Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziewczyny znalazłam coś o wadze... link jakoś mi nie chce sie skopiować 😮 wiec robię kpiuj wklej i możecie poczytać :
Dziewczyny, może Wam się przyda - waga płodu w centylach w poszczególnych tygodniach ciąży (ze strony Mediweb). Zrobiłam od 22 tc, ale jeśli któraś chce wcześniejszą wagę, to niech napisze, spojrzę.

Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko.

Mozna w sumie założyć, że jeśli na usg w 2 tygodniu dziecko było na 90 centylu, to podczas dalszych również będzie wysoko - można sobie oszacować mniej więcej wagę w następnych tygodniach.

To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie wytyczne...

22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)

31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)

36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)

40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

n0vika napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
n0vika napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
n0vika napisał(a):
Zocha napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
n0vika napisał(a):
hej dziewczyny 🙂
jak samopoczucie ?
ja od rana na zakupach byłam , małych co prawda ale udało mi się znaleźć ubranka w fajnej cenie. wczoraj byłam u lekarza , niby wszystko pięknie ładnie , ale szyjkę mam miękką 😞 co mnie strasznie zaniepokoiło 😞 przesadziłam z wykorzystywaniem mojego dobrego samopoczucia 😞
także teraz będę już na pewno częściej wpadał i się udzielała .

No bo inaczej bedziem w dupala kopac !!! 😜 😉 Musisz sie oszczedzac Kochana teraz wszystkie musimy ...

święte słowa 🙂 dlatego np ja ... leże przed kompem zamiast np. sprzątać 😉


kurcze ja to wszystko robiłam ,a teraz nie mogę nic . z jednej strony ciesze się ze wreszcie odpocznę , ale z drugiej się martwię.
ale głupio się porobiło szwagierce i teściowej jak im powiedziałam co się dzieje , bo przecież jeszcze kilka dni temu pieprzyły że ciąża to nie jest choroba. teraz obydwie cicho siedzą .
na szczęście mam znajomą położną środowiskową , trochę mnie uspokoiła , ale ... zawsze to ale ... 😞

Niech teraz dewotki kolo Ciebie robia i nie zrzedza 😉 😉 😉 😉 Nie martw sie ,rozwarcia nie ma ,czyli ok 🙂Nie mocz sie tylko prysznic rob i oszczedzaj 😉Kazda z nas sie wkurza ,ze tego nie moze zrobic ,tamtego,ale teraz mamy wazniejsze spr na glowie niz ,np.nie umyte okna 😉 Chlop nie zrobi tak jak kobieta i ja juz nieco na luz wrzucilam ,trzeba dbac o siebie i dzidzie 🙂


u mnie chłopy pracują 😉 a poza mną są jeszcze 2 baby. więc będzie tak jak powinno 😉 😁
ja strasznie leniwa byłam przed ciążą... a w ciąży dostałam jakiegoś speeda 😁 no i teraz mam , na legalu mogę wrócić do starych nawyków 😉
ale i tak odeszło mi jedno zmartwienie , moja siostra tydzień temu wylądowała w szpitalu z podejrzeniem mononukleozy 😞 ponad tydzień (zanim poszła do szpitala) miała gorączkę 40 stopni , nic nie pomagało , dopiero ketonal w kroplówce to zbił. a byłam przerażona , nie dość że o nią to jeszcze o siebie i dziecko , bo miałam z nią kontakt , nawet piłyśmy z jednej butelki ! a mononukleoza to tzw choroba pocałunków , bo przechodzi przez ślinę ... dziś dostała wyniki na posiew na to badziewie , na szczęście to nie to ! 🙂 jutro wraca do domu , wyniki ma coraz lepsze. zaatakował ją jakiś wstrętny wirus , a że osłabiona była to ja męczyło ...

oj to musiala przejsc -obie musialyscie ,ale dobrze,ze juz oki 🙂


strasznie zeschizowana była , jeszcze ją straszyli pobieraniem szpiku do badania .... nie dość że zabieg nieciekawy to i tak kojarzy się tylko z jednym.
ale dobrze że już dobrze 🙂
ja wczoraj tak sobie siedziałam tez na allegro. na razie pościel do wózeczka zamówiłam 🙂 ale teraz to się dopiero zacznie 😁

jaka???pokaz linkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
smerfetka napisał(a):
wczoraj pół dnia na allegro, ale zrobiłam wyprawkowe zakupy. Nie mogę się doczekać jak przyjdą. Zamówiłam butelki, pieluszki tetrowe i papmpersy, smoczki i różne takie gadżety.
Macie może w planach kupić taki wałeczek dla Dzidzi, żeby nie przekręcała sie na plecki?

