Skocz do zawartości

mamuśki na diecie dukana;) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 622
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Komsi w lutym wygrywa Zuzka 😁 i koniec 🙂
a w marcu ja bym chciała spróbować ☺️ bo przy mojej dwójce taka chusta byłby zbawieniem.. a kasy mi szkoda na kupno..

No mam nadzieję, że nerki mnie tak tylko podrażniają.. albo, że wydaje mi się bo zła jestem...
Nic - zobaczymy co będzie dalej 🙂 JUTRO OSTATNI DZIEŃ PIERWSZEJ FAZY 🙂

Muszę doczytać co i jak w drugiej 🙂 Marta - wprowadź mnie 😁 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia nie dawaj się!!!!!Tyle już przeszłaś z tą dieta 😞....dasz rade...Faktycznie nerki Cię mogą boleć,bo organizm pozbywa sie teraz toksyn....Jeżeli nie jest to zbyt mocny ból oczywiście...Wez nospę.....Chyba,że Cię zawiało 😮...Ja też gotuję dla domowników,a sama nie jem 😞....Zrobiłam sobie trufle i smaczne bardzo... 🙂.....A jutro mam zamiar chleb upiec.Gosiu ,a ile już schudłaś....Faktycznie ja już ponad 3 kg zrzuciłam ,a nie widzę róznicy...ale wiem,ze do tego potrzeba czasu...Planuje isc na solarium i jakiś kremik dobry kupić,bo wtedy najlepiej widać efekty...przynajmniej u mnie 😁...no i lepiej się poczuję...aha i fryzjer w przyszłym tygodniu obowiązkowo...
Trzymajcie się i kupry w górę
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia zwykle jak wchodziłam na wagę wieczorem to miałam 74 ☺️ teraz 69 -69,5... A rano nie jest już 71,5-72 tylko 68... więc wydaje mi się, że mogę powiedzieć, że 4 kg poszły się..:P

Poddać się nie poddam.. ale ciężko...

przydałyby mi się zakupy jakieś na poprawę humoru.. ale mojego nie wyciągnę 😞 a swoją całą kasę wydałam na szkołę i prezent dla niego na rocznicę ślubu... eh eh..

a i to dukanowskie gotowanie nie idzie mi jakoś ☺️ cMiałam dzisiaj bułeczki piec to dopiero mam czas.. a teraz to już mi się nie chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu tu masz fajnie wszystko opisane
http://www.dukanadieta.pl/
Właśnie sie zastanawiałam co mi tak z japy capi ☺️...ale tak jest na poczatku tej diety ☺️
Gosiu bierz się za pieczenie...Bułki robiłam 5 min...i 20 min się piekły 😉....
Buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się przebiłam przez stertę brudnych naczyń wszelkie chęci do pieczenia mi odeszły..
postaram się jutro 🙂
Najbardziej to mnie powstrzymuje to, że młynek do kawy musze wyczyścić:P bo całkiem przypadkiem okazało się, że jednak mam czym otręby zmielić:P

