Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A tak wogóle to ostatnio wyczytałam że mleko utrudnia wchłanianie żelaza. Mi go brak, Tobie Asiulka chyba też? A ja zawsze rano płatki z mlekiem a potem tabletki (w tym tabletki - żelazo)... Teraz tabletki jem po drugim śniadanku 🙂 mam nadzieję że przy następnych wynikach będzie już lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariola-s napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
hihi ja dzisiaj też szczawiową, właśnie paruje w talerzyku i zabieram się za szamanko 🙂 a na kolacyjkę zaplanowałam sobie pampuchy z sosem z truskawek (truskawki ostały mi się jeszcze mrożone, jeszcze starczy na raz) mniam

Mariolka ,a jaki Ty masz przrepis na kluchy?

hehe no to mnie rozśmieszyłaś!! Ubieram się, idę do sklepiku, kupuję, odgrzewam i jem 🙂 kiedyś robiłam sama, ale to za dużo roboty i mi się nie chce 🙂

aaaaa..no to specyfik masz hi hi 😁
Ja robie z wlasnej roboty ,choc bardzo dawno nie robilam i uwazam ,ze te kupne nie dorownaja za Chiny tym malym pysznoscią wlasnej robotki i chyba sie poswiece,hehe
Zocha bodajze tez robi ,z tego co pamietam ,a wiec Zosiu apel -przepis na" kluchy na parze wg Zochy" 🤪-poprosze bardzo ladnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
ja szczawiowej nie jem zbyt często - raz lub dwa do roku. A dlaczego nie można dużo?

ma w sobie szkodliwy kwas,w nerkach moze powstac szczawian a z niego moze powstac piasek na nerkach cos takiego..dlatego sie zaleca jedzenia go raz na jakis czas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
lepiej powiedziec 'nie wypada' niz mialoby zaszkodzic
p.s jesli masz na mysli 'dbanie o linie' do slubu to nie dzieki,nie preferuje. jesm wystarczajaco duzo posilkow i sytych jak na przyszla panne mloda ktora z rogalem na buzi bedzie sie kulac do oltarza 🙃 no tak,az 7 lat roznicy.

hehe i racja Legins ,to nir czas na dietki ,teraz mozemy sobie pozwolic jak nigdy hi hi (w umiarkowanych ilosciach rzecz jasnista )a co do metryki to itak sie pocieszam ,ze urodze majac jeszcze 27lat ,bo urodziny mam w listopadzie hahahaa 😁 😁
Tak sie pocieszam ,a te latka leca jak szalone ,aj niedawno core rodzilam -mialam 21lat ,a teraz juz do szkoly ja wysle ajajajaaj 😮ale nie pekam duch moj nawet po smierci bedzie radosnie stepowal 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariola-s napisał(a):
ja też poproszę, wiem że własnej roboty o wiele lepsze, ale jak się wraca z pracy to już się nie chce robić i czekać aż wyrosną a potem jeszcze na parze, mój brzuszek głodomorek byłby niepocieszony tak długim czekaniem 🙂

a szczegolnie teraz 🙂Ja sie lenie ,wiec teraz mam czas na kuchcenie potraw,ktorych juz daaaawno nie robilam z braku czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariola-s napisał(a):
A tak wogóle to ostatnio wyczytałam że mleko utrudnia wchłanianie żelaza. Mi go brak, Tobie Asiulka chyba też? A ja zawsze rano płatki z mlekiem a potem tabletki (w tym tabletki - żelazo)... Teraz tabletki jem po drugim śniadanku 🙂 mam nadzieję że przy następnych wynikach będzie już lepiej

Tak Mariolka ,ja tez anemiczka 🙂Widzisz jak lubimy cos ,to pod gorke ..na jedno szkodzi na drugie pomaga ,czasem nie wiadomo co jesc(chyba lepiej o tym nie myslec 🙂
Biore Tardyferon Fol ,a Ty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
A tak wogóle to ostatnio wyczytałam że mleko utrudnia wchłanianie żelaza. Mi go brak, Tobie Asiulka chyba też? A ja zawsze rano płatki z mlekiem a potem tabletki (w tym tabletki - żelazo)... Teraz tabletki jem po drugim śniadanku 🙂 mam nadzieję że przy następnych wynikach będzie już lepiej

Tak Mariolka ,ja tez anemiczka 🙂Widzisz jak lubimy cos ,to pod gorke ..na jedno szkodzi na drugie pomaga ,czasem nie wiadomo co jesc(chyba lepiej o tym nie myslec 🙂
Biore Tardyferon Fol ,a Ty?

Ja też 🙂 Gorzej z tym popijaniem wodą - szklanką wody, jak taką wydundam na raz to potem taki antałek ze mnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
A co mam sie oszczedzac 🤪 🤪 🤪słodyczy nie moge to chociaz pikantne sobie zjem.....