Fajna spr,ale ja to niewiem ,poki co gdzie to wszystko zmieszcze ,ale przydaloby sie


a wracając do tych wałeczków to ja się własnie zastanawiałam czy to się przyda, ale jak ostatnio kuzynka żaliła mi się, że jej się miesięczny Synuś w nocy zadławił, bo straszna z niego wiercipięta, to stwierdziłam, że 22 zł mnie nie zbawi, a chyba bezpieczniej z czymś takim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n0vika napisał(a):
o taka , o .
Pościel : http://allegro.pl/posciel-do-wozka-koldra-poduszka-wyprzedaz-i1679854867.html 😉

ja wzięłam ten 1 wzór.
no i fajno,juz z glowki,a z wyprawki co juz masz ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zocha napisał(a):
dziewczyny znalazłam coś o wadze... link jakoś mi nie chce sie skopiować 😮 wiec robię kpiuj wklej i możecie poczytać :
Dziewczyny, może Wam się przyda - waga płodu w centylach w poszczególnych tygodniach ciąży (ze strony Mediweb). Zrobiłam od 22 tc, ale jeśli któraś chce wcześniejszą wagę, to niech napisze, spojrzę.

Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko.

Mozna w sumie założyć, że jeśli na usg w 2 tygodniu dziecko było na 90 centylu, to podczas dalszych również będzie wysoko - można sobie oszacować mniej więcej wagę w następnych tygodniach.

To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie wytyczne...

22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)

31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)

36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)

40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

fajne to Zonia 🙂dzieki -->do zakladek na ktorassetna pozycje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
smerfetka napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
smerfetka napisał(a):
wczoraj pół dnia na allegro, ale zrobiłam wyprawkowe zakupy. Nie mogę się doczekać jak przyjdą. Zamówiłam butelki, pieluszki tetrowe i papmpersy, smoczki i różne takie gadżety.
Macie może w planach kupić taki wałeczek dla Dzidzi, żeby nie przekręcała sie na plecki?

Fajna spr,ale ja to niewiem ,poki co gdzie to wszystko zmieszcze ,ale przydaloby sie


a wracając do tych wałeczków to ja się własnie zastanawiałam czy to się przyda, ale jak ostatnio kuzynka żaliła mi się, że jej się miesięczny Synuś w nocy zadławił, bo straszna z niego wiercipięta, to stwierdziłam, że 22 zł mnie nie zbawi, a chyba bezpieczniej z czymś takim

nam wczoraj na szkole rodzenia położna radziła żeby tego nie kupować bo szkoda pieniędzy.. można kocyk albo ręcznik zwinąć w taki wałeczek i podkładać... to nie moja opinia a ja zdania w sumie chyba nie mam jeszcze wtym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
n0vika napisał(a):
o taka , o .
Pościel : http://allegro.pl/posciel-do-wozka-koldra-poduszka-wyprzedaz-i1679854867.html 😉

ja wzięłam ten 1 wzór.
no i fajno,juz z glowki,a z wyprawki co juz masz ???


no to tutaj to juz wstyd sie przyznac bo malo .. 😞
ale w tym tygodniu i nastepnym mysle ze nadrobie . zakupy na allegro beda non stop. jak skoncze to napewno sie pochwale 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n0vika napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
n0vika napisał(a):
o taka , o .
Pościel : http://allegro.pl/posciel-do-wozka-koldra-poduszka-wyprzedaz-i1679854867.html 😉

ja wzięłam ten 1 wzór.
no i fajno,juz z glowki,a z wyprawki co juz masz ???


no to tutaj to juz wstyd sie przyznac bo malo .. 😞
ale w tym tygodniu i nastepnym mysle ze nadrobie . zakupy na allegro beda non stop. jak skoncze to napewno sie pochwale 😉

Nie ma sie czego wstydzic 🙂teraz prawie wszystkie rusza pelna para ! 🙂czekamy na chwalinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
smerfetka napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
smerfetka napisał(a):
wczoraj pół dnia na allegro, ale zrobiłam wyprawkowe zakupy. Nie mogę się doczekać jak przyjdą. Zamówiłam butelki, pieluszki tetrowe i papmpersy, smoczki i różne takie gadżety.
Macie może w planach kupić taki wałeczek dla Dzidzi, żeby nie przekręcała sie na plecki?

