Skocz do zawartości

mamuśki na diecie dukana;) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Maxara- oklask za czekoladowca 🤪
W drugiej fazie jest się do osiągnięcia wymarzonej wagi, ale ona polega na stosowaniu naprzemiennie dni proteinowych i dni warzywno-proteinowych. Ty nie masz dużo do zrzucenia,więc dla Ciebie dobry by był schemat 1na1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 622
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia

PROTOMAJONEZ (FAZA P)

100 ml oleju parafinowego = OP
1 żółtko
sol
pieprz
czosnek w proszku (nie musi być wcale, albo może być swierzy)
zioła prowansalskie

W plastikowej miseczce (wypłukanej ciepłą wodą) ucieram ręką najlepiej pogrzany OP z żółtkiem (musi być dobrze oddzielone od białka, a ucierać można tez elektrycznym "kręciołkiem"). OP dolewam bardzo powoli, żeby się nie zważył. W razie czego mam przygotowany do ratowania wrzątek, którym na koniec rozcieńczam protomajonez do konsystencji, która mi odpowiada. Dosmakowuje według uznania i zapotrzebowania. Osobiście robię z 0,5 litra OP, bo nie lubię się babrać za często, a jest u mnie duże zapotrzebowanie. Gotowy przechowuje w lodówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coś dla Gosi 😁

NAJLENIWSZE LENIWE nie zalecane w fazie uderzeniowej ze względu na mąkę kukurydzianą

ok. 500g serka homogenizowanego
6 kopiastych łyżek mąki kukurydzianej
2 jaja
sól
słodzik i kakao odtłuszczone

Wymieszać serek z mąką i jajkami. Nabierać łyżką niewielkie kluseczki i wrzucać a osolony wrzątek, kiedy woda ponownie zawrze zamieszać i pogotować jeszcze ok. 2-3 min., odcedzić. Podawać posypane słodzikiem i kakao.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej My dopiero wstalismy,mały je cudu a ja nadrabiam was na telefonie 🙂 Ja będę mieć piękne słońce jak wezmę żółta kreskę i sobie go narysuje,leje deszcz,wieje wiatr masakra...Nocka przespana,ja już myśle o śniadaniu co by tu zjeść....Miłego piątku dukanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski ale od rana sie rozpisalyscie 🤪heheh
LEJDIS-wystartowalam z dieta 🙂jestem strasznie podniecona hehehe,mlody pluje cycem i tylko mnie gryzie w sutka wiec nie ma sensu takie karmienie(widocznie juz mu wystarczylo skoro sam zrezygnowal)..
najgorsze ze nie mam wagi 😠 😠ale juz starego naciagam,szkoda tylko ze nie mam w nim wsparcia tylko mnie krytykuje za ta diete bo sie nasluchal ze bardzo oslabia itp itd...
na sniadanko zjadlam serek wiejski +kawa 😉
sluchajcie,a te otreby musze jesc codziennie w fazie uderzeniowej???bo ja juz sie gubie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama tak codziennie otręby 2...3 lyżki...ale mozesz np.zjeśc 2 kromki chlebka z otrębami albo coś innego co je zawiera 🙂
Gratulacje z decyzji o dietce...Trzymam kciuki....Szkoda troszkę tego karmienia,ale skoro Mały nie chce to nie ma sensu....Ile ma Twój Mały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruche ciasteczka czekoladowe
(modyfikacja kruchych ciasteczek Śliweczki)


3 łyżki otrębów pszennych
3 łyżki otrębów orkiszowych
2 małe jajka
1 łyżka kakao odtłuszczonego
20 pokruszonych tabletek słodzika
1/4 łyżeczki proszku do pieczenia


Wymieszać wszystko razem, ułożyć w małe placuszki na papierze do pieczenia. Piec ok. 15 min. w 150 stopniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to dzisiaj robię na obiad 😉
Placuszki warzywne z kurczaka

SKŁADNIKI:
2 piersi z kurczaka (dwie połówki)
2 duże pieczarki
1/4 papryki czerwonej
cebula
1 łyżka mąki kukurydzianej
1 jajko
przyprawy: sól, pieprz

