Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
fredeczka- a bym skorzystała z pomocy.. zawsze jak cos ci nie ebdzie pasowało, to jej powiesz ze narazie cie skrepowana i zeby wyszła.. chyba zrozumie.. 🤨 zwlaszcza przed samym porodem mozesz jej podziekowac, wazne zeby w trakcie tych innych faz byl z topba ktos kto ma pojecie 😜, ze pepowina pierwsza nie wyłazi.. jak oddychac, jaka pozycja, co jest ebzpieczne.. 😉

skorzystaj- bedzie ci razniej, a moze jakas glebsza wieź się rozwinie?? i to zaprocentuje na waszej znajomosci? 😜

nie musisz płacic przynajmniej 1000-1500zł! 😮


jesli chodzi o spanie na boku, to ja jakos kolo 5tej sie przeczucan mna prawy bok, bo na samym lewym to zwariuje, poza tym caly czas przed ciaza zasypiałam na prawym i trudno mi jest sie odzwyczaić..
poza tym wam pisałam- ze tylko jak jestesmy nieprzytomne0 czyli zembdlałe albo nie daj Bóg coś gorszego to jst ryzyko, jak spimy mamy nadal napięcie mięśniowe i sie system zylno-tętniczy nie blokuje 😜 spokojnie więc!! to mówie ja- zbigniew poziomka 😜 czy to zając poziomka był? w tej pisence dla dzieci??

a propos piosenek dla dzieci to sobie puiszczam w samochodzie radio bajka- wieie jak sympatycznie- wpieam do Dzidzi 😉 ale nie wiem czy to tylko w wwarszawie i krakowie nie odbiera ta stacja 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziaczku ten Carbon jest super, tylko własnie tez mam obiekcje czy nie za ciemny, zwłaszcza dla dziewczynki. My mieliśmy dla Misia Graco Quattro taki jak w linku, kolor Earth Mother. Zresztą planuje go sprzedać właśnie.

http://www.swistak.pl/a6389734,Graco-Quattro-Deluxe-EARTH-MOTHER.html


Fredeczka myślę, że wszystko zależy od tego jak Ty będziesz się przy tym czuła. Wiadomo, że poród to krępująca sprawa, ale z drugiej strony skoro od lekarza można taki komentarz usłyszeć to ja bym chyba wolała mieć obok kogoś komu ufam 🙂 Sama musisz podjąć taką decyzję. Każda z nas ma inną teściową 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczka ja tez byl ja wzieła 😉tzn,ma doswiadczenie i na pewno Ci w jakims stopniu pomoze,wkoncu jest w temacie nie od wczoraj 😉
Co to było,ze Cie od idiotek zwyzywał 😲

Zuziaczku fajny ten model,tylko wlasnie kolor czy nie za ciemny??

Mimona Ty uwazaj na siebiei zdaj relacje jak dzis po wizycie u lekarza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wózek- tez na poczatku byolamz wolennikiem x-landera.. ale.. przeszło mi. gondolka jestb super mała jak dla mnie, i w zime nie zmieszcze tam spiworka czy kocyka.. tak mi sie wydaje- ale ile ludzi na swiecie tyle gustów. 🙂
ogolnie mi sie podoba.. ale przemowilo za mną to, ze ja chce zeby wózek sie gibał i był amortyzatorem dobrym. a xlander mi sie z tym nie spodobał..
kazdy ma swoje potzreby 😉

ps.
sorry za literówki,. w pracy jestem i sie spieszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku, kolor ładny. ale ja bym wzięła jakis kolorowy bardziej.. jak planujesz drugie dzieciątko, to moze wybierz kolor neutralny.. no chyba ze wozek sprzedasz albo coś.. ja wybrałam jaskrawo-czerwony.. bo i dla chlopczyka i dla dziewczynki..
planuje drugie dziecko, ale zobaczymy jak to sie u mnie potoczy.. 🤢
jakby co to bym go nie sprzedawała.. bo sprzedajac uzywany to i tak tarcisz conajmniej połowę.. wiec wole go sobie pouzywac do końca 🙂 albo potem oddac siostrze młodszej.. albo niech lezy w piwnicy,a nóż widelec bedą kiedys takie w modzie i zarobię :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo a ja właśnie wolę żeby się nie gibał bo po pierwsze mam starsze dziecko, które będzie i do wózka zaglądało i się na nim wieszało jak zam życie, a Zawitkowski kiedys mówił przy starszym dziecku jak się ma młodsze lepiej nie brać gibającego, ani trójkołowca bo są zbyt niebezpieczne i grozi wypadnięciem młodszego 🙂 Wbiłam sobie to wtedy bardzo do głowy dlatego chce stabilny, bez bujania 🙂 Ale Wam to nie grozi, jak się ma pierwsze dzeciątko to ie macie takiego ryzyka. Poza tym korciłoby mnie żeby bujać malucha a jak się taki mały bąbel przyzwyczi do bujania to łooo matko masakra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienko no kupe czasu nie zagladałas 😉co u Ciebie jak sie czujecie?
A co do tabelki to zostaw na forum swoje dane 😉a Ankeri uzupełni w tabelke 😉

