Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tak, Polak 🙂 5 lat starszy ode mnie i wcześnie zaczął być wege :-) Ja akurat za mięsem nigdy nie przepadałam - i wegetarianizm przyszedł mi naturalnie :-) Na początku było mi ciężko bo moja rodzina raczej tego nie akceptowała i traktowali "to" jako kolejny wybryk nastolatki :-) Ale nie dałam się. Powoli rodzice zaakceptowali i teraz baaaardzo lubią moje obiadki 🙂


http://puszka.pl/

a tutaj jedna z wielu fajnych stronek ze zdrowymi przepisami jakby któraś z Was chciała poeksperymentować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mdoundi napisał(a):
Tak, Polak 🙂 5 lat starszy ode mnie i wcześnie zaczął być wege :-) Ja akurat za mięsem nigdy nie przepadałam - i wegetarianizm przyszedł mi naturalnie :-) Na początku było mi ciężko bo moja rodzina raczej tego nie akceptowała i traktowali "to" jako kolejny wybryk nastolatki :-) Ale nie dałam się. Powoli rodzice zaakceptowali i teraz baaaardzo lubią moje obiadki 🙂


http://puszka.pl/

a tutaj jedna z wielu fajnych stronek ze zdrowymi przepisami jakby któraś z Was chciała poeksperymentować 🙂

Bardzo fajna ta stronka i ciekawe przepisy,ja mysle ze tak raz w tygodniu to taka potrawke mozna zapodac.z miesa niestety moj by nie zrezygnowal,te jego schabowe za ktorymi ja nie przepadam.ja to toleruje tylko drob,hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koyotka napisał(a):
Będąc w ciąży bardziej dbacie o swoje diety? gotujecie jakieś specjały specjalnie ze względu na swój stan?Nie chodzi mi o omijanie "zakazanych" artykułów spożywczych. 🙂


Ja przykładowo staram się, no ale szczerze nie zawsze mi to wyjdzie :P ale przestałam jeść smażone na oleju i kilka innych rzeczy, ale tak w sumie to moj organizm za mnie zadecydował, że nawet na takie rzeczy nie mam ochoty. Ja dziś na obiad zrobiłam bardzo proste i szybkie danie a co najważniejsze pyszne: usmażyłam z maleńką ilością oliwki pokrojoną w kostke i przyprawiona dużą pierś z kurczaka do tego poddusiłam dużą ilość warzyw i przyprawiłam przyprawą do chińskiego dania potem wszystko zmieszalam z mięskiem i dodałam ugotowaną paczkę ryżu. Może nic nadzwyczajnego ale bardzo dobre i zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanko. Czy używacie jakiś kremów do twarzy (z tych przeznaczonych dla kobiet w ciąży, np. Ziaja, Dax Cosmetix itp.) W sobotę przylatuje do mnie mama i tak myślę że mogłabym mi jakiś przywieźć tylko nie jestem pewna który? Ostatnio mam taką cerę że wstyd się pokazać bez make up-u 😞 Używam Nivea Visage ale widzę że chyba czas zmienić...


mdoundi, polecam Ci krem nawilzajacy Iwostin Sensitia do kupienia w aptekach. Super nawilza ale nie obciaza skóry, jest hypoalergiczny, wiec na pewno nadaje sie dla kobiet w ciazy . Ja mam dosc tłusta cere i zazwyczaj po pol godzinie cera mi sie swieci, natomiast po tym kremie dłuzej pozostaje świeza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
Dziewczyny mam pytanko. Czy używacie jakiś kremów do twarzy (z tych przeznaczonych dla kobiet w ciąży, np. Ziaja, Dax Cosmetix itp.) W sobotę przylatuje do mnie mama i tak myślę że mogłabym mi jakiś przywieźć tylko nie jestem pewna który? Ostatnio mam taką cerę że wstyd się pokazać bez make up-u 😞 Używam Nivea Visage ale widzę że chyba czas zmienić...



