Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
Jejku dziewczyny czemu dopiero teraz??? Witamy i prosimy o dopisanie się do danych do tabelki na wcześniejszych stronach.

nie chciałam wcześniej zapeszać, jak poczytałam, jakie tragedie tu się działy wcześniej 😞
A teraz w 13 tyg. i 3 dniu myślę, że już najgorsze za nami.

malena10, faktycznie, na 17-go obie mamy termin 🙂
Chociaż na ostatnim USG wyszło, że na 10.10.2011 mam 😞
ja już sama nie wiem... czy to dzidzia tak szybko rośnie i się sugerują wielkością maleństwa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziaczek, ja też swoją córeczkę chciałam nazwać Maja 🙂 i to imie chodziło za mną i za Moim jakieś 5 lat 🙂 ale weszłam ostatnio na top 2010 imion i Maja wraz Julką pasowały się na 1 miejscu 🙂 Ja oczywiście nie chcę Ciebie zniechęcać ani nic z tych rzeczy, bo to piękne imię.. ale mam takiego "pecha" że gdzie się nie odwrócę to ktoś do swojej córeczki mówi Maja Majuś itp a mnie to strasznie irytuje, po prostu za duzo "tego" wokół mnie 🙂 a jak się dowiedziałam o ciąży to nawet poleciałam po koszulkę z Pszczółką Mają... no i po tym jak wyrzuciłam z siebie że "Mai chyba nie będzie, to Mój wspaniałomyślny wymyślił Helenkę i nieśmiało mi o niej wspomniał. Ja bardzo się ucieszyam, bo tak miała na imię moja Ś.P. PraBabcia i już wiedziałam że nazwę córkę Helenka .. oczywiście jak ją zobaczę to stwierdzę- pasuje? czy nie? Mam jeszcze Anielkę i Jagodę w zanadrzu 🙂

jesli jednak okaże sie, że nasza Pociecha to jednak Chłopczyk, będzie to Bernard, Ryszard, Grzegorz, Wojtuś albo Leon - po moim ulubionym filmie Leon Zawodowiec, ale Mój do Leonka nie jest przekonany :P jak będzie Chłopczyk to ja już go przekonam hihihihi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo, ja padłam, jak zobaczyłam, ile aktualnie rocznie rodzi się Maj - Majek w Warszawie !
Top 1.
Aż w szoku jestem, bo to imię tak po prostu mnie naszło, obudziłam się rano i stwierdziłam - będzie Maja !
Ale może jeszcze się obudzę innego poranka i stwierdzę : ''będzie ... " 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):
jak Wy ten suwaczek zrobilyscie ??? ja wypełnilam wszystko i teraz kopiuje te kody ale nie moge wkleic w forum 😞(

wykasuj wszystkie swoje podpisy i wklej tylko pierwszy link 🙂 u mnie działa 🙂
I PS: w szoku jestem, że jesteś już w 15 tygodniu ! Mówiłaś, że w 13-tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja miałam 29 grudzien pierwszy dzien ostatniej miesiączki, ale cykle zawsze mialam w caly swiat,wiec dokladnie nie znam daty zapodnienia.Wiem,ze zalczelismy dzialac,jak na tescie owul.pokazaly sie 2 kreski,a to tak bylo po 17 stycznia 🙂 Bylam na ostatnim USG 30 Marca i wyszlo mi ,ze to 12 tydzien i 3 dni 🙂 To teraz w sumie by sie zgadzalo...
ale jak to jest ze mamy ta sama date porodu,mimo wporwadzenia roznych dat ,to nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj tam, nie ważne, byle skarbeńki były zdrowe 🙂

Dziewczyny, bierzecie jakieś witaminy dla kobiet w ciąży ?
Bo mi lekarz zalecił 2 tabletki magnezu, 1 kwasu foliowego i jak chcę to 1 tabl. żelaza.
Ale ja się zastanawiałam nad takim suplementem, np. Femibion.
Tylko nie wiem, czy brać, bo to w sumie sztuczne witaminy a że morfologię i całą resztę mam w normie to chyba nie ma potrzeby ... Jak sądzicie ?