Fajna spr,ale ja to niewiem ,poki co gdzie to wszystko zmieszcze ,ale przydaloby sie


a wracając do tych wałeczków to ja się własnie zastanawiałam czy to się przyda, ale jak ostatnio kuzynka żaliła mi się, że jej się miesięczny Synuś w nocy zadławił, bo straszna z niego wiercipięta, to stwierdziłam, że 22 zł mnie nie zbawi, a chyba bezpieczniej z czymś takim

nam wczoraj na szkole rodzenia położna radziła żeby tego nie kupować bo szkoda pieniędzy.. można kocyk albo ręcznik zwinąć w taki wałeczek i podkładać... to nie moja opinia a ja zdania w sumie chyba nie mam jeszcze wtym temacie


też rozumiem ten punkt widzenia, bo sama niedawno tak to właśnie rozważała, ale ostatecznie nie jest drogie, a zabezpiecza z przodu i z tyłu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zocha napisał(a):
smerfetka napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
smerfetka napisał(a):
wczoraj pół dnia na allegro, ale zrobiłam wyprawkowe zakupy. Nie mogę się doczekać jak przyjdą. Zamówiłam butelki, pieluszki tetrowe i papmpersy, smoczki i różne takie gadżety.
Macie może w planach kupić taki wałeczek dla Dzidzi, żeby nie przekręcała sie na plecki?

Fajna spr,ale ja to niewiem ,poki co gdzie to wszystko zmieszcze ,ale przydaloby sie


a wracając do tych wałeczków to ja się własnie zastanawiałam czy to się przyda, ale jak ostatnio kuzynka żaliła mi się, że jej się miesięczny Synuś w nocy zadławił, bo straszna z niego wiercipięta, to stwierdziłam, że 22 zł mnie nie zbawi, a chyba bezpieczniej z czymś takim

nam wczoraj na szkole rodzenia położna radziła żeby tego nie kupować bo szkoda pieniędzy.. można kocyk albo ręcznik zwinąć w taki wałeczek i podkładać... to nie moja opinia a ja zdania w sumie chyba nie mam jeszcze wtym temacie

no i pewnie ma racje 🙂w rulony zwinac i z bani 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Zocha napisał(a):
smerfetka napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
smerfetka napisał(a):
wczoraj pół dnia na allegro, ale zrobiłam wyprawkowe zakupy. Nie mogę się doczekać jak przyjdą. Zamówiłam butelki, pieluszki tetrowe i papmpersy, smoczki i różne takie gadżety.
Macie może w planach kupić taki wałeczek dla Dzidzi, żeby nie przekręcała sie na plecki?

Fajna spr,ale ja to niewiem ,poki co gdzie to wszystko zmieszcze ,ale przydaloby sie


a wracając do tych wałeczków to ja się własnie zastanawiałam czy to się przyda, ale jak ostatnio kuzynka żaliła mi się, że jej się miesięczny Synuś w nocy zadławił, bo straszna z niego wiercipięta, to stwierdziłam, że 22 zł mnie nie zbawi, a chyba bezpieczniej z czymś takim

nam wczoraj na szkole rodzenia położna radziła żeby tego nie kupować bo szkoda pieniędzy.. można kocyk albo ręcznik zwinąć w taki wałeczek i podkładać... to nie moja opinia a ja zdania w sumie chyba nie mam jeszcze wtym temacie