Ziaja! Ziaja! Ja kocham tą markę. Tania, polska, nie ma nic co uczula. Do twarzy używam albo rymiankowego albo aloesowego, do włosów szampon aloseowy, do ciała masła różne, ale niedługo się zaopatrzam w serię mamma mia na rozstępy (od 4 miesiąca już, czyli dla nas), bo wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koyotka napisał(a):
Będąc w ciąży bardziej dbacie o swoje diety? gotujecie jakieś specjały specjalnie ze względu na swój stan?Nie chodzi mi o omijanie "zakazanych" artykułów spożywczych. 🙂


Jak lekarz nakazał, rybkę dwa razy w tygodniu staram się jeść, ale ogólnie nic nie zmieniam za bardzo. Zawsze jadłam dużo i raczej zdrowo. Warzywa, owoce, zawsze obiadek ciepły, zupki, nie rezygnuje też z tego na co mam ochotę. Kolejny lekarz mi potwierdził, że sam organizm wie czego mu trzeba. Jeśli masz odruch wymiotny na biały ser, to go znaczy, że nie powinnaś go w siebie wmuszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula88 napisał(a):
Aneta84 napisał(a):
Dziewczyny mam pytanko. Czy używacie jakiś kremów do twarzy (z tych przeznaczonych dla kobiet w ciąży, np. Ziaja, Dax Cosmetix itp.) W sobotę przylatuje do mnie mama i tak myślę że mogłabym mi jakiś przywieźć tylko nie jestem pewna który? Ostatnio mam taką cerę że wstyd się pokazać bez make up-u 😞 Używam Nivea Visage ale widzę że chyba czas zmienić...



Ziaja! Ziaja! Ja kocham tą markę. Tania, polska, nie ma nic co uczula. Do twarzy używam albo rymiankowego albo aloesowego, do włosów szampon aloseowy, do ciała masła różne, ale niedługo się zaopatrzam w serię mamma mia na rozstępy (od 4 miesiąca już, czyli dla nas), bo wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć.


ja polecam Iwostin, tylko trzeba dobrać do cery. Polski produkt z Iwonicza Zdrój. Ja jestem alergikiem i mam bardzo suchą skórę i używam Iwostin Tłusty - jest super. Na tłustą skóę podobno fajny jest Iwostin purritin..
Ziaja tez jest super, ale niektóre mnie uczulają :/
Pozdrawiam brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda, Ivostin też jest super, ale to już jest jakby specjalistyczna linia i jest dużo droższa. Musisz mieć bardzo wrażliwą skórę, jeśli masz takie problemy. Słyszałam właśnie, że na takie problemy Ivostin jest super. Ale jeśli ktoś ma tylko troszkę wrażliwą skórę, jak ja, to Ziaja jest ok, tylko trzeba być pewnym, że rzeczywiście skóra się łatwo nie uczula.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się prawie nie uczulam.. Tylko vichy i właśnie ziaja 🙂 Kupiłam kiedyś w macro 3 toniki Ziaji takie zielone z ogórka czy z czegoś to stoją do tej pory. Kosztowały chyba za 3 z 10 zł:P O o Ivostinie nie słyszalam ale chętnie spróbuję 🙂


Jak się dziś czujecie??? Ja właśnie próbuję wstać ale chyba mi to nie wyjdzie. Nie wiem czy wy tak macie ale ja strasznie reaguję na ciśnienie atmosferyczne. Dziś jest 988 i normalnie masakra 😞 A nie mam mleka do kawy a kawy bez mleka w ciąży nie piję. Ehhhhh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokładnie pogoda dobija 😞 Ja też strasznie odczuwam zmiany ciśnienia, czego wcześniej nie miałam.dziś z domu się nie ruszam, więc jakoś dam radę. 🙂 Na razie muszę coś na śniadanie wymyślić. Mój M ciągle powtarza, żebym nabiał jadła a mnie straszzzznie od niego odrzuca 😮 Gdzie niegdzie udaje się pzremyćić trochę mleka ale sery fuuuu. Mam nadzieję że mi to minie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchole 🙂
na poczatku serdecznie wam gratuluje tago szczescia 🙂
mam pytanie czy moze ktoras z przyszlych mam nie bylaby zainteresowana:
http://allegro.pl/bluzki-ciazowe-esprit-kinga-tychy-slask-i1549073347.html
http://allegro.pl/bluzki-ciazowe-tychy-slask-i1549074047.html
http://allegro.pl/zestaw-ubran-ciazowych-tychy-slask-i1549074739.html
http://allegro.pl/spodnie-bluza-ciazowa-tychy-slask-i1549074971.html

wiem po sobie ze na siebie w ciazy chcialam wydac jak najmniej a kazde pieniadze wydawalam na maluszka - wiec moze warto skorzystac i zakupic tanim kosztem ubrania ciazowe? 🙂