dzięki za link 🙂

lecę spać 🙂 dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. A ja dzisiaj znowu przez 5 dni białko,białko i białko 😮
Na razie jest 4kg mniej 😎 Teraz powinno polecieć bo warzywka czasem zatrzymują spadek wagi, a czasem nawet powodują do 1,5kg na plus.
Gosia- może jak poczujesz warzywka poczujesz się lepiej. A można praktycznie wszystkie warzywa (poza ziemniakami).
A Zuzka wymiata,więc chętnie na nią głosuję 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia ja od piątku jestem na diecie,czyli 4 dzień 🙂....ale dziś się warzyłam i możliwe zeby mi kg przybył? 🤢....Chyba mam wagę zepsutą 😁...albo krzywą podłoge 😁....Ale po brzuchu widzę,ze spada tłuszcz 😜.......
Amelia ,a jak u Ciebie 2 faza wyglada?...Bo czytałam ,ze rózne sa zestawy 5na 5...2 na 5 i inne...na tej str co Gosi da lam linka....I jak jesz...same warzywa kilka dni...a pózniej samo białko.....Nie wolno np.w dniach warzywnych w ogóle białka?..a w białkowych żadnych warzyw?
Ale fajnie dzieciaczki w kamerkach widać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika ja jestem hardcorem i lecę 5 na 5 😎 I to jest tak,że po fazie wstępnej przechodzi się w drugą fazę, gdzie wybiera się schemat (2 na 5, 5 na 5 itd) i polega na tym,że stosujesz dni z warzywami (czyli jesz wszystko co było dozwolone w fazie pierwszej: białko i dodajesz warzywa) i po takich dniach warzywnych (u mnie 5) przechodzisz znowu na fazę samo białko (u mnie też 5 dni) i tak w kółko aż osiągniesz cel! Od dzisiaj mam samo białko do piątku. A potem znowu warzywa plus białko.
Ja się ważę zawsze po porannym siku 😉 Nie stresuj się,że waga poszła do góry. Zważ się jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JESTEM JESTEM,MONICZKO NIE SIEDZE W LODOWCE 😉
NIE MIALAM CZASU WEJSC NA KOMPA,A W TELEFONIE BRZUSZEK MI SIE NIECHCIALA ZALADOWAC I NIE MIALAM JAK ODPISAC...
SZYMEK SPI,JA NA SNIADANKO ZJADLAM TRZY KANAPECZKI,TERAZ MALUTKA MISECZKE ROSOLKU,ZAPISUJE SOBIE KAZDE KALORIE JAKIE JEM,ZAKUPILAM KIEDYS KSIAZKE Z TABELA KALORII I LICZE,STARAM SIE JESC TAK DO 1000 KALORI,NO I PIJE WODE 😉

GLOSIK NA ZUZANKE ODDANY
I ZARAZ NA PRZYSTOJNIAKA KAMILKI ODDAM,TO PRZECIEZ NIC NIE KOSZTUJE A MOZE POMOC 😉

U NAS NOCKA PRZESPANA,JA MAM DOBRY HUMOR BO WIDAC JUZ PO MOIM WIELKIM BRZUCHU ZE TROSZKE SIE SKURCZYL 😉 ,PAZNOKCIE POMALOWANE NA FIOLET I JEST OK
ZMYKAM PO NIE MA NIKOGO
POZNIEJ ZAJRZE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi ja tez od kilku dni z paznokciami na fiolet wiec przybij piatala pazurkiem 😉

Ja lece tez 5 na 5, no tylko ze np wczoraj zjadlam pare lyzek saltki... bo m zrobil i mi sie zachcialo skubnac.

Chudniemy laski chudniemy nie ma co 😉bedziemy gwiazdy w wakacje ze ho ho 😎

Ja wlasnie zaraz wstawie chlebek do piekarnika ciekawe jak wyjdzie, na razie rosnie sobie na grzejniku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KOMSI PRZYBIJ PIATKE,FIOLET RZADZI 😉
ZNALAZLAM FAJNA STRONKE PAPILOT.PL
OD PICIA TEJ WODY CHODZE DO KIBELKA CO 5 MIN;(
WCZYTALAM DZIS ZE POWINNAM ROBIC PRZERWY MIEDZY JEDZENIEM CO 3,4 GODZINY,ALE JAK ?
O 18 OSTATNI POSILEK ,TAK SIE NIE DA JAK CZLOWIEK WSTAJE O 10,JAK MA ZJESC TE 5 POSILKOW KIEDY?

KOMSI DAWAJ DANE NA NK LUB FB 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MACIE JAKIS POMYSL CZYM POLEWAC SOBIE RYZ JAKIM SOSEM ZEBY BYL SMACZNIEJSZY,WLASNIE JEM OBIAD Z SUROWKA Z MARCHEWKI ,COZ TRZEBA ZREZYGNOWAC Z ULUBIONYCH ZIEMNIACZKOW BO TUCZA 😉
ALBO KASZE TEZ NAJLEPIEJ Z JAKIMS SOSE,ALE JAK JA NIE JEM MIESA TO DORADZCIE JAK SZYBKO WYCZAROWAC JAKIS SOSIK???

