Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
letka82 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
letka82 napisał(a):
Troszkę poczytałam...
czarnulko materac ma podobno przyjść jutro... Po kilku interwencjach telefonicznych 😞 mam dostać pościel w ramach przeprosin - czekam dwa tygodnie na przesyłkę.

to co oni odwalili ...ja tez u nich zamawiałam...

a co zamawiałaś? i kiedy?

posciel , materac i rozek i w ciagu 7 dni mam dostac przesyłke , a co ci powiedzieli ze dkaczego tak pozno

Najpierw powiedzieli mi że w piątek wyszło, potem że we wtorek, wczoraj babka przysłała mi nr listu przewozowego którego na stronie siódemki nie odnalazłam 😞 Podobno była jakaś babka na zastępstwo i trochę namieszała... Zobaczymy czy jutro będzie. Jak nie to rezygnuję z transakcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej hej 🙂
no więc jestem po usg - 2 godziny obsuwy! no ale dzielnie czekaliśmy w poczekalni, MIchał szalał, aż wzorek na bluzce mi sie ruszał 🙂
No więc Michaś ma już 2500 gram i jest z nim wszystko ok. Ułożony główką w dół. Łożysko o dojrzałości 2 stopnia. Poza tym zobaczyłam takie wielkie jaja, az po kolana 🤪 🤪 więc u mnie dziewczynki na bank nie będzie 😉 fotkę z buźką wrzucę później, na wydruku mam same nie wyraźne, a chce złapać kadr z filmiku 🙂

aha, kiedys rozmawiałysmy o tym jak sie liczy tygodnie ciąży , oto wypowiedź mojej koleżanki z sierpnia ( położnej 🙂 )
sandroos napisał(a):
Nie, zeby tydzien mozna bylo, ze tak powiem sobie doliczyc to musi byc on tygodniem skonczonym...

Czyli 39+5 to jest 39....
34+4 to jest 34.... itd... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
hej hej 🙂
no więc jestem po usg - 2 godziny obsuwy! no ale dzielnie czekaliśmy w poczekalni, MIchał szalał, aż wzorek na bluzce mi sie ruszał 🙂
No więc Michaś ma już 2500 gram i jest z nim wszystko ok. Ułożony główką w dół. Łożysko o dojrzałości 2 stopnia. Poza tym zobaczyłam takie wielkie jaja, az po kolana 🤪 🤪 więc u mnie dziewczynki na bank nie będzie 😉 fotkę z buźką wrzucę później, na wydruku mam same nie wyraźne, a chce złapać kadr z filmiku 🙂

aha, kiedys rozmawiałysmy o tym jak sie liczy tygodnie ciąży , oto wypowiedź mojej koleżanki z sierpnia ( położnej 🙂 )
sandroos napisał(a):
Nie, zeby tydzien mozna bylo, ze tak powiem sobie doliczyc to musi byc on tygodniem skonczonym...

Czyli 39+5 to jest 39....
34+4 to jest 34.... itd... 🙂


super Kasia ze wszystko ok z Michaskiem..... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie mogłam nic wybrac sama z filmu bo.. filmu nie było na płytce 😞 zis lekarz był jaki roztargniony bo pierwszy dzien po urlopie no i wgrał mi fotki, które sam robił podczas badania.
A chciałam Wam też jajca pokazac bo na filmiku fajnie je pokazał.. no ale musicie mi uwierzyc na słowo ze są duże hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


☺️ ☺️ ☺️
LASKI JESTEM TOTALNYM ODCHYŁEM WŁAŚNIE WROCIŁAM Z RADOMIA Z NOWYM AUTKIEM 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 TAK JAKOS WYSZLO ZE AKURAT TAM SIE TRAFILO 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
TO NIE BYLO MADRE FAKT... 200 KM W 1 STR....
Alez bylo warto :P:P
Wrocialm, padam na pysk i 200 str do nadrobienia....
Wydarzylo sie cos? Stresccie prosze co slychac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje sie 😎 żeby nie było 😜

Noc prawie nie przespana..od 1 dzielnie maszerowałam co 30 minut siusiu...bioderka bolą-ale to u mnie nie nowość 😮Mała w nocy dwała czadu i 2 razy czkawke zaliczyła 🤪 Dzisiaj zapowiada sie fajny dzionek i latania po sklepach ciąg dalszy 🙃 🤪 😁 😁


Kasiu Synuś przystojniak jak cza!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia,gratuluję udanego usg-Michaś przystojniacha,jak przystało na wrześniowe Dzidziolki 🙂 i najważniejsze, że zdrowy 🙂

U mnie noc straszna,ledwo się położyłam zaczął mi brzuch twardnieć,nie mogłam ani leżeć ani siedzieć-jedynie jak stałam jakoś było w miarę...zastanawiałam się nad no spą,ale nie wiedziałam czy na to można ją brać,więc odpuściłam! Normalnie cały brzuch jak kamień miałam-masakra! Wystraszyłam się, że może coś jest nie tak,chciałam już dzwonić w tej nocy do gina pytać co mam robić....na szczęście zaczęło puszczać ,położyłam się i udało mi się zasnąć ( ale na plecach, bo o leżeniu na boku mowy nie było-taki ból... 🤢 ). Ale stracha miałam 🤢 Dziś jest już ok, za to Kacha standardowo boli 🙂

