Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
n0vika napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
ja właśnie buszowałam w necie i znalazłam jak to jest z tym dodatkowym macierzyńskim i nam się należą 4 tygodnie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 bo podstawowym wchodzimy w 2012 a od tego roku są 4 tygodnie 🙂 jupi!!! miesiąc dłużej z dzieciaczkiem 🙂 🙂


a ja przed chwila czytałam na stronie zuzu ze 2 tygodnie bo rodzimy w 2011 :/


wyczytałam to na tej stronie http://www.babyboom.pl/forum/porady-prawnika-f344/dodatkowy-urlop-macierzynski-na-dziecko-urodzone-w-2011-a-50350/

przecież wg tej wypowiedzi przysługuje 4 tyg dodatkowe...



no to ja już nie wiem. ale to w takim razie wierze wam na słowo. lepiej dla nas 😉 już wiem o co mam się kłócić w takim wypadku.
spadam spać , bo się nie nadaje do niczego jak same widzicie.
DOBRANOC KOCHANE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jasna281288 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
ja do szpitala: 2 koszule, szlafrok, laczki takie, żeby pod prysznic tez były, gatki poporodowe, podpachy poporodowe, 2-3 podkłady,kosmetyki- żel pod prysznic, balsam, krem do twarzy, antyperspirant,szampon, suszarka, szczoteczka, pasta, żel do higieny intymnej, pomadkę ochronną bo usta moga wysychać itd. dwa ręczniki, gumkę do włosów, spinkę itd, sztućce, kubek, talerz, chusteczki higieniczne, papier toaletowy, dziewczyny tez pisały o nakładkach na sedes,wodę w butelce z nakrętką sportową taka jak w bidonie bo łatwiej sie pije, ja mam tez taka poduszkę rogala(kupiłam w takim sklepie gdzie wszystko jest za 2,99 😁) ale może byc tez dmuchane koło ratunkowe bo po porodzie boli pipka, szczególnie po nacięciu. tantum rosa do podmywania- szwagierka poleciła mi żeby ją przelac w buteklę właśnie taką z dziubkiem bo wygodniej jest. to jest przydatne jak się jest dłużej w szpitalu np. jak dziecko ma żółtaczkę a niestety często sie to zdarza.2 staniki do karmienia, wkładki laktacyjne, laktator, nakładki na sutki, komórka plus ładowarka, dokumenty, coś do jedzenia- czekolada 🙂 pewnie o czyms zapomniałam 😜 zawsze mąż może cos dowieźć jak nie mamy.


a nakladki na sutki musza byc? nie wystarcza wkladki laktacyjne?


ja nakładek nie kupuję teraz, bo nie zakładam z góry, że będą potrzebne. Gdyby jednak ... to mąż dokupi w aptece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n0vika napisał(a):
mariola-s napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
n0vika napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
ja właśnie buszowałam w necie i znalazłam jak to jest z tym dodatkowym macierzyńskim i nam się należą 4 tygodnie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 bo podstawowym wchodzimy w 2012 a od tego roku są 4 tygodnie 🙂 jupi!!! miesiąc dłużej z dzieciaczkiem 🙂 🙂


a ja przed chwila czytałam na stronie zuzu ze 2 tygodnie bo rodzimy w 2011 :/


wyczytałam to na tej stronie http://www.babyboom.pl/forum/porady-prawnika-f344/dodatkowy-urlop-macierzynski-na-dziecko-urodzone-w-2011-a-50350/

przecież wg tej wypowiedzi przysługuje 4 tyg dodatkowe...



no to ja już nie wiem. ale to w takim razie wierze wam na słowo. lepiej dla nas 😉 już wiem o co mam się kłócić w takim wypadku.
spadam spać , bo się nie nadaje do niczego jak same widzicie.
DOBRANOC KOCHANE 🙂


