznie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Oliś u mnie na kolanach dyktuje co mam pisać....przede wszystkim buziaki dla wafli z brzuszka:laugh:
Madzia oklask za pojawienie się u nas 😉
Miałam Was zapytac-kiedy wracacie do pracy?
Bo ja prawdopodobnie od nowego roku szkolnego czyli od września jak nie pózniej....
Malinko nie przejmuj sie tym ,że Mały nie je...może go dziąsaełka bolą...i on tak reaguje....zważ go jak przybiera ładnie to jest ok
Oki muse spadać ,bo afera jest....cyckowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie znalazłam fajny wierszyk :

Dzieci , to szczęście każdej mamy
To skarb głęboko zakopany
Kiedy rośnie powoli się otwiera
A gdy dorasta płatki swe otwiera

To radość wielka, taki skarb posiadać
I wielkie szczęście z nimi szczęście dzielić
Więc podziękujmy im za radość
Bo jakże smutny byłby świat bez Dzieci...


Jak chodzi o pracę to ja na razie przechodzę na urlop wychowawczy a dorywczo zajęłam się dystrybucją w FM GROUP...jak się uda to chciałabym 3 lata pozostać na wychowawczym ale to nigdy nie wiadomo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to juz nic chyba nie pomoże...zerobik daje powolne efekty.No cóż starość nie radość hihi,,,w pewnym wieku juz ciężko się chudnie 😞 A na takie cuda rózne to mnie nie stać.Ale pomysł niezły ktoś miał na interes...Mi się marzy otwarcie kawiarni ale kasy brak na rozkręcenie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni no to szoruj do Urzędu Pracy...bo resort pracy dał jakies pieniądze dla Mam powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim...na rozkręcenie własnego interesu
Ja sama o tym myślałam....Tylko ja o otwarciu złobka....takiego z prawdziwego zdarzenia i zeby chociaż troche dotowanego -przez ministerstwo....bo u mnie w miescie jest tylko 1 ....i dostanie sie do niego graniczy z cudem.....reszta to prywatne gdzie czesne wynosi 800zł miesiecznie.....:laugh: .....kogo na to stac?....widac po liczbie dzieci....po 5 w grupie....Dlatego narazie nie wracam do pracy.....bo ra ,ze sie do żłobka nie dostanie...a dwa to chorowac by zaczął w 100%.....Bratanek miesiac chodził i z tego 5 dni był reszte chorował...łącznie z zapaleniem płuc...a zapłacić musiała za miesiac.....szkoda dziecka
A reszta z Was laski kiedy wraca do pracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...