gdybyscie mialy jakies dodatkowe pytanie to znajdziecie mnie na watku luty 2011 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
O zapomialam dopisac,ze dzis dostalam u mojej lekarki jescze prezent,nawet fajne.podobno wszystkim przyszlym mama to wreczaja w malej siateczce pod tytulem ''chlopiec czy dziewczynka'' a w srodku;
poradnik mlodej mamy
happy baby,karta wyprawkowa
potem kolejna ksiazeczka kiedy rodzi sie milosc,gazetka ''dziecko''
maszynka do golenia dla taty -z tego najbardziej sie usmialismy
probka kremu nawet nie dopatrzylam na co
probka plynu do plokania dla rzeczy dzidziusia
chusteczki nawilzajace
szapon z odzywka 3w1 dla dzidzi
noi najlepsze mala buteleczka do karmienia


to u mnie okrojona wersja tej paczuszki nie miałam, buteleczki, chusteczek, maszynki do golenia, a te ksiazeczki to takei bardzioej "reklamówiki" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki
Wielkie dzięki za porady w sprawie kremów! pospisywałam sobie wszystko i dałam listę mamie. Zobaczymy który z nich mi kupi :-) Mimo wszystko chętnie wcześniej czy później wypróbuję ten Iwostin bo kiedyś słyszałam że jest bardzo dobry.
U mnie dzisiaj pogoda też kiepska i też niskie ciśnienie, zaraz będzie lało, a ja już obudziłam się z bólem głowy. Kawy w ogóle nie pijam także jakoś muszę się dzisiaj przemęczyć.
3majcie się x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha.. czytałam te forum o makijazu 🙂 i się uśmiałam do łeż, w pracy jestem (Interentu cholery mi jeszcze nie włączyli i Tv wyłączyli!!! rozumiecie 2 dni spóżnienia z rostargnienia, i jeszcze dodam ze nigdy żesmy się nie spóźnili z opłatami, nigdy!!) więc teraz w domu tylko czytam, to mi na zdrowie wyjdzie, ale nie wyobrażam sobie dnia bez "Na wspólnej" uzależniłam się :P )
ale.. wracając do temau, ja sie smaruję Lirene, cera mieszana na dzień, czasami krem koloryzujący z Avonu, na to mój ulubiony podkład owocowy (o taki http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=34694) . Kosmetyki Ziaki uwielbiam, i stosuję.. sa tanie, dobre i cudownie pachnące 🙂 dr Irena ERIS także super ..
maluje się i nie dlatego że jestem blondyna lampucera 🙂 tipsiara i tak dalej 🙂 ale dlatego, że obieczałam sobie, że jak keidyć będę w ciąży, będę zadbana Mamusią i aktrakcyjna dla Mojego R. nie wyobrażam sobie się nie pomalować (podkład i tusz mi wystarczą w ostateczności, a tak to róż, puder broznujący, bo sie nie opalam a solarium zostało wykreślone z mojego życia na zawsze- miałam tanoreksję za nastolatki, 20 min "solarki" codzienie była moją porcją obiadową, przykre, ale na całe szczęście opamiętałam się!!) więc teraz chawle sie swoją naturalną skórą 🙂 chodzę sobie w leginsach, obcisłych bluzeczkach, chwalę się moim brzusiem 🙂 i pokazuje piersi które teraz są piękne, cudowne, pełne 🙂 ohhhy i ahhyyy sbie mówię przed lustrem, Tak dobrze czuję sie w ciąży 🙂 i wy tez kochane dbajcie o siebie!! czujcie sie wspaniale!! a Waszych facetów ( i innych spotkanych na mieście 😉) niech boli głowa/szyja od odkręcania się za Wami 🙂 Moje Piękne Brzuchatki!!!

Pogoda w warszawie do D*** za przeproszeniem.. ale- wstałam dzielnie do pracy.. dzis idę do fryzjera ( na podcięcie) a na przyszłą środę zapisałam się na hennę rzęs i regulacje brwi 🙂 a co.. nie można mi??

