Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okolic! - reaktywacja :) | Forum o ciąży


asiula83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 🙂 🙂 🙂

U nas wczoraj był masakryczny dzień Nikola tak dała mi popalić,że mam dość i prawie,najprawdopodobniej od tych zębów wszystko.
Super,że wam sie piknik udał 🙂 ale my tak daleko póki co sie nie wypuścimy może jak Nikola zacznie lepiej mówić żeby mogła wszystko dokładnie określić co i kiedy jej się dzieje.

Magda to nie zbyt ciekawie macie 😞 może teraz sie cos dowiecie więcej po badaniach.Mi Nikola strasznie wymiotowała po karmieniu tak aż chlustała baliśmy się ,że ma ryfluks czy jakoś tak,ale na wadze przybierała a wrecz miałą zawsze nadwage więc ponoć to bylo z przejedzenia,ale nie wiadomo do końca.

Daga miłego pobytu u teściów 🙂

Aneta jak tam Mateusz steskniony??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć!
Nie dałam rady w tygodniu zaglądnąć bo pracowałam od rana a w domu byłam o 23, także padałam od razu do łóżka. Szkoda, że tak wyszło z tym piknikiem no ale może kiedyś się jeszcze uda.
Jak Mati nas zobaczył jak przyjechaliśmy to go wziełam na ręce i tak się cieszył i przytulał że aż się wszyscy popłakaliśmy, teraz znowu jesteśmy w trójkę i tak ma być 🙂 Co do teściów to trochę przesadzili, Mati ciągle zamiast obiadów jadł serki waniliowe a pupę ma tak odparzoną że szok 😠
Magda tak mi szkoda twojego Tomeczka, tak jak dziewczyny pisały może idź do innego lekarza, w końcu musi się wyjaśnić co mu dolega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga, no chyba się wybierzemy do gastroenterologa. Badania ponowne z kału mamy zrobić najwcześniej w środę, ale chyba się przesuną, bo znowu ma pleśniawki i znów pędzluję Nystatyną.
A autorki nie znam. Fajne?
Gosia, współczuję kłopotów z ząbkami i trzymam kciuki, żeby to mniej bolało Nikolkę.

Aaa, i znam fajne miejsce na przyszły piknik! Nad wodą, na trawce, w otoczeniu drzew a zarazem jeszcze w mieście i z całkiem dobrym dojazdem komunikacją miejską 🙂 Zalew Nowohucki 🙂 Dla mnie całkiem blisko 😜 , a dojechać można do przystanku Struga autobusami 501, 172, 113, 132, 142, 153, 163, 123, 139, tramwajami 4, 16, 21, 22 i jest możliwość zaparkowania auta w pobliżu. Albo można dojechać na Plac Centralny i zrobić sobie dłuższy spacerek 🙂 Co Wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta, super, że już jesteście w komplecie 🙂
A odnośnie serków jako obiady i odparzenia pupy... wrrr.. Włącza mi się "agression mode" gdy słyszę o takich rzeczach i chyba bym nieźle teściom przygadała.. A pierwsza myśl to kupić im papier ścierny z dedykacją, że do d... i niech się jednoczą w bólu skoro tak zaniedbali 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda oni i tak nie słuchają co się do nich mówi, dałam im że tak powiem instrukcje, ale i tak wiedzieli swoje, na dodatek Mati jest chory, ma katar i straszny kaszel, ale nie dziwne skoro było 25 stopni na polu a dziecko było ubrane w body i polar 🤪 🤪 Byłam cały czas pod telefonem ale oczywiście nikt mnie nie słuchał 😠
A co do zalewu to ja jestem za!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anetka, teściowie chyba tak po prostu mają.. My też jak byliśmy z wizytą - na spacer w słońcu Mały miał body i pajacyka, a gdy poczułam, ze jest mu za gorąco i zaczęłam rozbierać, to teściowa zdziwiona i stwierdziła, że zmarznie - a Tomek był już cały mokry na karku 😞 I jeszcze było kilka takich uwag, aż w końcu siostra męża, która też z nami była na spacerze wygarnęła własnej mamie, że to nasze dziecko i niech się nie wtrąca jak je chowamy 😁 LOL 😁