- Piersi z kurczaka pokroić w małą kosteczkę.
- Jajka roztrzepać z mąką, dodać sól i pieprz do smaku. Dodać do tego kurczaka i odstawić na chwilę.
- Zeszklić cebulę, dodać do tego paprykę i pieczarki (wszystkie pokrojone drobno).
- Do kurczaka dodać warzywa z patelni, dobrze razem wymieszać.
- Kłaść na patelni i piec jak najzwyklejsze placki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sERNIK "WIEDEŃSKI"

Składniki:

4 opakowania serka homogenizowanego
4 jaja
3 łyżki otrąb pszennych
2 łyżki jogurtu naturalnego 3 %
słodzik (wedle uznania, ale sernik powinien być słodki, więc ja dodałam 10 łyżek tego w płynie)
3-5 kropli aromatu (smak dowolny)
papier do pieczenia do wyłożenia blachy

Wykonanie:

Otręby mielimy na pył. Żółtka , aromat i słodzik ubijamy, dodajemy serki, zmielone otręby, wszystko mieszamy na gładką masę. Na końcu dodajemy ubitą na sztywno pianę z białek, mieszamy i wylewamy na wyłożoną papierem do pieczenia formę. Pieczemy we wcześniej nagrzanym piekarniku ok. godziny w temperaturze 170-180 stopni. Po upieczeniu przetrzymujemy w uchylonym piekarniku jeszcze przez chwilę. Po wyjęciu z piekarnika, zostawiamy do wystudzenia w blaszce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

NUTELLA LIGHT (FAZA P)

Składniki :

7 łyżek odtłuszczonego mleka w proszku
1 czubata łyzeczka odtłuszczonego kakao
3 czubate łyzki słodzika w proszku
8 kropli aromatu orzechowego
2 płaskie łyzki odtłuszczonego mleka w płynie
MOZNA EWENTUALNIE DODAĆ : 1 żółtko ze sredniej wielkości jajka



1. Zmiksować razem mleko w proszku, kakao, słodzik aby uzyskać jednolitą masę bez grudek.
2. Dodać mleko w płynie i ewentualnie 1 żółtko. Ręcznie wszystko wymieszać przez kilka minut, aż do otrzymania kremu o gładkiej i błyszczącej powierzchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest fajny przepis....do chlebka
PIECZEŃ RZYMSKA (FAZA P)

1 kg drobiowego mięsa mielonego
1-2 jajka
4 ząbki rozgniecionego czosnku
2 cebule
tymianek,oregano,majeranek,papryka,pieprz,sól
natka pietruszki


Cebule zeszklić.Wymieszać wszystkie składniki i piec godz.w 200 stopniach.W połowie pieczenia posmarować musztardą francuską (gruboziarnistą).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola ,a czego szukasz? 😁
Tu masz ten przepis na ciasto czek....
http://dukan.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?727106
a tu masz linka do tych przepisów nowych
http://www.smaczny.pl/forum/topic/7437-przepisy-na-okres-diety-protal-faza-uderzeniowa/page__st__405
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maxara napisał(a):
Karola ,a czego szukasz? 😁
Tu masz ten przepis na ciasto czek....
http://dukan.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?727106
a tu masz linka do tych przepisów nowych
http://www.smaczny.pl/forum/topic/7437-przepisy-na-okres-diety-protal-faza-uderzeniowa/page__st__405

dziękuję 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MAXARA- w książce jest napisane,że schemat 1 na 1 daje praktycznie takie same efekty a jest delikatniejszy. Masz niewiele do zrzucenia to ja bym się na Twoim miejscu aż tak nie katowała.

KAMA-super!!!!W tesco albo realu (nie pamiętam w której gazetce widziałam) będą wagi elektroniczne za 30zł. No i w realu mają być serki homo 0% z mlekovity. Muszę podjechać bo u mnie nie mam takich w sklepie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wczoraj nakupowalam w realu roznych serkow ,jogurty itp kurde ,a wag nie widzialam,albo przeoczylam albo to nie w realu hehe 😉
wkurwia mnie jen moj maz 😠 😠 😠mowie wam az mi przykro przez te jego durne gatki juz by lepiej wcale nie komentowal ,a to co chwile musi puscic jakis popieprzony komentarz,idiota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...