Skocz do zawartości

mamuśki na diecie dukana;) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
MONIA- rewelacja! 🤪 Super. To już niedługo będziesz się z nami odchudzać. Mi też m dzisiaj powiedział,że chudnę w oczach. Też podejrzewam,że szydera.
Polecam ciasto czekoladowe 😉
A otręby wystarczą w chlebku.
Powiem Wam mam stresa. Właśnie wyczaiłam,że pod naszym domem (mieszkam w zabudowie na wzór szeregowca) siedzi koleś w aucie i wczoraj też tak siedział 🤔 Sąsiadka nasza już od pół roku nie mieszka (mieszkanie stoi urządzone,wyposażone,ale nikt nie mieszka) i przyszło mi do głowy,że może obserwują to mieszkanie 😲
Mam kumpla policjanta (akurat ma nasz teren) to muszę dać mu znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 622
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc kochane nie zagladalam bo troche czasu brak ,dziecko chore ale juz lepiej i wczoraj nie mile zdarzenie bo musialam uspic naszego psa 😞 😞 😞 😞 😞 😞zaloba w domu troche.
no ,a z milych wiesci to lodowka zaopatrzona i od jutra jazda z dietka 😉mam nadzieje ze sie zbiore ☺️
buzka pozniej was doczytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ
JESTEM DOPIERO TERAZ BO OD RANA SPRZATALAM,A TERAZ MALEGO USPILAM.
WKONCU BYLISMY NA SPACERKU,PO CHYBA 2 TYG SIEDZENIA W DOMU TYLE CO Z SAMOCHODU DO DOMU,MOJE DZIECKO SIE DOTLENILO I MOZE DLUZEJ POSPI 😉

U MNIE JAK NARAZIE OK
SNIADANKO ZJEDZONE,TERAZ CZEKAM NA OBIADEK

WCZORAJ W NOCY SPALILAM TROSZKE KALORII,WIEC MAM NADZIEJE UBYLO MI TYCH KG
GOCHA WIESZ O CO CHODZI ☺️

KAMILKO WSPOLCZUJE PIESKA
TEZ PRZEZ TO PRZECHODZILAM,WIEM JAK TO JEST MASAKRA

GRATULUJE ZBEDNYCH KILOGRAMOW
JUTRO JADE DO TESCO MOZE WKONCU KUPIE SOBIE TA WAGE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAMA- dobrze,że Wiktorej już lepiej się czuje i współczucia z powodu psa 🤨 Ja też to przechodziłam.
A co do diety to jeśli produkty zakupione to jutro zaczynaj! Bez żadnych wymówek!Ale dzisiaj zaszalej z jedzeniem 😉 A zdecydowałaś się odstawić małego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika jak to zrobiłaś, że już tyle poszło w dół??? Mi się wydaje, że stanęłam w miejscu i dalej pójść nie chce... ale ostatnio mało piję bo czasu nie mam:/
ehhhh...

Marzi- zboczuchu;p spalaj te kalorie, spalaj 🤪

Perełka - ćwiczenia wchodzą w grę dopiero jak przestanę wpierniczać tyle białka:P

Kama - współczuję pieska.. ale czasem trzeba. Jak już produkty są to dietuj z nami 😁 i tak jak Amelia pisze dzisiaj się najedz za wszystkie czasy 😁

NIe pamiętam co jeszcze:P e no.. najwyżej będę edytować 😁 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia to od jutra startujesz? 🙂....Odstawiłaś Dzidzi?
Marzi zazdroszczę Ci tego spalania ☺️....Muszę wkońcu mojego Grubcia wykorzystać,bo dawno nic ten teges 😉
Ja od rana nic nie jadłam,ale nie ,ze sobie ograniczam tylko czasu nie mam...i dopiero teraz weszłam na neta czegoś poszukac...Niby najprosciej jajka sadzone zrobić,ale ja jajek za bardzo nie lubie...i to jeszcze solo 🤨.....No nic może coś znajdę....Mam piersi...filety rybne...moze coś wynajde...A od jutra przez 5 dni warzywa 🤪...
Myślę,że mi tyle kg poszło,bo za mało jem ☺️....Muszę sie poprawic,bo czuję sie słabo ☺️
Dobra ide gmerac w przepisach
buziaczki 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorowo 🙂
coś wylukałam i wrzucam..moze sie przyda 😉
http://www.smaczny.pl/forum/topic/7437-przepisy-na-okres-diety-protal-faza-uderzeniowa/page__st__90
http://www.smaczny.pl/forum/topic/7437-przepisy-na-okres-diety-protal-faza-uderzeniowa/page__st__330
http://www.smaczny.pl/forum/topic/7437-przepisy-na-okres-diety-protal-faza-uderzeniowa/page__st__420
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Makaron