carpioo, powiedz, gdzie Ty chodzisz państwowo do lekarza ?
Bo mówiłaś, że tak super Cię tam traktują, że aż nie wierzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie Gin kazał i biore femibion obecnie juz femibion 2, wczesniej 1. Jest bardzo dobry duzo lepszy niz falvit etc..bo ma wiecej witamin. Zobacz sobie na ulotce. Skrzyczal mnie ,ze nie bralam przed planowaniem ciazy...no ale teraz nadrabiam -biorę 1 tabl.dziennie. I myślę,że powinnać brać również 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
200zł za posiedzenie i rozmowe czy badania? w okolicach łodzi tj,gdzie ja chodze do swojego to placilam ostatnio 160zl, ale byla rozmowa-wywiad co i jak, i badania reka i usg ktore trwalo z 15 min, bo wszystko co sie dalo sprawdzal...wiec chyba naprawde cos z tym Twoim Ginem jest nie tak ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
malena10 napisał(a):
marzenka napisał(a):
asia85a napisał(a):
asia85a napisał(a):
carpioo napisał(a):
Aneta84 napisał(a):
mdoundi napisał(a):
marzenka napisał(a):
Asiula88 napisał(a):
bajka1202 napisał(a):
marzenka napisał(a):
A więc rozpoczynam dane do tabelki: Wciskajcie CYTUJ i tylko się dopisujcie a potem stworzę z tego tabelkę i wrzucę gdzieś jeżeli się nie okaże to dla mnie za trudne 🙂

Kokosanka: Ania, Poznań, 27lat, 13tydzień +0,9kg, płec chyba chłopiec

Marzenka Warszawa 13 tydzień 26 lat plus 3 kg 🙂 prawd. dziewczynka termin 14.10.11
asia85a Sanok 16 tydz , 26 lat , 3.5 kg , pełć jeszcze niewiem termin 30 wrzesnia /17 pażdziernik
Bajka Brzeg 14tydzień 20lat plus 2kg płci jeszcze nie wiem termin 9.10.11

Madziek84 Dublin 12 tydzien 27 lat -2kg jeszcze nie wiem termin 19.10.11

Asia Kraków 15 tydzień 23 lata plus 3 kg płeć jeszcze nie znana termin 5.10.2011


mdoundi Londyn 15 tydzień 28 lat plus 5kg plec: jeszcze nie wiem termin:7/10/11


Aneta84 Olsztyn 15 tydzień 26 lat plus 1 kg pleć: być moze dziewczynka termin 06.10.11

Carpioo Warszawa 24 lata 12 tydz, 5 dzień, plus 3,5kg: powiedziano że dziewczynka, termin na 20.10.2011

Malena10- Marta Łask-woj.łódzkie, 30 lata; 13 tydz, , termin na 17.10.2011,płeć jeszcze nieznana

Zuziaczek Warszawa 29 lat, 13 tydzień, + 2 kg, płeć: jeszcze nie wiem, termin: 17.10.2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):
200zł za posiedzenie i rozmowe czy badania?

badanie ręką, USG przez brzuszek (dał tylko jedno zdjęcie ostatnio) i rozmowa w czasie badań;
wszystko w locie... tak mu się spieszy 😞
I do tego zakaz jedzenia jajecznicy ! Wkurzyłam się ...
Do tego kazał mi zrobić badania na HIV, 2 x toksoplazmozę, różyczkę, jakieś przeciwciała, jonogram i coś tam jeszcze ... 350 zł. poszło 😞 i co miesiąc każe robić morfologię i mocz. Wy też tak macie ?
Do tego za wszystko muszę płacić, bo on skierowania nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
Zuziaczek napisał(a):
malena10 napisał(a):
marzenka napisał(a):
asia85a napisał(a):
asia85a napisał(a):
carpioo napisał(a):
Aneta84 napisał(a):
mdoundi napisał(a):
marzenka napisał(a):
Asiula88 napisał(a):
bajka1202 napisał(a):
marzenka napisał(a):
A więc rozpoczynam dane do tabelki: Wciskajcie CYTUJ i tylko się dopisujcie a potem stworzę z tego tabelkę i wrzucę gdzieś jeżeli się nie okaże to dla mnie za trudne 🙂

Kokosanka: Ania, Poznań, 27lat, 13tydzień +0,9kg, płec chyba chłopiec

Marzenka Warszawa 13 tydzień 26 lat plus 3 kg 🙂 prawd. dziewczynka termin 14.10.11
asia85a Sanok 16 tydz , 26 lat , 3.5 kg , pełć jeszcze niewiem termin 30 wrzesnia /17 pażdziernik
Bajka Brzeg 14tydzień 20lat plus 2kg płci jeszcze nie wiem termin 9.10.11