No to idę coś wszamać i chyba jeszcze się położę 🙂 Nie mam na dziś żadnych planów,więc będę się opierniczać za pewne 🙂

A tak w ogóle DZIEŃ DOBRY wrześnióweczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny kasia suer ze wizyta udana ale noc mialam burza byla a ja sie boje burzy i na dodatek sama bylam masakra maz dzisiaj wieczorem wraca uf to dobrze nie lubie amotnych nocy mala tez w nocy szalala pisiu ciagle4 latalam teraz zajadam sniadanko potem poleza jeszcze moze usne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
ja tak tylko przywitac sie z rana, bo maz mnie obudzil wychodzac do pracy i musialam cos zjesc 😜 teraz ide troche porobic w domu, zajrze pozniej do Was 🙂
Kasia- śliczne zdjęcia synka 😁
dzisiaj jak wstalismy to zauwazylismy, ze strasznie mi brzuszek opadl na dol.. moze sie jeszcze podiesie, nie wiadmo 😁
bede pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
hej dziewczyny,
ja tak tylko przywitac sie z rana, bo maz mnie obudzil wychodzac do pracy i musialam cos zjesc 😜 teraz ide troche porobic w domu, zajrze pozniej do Was 🙂
Kasia- śliczne zdjęcia synka 😁
dzisiaj jak wstalismy to zauwazylismy, ze strasznie mi brzuszek opadl na dol.. moze sie jeszcze podiesie, nie wiadmo 😁
bede pozniej 🙂

chyba już się nie podniesie 😜 poród niedługo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Laski , ale mam racie spuchnięte 😞 normalnie ocipieć idzie z tymi balonami ! zapowiada się mega upał u nas ... w ogóle cały czas ma być gorąco ponoć 😮 🤢
Kasia super że z Michasiem wsio ok 🙂 przystojniaczek z niego 🙂 😁
a mi z tymi tygodniami znowu lekarz tłumaczył na USG że to jest tak jak jest np . 36T3D to jest już 3 dzień 37T 😮 więc różnie to mówią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
hej Laski , ale mam racie spuchnięte 😞 normalnie ocipieć idzie z tymi balonami ! zapowiada się mega upał u nas ... w ogóle cały czas ma być gorąco ponoć 😮 🤢
Kasia super że z Michasiem wsio ok 🙂 przystojniaczek z niego 🙂 😁
a mi z tymi tygodniami znowu lekarz tłumaczył na USG że to jest tak jak jest np . 36T3D to jest już 3 dzień 37T 😮 więc różnie to mówią 🙂

ja też stosuję takie liczenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
hej Laski , ale mam racie spuchnięte 😞 normalnie ocipieć idzie z tymi balonami ! zapowiada się mega upał u nas ... w ogóle cały czas ma być gorąco ponoć 😮 🤢
Kasia super że z Michasiem wsio ok 🙂 przystojniaczek z niego 🙂 😁
a mi z tymi tygodniami znowu lekarz tłumaczył na USG że to jest tak jak jest np . 36T3D to jest już 3 dzień 37T 😮 więc różnie to mówią 🙂

ja też stosuję takie liczenie 🙂


i by się zgadzało bo mi zostało 3 tygodnie a dziś mi się zaczyna 38 więc jeszcze 39 i 40 i wielki finaaaaał 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
odliczam sie i ja... miałam Was z wczorajszego dnia nadrobić ale chyba nie wysiedzę przed komopem...
noc zaliczona do udanych - 1 wycieszka do wc tylko - i rano obudziłam się wypoczęta jak młody Bóg... dawno tak nie miałam 🙂
wrzuciłam kanapeczkę z serkiem i pomidorkiem na ruszt i cały czas myśle co mogę zrobić w domu... pranie ciuszków 64-68 wstawione (miałam nie prac ich jeszcze ale jakoś tak dziś rano poczułam nagłą potrzebę 😉 )
generalnie mam dziś wyjątkow duż energii 🙂 to chyba przez to ze od wczoraj lepiej mi sie oddycha i nie męczę sie tak strasznie wszystkim- do tej pory nie mogłąm wejść na piętro bez odpoczynku po drodze a od wczoraj pokonuje ten dystans bez problemu- to ci osiagnięcie!!! hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 Mój dzisiejszy sen-leżałam na oddziale,miałam skurcze i czekałam na pełne rozwarcie..w miedzy czasie siedziałam na brzuszku i czytałam długiego na cała strone posta Czarnej 😁 Stąd ta schiza iż wczoraj byliśmy na SR a pózniej połozna nas oprowadziła po porodówce,widziałam sale w której bede rodzić (myślałam że standardy beda jak za komuny) ale miłe zaskoczenie,fotel do porodu elegancki,sprzęcior też,obok jest druga sala z dwoma łóżkami do porodu gdyby okazało się że dwie na raz rodzą. Karolina wspominała o gazie rozweselającym,oni też to mają akurat połozna nie była jeszcze przy porodzie gdzie by pacjentka sobie aplikowała ale pogadalismy chwile z dziewczyną która akurat użyła tego specyfiku i generalnie jej zdaniem różnicy nie zauważyła bo dostała wcześniej znieczulenie. Sala do porodu rodzinnego elegancja,z łazienką i prysznicem,jest drabinka,materace i piłki co by sobie jakoś pomóc z rozluźnieniem i uśmierzeniem bólu 🙂 Położne przemiłe !!