Super, że jesteś zainteresowana piknikiem nad Zalewem 🙂 A Ty jak teraz pracujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

od 10 minut u nas cisza, dziewczynki padły, ale nie ma co się dziwić skoro dzisiaj przez dzień pokazały co potrafią
Weronika od rana awantura w zasadzie nie wiadomo o co, spała znowu dwa razy po 15 minut
Paulinka dzisiaj miała dzień z serii co by tu zrobić żeby wkurzyć mamę
mam nadzieję tylko że jutro będzie lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
U nas cisza, Mati ma straszny ten katar i kaszel :/ Tyle dobrze że nie ma gorączki. Jutro mamy pierwszą rehabilitacje 🙂 Specjalnie wzięłam sobie wolne 🙂
Magda teraz pracuje normalnie czyli do godz 18 a weekendy mam wolne. Jak tam Tomeczek?
Asia to współczuje, Weroniczka bardzo mało śpi w ciągu dnia, tyle dobrze że w nocy daje ci odpocząć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta a co to znowu z Mateuszem? Czyżby to rezultat pobytu u teściów?
zdrówka dla niego i powodzenia jutro na rehabilitacji!!

a Weronika przynajmniej w nocy daje odetchnąć, budzi się tylko raz i to w zasadzie już nad ranem 4-5
mam nadzieję że to dzisiaj wypadek przy pracy, albo pierwszy skok rozwojowy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Kacper w żłobku 🙂 Wczoraj też był i podobno bardzo grzeczny 🙂
A ja korzystam z okazji i przygotowuje mała niespodziankę dla K. bo dzisiaj nasza 3 rocznica ślubu 🙂
Od wczoraj znów boli mnie nerka 😞 chyba nerka bo boli mnie lewy bok a w sumie plecy. Ledwo dzisiaj z łóżka wstałam 😞 Jeszcze do tego w nocy Młody budził się co godzinę 😞

Aneta dużo zdrówka dla Matiego i powodzenia na rehabilitacji!!!!!

Uciekam smażyć się w kuchni 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
Niedawno wróciliśmy i powiem, że nie było ciekawie. Mati strasznie płacze i się broni przed ćwiczeniami, nie wiem czy to w ogóle coś pomoże. Będę próbowała w domu robić te same ćwiczenia. Na ten tydzień musimy odwołać rehabilitacje, bo mały ma katar i kaszle 😞 Później idę z nim do pediatry zobaczyć czy znowu nie złapał zapalenia oskrzeli.
Daga to gratulacje! A jaką niespodziankę szykujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

u nas dzień zdecydowanie lepszy od wczorajszego 🙂
Paulinka śpi, a Weronika nie ale przynajmniej nie krzyczy, tylko leży i coś przemawia 🙂

Daga wszystkiego najlepszego dla Was!
co dobrego szykujesz?
no i zdrowia dla Ciebie.

Aneta
może Mati przez to przeziębienie tak reaguje na te rehabilitacje. Może jak poczuje się lepiej to nie będzie się tak denerwował podczas ćwiczeń.
Dużo zdrówka dla Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Ja tez tylko na chwile 🙂

Daga gratuluję 3 rocznicy 🙂 Duzo szczescia!!

Anetko buziak dla Matiego i szybkiego powrotu do zdrowia! Mam nadzieje ze nastepne rehabilitacje zniesie lepiej.

Gosiu jak Nikolka, dalej tam marudzi przez zabki?

Asiu jak tam twoje corcie? Paulinka na dobre pozegnala sie z cumelkiem?

Moja Paulinka jest wylaczona z zycia przez ta pogode, wczoraj bylam z nia u mamy i znow ja tak dopadlo ze lało sie jej z nosa i oczu, miala je tak napuchniete ze w drodze powrotnej nie była w stanie ich otworzyc. Zero spacerow do czwartku bo dopiero wtedy bede miala recepte na inne leki po ktorych mam nadzieje sie jej poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pomimo wszystko muszę ten dzień zaliczyć do bardzo udanych 🙂 Ćwiczyłam z Matim i bardzo mu się podobało i ładnie mi pomagał 🙂 Byliśmy u pediatry i to na szczęście nic poważnego, dostał listę leków ale obyło się bez antybiotyku 🙂 Dostałam też telefon ze szpitala że Mati może mieć operacje już 26 września 🤪 🤪 Zwolniło się miejsce, mam nadzieje że zdążymy jeszcze z wizytą kontrolną czy nie ma żadnych przeciwwskazań. A wieczorkiem spotkaliśmy się z przyjaciółką i jej dzieciakami, przyjechali z Anglii. Wróciliśmy do domu późno i Matik zasnął na siedząco 😉
Asia to ulga że dziś dziewczyny nie dały ci za bardzo w kość 🙂 Te upały są też bardzo męczące.
Gosia bardzo mi przykro 😞 A co się stało że odeszła w tak młodym wieku? 😞
Karina a Paulinka jest na coś uczulona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂 straszna cisza.