Madziek84 Dublin 12 tydzien 27 lat -2kg jeszcze nie wiem termin 19.10.11

Asia Kraków 15 tydzień 23 lata plus 3 kg płeć jeszcze nie znana termin 5.10.2011


mdoundi Londyn 15 tydzień 28 lat plus 5kg plec: jeszcze nie wiem termin:7/10/11


Aneta84 Olsztyn 15 tydzień 26 lat plus 1 kg pleć: być moze dziewczynka termin 06.10.11

Carpioo Warszawa 24 lata 12 tydz, 5 dzień, plus 3,5kg: powiedziano że dziewczynka, termin na 20.10.2011

Malena10- Marta Łask-woj.łódzkie, 30 lata; 13 tydz, , termin na 17.10.2011,płeć jeszcze nieznana

Zuziaczek Warszawa 29 lat, 13 tydzień, + 2 kg, płeć: jeszcze nie wiem, termin: 17.10.2011

Kokosanka, Ania, Poznan, lat 27, 13tydzien, +0,9 kg, termin 19.10.2011, plec chyba chlopak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
malena10 napisał(a):
200zł za posiedzenie i rozmowe czy badania?

badanie ręką, USG przez brzuszek (dał tylko jedno zdjęcie ostatnio) i rozmowa w czasie badań;
wszystko w locie... tak mu się spieszy 😞
I do tego zakaz jedzenia jajecznicy ! Wkurzyłam się ...
Do tego kazał mi zrobić badania na HIV, 2 x toksoplazmozę, różyczkę, jakieś przeciwciała, jonogram i coś tam jeszcze ... 350 zł. poszło 😞 i co miesiąc każe robić morfologię i mocz. Wy też tak macie ?
Do tego za wszystko muszę płacić, bo on skierowania nie da.


Oczywiście, to sa wszelkie podstawowe badania plus ja jeszcze muszę zrobić grupę krwi, bo zgubiłam zaświadczenie z dzieciństwa i mocz i morfologia co miesiąc to przecież podstawa. rozumiem, że na to idzie kupę kasy, ja też się leczę prywatnie więc trzeba płacić, ale zarejestrowałam się też w szpitalu i badania mam na skierowanie. Po prostu trzeba pokombinować i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):
mnie Gin kazał i biore femibion obecnie juz femibion 2, wczesniej 1. Jest bardzo dobry duzo lepszy niz falvit etc..bo ma wiecej witamin. Zobacz sobie na ulotce. Skrzyczal mnie ,ze nie bralam przed planowaniem ciazy...no ale teraz nadrabiam -biorę 1 tabl.dziennie. I myślę,że powinnać brać również 🙂


Tak Femibion jest super. Nawet jak się ma morfologię ok to i tak trzeba brać witaminki. Tak to już jest w ciąży. Nie dasz rady zaspokoić dziennie wszystkiego czego potrzebuje dzidziuś samym pokarmem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):
czesc Kokosanka, jak sie czujecie? 🙂


Cześc Malena!
ja i maleństwo czujemy sie ok. Od poniedzialku opuszczam pracę (w sumie miedzy slowami zostalo mi powiedziane, ze nie mam po co spowrotem wracac) i cieszę się na ten wolny czas, tym bardziejj ,że dojazdy do pracy zajmowały mi około 3h dziennie.
Mdłości jako tako nie miałam, ale na niektóre potrawy do dzisiaj mnie odpycha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślę, że się zapiszę do przychodni go gina, on mi powinien dać skierowanie na bezpłatne badania...
A w 13 tygodniu to Femibion 2 już łykać ? 1 tabl. dziennie ?

carpioo, daj namiary na Twojego państwowego lekarza... plisss...


A mnie rzuca na sam widok ogórków kiszonych, wcześniej je uwielbiałam :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Zuziaczek,

ginekologów dobrych jest od groma. Ja też zmieniłam swojego, bo tamten był jakiś nieświatowy i stwierdzil, ze kobiety w ciązy nie mogą miec zwolnienia chodzacego. Dziwne, że wszystkie moje kumpele miały zwolnienie chodzące. Dostałabym na głowę w chacie zamknięta na 4 spusty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak, od 13 tygodnia juz 2 się łyka jest droższa,ale naprawde warto! Co do badań to ja tez miałam skierowanie od mojego prywatnego i robilam wszytsko odpłatnie i zaplacilam 130zł, mocz i krew co miesiąc , to juz nie taki wydatek, bo ok 20 zł,wiec da się przezyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...