Kwestia samego porodu i dzidziusia (pisze jak jest w moim szpitalu)
Lewatywa-rzadko już ją wykonują bo na ogół organizm przed porodem sam się juz przygotowuje postacia tego jest biegunka,można użyć czopków glicerynowych to jest w przypadku gdy późno sie trafi do szpitala,jeśli sie już położy wczesniej można pić przez cały dzień tylko wode (to oczywiste)
Zdaniem połoznej kiedyś jak sie robiło lewatywy porody odbywały sie sprawniej,jelita były bardziej rozluźnione,macica rozgrzana i szybciej te dzieciątka pojawiały sie na świecie,jeśli sie poprosi to bez problemu zrobią 😎 (dziękuje bardzo ! )
Golenie-nie ma szans aby pacjentka się prawidłowo ogoliła,pod warunkiem że pomoże jej w tym mąż,bo na ogół one przy kiepskim ogoleniu muszą tak czy siak poprawiać.
Jeśli chodzi o dziecko-pampersy maja swoje ale ich ilość jest ograniczona,najlepiej jak sie ma swoje. Ciuszki ma szpital ale nie ma problemu jeśli sie przywiezie swoje,pytanie tylko po co tachac dodatkowe rzeczy. Jesli mama nie jest skrajnie wyczerpana maleństwo jest cały czas praktycznie przy niej 🙂 Pielęgnacją zajmują się położne.

Ja tak sie wypytywałam to mi odpowiadała,ale jeszcze duzo rzeczy bezie mówić na spotkaniu więc co nieco może jeszcze zanotuje. Oczywiście swoje rzeczy przywieźć w reklamówce,wszystkie badania,ubezpieczenie,karte ciązy,grupe krwi etc,podpaski poporodowe z bella w formie ala pampersa,moga byc tez majtki jednorazowe moja wola w co zainwestuje.

A samo SR generalnie było wczoraj zjebane,nie dośc że sala nie jest klimatyzowana,chodził jeden wiatrak,rolety pozasłaniane..jedno okno otwarte duchota straszna myślalam że tam zejde. Stopy mi popuchnęły,Hania szalała a film był o masażach relaksujących normalnie rewelacja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Maga napisał(a):
hej dziewczyny,
ja tak tylko przywitac sie z rana, bo maz mnie obudzil wychodzac do pracy i musialam cos zjesc 😜 teraz ide troche porobic w domu, zajrze pozniej do Was 🙂
Kasia- śliczne zdjęcia synka 😁
dzisiaj jak wstalismy to zauwazylismy, ze strasznie mi brzuszek opadl na dol.. moze sie jeszcze podiesie, nie wiadmo 😁
bede pozniej 🙂

chyba już się nie podniesie 😜 poród niedługo 🙂


no tak.. tylko, ze u mnie to jakby bez roznicy czy bedzie nisko czy nie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
hej Laski , ale mam racie spuchnięte 😞 normalnie ocipieć idzie z tymi balonami ! zapowiada się mega upał u nas ... w ogóle cały czas ma być gorąco ponoć 😮 🤢
Kasia super że z Michasiem wsio ok 🙂 przystojniaczek z niego 🙂 😁
a mi z tymi tygodniami znowu lekarz tłumaczył na USG że to jest tak jak jest np . 36T3D to jest już 3 dzień 37T 😮 więc różnie to mówią 🙂

ja też stosuję takie liczenie 🙂


i by się zgadzało bo mi zostało 3 tygodnie a dziś mi się zaczyna 38 więc jeszcze 39 i 40 i wielki finaaaaał 🤪 😁


juz chyba my wszystkie na finiszu i nasze rodziny nie mozemy sie doczekac 😁 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!! 😉
ja już od 6 na nogach nie ma co muszę męża wykorzystywać póki go mam czyli wieczorami i rankiem hehe..
wczoraj wybraliśmy sie na rowery.. normalnie ludzie to myslałam że pospadają z chodników tak sie gapili haha brzuch to na kolanach wiozłam hehe 😁

Izka trzymaj sie ja tez nie miałam lekko w szpitalu.. dasz rade!
Kasia michas przystojniacha 🤪
Maga mysle ze będziesz pierwsza ale to nie ma znaczenia bo to nie wyścigi 🙂

kurde jeszyk mnie boli;/ jakbym sobie go poparzyła.. a od wieczora mam skurcze ale takie słabo bolesne wiec to pewnie te co zawsze..
aaa i krew mi z nosa poleciala rano to sie zdziwiłam że na końcówce sie takie cos dzieje.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...