Przepraszam że się wtrącam. Dzwoniłam dzisiaj do ZUsu i Pani powiedziała że jeśli po obliczeniu 140dni macierzyńskiego wchodzę terminem na styczeń to przysługuje dodatkowe 4tyg tylko należy napisać podanie.
Pozdrawiam Was i życzę mało bolesnych wypakowań 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
n0vika napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
ja właśnie buszowałam w necie i znalazłam jak to jest z tym dodatkowym macierzyńskim i nam się należą 4 tygodnie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 bo podstawowym wchodzimy w 2012 a od tego roku są 4 tygodnie 🙂 jupi!!! miesiąc dłużej z dzieciaczkiem 🙂 🙂


a ja przed chwila czytałam na stronie zuzu ze 2 tygodnie bo rodzimy w 2011 :/


wyczytałam to na tej stronie http://www.babyboom.pl/forum/porady-prawnika-f344/dodatkowy-urlop-macierzynski-na-dziecko-urodzone-w-2011-a-50350/

przecież wg tej wypowiedzi przysługuje 4 tyg dodatkowe...


tego sie nie liczy biorąc pod uwage rok urodzenia dziecka tylko to w jakim roku jest macierzyński a że my mamy go tez w 2012 to przysługują nam 4 tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smerfetka napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
ja do szpitala: 2 koszule, szlafrok, laczki takie, żeby pod prysznic tez były, gatki poporodowe, podpachy poporodowe, 2-3 podkłady,kosmetyki- żel pod prysznic, balsam, krem do twarzy, antyperspirant,szampon, suszarka, szczoteczka, pasta, żel do higieny intymnej, pomadkę ochronną bo usta moga wysychać itd. dwa ręczniki, gumkę do włosów, spinkę itd, sztućce, kubek, talerz, chusteczki higieniczne, papier toaletowy, dziewczyny tez pisały o nakładkach na sedes,wodę w butelce z nakrętką sportową taka jak w bidonie bo łatwiej sie pije, ja mam tez taka poduszkę rogala(kupiłam w takim sklepie gdzie wszystko jest za 2,99 😁) ale może byc tez dmuchane koło ratunkowe bo po porodzie boli pipka, szczególnie po nacięciu. tantum rosa do podmywania- szwagierka poleciła mi żeby ją przelac w buteklę właśnie taką z dziubkiem bo wygodniej jest. to jest przydatne jak się jest dłużej w szpitalu np. jak dziecko ma żółtaczkę a niestety często sie to zdarza.2 staniki do karmienia, wkładki laktacyjne, laktator, nakładki na sutki, komórka plus ładowarka, dokumenty, coś do jedzenia- czekolada 🙂 pewnie o czyms zapomniałam 😜 zawsze mąż może cos dowieźć jak nie mamy.


a nakladki na sutki musza byc? nie wystarcza wkladki laktacyjne?


ja nakładek nie kupuję teraz, bo nie zakładam z góry, że będą potrzebne. Gdyby jednak ... to mąż dokupi w aptece.


w sumie racja 🙂 ja jeszcze napewno kupie ten krem na sutki bephaten i wrazie wu herbatke hipp natal gdyby mleko leciec nie chcialo. a pampersy to 1 czy 2?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczynki czaje te urodzinowa gazetke z Jysku i musze stwierdzic,ze super promocje sa 🙂Reczniki,posciele,komody ..trza bydzie sie zaopatrzyc, 🤪 🤪 🤪 moje posciele juz wolaja o pomoc 😉
http://www.okazjum.pl/warszawa/jysk/gazetka/gazetka-promocyjna-jysk-25-08-2011,5070.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
n0vika napisał(a):
ja już nic nie wiem co do tego macierzyńskiego ... a tak jest na stronie ZUSu
'Ubezpieczona, która urodziła dziecko ma od 1 stycznia 2010 r. prawo do zasiłku macierzyńskiego także przez okres określony przepisami Kodeksu pracy jako okres dodatkowego urlopu macierzyńskiego, którego wymiar wynosi:
przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie:
od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2011 r. – do 2 tygodni,
od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2013 r. – do 4 tygodni,
od 1 stycznia 2014 r. – do 6 tygodni, '

może ja coś źle rozumiem ... jak dla mnie to jest 2 tygodnie.