400g mąki kukurydzianej
2-3 jaj
sól

Przesiać mąkę na stolnicę, zrobić zagłębienie, wlać rozmieszane jaja i stopniowo mieszać z mąką, zgarniając ją z boków, dodać sól. Zagnieść lśniące, gładkie, gęste ciasto (jeśli jest zbyt suche dodać trochę wody, jeśli zbyt miękkie trochę mąki). Podzielić na 3 równe części i każdą z nich ponownie zagnieść, przykryć ściereczką i zostawić na ok. 30 min. Na oprószonej mąką stolnicy rozwałkować ciasto, lekko przesuszyć, po czym kroić ostrym nożem, radełkiem lub maszynką do makaronu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bitki

Dowolne mięsko
maka kukurydziana
1szkl chudego mleka
1 cebula
bulion w kostce

Mięso pokroić na kotlety, lekko rozbić i przyprawić, obtoczyć w mace.
Patelnie posmarować namoczonym w oleju ręcznikiem papierowym i smażyć mięso.
Jak mięsko się zarumieni zdjąć je z patelni i wrzucić posiekana cebulkę, po minucie wlać do cebuli bulion rozpuszczony w kubku wody.
Łyżeczkę maki kukurydzianej rozprowadzić w mleku i dolać do cebuli.
Jak zacznie wrzeć, włożyć mięso i przykryć. Dusić jeszcze kilka minutek.
Gotowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jajka faszerowane pastą z makreli (Faza P)
3-4 jajka na twardo
filet z makreli a'la pizza (z przyprawami, malutkimi kawałkami warzyw w ilości tak niewielkiej że na pewno nie zaszkodzą, można ją dostać na pewno w Auchan, Carrefourze)
trochę musztardy
serek homogenizowany
jogurt naturalny ok 150g
sól, pieprz

Jajka obrać, podzielić na pół, oddzielić białka od żółtek, żółtka wrzucić do miseczki. Makrelę odlepić od skórki, moja w ogóle nie ma ości nigdy i bardzo łatwo odchodzi. Makrelę poszarpać na jak najmniejsze kawałeczki, dodać do żółtek, do tego tak z półtora łyżki serka homogenizowanego (ja używałam turek Figura, połówki małego opakowania), ze 3-4 łyżki jogurtu naturalnego gęstego (ja używałam ZOTT, najlepszy wg mnie, wlałam w sumie na oko, ok. 1/3 dużego opakowania), łyżeczka musztardy rosyjskiej, sól i pieprz do smaku. Wszystko wymieszać dobrze, robi się taka pasta, włożyć ją do dziur po żółtkach. Ja robiłam z 3 jajek i średniej makreli i farszu wyszło bardzo dużo, właściwie sie nie mieścił na jajkach (jak widać na załączonym obrazku 😁), myślę że 4 jajka byłyby optymalne, chociaż mi dużo farszu nie przeszkadza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Pierogi (faza I)

- 1,5 szkl otrębów owsianych
- 0,5 szkl otrębów pszennych
- 1/4 szkl gorącej wody
- 1 jajko
- sól

Otręby mielimy na mąkę. Wsypujemy do miski, solimy, dodajemy jajko i zaczynamy zagniatać ciasto. Stopniowo dodajemy wodę - ważne aby ciasto nie było rzadkie. Ciasto zagniatamy do chwili aż przestanie się kleić do rąk. Ciasto wałkujemy na grubość ok 2-3mm i wykrawamy kółka szklanką. Kładziemy farsz i zalepiamy. Wrzucamy po kilka pierogów na lekko osolony wrzątek i gotujemy aż wypłyną.

pierogi na słodko:
- twaróg mieszamy z odrobina jogurtu i słodzikiem. Pierogi można polać jogurtem owocowym light lub jogurtem naturalnym ze słodzikiem.
pierogi mięsne:
-gotowane mielone mięsko + cebulka + przyprawy
🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemanko
No u mnie też szaro,buro i ponuro 😁......
Dobrze,że od dziś startuję z warzywkami....Muszę coś dobrego sobie zrobić 🤪
Dziewczynki w 2giej fazie jest sie do czasu osiągnięcia wymarzonej wagi?
Zaraz się idę warzyć....albo nie...Do poniedziałku się nie warzę.....
Aha wiecie jaka ze mnie idiotka ☺️...Zrobiłam to ciasto czekoladowe wczoraj,ale nie mam słodzika w proszku,więc jak tam pisało 2..3 łyżki..to ja dałam 4 tabletki...i wiecie co mi wyszło...W ogóle nie słodki placek 🙃...ale dobra świnia wszystko zje...nałożyłam sobie twarożek na słodko i zezarłam ☺️
Miłego dnia
😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...