Ja też sobie dogadzam i jakoś nie potrafię się powstrzymać... Ostatnio próbowałam sobie zrobić dzień bez słodyczy, ale niestety nie mam zbyt silnej woli 😞 Jutro idę do gina i wiem, że będzie znowu narzekał na moją wagę...Ale jak tu nie jeść jak się siedzi całymi dniami w domu, bo nosa nie można wystawić w taką pogodę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trochę wyczytałam w necie na temat tych moich nieszczęsnych wyników-zdaje się, że anemia mi sie zaczyna (trochę niższy pozim czerwonych krwinek i hematokryt) 😞, a te szczawiany ku....skie to coś tam z moczem i jeszcze jakieś azotany mam, a w normach jest, że być ich nie powinno-czyli wynika z tego że to też są jakieś bakterie w moczu. Najpierw się poryczałam, ochrzaniłam mojego małża ( tak, jakby to była jego wina), a później poszukałam w necie co to może być, niby jestem spokojniejsza,ale teraz tym bardziej czekam na tą poniedziałkową wizytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
Ja wiem, że ma być dziewczynka , a i tak kupuję ciuszki kolorowe(niebieskie, żółte , czerwone, białe, w paski, itp 🙂Ja nie jestem za takim podziałem-chłopcy niebieski, dziewczynka-różowy 🙂 Tym bardziej, że za różowym nie przepadam 🙂 Wózek będziemy mieli czerwono-czarny, a ciuszki mam wszystkie kolorowe ( więc w razie , gdyby Gabrysi ptaszek urósł to też nie będzie problemu) 🙂

Agatka ,jestem tego samego zdania ,nie lubie jak tak jednolicie sie ubiera te dziewuszki w ten jakze przeslodki rozowy ,oklepany kolor..Moja Oleńka bedzie kolorowa,zielona,zolta,blekitna,czerwona,biala ..a bardzo lubie beze ,i pastelowe barwy,sa przeurocze ,jakos zolty mnie zauroczyl ostatnio 🙂
P.S-gdyby sie okazal Olo w razie "W" nie bedzie problemu heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu a jakie masz dawkowanie tego żelaza? Bo ja na początku brałam 1 tabl. co drugi dzień, ale po następnych wynikach, gdy żelazo dalej mi spadło kazał mi brać 1 opakowanie - 2 tabl. dziennie a potem po 1 tabl. Właśnie dziś zaczęłam po jednej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariola-s napisał(a):
Asiu a jakie masz dawkowanie tego żelaza? Bo ja na początku brałam 1 tabl. co drugi dzień, ale po następnych wynikach, gdy żelazo dalej mi spadło kazał mi brać 1 opakowanie - 2 tabl. dziennie a potem po 1 tabl. Właśnie dziś zaczęłam po jednej.

Ja mam poki co 1 tabl dziennie rano biore w trakcie jedzonka 🙂Zobaczymy jkakie beda wyniki,narazie nie wyczerpalam opakowania,jak bede miala badania kontrolne to sie dowiem czy na mnie skutkuja...
A jeszcze mam Asmag zapisany-magnez biore 3razy dziennie po 1 ,ale zastanawiam sie czy nie mozna by wziac 3 na raz,bo zwykle zapominam jesc 3 razy dziennie .. 🤢Moze ktoras z Was bierze magnez ,to mi podpowie na temat dozowania ...???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariola-s napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
A tak wogóle to ostatnio wyczytałam że mleko utrudnia wchłanianie żelaza. Mi go brak, Tobie Asiulka chyba też? A ja zawsze rano płatki z mlekiem a potem tabletki (w tym tabletki - żelazo)... Teraz tabletki jem po drugim śniadanku 🙂 mam nadzieję że przy następnych wynikach będzie już lepiej

Tak Mariolka ,ja tez anemiczka 🙂Widzisz jak lubimy cos ,to pod gorke ..na jedno szkodzi na drugie pomaga ,czasem nie wiadomo co jesc(chyba lepiej o tym nie myslec 🙂
Biore Tardyferon Fol ,a Ty?

Ja też 🙂 Gorzej z tym popijaniem wodą - szklanką wody, jak taką wydundam na raz to potem taki antałek ze mnie 😜

Ja to samo i zwykle nie popijam cala szklana,bo nie dam rady,ale jakby pisalo,ze szklana browara to zapewne jednym duszkiem ,bez oporow trzaslo by sie nie Mariolka??? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letka82 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
czarna79 napisał(a):
wszamałam kebaba !!!!!moj kochany męzus mi kupł 🙂 🙂 🙂

widzę że wszystkie sobie dogadzamy na maksa 🤪

A potem narzekamy, że tu i ówdzie przybywa...

haha albo ,ze to przemiana taka ,a nie jemy przeciez za wiele 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
A co mam sie oszczedzac 🤪 🤪 🤪słodyczy nie moge to chociaz pikantne sobie zjem.....

Ostra z Ciebie sztunia Aga 😉
Ja niekiedy tez lubie na ostro,ale zgaga wlasnie na tym żeruje .. 😠Wlasnie mnie skubanica meczy ,ale mleko w zasiegu dloni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
A tak wogóle to ostatnio wyczytałam że mleko utrudnia wchłanianie żelaza. Mi go brak, Tobie Asiulka chyba też? A ja zawsze rano płatki z mlekiem a potem tabletki (w tym tabletki - żelazo)... Teraz tabletki jem po drugim śniadanku 🙂 mam nadzieję że przy następnych wynikach będzie już lepiej

Tak Mariolka ,ja tez anemiczka 🙂Widzisz jak lubimy cos ,to pod gorke ..na jedno szkodzi na drugie pomaga ,czasem nie wiadomo co jesc(chyba lepiej o tym nie myslec 🙂
Biore Tardyferon Fol ,a Ty?

Ja też 🙂 Gorzej z tym popijaniem wodą - szklanką wody, jak taką wydundam na raz to potem taki antałek ze mnie 😜

Ja to samo i zwykle nie popijam cala szklana,bo nie dam rady,ale jakby pisalo,ze szklana browara to zapewne jednym duszkiem ,bez oporow trzaslo by sie nie Mariolka??? 😁

pierwsze co zrobię jak będę już mogła to sobie kupię sześciopak i będę piła aż będę miała dość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...