Dziewczyny ale ja mam dzis jazdy z jedzeniem,własnie sobie ugotowałam makaron bo tak za mna chodzil taki z dżemikiem malinowy 😉
A co mojemu na obiad zrobie to nie mam pojecia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Carpioo a ja właśnie wolę żeby się nie gibał bo po pierwsze mam starsze dziecko, które będzie i do wózka zaglądało i się na nim wieszało jak zam życie, a Zawitkowski kiedys mówił przy starszym dziecku jak się ma młodsze lepiej nie brać gibającego, ani trójkołowca bo są zbyt niebezpieczne i grozi wypadnięciem młodszego 🙂 Wbiłam sobie to wtedy bardzo do głowy dlatego chce stabilny, bez bujania 🙂 Ale Wam to nie grozi, jak się ma pierwsze dzeciątko to ie macie takiego ryzyka. Poza tym korciłoby mnie żeby bujać malucha a jak się taki mały bąbel przyzwyczi do bujania to łooo matko masakra 🙂


no własnie.,. co ciężarna to wymogi.. 😉 dlatego "jescze sie taki nie urodził, co by kazdemu dogodził".. 🙂 😆 😁 😁

ja przy drugim maluchu tez bym sie bawała ze mi wózek przewróci.. 😮 masz rację.. ale przy pierwszym dziecku,, to tych wózków i trzy mogę mieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokładnie Carpioo dlatego każda z nas i tak pewnie wybierze inny 🙂 A poza tym wybór taki, że na prawdę bólu głowy można dostać 🙂 Nasz pierwszy wózek się sprawdził, potem objeździła nim koleżanka ze swoim maluchem - teraz kolega go chce od nas odkupić a my kupujemy nowy 🙂 Już się nie mogę doczekać. Pomału przymierzam się do listy rzeczy potrzebnych. No i będę ją trzymać na widoku gdyby jedna lub druga mama zapragnęła nam coś z niej kupić w prezencie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.radiobajka.pl/
z tego co widzę, to tylko Kraków i Warszawa na razie odbiera.

(to nie to co Radio Maryja - na zadupiu totalnym w szczerym polu żadne radio już nie odbiera a R.M. dopiernicza na maxa ! 😁 )

Ja juz sama nie wiem z tymi wózkami, muszę połazić po sklepach, może mi się umysł rozjaśni 😁 I znajdę jakieś cudeńko 😉


O, Basieńko, sto lat Cię nie było ! Co dobrego oprócz ślubu ?

Kasiuszka, super ! Bardzo się cieszę, ze Ty się cieszysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akneri1982 napisał(a):

Ach co do badań Anetko, ja chodzę do szpitala miejskiego do laboratorium i mogę polecić 🙂
siniaka nie miałam ani razu i zdaje mi się, że badania robione są expresowo 🙂
(jestem honorowym dawcą krwi, więc ... ogólnie nie boję się oddawania krwi, ale gdybym czuła, że pielęgniarka jest kiepska to bym tam nie chodziła 😉)


Honorowy dawca- podziwiam 🙂
Pani doktor Shrandt nie wystawia skierowań na badania NFZ, dlatego chodzę do lux-med, bo mam tam opiekę lek. z pracy i pielegniarki są w porządku ale jak byłam raz w szpitalu wojewódzkim na pobieraniu krwi do badań prenentalnych to szok. Taka masówka, siniaka miałam bolącego, tam się nie cackali 🙂
Pocieszyłeście mnie z tym spaniem, chyba przewrażliwiona jestem.

