Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aga33 napisał(a):
Dokładnie tak jak napisałaś Iris:trzeba ustalić zasady,bo wszyscy się zagryziemy...no może tylko mąż bedzie szczęśliwy,bo nie może się doczekać pyszności kulinarnych z ręki swojej mamy,a gotuje dobrze...muszę to naprawdę przetrawić zanim powiem że się zgadzam...


Koniecznie. W końcu to nie będzie łatwy czas dla Was wszystkich. Trzeba ustalić zasady. Może jeśli ona tak wspaniale gotuje to niech zajmie się tym abyście nie umarli z głodu, robi zakupy, gotuje, zmywa, szykuje Wam posiłki, ogarnia dom żeby dało się w nim funkcjonować 🙂 Już sam to będzie dla Ciebie wielką pomocą bo pewnie przy bliźniakach będziesz spędzać najwięcej czasu na karmieniu, przewijaniu. W sprawach dzieci to już na pewno Ty musisz decydować, nikt inny. Może ona zostać z dziećmi gdy te będą spały abyś miała czas tylko dla Wiktorka, mogła się z im chwilę przewietrzyć na podwróku. A potem niech zajmie się Wiktorkiem gdy Ty będziesz karmić maluchy, czy układać do snu. Przy dobrej organizacji wszystko da się zrobić i wierzę że logistycznie się ogarniecie. Będę za Was mocno trzymać kciuki!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aguś zależy jaka kobieta jest Twoja tesciowa bo z autopsji wiem,ze z tym przestrzeganiem zasad jest ciezko....

ale skoro ma przyjechac do pomocy to moze dobrze byloby zrobic grafik obowiazkow? i zakazów?

np : tesciowa gotuje obiad, nie wchodzi do waszej sypialni pomoc przy dzieciach jesli nie zostanie o to poproszona, podzial kto co sprzata, jeden dzien w trakcie drzemki Mikołaja ( jesli blizniaki na to pozwola) ona odpoczywa a drugi dzien Ty odpoczywasz itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
spróbuję do tego jakoś dojrzeć...całe szczęście,że mój mąż odpuścił i dał mi wolną rękę,bo ja nienawidzę kiedy ktoś mnie pod murem stawia!!ja jestem matką i nawet jeśli nie idealną to jedyną jakie te dzieci będą miały więc najlepsza 🙂jeśli moja teściowa zrozumie,że matce wolno popełniać błędy i eksperymentować w wychowaniu własnych dzieci to może sie dogadamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha miałam Wam jeszcze napisać,że w weekend w realu kupowałam pampersy w promocji po niecałe 44zł,możecie już o tym zacząć myśleć i jak macie miejsce to czatować na promocje w marketach i kupować po paczce lub 2.Tego napewno mole nie zjedzą,a pieluchy idą jak woda.Ja kupuję wyłącznie na promocjach i dzięki temu nigdy nie kupuję pieluch w regularnej cenie.Zamierzam też już zacząć magazynować w piwnicy małe rozmiary na październik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam na weekend u mojej mamy i kurczę przyjechałam z gigantyczną torbą ciuchów po moich siostrzenicach. Cieszę się, że są tam kombinezony na zimę i takie grubsze rzeczy. Na sierpień mam w planach remont graciarni, gdzie będzie dziecięcy i już mnie to przeraża. W ogóle ostatnio przeraża mnie sama wizja porodu, bo im bliżej, tym bardziej się boję..Ale cóż, tyle kobiet to przeszło i przeżyło to i ja dam radę 🙂
Dziewczyny, tak się rozpisujecie, że nie jestem w stanie nadgonic wszystkiego i czytam niestety po łebkach.
Aga33 Ty masz wizję teściowiej a do mnie chce przyjechac moja mama..Stwierdziłam jednak, że zadzwonię do niej w ostateczności jak już nie będę mogła sobie z małą dac rady. Jak Nadia będzie grzeczna po mnie to dam radę, a jak będzie taka jak mąż za małego to wyłysieję w rok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguś ale pampersow lepiej nie magazynowac dla maluszkow bo nie wiadomo jakie beda mogly uzywac. ja z Wiki nie mialam zadnych problemow, jej dupcia wszystko tolerowala.