Mduondi- ja kawę perawdziwą pijam raz w tygodniu, w poneidziałki, cocacolę- puszkę pijam w soboty 🙂 a taka kawę Inkę albo Ricore pije jak mi się chce (1 łyzeczka, 1/4 kubka woda, 3/4 mleka )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo ja Cię bardzo dobrze rozumiem w sprawie seriali - sama jestem uzależniona od kilku 🙂 nie mam tutaj polskiej tv ale odkryłam na necie multiseriale.pl i teraz mogę być na bieżąco 🙂
Co do makijażu - też lubię się wymalować. I robię to - ale powiem i że ludzie są czasem dziwni-w pracy często słyszałam komentarze typu: "no w ciąży to byś sobie już darowała tą chemię na twarz", lub "kobiety w ciąży nie powinny się malować". Ale co tam robię swoje dalej 🙂 jedyne z czego zrezygnowałam to farbowanie/przyciemnainie włosów. Właściwie nie muszę tego robić bo nie mam siwych jeszcze 🙂 A okazało się że moje odrastające są tak ciemne że prawie nie widać że to "odrosty" 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
madziek84 napisał(a):
O zapomialam dopisac,ze dzis dostalam u mojej lekarki jescze prezent,nawet fajne.podobno wszystkim przyszlym mama to wreczaja w malej siateczce pod tytulem ''chlopiec czy dziewczynka'' a w srodku;
poradnik mlodej mamy
happy baby,karta wyprawkowa
potem kolejna ksiazeczka kiedy rodzi sie milosc,gazetka ''dziecko''
maszynka do golenia dla taty -z tego najbardziej sie usmialismy
probka kremu nawet nie dopatrzylam na co
probka plynu do plokania dla rzeczy dzidziusia
chusteczki nawilzajace
szapon z odzywka 3w1 dla dzidzi
noi najlepsze mala buteleczka do karmienia


to u mnie okrojona wersja tej paczuszki nie miałam, buteleczki, chusteczek, maszynki do golenia, a te ksiazeczki to takei bardzioej "reklamówiki" 🙂

no ja to w szoku bylam,bo wiem ze tu w irlandii nie ma na co liczyc,jeszcze jakies drobne upominki szok,no ale fajnie.a te ksiazeczki to dokladnie takie ''reklamowki'' 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Dziewczyny u mnie tez dzis pogoda okropna.nic tylko spiewac; Ciągle pada! Ludzie biegną, bo się bardzo boją deszczu,
Stoją w bramie, ledwie się w tej bramie mieszcząc,
ludzie skaczą przez kałuże na swej drodze. A ja?.......

a ja nic nie robie,tez ogladam polskie seriale przez neta bo tu nie mama polskiej telewizji i odpoczywam.nawet z psem mi sie nie chce wyjsc choc sie domaga,bo lubi w deszcze pobiegac 🙂 dziwny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziek84
Zapisałaś się może do Boots Parenting Club? Jeśli się zapiszesz, to dostaniesz kuponik i przy zakupie pierwszych pieluszek dostaniesz torbę do przewijania. Poza tym, nie wiem jakie dostałaś książeczki (Bounty, Emma's Diary) ale jest w nich wiele kuponów na obniżki w sklepach lub na darmowe pieluchy. Są też kupony na to co ty dostałaś-ale jeszcze tego nie powybierałam. Na razie czytałam te książeczki. Moje znajome wybrały jednak torbę z Bootsa i jej używają, mówiły że jest ok, chyba ma w środku załączoną matę do przewijania dzidzia.

http://www.boots.com/en/Boots-Parenting-Club-Changing-Bag_1113805/

o wlasnie ta torba za free po przylaczeniu do Klubu Rodziców w Boots (musisz jedynie kupic pieluszki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi napisał(a):
Madziek84
Zapisałaś się może do Boots Parenting Club? Jeśli się zapiszesz, to dostaniesz kuponik i przy zakupie pierwszych pieluszek dostaniesz torbę do przewijania. Poza tym, nie wiem jakie dostałaś książeczki (Bounty, Emma's Diary) ale jest w nich wiele kuponów na obniżki w sklepach lub na darmowe pieluchy. Są też kupony na to co ty dostałaś-ale jeszcze tego nie powybierałam. Na razie czytałam te książeczki. Moje znajome wybrały jednak torbę z Bootsa i jej używają, mówiły że jest ok, chyba ma w środku załączoną matę do przewijania dzidzia.

http://www.boots.com/en/Boots-Parenting-Club-Changing-Bag_1113805/

o wlasnie ta torba za free po przylaczeniu do Klubu Rodziców w Boots (musisz jedynie kupic pieluszki)

a wiesz zenie nie musze popatrzec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja wczoraj pytalam mojej gin co onaczaja moje bole w dole brzucha a raczej takie klucie,czasem czuje jakby mnie cos ciaglo raz z jednej raz z drugiej i to tylko tak przez chwile i przestaje.
Powiedziala mi,ze to normalne,ze tak juz bedzie przez cala ciaze bo macica sie rozciaga,bo dziecko potrzebuje wiecej miejsca,przez co moze byc nacisk na inne narzady.Jesli przy tym nie towarzysza jakies dziwne uplawy ciemnego koloru lub krwawienia , to ze nie mam sie czym martwic bo to normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...