Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no dokladnie kamien z serca! za jakies 6 tygodni powiedziala ze moge przyjsc bedziemy sprawdzac czy to chlopiec czy dziewczynka.
no ja niestety tez mam zabki do leczenia ale juz wiem ze jest taki srodek znieczulajacy co nie zagraza dziecku.
hmm co tu dzis gotowac,tak mi sie nie chce.maysle o dewolaju z ziemniaczkami i jakas surowka i chyba tyle,bo dwa dania to u mnie nikt nie zje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
Aneta84 napisał(a):
mdoundi napisał(a):
marzenka napisał(a):
Asiula88 napisał(a):
bajka1202 napisał(a):
marzenka napisał(a):
A więc rozpoczynam dane do tabelki: Wciskajcie CYTUJ i tylko się dopisujcie a potem stworzę z tego tabelkę i wrzucę gdzieś jeżeli się nie okaże to dla mnie za trudne 🙂

Marzenka Warszawa 13 tydzień 26 lat plus 3 kg 🙂 prawd. dziewczynka termin 14.10.11
asia85a Sanok 16 tydz , 26 lat , 3.5 kg , pełć jeszcze niewiem termin 30 wrzesnia /17 pażdziernik
Bajka Brzeg 14tydzień 20lat plus 2kg płci jeszcze nie wiem termin 9.10.11

Madziek84 Dublin 12 tydzien 27 lat -2kg jeszcze nie wiem termin 19.10.11

Asia Kraków 15 tydzień 23 lata plus 3 kg płeć jeszcze nie znana termin 5.10.2011


mdoundi Londyn 15 tydzień 28 lat plus 5kg plec: jeszcze nie wiem termin:7/10/11


Aneta84 Olsztyn 15 tydzień 26 lat plus 1 kg pleć: być moze dziewczynka termin 06.10.11

Carpioo Warszawa 24 lata 12 tydz, 5 dzień, plus 3,5kg: powiedziano że dziewczynka, termin na 20.10.2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia85a napisał(a):
carpioo napisał(a):
Aneta84 napisał(a):
mdoundi napisał(a):
marzenka napisał(a):
Asiula88 napisał(a):
bajka1202 napisał(a):
marzenka napisał(a):
A więc rozpoczynam dane do tabelki: Wciskajcie CYTUJ i tylko się dopisujcie a potem stworzę z tego tabelkę i wrzucę gdzieś jeżeli się nie okaże to dla mnie za trudne 🙂

Marzenka Warszawa 13 tydzień 26 lat plus 3 kg 🙂 prawd. dziewczynka termin 14.10.11
asia85a Sanok 16 tydz , 26 lat , 3.5 kg , pełć jeszcze niewiem termin 30 wrzesnia /17 pażdziernik
Bajka Brzeg 14tydzień 20lat plus 2kg płci jeszcze nie wiem termin 9.10.11

Madziek84 Dublin 12 tydzien 27 lat -2kg jeszcze nie wiem termin 19.10.11

Asia Kraków 15 tydzień 23 lata plus 3 kg płeć jeszcze nie znana termin 5.10.2011


mdoundi Londyn 15 tydzień 28 lat plus 5kg plec: jeszcze nie wiem termin:7/10/11


Aneta84 Olsztyn 15 tydzień 26 lat plus 1 kg pleć: być moze dziewczynka termin 06.10.11

Carpioo Warszawa 24 lata 12 tydz, 5 dzień, plus 3,5kg: powiedziano że dziewczynka, termin na 20.10.2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek rewelacja ze wszystko ok 🙂 Ja dopiero idę na USG w czerwcu. Chyba, że moja gin mi zrobi jak u niej będę w maju. Ale wolę już nie mieć tych USG bo miałam chyba z 6 przez te wypadki hehe 🙂 Mam nadzieję że dzidzi nic się nie stało 🙂

Szukałam dziś Gosi to nie pisała 2 tyg i jeden dzień. Nawet weszłam w mamy wrześniowe bo myślałam, że może jej się termin zmienił ale jej nie ma. Za to odkryłam ASIE85A.. Czyżbyś nas zdradzała z wrześniówkami??:P Żarcik oczywiście 🙂

Carpio i koyotka ja też gotuję na 3 dni ale zazwyczaj gotuję w sobotę albo w niedzielę i tyle. Po pracy nie mam siły już gotować więc śr czw pt jemy zazwyczaj jakieś szybkie danie z piersią z kurczaka np.

Co do zębów to mi wypadły 2 plomby. Jedna z odsłoniętej szyjki a druga z płytkiej dziurki. I wytrzymam do rozwiązania. A tak to się boję co tam się dzieje bo nie byłam 3 lata u dentysty 🙂

Tabelka całkiem sporo się robi nawet nie spodziewałam się, że aż tyle tu nas 🙂 Poza tym jeszcze kilka dziewczyn brakuje:
ataaga czy jaokoś, reniferka anetka84 chyba też jej nie widziałam dawno. Mam nadzieje że u dziewczyn ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny cieszę się że u Was wszystko ok po wizytach u lekarzy! Ja mam kolejne usg 7 maja, już nie mogę się doczekać :-) U mnie dzisiaj ziemniaczki z koperkiem i polska maślanka po którą wysłałam męża do polskiego sklepu daleko "gdzieś tam" hehe. Ale smakuje pierwsza klasa - na zachciankę nie ma lekarstwa ;-)