Na allegro wózek x-lander xa volcano, który Malena wstawiałaś, często jest po niższej cenie niż inne kolory. Pewnie słabo schodzi i sklepy chcą go wyprzedać. Mi tez się najbardziej podoba amethyst ale mojemu mężowi nie bardzo. Tylko jak się go pytam, ktory inny to nie potrafi się zdecydować i tak to jest z naszymi Marsjanami 🙂

Kasiuczka, również gratuluję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
Mi tez się najbardziej podoba amethyst ale mojemu mężowi nie bardzo. Tylko jak się go pytam, ktory inny to nie potrafi się zdecydować i tak to jest z naszymi Marsjanami 🙂
no właśnie, sami nie potrafią powiedzieć, co im się podoba, a to co my wybierzemy to jest brzydkie ! Wredni są naprawdę !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anetko jak ja pytam mojego Męża to po minie widzę, że lepiej żebym nie pytała. Jemu podoba się wszystko co mnie. Nie doradzi mi za bardzo. Poza tym i tak wie, że za kilka dni będę miała wątpliwości więc tylko kiwa głową 🙂 Swoją droga bawi mnie jak on dobrze mnie zna 🙂 Co do wyboru imienia natomiast nic mu się nie podoba 😞 Albo jak wymyslamy to się nabijamy i nic konstruktywnego z tego nie wynika 🙂 🙂 🙂 Tylko Kunegundy albo Hermenegildy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiuczka gratulacje 😉wzmacniaja sie szeregi chlopcow,hehe 😉

ja wczoraj mojego pytałam czy jabym poszla do szpitala a w domu nic nie bylo czy poradziłby sobie z zakupami 😉a on do mnie ze TAK...wchodze do sklepu biore to i to place i dziekuje 😉a nie tak jak 😉bo ja musze isc tam i tam zobaczyc porownac cene itd. chłop to chłop,hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Iris napisał(a):
Gratuluję Kasiuszka 🙂 Ciesze się razem z Tobą 🙂

Czy jest na tym forum jeszcze ktoś kto nie zna płci, czy tylko ja zostałam ??????? Hę?
zerknij w tabelkę 🙂



Że sama na to nie wpadłam 🙂 I tak wydaje mi się, że tylko ja nie wiem hi hi ale to dlatego że badaie w poniedziałek a ja już czuję uderzającą adrealinę i trochę mi trzeźwe myślenie zamula 🙂 Nie moge się doczekać !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Anetko jak ja pytam mojego Męża to po minie widzę, że lepiej żebym nie pytała. Jemu podoba się wszystko co mnie. Nie doradzi mi za bardzo. Poza tym i tak wie, że za kilka dni będę miała wątpliwości więc tylko kiwa głową 🙂 Swoją droga bawi mnie jak on dobrze mnie zna 🙂 Co do wyboru imienia natomiast nic mu się nie podoba 😞 Albo jak wymyslamy to się nabijamy i nic konstruktywnego z tego nie wynika 🙂 🙂 🙂 Tylko Kunegundy albo Hermenegildy 🙂 🙂 🙂
w sumie mój też tak ma, albo się nie odzywa, bo wie, że mi się zaraz zmieni koncepcja, albo nic mu się nie podoba, albo nie podoba mu się to co mi,
w kwestii imienia wybór pozostawił mnie i się zgodził bez oporów na Maję 🙂
Czyli sama wybrałam imię, ale bym się wściekła, gdybym ja się uparła na Maję a on zdecydowanie chciałby inne imię. A tak to chociaż imię wybrane (może mi się już nie odmieni, bo do brzuszka mówię Majusiu 😆 )
Wózek znając życie też wybiorę sama, bo on do pchania wózka to myślę, że ostatni w kolejce... jakoś dzieci nieszczególnie go bawią, ale nie wiadomo jak to będzie gdy urodzi mu się JEGO dziecko, a to przecież co innego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zobaczysz jak oszaleje 🙂 Wszyscy tak mają przed narodzinami swoich dzieci 🙂 Mój teraz jak widzi inne małe dzieci to się do ich zawsze śmieje, na ręce bierze. Odkąd jest z nami Misio oczywiście, wcześniej chyba tak nie było. Bał się trochę. Dzieci zmieniają cały ŚWIAT!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to sie doczekac nie moge zeby zobaczyc jak moj bedzie sie zajmował nasza pociecha 🙂bo to wlasnie on miał zawsze lepsze podejscie do dzieci,do niego zawsze chcetnie szły na rece a ja od tego stronilam.
Wydaje mi sie,ze on bedzie dobrym ojcem obym tylko ja sobie poradzila 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...