Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Moje paznokcie tez dużo lepsze niż przed ciążą 🙂 Test z glukozą przede mną, czuję, że w poniedziałek dostanę zlecenie na to badanie 🤢 Jeśli chodzi o prawidłowość wyniku Asiulko to nie mam pojęcia, ale coś mi się wydaje że trzeba by powtórzyć bo nie wchłonęło się wszystko na pewno skoro zwróciłaś 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
W sprawie alimentów bym nie odpuszczała. Lepiej od razu uderzać gdzie się da i walczyć, bo łatwiej będzie ściągać od niego niższe kwoty. Jak urośnie potem duża suma będzie gorzej ze ściąganiem. Nie można tego odpuszczać, bo potem karą dla niego będzie więzienie a Wy nadal nie będziecie miały z córką ani grosza. Te pieniądze Wam się należą i nic tego nie zmieni. Z tego co kojarzę to chyba fundusz alimentacyjny wypłaca, jeśli Twój były nie płaci, ale nie znam szczegółów. Trzymam kciuki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki zmienię temat,ale poradźcie mi na jaki wózek obecnie byście się zdecydowały??
Mój dzisiaj powiedział,że ma trochę więcej luzu w pracy i chce skoczyć na zakupy, a ja kompletnie nie jestem zdecydowana na żaden 😞
Czytałam opinie o większości i nie ma takiego bez wad...każdy ma plusy i minusy i dlatego sama już nie wiem 😞
POMÓŻCIE!!!! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malena, ja totalnie NIE WIEM. 😞
Muszę się wybrać połazić pooglądać, bo zupełnie nie mam żadnych typów wybranych.
Wiadomo, że musi dobrze w rękach leżeć, nie być za ciężki, być w miarę zwrotny, łatwy w obsłudze, pooglądasz to sama zdecydujesz, który Ci pasuje 🙂
Pompowane koła to też zaleta, chyba, ze tylko równe chodniki bierzesz pod uwagę 🙂 to wtedy małe kółka też są OK, ale nie amortyzują dobrze wstrząsów. Przekładana rączka to podobno też zaleta. Ważna też jest duża gondolka, bo zimą jak ubierzesz maleństwo to żeby Ci się zmieściło w tym wózku 🙂 w tych wszystkich kombinezonikach 🙂

Ja wybiorę taki, który będzie mi się podobał wizualnie, ale będzie miał też kilka powyższych zalet.
I na pewno kupię tylko stelaż z gondolką a nie 4w1 czy 3w1, bo na lato to już coś lekkiego spacerowego wybiorę 🙂

No, czyli jednak trochę opisałam, co wybrać 😁
Pomęcz jakiegoś sprzedawcę, niech się wysili i szuka tego, co Ty potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malenko ja jestem zdecydowana na X Landera. Słyszałam wiele dobrego o tych wózkach, są bardzo trwałe. Ale koniecznie biorę model z dużymi kołami bo w zimie będzie ciężko na małych kółkach, no i tak jak pisze Zuziaczek chodniki też sa kiepskie, więc lepiej nie za małe kółka. Ja biorę chyba od razu wszystko w jednym tzn i gondole, i spacerówkę, i fotelik. Ostatecznie i tak zdecyduję dopiero, gdy pojeżdżę w sklepie różnymi wózkami. Teraz taki wybór, że cięzko się zdecydować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też opcjonuje za 2 w 1 czyli gondolka + spacerówka jak dobrze sie wybierze nawet2 -3 lata można używać, słyszałam że bardzo dobrze sie sprawuja popowane kółka bo mozna wymienic , skleic itd przekładana rączka też dobra opcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris napisał(a):
Moje paznokcie tez dużo lepsze niż przed ciążą 🙂 Test z glukozą przede mną, czuję, że w poniedziałek dostanę zlecenie na to badanie 🤢 Jeśli chodzi o prawidłowość wyniku Asiulko to nie mam pojęcia, ale coś mi się wydaje że trzeba by powtórzyć bo nie wchłonęło się wszystko na pewno skoro zwróciłaś 😞

hej, ja dzisiaj mialam ten test robiony poraz drugi 😞 ble fu 🥴 mam nadzieje, ze to drugi i ostatni raz. za pierwzsym razem mialam zly wynik i musialam go powtorzyc....
rozmawialam z pielegniarka, iz w przypadku zwymiotowania zawiesiny, trzeba wynik poprawic, bo wyjdzie zly.
modle sie, aby mi wyszedl tym razem w normie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Asiula, mówisz o glukozie pod obciążeniem 🙂
A zatkałaś nos przed wypiciem? 😉
Ja to miałam robione w 20 tygodniu i poszło gładko 🙂
75 gramów czystej glukozy wymieszane w kubeczku letniej wody i siup ! W pierwszej chwili odruch wymiotny, ale wypiłam wszystko i po 2 godzinach wynik był dobry 🙂