no i pewnie ma racje 🙂w rulony zwinac i z bani 🙂

no ja też uważam że kocyk pozwijać i z gwinta bo bezsens kypywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki! Jakiś czas temu wróciliśmy z M. z rajdu po lumpeksach - uwielbiam je, szczególnie że wyciągnęłam 10 sztuk bodziaków, bluzeczek, rampersa, jakieś spodenki i za wszystko zapłaciłam 10 zł. Po powrocie zachciewajka na budyń czekoladowy - za dużo mleka, za mało cukru ale i tak był pyszny. Teraz poprawiam bobem, choć wiem że ciężarne nie powinny go jeść... Ale będzie miks!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
n0vika napisał(a):
dziewczyny , widziałyście to :

http://allegro.pl/ok-baby-no-shock-kask-ochronny-do-nauki-chodzenia-i1676394931.html

http://allegro.pl/zestaw-do-kapieli-tummy-tub-wiaderko-stojak-i1680624095.html#gallery

???

Kask w gadżecie na tvn turbo z tego co pamiętam został uznany za bzdurę tygodnia a to wiaderko skojarzyło mi się z... pralką typu Frania 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
letka82 napisał(a):
n0vika napisał(a):
dziewczyny , widziałyście to :

http://allegro.pl/ok-baby-no-shock-kask-ochronny-do-nauki-chodzenia-i1676394931.html

http://allegro.pl/zestaw-do-kapieli-tummy-tub-wiaderko-stojak-i1680624095.html#gallery

???

Kask w gadżecie na tvn turbo z tego co pamiętam został uznany za bzdurę tygodnia a to wiaderko skojarzyło mi się z... pralką typu Frania 🤢


matko ... jak ja się ciesze że ktoś podziela moje zdanie ! 😉 😁
ja dziecku zamiast kupować taki kask to zrobiłabym kombinezon z folii bąbelkowej 😁 przynajmniej byłoby słychać gdzie się rozbija 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
n0vika napisał(a):
dziewczyny , widziałyście to :

http://allegro.pl/ok-baby-no-shock-kask-ochronny-do-nauki-chodzenia-i1676394931.html

http://allegro.pl/zestaw-do-kapieli-tummy-tub-wiaderko-stojak-i1680624095.html#gallery

???

Ludzie to kupują?????????????? 🤢
kiedyś ktoś wrzucił linka z takim sprzętem ,który niby wskazywał rodzaj płaczu dziecka tzn czy płacze bo jest głodne, czy ma kolkę, czy mu się nudzi...niby to rozpoznawało czemu dziecko płacze...żenada 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. Ale mialam dzien. Najpierw bylam w mojej bylej pracy, lzy troszke poplynely, nie wiem moze hormony troszke szaleja, choc smutno mi sie zrobilo ze tam wszystko toczy sie po staremu beze mnie, potem bylam na ploteczkach. A teraz wrocilam, i uzadlila mnie osa!!!!!! to chyba nie zagraza malemu co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
n0vika napisał(a):
dziewczyny , widziałyście to :

http://allegro.pl/ok-baby-no-shock-kask-ochronny-do-nauki-chodzenia-i1676394931.html

http://allegro.pl/zestaw-do-kapieli-tummy-tub-wiaderko-stojak-i1680624095.html#gallery

???

kurcze czego ludzie nie wymyślą ... widziałaś że to wiaderko za 190 pln ktoś kupił???? szok jak dla mnie i głupota niezła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
hej. Ale mialam dzien. Najpierw bylam w mojej bylej pracy, lzy troszke poplynely, nie wiem moze hormony troszke szaleja, choc smutno mi sie zrobilo ze tam wszystko toczy sie po staremu beze mnie, potem bylam na ploteczkach. A teraz wrocilam, i uzadlila mnie osa!!!!!! to chyba nie zagraza malemu co?

wg mnie to nie ma wpływu na malucha.. oczywiście nie licząc tego że jak ciebie bolało to i maluchowi pewnie przyjemnie nie było...
a co do pracy to cie doskonale rozumiem... ja w pracy byłam ciągle potrzebna, telefony po pracy się urywały a odkąd poszłam na zwolnienie to wszyscy zapomnieli o mnie i nagle ze wszystkim sobie sami radzą.. przykre że człowieka tak szybko i łatwo można zastąpić... eh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
n0vika napisał(a):
dziewczyny , widziałyście to :

http://allegro.pl/ok-baby-no-shock-kask-ochronny-do-nauki-chodzenia-i1676394931.html

http://allegro.pl/zestaw-do-kapieli-tummy-tub-wiaderko-stojak-i1680624095.html#gallery

???