Dziewczyny mam pytanko. Czy używacie jakiś kremów do twarzy (z tych przeznaczonych dla kobiet w ciąży, np. Ziaja, Dax Cosmetix itp.) W sobotę przylatuje do mnie mama i tak myślę że mogłabym mi jakiś przywieźć tylko nie jestem pewna który? Ostatnio mam taką cerę że wstyd się pokazać bez make up-u 😞 Używam Nivea Visage ale widzę że chyba czas zmienić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
A to w ciąży nie można używać kosmetyków i się malować? Ja używam L'oreal tripple active podajże. A w czym są lepsze te dla kobiet w ciąży???


eee tam ja się maluję :P tylko chciałam jakiś fajny nawilżający kremik kupić po którym nie świecę się po 15 minutach ;-) bo po tym nivea to niestety źle zaczęła mi cera reagować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak z vichy to chyba normaderm jest zeby sie nie swiecic. ja osobiscie uywam perfecte sekwencyjne nawilzanie. Poradziła mi go kosmetyczka dla kobiet po 25 roku. Nie jest drogi a dobry i sie nie swiecę po nim. Ogólnie ja za vichy nie przepadam bo mi krosty wyskakuja;. Dziwne nie? Teraz kupiłam l'oreala bo nie było mojej perfecty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
o znalazlam to jest ten co ja uzywam i jest oki jak dla mnie,nie jest moze najtanszy ale sie sprawdza.
http://www.e-farm.pl/p/1114/VICHY-Aqualia-Thermal-skora-sucha.html



Kochana miałam ten też - i okazało się że skóra zrobiła się za sucha - i był niewystarczający -dlatego właśnie zmieniłam na ten nivea-też nawilżający.
ale teraz w sumie tak myślę...może po tym progesteronie co biorę tak mi się cera zepsuła?

Myślę że kupię ten i wypróbuję:
http://www.zdronet.pl/dax-cosmetics-perfecta-mama---krem-ochronny-przeciw-przebarwieniom-hormonalnym,72886,apteka.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O zapomialam dopisac,ze dzis dostalam u mojej lekarki jescze prezent,nawet fajne.podobno wszystkim przyszlym mama to wreczaja w malej siateczce pod tytulem ''chlopiec czy dziewczynka'' a w srodku;
poradnik mlodej mamy
happy baby,karta wyprawkowa
potem kolejna ksiazeczka kiedy rodzi sie milosc,gazetka ''dziecko''
maszynka do golenia dla taty -z tego najbardziej sie usmialismy
probka kremu nawet nie dopatrzylam na co
probka plynu do plokania dla rzeczy dzidziusia
chusteczki nawilzajace
szapon z odzywka 3w1 dla dzidzi
noi najlepsze mala buteleczka do karmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi napisał(a):
madziek84 napisał(a):
o znalazlam to jest ten co ja uzywam i jest oki jak dla mnie,nie jest moze najtanszy ale sie sprawdza.
http://www.e-farm.pl/p/1114/VICHY-Aqualia-Thermal-skora-sucha.html



Kochana miałam ten też - i okazało się że skóra zrobiła się za sucha - i był niewystarczający -dlatego właśnie zmieniłam na ten nivea-też nawilżający.
ale teraz w sumie tak myślę...może po tym progesteronie co biorę tak mi się cera zepsuła?

Myślę że kupię ten i wypróbuję:
http://www.zdronet.pl/dax-cosmetics-perfecta-mama---krem-ochronny-przeciw-przebarwieniom-hormonalnym,72886,apteka.html


no to ciekawe,moze faktycznie masz racje,moze on ma jakis wplyw na skore.z ciekawosci poszukam czy cos pisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
A rozmawiałaś o tym z lekarzem? Czy nie potrzeba jakiś witamin dodatkowych przez to, że mięsa nie jesz?


Tak, jasne. Tutaj na szczęście lekarze mają inne podejście do wegetarianizmu jak w Polsce :-) Choćby dlatego że dosyć duża część społeczeństwa to hindusi i oni także są wegetarianami. Podróżowałam po Indiach przez 4 miesiące i naprawdę byłam zachwycona-na każdym kroku wegetariańskie restauracje! Także i lekarze są tutaj bardziej przyzwyczajeni do innego sposobu odżywiania. W Polsce moja Pani doktor rodzinna także nie jest przeciwko-cały czas mam dobre wyniki i wszystko jest pod kontrolą. Teraz zażywam zestaw witamin Pregnacare dla wegetarian (kwas foliowy + reszta..). Wyniki mam super a hemoglobina wysoka jak nigdy-czyli wszystko w najlepszym porządku. Poza tym mam wielu znajomych, przyjaciół wegetarian a także wegan, mają dzieci i także wszystko jest w porządku. Po prostu trzeba do tego podejść z rozwagą aby nie zaszkodzić sobie i dzidziusiowi - i nie można "jechać" ciągle na frytkach ;-) Przez tyle lat bycia wege nauczyłam się jednak dobrze odżywiać i co najważniejsze dobrze gotować (przynajmniej tak twierdzą znajomi). Mój mąż jest także wege od 17 lat i dzidziuś także będzie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...