Mi włosy nie wypadają, ale się dziwnie układają. Za to paznokcie przestały mi się łamać 🙂


Tak, to badanie. Z tymże u mnie picie poszło gładko, nawet się nie skrzywiłam, tylko potem się masakrycznie czułam i zwymiotowałam 10 minut przed pobraniem krwi, nie dlatego że to było nie dobre, po prostu nagle mnie chlusnęło. Teraz się martwię czy nie będę musiała mieć powtórki, a tak jak mówię nie wiem co się stało, skąd te wymioty tak nagle. A tez Ci było słabo i pociłaś się jak mysz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Minona witam 🙂 ja tez nowa hihi 🙂

jestem juz po wizycie u lekarza i najprawdopodobniej jestem zdrowa 😁 jeszzcze musze powtorzyc badania i zglosic sie za tydzien.

Kokosanka a do kad lecicie? a z tą spermą to fakt ale chyba nie na tym etapie ciazy? ja bylam o tym uprzedzana jakos w 7mies.

Minona wypadanie wlosow to ostatnio u mnie temat tabu 😞 ☺️ w pierwszej ciazy mialam piekne wlosy wzmocnily sie i wogole a teraz gubię garsciami tak jak po porodzie :|

carpioo ojj uwierz mi ze dziewczyny potrafia zrobic wszystko zeby odbic komus faceta tak poprostu dla przyjemnosci.

Zuziaczek wlasnie komornik przeprowadza postepowanie egzekucyjne ale od ponad 2 miesiecy bezskutecznie.

akneri chodzi Ci chyba o fundusz alimentacyjny. owszem po dwoch miesiacach jesli komornik nie jest w stanie sciagnac kasy to fundusz wyplaca ( i to nie tyle ile masz zasadzone bo jesli masz powyzej 500zł to w yplaca max 500zl). Ale mam dola bo chodzi o to ze on nie wyplaca pieniedzy wstecz :/ czyli za pol roku bym nie dostala pieniedzy dla malej!! aaaa i jeszcze dochody nie moga przekraczac 725zl na osobe zeby fundusz wyplacal i jesli ja i moja mala no to spoko bo nie przekraczamy bo ja nie pracuje ale podobno konkubenta tez licza i wtedy to juz kicha :| a zwlaszcza teraz jak moj G. ma dostac podwyzke i to bardzo dużą bo 2tys.

Madziek 84 poprostu prawo w PL jest zbyt lagodne dla nieplacacych aliemntow. podobno z jakis tam badan wynika ze 40% samotnych matek nie dostaje aliemntow :| masakra!!!

Zuziaczek moj to byl taki bezczelny ze wracal od kochanki i rzucal sie jak wyglodnialy pies :| a ja ciagle zmagalam sie z grzybica pochwy i cholerstwa wyleczyc nie moglam a teraz juz wiem dalczego.

Asiula88 chodzi Ci o badanie glukozy tak? w tej ciazy jeszcze nie mialam ale w poprzedniej udalo mi sie wytrzymac do konca i nie zwymiotowac!! ale bylo blisko :| podobno jesli sie zwymiotuje to trzeba powotrzyc badanie.

Minona podobno jesli dziecko na ktore sa orzeczone alimenty ma wlasne dziecko to nawet jesli sie uczy to konczy sie obowiazek alimentacyjny. ale pewnosci nie mam. Widzisz dobrze ze tam komornik ma z czego sciagac bo u mojego ex nie :| moj ex ostatnio prosil zebym wycofala u komornika a on mi zaplaci a ja ze nie bede mu szla na reke to dostalam odpowiedz " nie to nie" . strzelil focha i kasy pewnie nie zobacze dla niuni.

malena10 cokupic.pl ( chyba ) to strona pod patronatem allegro i ludzie opisuja jakie im sie podobaja. Ja wozek mam po córci więc kupować nie będę chyba,że córcia bedzie chciala tez w wozku to bede musiala kupic blizniaczy :| duze pompowane kola byly dla mnie najwazniejsze. waga byla mi obojetna bo poo schodach wozka targac nie musze.jesli duzo jezdzisz aute m to warto zainwestowac w taki ze stelazem na fotelik.

Iris znajomi chwala sobie x-landery tylko ze sa bardzo sztywne. jak jada np po kamieniach w parku to maja wrazenie ze im dzieci z wozkow powypadaja.

kasiuszka 26 ja mam wlasnie 2 w 1 i musze powiedziec ze po zlozeniu na spacerowke nie sprawdza sie dla dzieci ktore opieraja glowke. moja mala cale szczescie nie opiera bo tak to bylby problem z daszkiem bo ocieralby jej o glowke :|

Asiula mi bylo slabo po tym gownie i sie pocilam dokladnie tak jak opisujesz. ale wyniki mialam dobre 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze to niedobrze, bo ja centralnie nie wiem jak to się stało, że nagle zwymiotowałam. Boję się, że mam coś nie tak z tolerancją glukozy (a jestem miłośniczką słodyczy:P), bo jak czytałam w internecie, to mało kto wymiotuje... No nic, za dwa tygodnie idę do gina, to mi powie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malena, ja podobnie jak Iris jestem już zdecydowana na x-landera XA, duzo się naczytałam opini, byłam w sklepie wypróbować i nie szukam już innych. Zamówię w sierpniu wersję głęboko-spacerową przez internet.