GDZIE WY WSZYSTKIE JESTESCIE?????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wymyślić coś do przegryzania bo serek mi się znudził;p
cholera z tą dietą;p czemu nie możemy być chude tak od??:P 😁

Marzi ja nie mam pojęcia czym można ryż polać... :/ tak więc nie pomogę...

uśpię Matiszka to może zrobię w końcu te bułki;p bo głodna jestem a nie ma co jeść 😁 hehe

Zaliczyłam 2 spacery i teraz "odpoczywam":P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie mam pomysłu na sos. Zazwyczaj używałam gotowych, ale w sumie opierając się na dukanie to można by było zrobić na bazie jogurtu 0% i skrobi kukurydzianej.
Ja dzisiaj zjadłam budyń z mlekiem 0% i słodzikiem. Ma w składzie skrobię kukurydzianą, barwniki (to wszystko jest dozwolone) i skrobię ziemniaczaną (to zabronione- ale chrzanić to! W końcu małą ilość).
Przeczytałam dzisiaj w książce dukana,że jak się zgrzeszy to powinno się na następny dzień zrobić 60 min spacer albo zrobić dzień proteinowy i by nie mieć wyrzutów sumienia 🤪
No i można pić jogurty 0% aromatyzowane. Kupiłam sobie takie z firmy Jovi (pitne).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sosoik, no np smazac miecho zalac je woda niech sie dusi w tej wodzie i juz jest sosik, albo ogorek swiezy pomidor szczypior jako surowka i to puszcza sok wiec na ryz walnac i juz nie jest suchy 😉 ja tam moglabym nawet suchy jesc, kocham kocham ryz 😉

widnieje pod falszywymi danymi na fb 😉 marti k i n d z i o w s k i 😉

ja tez juz po dwoch spacerach, chlebek jakis podupadly 😉cienki, no ale keksowka ma chyba za dluga 😉 mniejsza o to jakies cos innego jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski widzę,ze trendy jesteście ze szponkami 😉.......Podobno miętowy kolor też bardzo na czasie....
Amelia dzieki za wskazówki i wsparcie 😘
W ogóle to wszystkim wielkie dzięks 😘
Komsi ja też właśnie chlebus upiekłam i teraz sie studzi i tez mi jakiś cienki wyszedł 😮...ale tez miałam wiekszą keksówkę...specjalnie kupiłam...całe 9 zł...Zobaczymy jak bedzie smakować ,bo pachnie niezle...
Te trufle nawet niezłe...takie oszukańcze czekoladki....Za przepis na tortile wielkie DZIĘKUJE,bo uwielbiam,a teraz wiadomo...Właśnie rodzince przedwczoraj robiłam i myślałam,ze mi jezyk do dupy ucieknie 😜....
Sos robiłam na bazie jogurtu do tych mielonych,ale sie zwazył 🤢....no ale zjadłam,a co?
Tęskni mi sie za warzywami,sałatkami...ale już od piątku startuje z 2 faza....
K.......dzisiaj sie warzyłysmy...ja ,siora i mama...i oczywiscie Monia najgrubsza 🤢....o cały kg.od nich....ale h....z tym i tak bede chuda i wtedy sobie kupie jakaś suczowska szmatę...żeby mojemu gały wyszły 🙃.A CO?
bUZIACZKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na to też mam ochote ☺️
http://dukan.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?727116
Dziewczyny,a Wy jecie ryż? 😮...bo coś nie jarze już
Marzi przypomniałam sobie,ze ryż możesz zrobić z duszonym jabłuszkiem z cukrem i cynamonem...Uwielbiałam to jeść na stołówce szkolnej 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...