Anetko cieszę się, że mati moze miec wczesniej operacje i mam nadzieje zenie bedzie zadnych przeciwskazań! Co do alergii, to nie wiemy co ja uczula, pewnie jakies pylki. Nie robilismy testow bo to sie zdaniem naszej doktor mija z celem bo jest za mala i za miesiac moze wyrosnac z jednej alergii a byc uczulona na cos czego testy nie wykazaly. Dopiero po 2 urodzinach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Aneta, to może się jakoś umówimy na weekend na spacer nad zalewem? 🙂 I co to za operacja czeka Mateuszka? coś poważnego? 🤔
Asia, to masz przechlapane z Weroniką jeśli ona nie śpi w ciągu dnia 😜 Tomek całe szczęście ucina sobie nawet godzinne drzemki przed posiłkami i tylko dzięki temu zdarza mi się coś zjeść 🙃 , posprzątać 😠 lub popisać do Was 😁
Daga, wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy! 🙂 Czy Kacper polubił chodzenie do żłobka?
Karina, a nie ma jakiś bezpiecznych lekarstw antyalergicznych? Bo to straszne, że Paulinka się tak męczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha, zapomniałam napisać co u nas po wizycie u lekarza 😁
Tradycyjnie - nie karmię znów piersią - mamy znów 2 tygodnie przerwy, do 6.09, kiedy to wreszcie będzie szczepienie 5w1 i pneumokoki. Potem 2-3 dni czekamy, bo nie chcę się martwić czy to pierś czy szczepienie mogło spowodować ewentualne problemy. A potem znów powolutku z przerwami zaczynam karmić.
Ale teraz to w sumie dobrze, że nie karmię, bo też mam problemy jelitowe, te same objawy co Tomek... Z jednej strony dobrze, bo na mnie można wykonać więcej badań i potem się tylko upewnić, ze on ma to samo i wyleczyć jeśli nadal nie będzie poprawy. No chyba, że to tylko zbieg okoliczności. 🤢
A z innych rzeczy - Tomek przesypia nam już całą noc - trzeci raz z rzędu! Zasypia koło 21, mąż go budzi na nocne karmienie o 23-24, a potem śpi do 6-7. A jak się budzi w nocy, to przekładam go na brzuszek albo daję smoczka i śpi znowu, więc jest super 🙂 choć i tak nie jestem wyspana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nopięknie czy ktos poza Magda jeszcze tu zagląda? 😁

Magda, Paulinka dostaje leki ale zbyt słabe, jutro będę mieć już mocniejsze, mam nadzieję, że jej pomogą. Życzę Ci powrotu, żeby problemu jelitowe minęły no i żebyś bez przeszkód mogła karmić Tomka piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Przepraszam, że nie zaglądam ale od wczoraj humor mam kiepski 😞 Teściowa mnie powoli wykańcza psychicznie i odechciewa się wszystkiego 😞
Aż boje, się pomyśleć co będzie na tym weselu, tak się cieszyłam, że jedziemy i się oderwiemy od rzeczywistości a teraz zaczynam się bać 😞
Kacper w żłobku dzisiaj znowu płakał 😞 chyba się zorientował, że zostaje tam sam i zaczyna mu się to nie podobać.W ogóle zrobił się ostatnio taki przytulasek i tylko przy mamie jak nigdy taki nie był. Nawet na placu zabaw pójdzie się pobawić ale ze mną.

I najważniejsza wiadomość która wczoraj podniosła mnie na duchu - moja przyjaciółka jest w ciąży!!!! Straciła 2 pierwsze i teraz jest już w 20 tygodniu ale nic nikomu nie chciała mówić bo się bała.


Karina oby nowe lekarstwa pomogły Paulince, bo szkoda, żeby się tak męczyła 😞

Magda dla Was dużo zdrówka i żeby w końcu wszystkie problemy brzuszkowe się skończyły!!!!


A gdzie Asia się podziewa????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

jestem i ja, ale ledwo żyję, ta pogoda mnie dobija, niech to lato już się skończy!!!!!!!!!

Paulinkę właśnie położyłam spać, Weronika leży koło mnie na łóżku i coś nawija 🙂 w ogóle strasznie rozgadane dziecko 😁 😁 😁 o spaniu to nawet mowy nie ma 😉
w ogóle to muszę ją pochwalić, bo już od dwóch tygodni regularnie jak z zegarkiem w ręku jak uśnie wieczorem po kąpieli budzi się dopiero o 5:30, zje mleczko i śpi tak przeważnie do 9 🙂

Aneta super że uda się tak szybko z tą operacją 🙂

Magda dla Was zdrówka 🙂 i niech te Wasze problemy brzuszkowe wreszcie się skończą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...