Ja tam wierzę, że na swiecie większośc facetów jest uczciwych- miałam to szczęście i na takich trafiałam (albo o wszystkim nie wiedziałam 🙂, więc Carpioo główka do góry, na pewno nie dzieje sie nic złego, po prostu facet zapracowany a po pracy z kolegami na piwko śmiga odreagować 🙂

Lecę zaraz do fryzjera zmienić kolorek na jaśniejszy i trochę pocieniować włosy, więc do wieczorka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde ciekawe jak ja zareaguje kiedy na ta glukoze 😉
Fredeczka normalnie rece opadaja 😮to prawo nie zadziała tu wstecz?
Przynajmniej dobrze,ze wizyta u lekarza wypadla pomyslnie 😉

Co do wozka to ja pewnie wpadne do sklepu najpierw wychacze cos wizualnie a potem bede nim jedziec,skladac rozkaladac i wymacam 😉potem podejme decyzje 😉

Oj Kobitki bylam spbie spodnie kupic bo Moj dał mi kase ot tak,wiec se poszlam.... 😉 i kiupilam sobie spodnie te co chcialam ale dla dzidzi tez sie cos znalazło 😉no nie moglam sie oprzec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie pozwolili wcisnąć cytrynę, tylko że chodzi o to że nie zwymiotowałam ze względu smak, dlatego tak pytam Was o zdanie. Smak tam był ok, nawet się nie skrzywiłam. Macie racje, poczekam na wyniki, może po prostu mój żołądek nie zniósł takiej ilości słodyczy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tak w ogóle, złe samopoczucie i pocenie się to jedno, ale mój chlust z żołądka zrobił ogólną furorę :P. Jakbyście widziały miny ludzi, którzy czekali do laboratorium to chyba byście umarły (hi hi). Dobrze, że jedyne osoby które zostały ubrudzone to ja i mój Wojtek, bo chyba bym umarła ze wstydu jakby glukoza z mojego żołądka rozbryzła na kimś innym :P. Miny pacjentów bezcenne :P Ale wyobraźcie sobie jak mi było wstyd ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
carpioo napisał(a):

ale mi to chyba nie grozi.. najpierw trzeba uprawiac seks 😜

przykro mi carpioo, ale z drugiej strony... bo wiesz, jak podejrzliwa jestem, może przez to, że trochę już w życiu przeszłam,
Twój men nie uprawia z Tobą sexu, to zawsze jest sygnał ostrzegawczy, wraca później niż powinien, zawsze jest zmęczony, a KTO mu robi dobrze?
Przecież faceci MUSZĄ TO robić ! Sam sobie robi ? Nie sądzę... Bądź ostrożna, ale nie popadaj w czarny nastrój, tylko obserwuj...
poza tym zajmij się sobą i Malutką, przecież Wy jesteście teraz najważniejsze, buziak dla Ciebie


no właśnie.. to mnie trapi.. ale.. staram sie odpędzać te złe mysli. głupio mik że was takimi sprawami zadręczam.. ze taki ekshibicjonizm forumowiczy uprawiam.. ale komu mam powiedzieć??!!
NIE CHCE SIĘ NAKRĘCAĆ.. ale to mi nie daje spokoju..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo nawet tak nie myśl! Faceci też różnie reagują na ciążę, w końcu jesteśmy w stanie błogosławionym, może on teraz traktuje Cię tak bardziej doniośle i stąd brak seksu. Ale to nie znaczy, że ma inną!!! Dziewczyno! Moja mama mi mówiła, że mój tata w obu ciążach nie dotknął jej przez 9 miesięcy, bo wiedział, ze tam w brzuszku jesteśmy ja i moja siostra, a potem namiętność odżywała ze zdwojoną siłą 😁
Jesteś taka super laska, myślisz, że on by znalazł lepszą??? Bo ja wiem, że nie ma takiej opcji. :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale to ogółem on sobie przeskrobuje.. wraca późno (niby praca) nie przytuli mnie.. i w ogole 😞 juz nie o sam sex chodzi.. nie jestem taka 'płytka" 😉 mogę zrozumieć zmęczenie, to że jestem w ciązy i boji sie o dzidziusia.. ehh sama nie wiem..
Asiula z ta glukozą mialaś pecha.. i przygodę
trochę mnie nastraszyłaś bo ja mam skierowanie na to.. i teraz sie boję 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...