Przeczytałam ustawę i wg. mnie nie ma innej interpretacji jak w naszym przypadku 4 tygodnie dodatkowego, wg mnie warto zawalczyć i wiedzieć co mówić bo wiadomo płatnik woli zapłacić mniej a to my na wniosku określamy ilość tygodni dodatkowego macierzyńskiego. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
n0vika napisał(a):
mariola-s napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
n0vika napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
ja właśnie buszowałam w necie i znalazłam jak to jest z tym dodatkowym macierzyńskim i nam się należą 4 tygodnie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 bo podstawowym wchodzimy w 2012 a od tego roku są 4 tygodnie 🙂 jupi!!! miesiąc dłużej z dzieciaczkiem 🙂 🙂


a ja przed chwila czytałam na stronie zuzu ze 2 tygodnie bo rodzimy w 2011 :/


wyczytałam to na tej stronie http://www.babyboom.pl/forum/porady-prawnika-f344/dodatkowy-urlop-macierzynski-na-dziecko-urodzone-w-2011-a-50350/

przecież wg tej wypowiedzi przysługuje 4 tyg dodatkowe...



no to ja już nie wiem. ale to w takim razie wierze wam na słowo. lepiej dla nas 😉 już wiem o co mam się kłócić w takim wypadku.
spadam spać , bo się nie nadaje do niczego jak same widzicie.
DOBRANOC KOCHANE 🙂


Przepraszam że się wtrącam. Dzwoniłam dzisiaj do ZUsu i Pani powiedziała że jeśli po obliczeniu 140dni macierzyńskiego wchodzę terminem na styczeń to przysługuje dodatkowe 4tyg tylko należy napisać podanie.
Pozdrawiam Was i życzę mało bolesnych wypakowań 🙂


Pozdrawiam tak też myślę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
dziewczynki czaje te urodzinowa gazetke z Jysku i musze stwierdzic,ze super promocje sa 🙂Reczniki,posciele,komody ..trza bydzie sie zaopatrzyc, 🤪 🤪 🤪 moje posciele juz wolaja o pomoc 😉
http://www.okazjum.pl/warszawa/jysk/gazetka/gazetka-promocyjna-jysk-25-08-2011,5070.html


faktycznie 🤪 ja pościeli akurat mam pod dostatkiem, ale podusia to by mi sie dodatkowa przydała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
smerfetka napisał(a):
Wszystkie znaki na niebie i ziemi (łącznie z naszym ekspertem Anią) 😁 wskazują na 4 tygodnie dodatkowo.
Daniela bardzo dziękujemy za potwierdzenie.


HAha, gdyby nie Ty smerfetko kochana nie wziełabym ustawy w łapki i jak ślepy "kuń" bym wypisała 3 tygodnie z tego co mi w mózgownicy pozostało. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
u Was też tak duszno? ja chyba nie zasnę...


u nas nie. Chociaż ja to się jakaś dziwna zrobiłam. Wyszłam dzisiaj wieczorkiem do sklepu to mi nawet chłodno było! Ja mam jakąś odwrotną do Luizy dolegliwość. 😁 Wcale nie czuję tych wysokich temperatur (no chyba, że w tramwaju).
Oczka mi się kleją i dupsko dokucza. Mykam. Miłej nocki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
smerfetka napisał(a):
mariola-s napisał(a):
u Was też tak duszno? ja chyba nie zasnę...


u nas nie. Chociaż ja to się jakaś dziwna zrobiłam. Wyszłam dzisiaj wieczorkiem do sklepu to mi nawet chłodno było! Ja mam jakąś odwrotną do Luizy dolegliwość. 😁 Wcale nie czuję tych wysokich temperatur (no chyba, że w tramwaju).
Oczka mi się kleją i dupsko dokucza. Mykam. Miłej nocki 😉


Smerfetko nie jesteś sama mi też ciepełko odpowiada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIA100 napisał(a):
smerfetka napisał(a):
mariola-s napisał(a):
u Was też tak duszno? ja chyba nie zasnę...


u nas nie. Chociaż ja to się jakaś dziwna zrobiłam. Wyszłam dzisiaj wieczorkiem do sklepu to mi nawet chłodno było! Ja mam jakąś odwrotną do Luizy dolegliwość. 😁 Wcale nie czuję tych wysokich temperatur (no chyba, że w tramwaju).
Oczka mi się kleją i dupsko dokucza. Mykam. Miłej nocki 😉


Smerfetko nie jesteś sama mi też ciepełko odpowiada 🙂


ooo 🙂 miło że nie jestem jakimś dziwnym odmieńcem hi hi Szkoda, że to już schyłek lata.
Liczę na pogodną jesień. I tu pewnie mam poparcie większości wrześniowych Mamusiek 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...