Ludzie to kupują?????????????? 🤢
kiedyś ktoś wrzucił linka z takim sprzętem ,który niby wskazywał rodzaj płaczu dziecka tzn czy płacze bo jest głodne, czy ma kolkę, czy mu się nudzi...niby to rozpoznawało czemu dziecko płacze...żenada 🤢 😮


a no kupują ... ja tego nie rozumiem. a z tym płaczem to tez widzialam. inteligentne urzadzenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
n0vika napisał(a):
Agamu napisał(a):
n0vika napisał(a):
dziewczyny , widziałyście to :

http://allegro.pl/ok-baby-no-shock-kask-ochronny-do-nauki-chodzenia-i1676394931.html

http://allegro.pl/zestaw-do-kapieli-tummy-tub-wiaderko-stojak-i1680624095.html#gallery

???

Ludzie to kupują?????????????? 🤢
kiedyś ktoś wrzucił linka z takim sprzętem ,który niby wskazywał rodzaj płaczu dziecka tzn czy płacze bo jest głodne, czy ma kolkę, czy mu się nudzi...niby to rozpoznawało czemu dziecko płacze...żenada 🤢 😮


a no kupują ... ja tego nie rozumiem. a z tym płaczem to tez widzialam. inteligentne urzadzenie 😉

Toż to przesada prawie dwie stówy za wiadro, ja nie wiem na jakiej podstawie twierdzą że ono jest też dla wcześniaków masakra 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
hej. Ale mialam dzien. Najpierw bylam w mojej bylej pracy, lzy troszke poplynely, nie wiem moze hormony troszke szaleja, choc smutno mi sie zrobilo ze tam wszystko toczy sie po staremu beze mnie, potem bylam na ploteczkach. A teraz wrocilam, i uzadlila mnie osa!!!!!! to chyba nie zagraza malemu co?

Oj ja jak poszlam na zwolnienie to moją klasę przejęła inna nauczycielka...j PRZYJECHAŁAM NA ZEBRANIE Z RODZICAMI, NA KTORYM BYLI TEŻ MOI UCZNIOWIE, ŻEBY POWIEDZIEĆ OFICJALNIE, ŻE JESTEM W CIĄZY ITP, WYŁAM JAK KOJOT, PŁAKALI RODZICE I MOJA CALA KLASA UKOCHANA 😞
a TERAZ 22 BYŁO ZAKOŃCZENIE ROKU, TEŻ BYŁAM, MOJA KLASA 6 KOŃCZYŁA SZKOŁĘ, BYŁ APEL ITP. jA WYLAM OD SAMEGO POCZATKU, DZIECI MOJE WYŁY I RODZICE W KONCU TEŻ...TAK ŻE FATALNE SĄ TAKIE POŻEGNANIA.
a CO DO OSY TO WSPOLCZUJĘ,ALE PEWNIE DZIDZI NIE ZASZKODZI, CHYBA ŻE JESTEŚ UCZULONA CZY COŚ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
n0vika napisał(a):
Agamu napisał(a):
n0vika napisał(a):
dziewczyny , widziałyście to :

http://allegro.pl/ok-baby-no-shock-kask-ochronny-do-nauki-chodzenia-i1676394931.html

http://allegro.pl/zestaw-do-kapieli-tummy-tub-wiaderko-stojak-i1680624095.html#gallery

???

Ludzie to kupują?????????????? 🤢
kiedyś ktoś wrzucił linka z takim sprzętem ,który niby wskazywał rodzaj płaczu dziecka tzn czy płacze bo jest głodne, czy ma kolkę, czy mu się nudzi...niby to rozpoznawało czemu dziecko płacze...żenada 🤢 😮


a no kupują ... ja tego nie rozumiem. a z tym płaczem to tez widzialam. inteligentne urzadzenie 😉

Toż to przesada prawie dwie stówy za wiadro, ja nie wiem na jakiej podstawie twierdzą że ono jest też dla wcześniaków masakra 😮

tO WYGLĄDA JAK ROBOT KUCHENNY (TO WIADRO) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...