oryginalne pampersy sie nie sprawdzily bo przeciekaly, huggisy jakies takie szerokie mie sie wydawaly, bella taka nijaka i jestesmy przy niezawodnych jak dla nas dada z biedronki. mam nadzieje,ze maly tez bedzie je tolerowac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko:mam nadzieję,że Ty nie będziesz musiała po mamę dzwonić,a ja szybko teściową odprawię na południe...oby nasze dzieci chciały z nami tylko współpracować 🙂

Fredeczko:ja zaczęłam kupować większe ilości pięluch jak tylko się okazało,że mały nie jest na pampersy uczulony.Słyszałam o dada,ale niestety mam daleko do biedronki więc nawet nie próbowałam tej marki.Optymistycznie zakładam,że i tym razem papmersy mnie nie zawiodą i zrobię małe zapasy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na poczatek kupie 2-3 paczki . napewno 1 pampersow i jedna dady / u mnie jest tylko biedronka i nie ma w niej pampersow a czasamisa huggisy wiec trzeba bylo po to jezdzic na zakupy do sasiedniego miasta :|

ale jak maly sie urodzi to mam zamiar zrobic zapas pieluszek. zobacze ile bedzie wazyl i ktore zatoleruje. niestety dada dopiero raz mialy promocje ze za 40zł były 2 paczki czyli zaoszczedzilo sie 14 czy 16zł .
zamierzam przeznaczyc na pampersy polowe becikowego i mies spokoj na jakies 2 mies. a w tym czasie po jednej paczce co jakis czas tez bym kupowala chociaz to bedzie zima czyli trzeba bedzie kupowac wegiel a drogi jest jak zloto :|

niestety coraz czesciej przeczuwam ,ze potrzebny bedzie wozek blizniaczy :/ corcia bedzie zazdrosna jak maly bedzie w jej wozku jezdzic i tez bedzie chciala. pozatym za bardzo ucieka ostatnio. ahhh zreszta jeszcze zobaczymy gdzie bedziemy mieszkac.

wkurza mnie ta jedna wielka niewiadoma pod tym wzgledem! :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze słówko o pomocy mam 🙂 Moja mama była z nami gdy rodził się Miś, przeżywała to tak bardzo, że żadna siła by jej nie wygnała ze szpitala w dzień mojej cesarki. Było to dla iej bardzo ważne doświadczenie i przeżycie. Potem gdy już byliśmy w domu przyjeżdżała jak ja to nazywałam "na kawę". Nie pozwalałam jej się "rządzić" i ona to uszanowała. Gdy zostawała na kąpiel pozwalałam jej podglądać ale nie chciałam żeby w tym uczestniczyła. Byłam bardzo zaborcza przez pierwsze miesiące i na szczęście wszyscy to wokół szanowali. Teściowa nigdy ie ingerowała, poza momentami gdy Młody płakał. Wtedy wydawało jej się chyba, że płacz dziecka oznacza tylko i wyłącznie że dzieje mu się wielka krzywda - co na szczęście prawdą nie jest, bo dziecko po prostu w ten sposób komunikuje swoje potrzeby. Życzę Wam aby Wasze teściowe i mamy były mądre 🙂

Jeśli chodzi o gromadzenie pampersów to trudno mi się wypowiedzieć. Mikołaj był uczulony na oryginalne pampersy, najlepiej tolerował Happy z Bella i te stosowaliśmy. Myślę, że po prostu poproszę odwiedzających by nie kupowali nam pierdół tylko pampersy gdy już będę wiedziała jaka chcę markę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Babeczki,
Moja teściowa ostatnio zaproponowała, że może wziąć urlop 2 tygodniowy w październiku i przyjechać nam pomóc ale myślę że z 1 dzieciątkiem damy sobie radę, poza tym jest ona istnym wulkanem energii, nie usiedzi na miejscu przez chwilę a ja jestem raczej spokojna i wyciszona, więc takie naergetyzowane osoby po dłuższym czasie mnie męczą 🙂
Chociaż jak bym była na miejscu Agi to na pewno bym skorzystała z pomocy teściowej, przynajmniej na samym początku żeby stopniowo oswoić się z nową sytuacją i nowymi obowiązkami.

W weekend zaczęłam w końcu kompletować wyprawkę i nakupilam trochę ciuszków z przecen w h&m, smyku, tesco i carrefour, zamówiłam na allegro ten aspirator elektryczny co Zuziaczek wcześniej (boje się ze Kaja odziedziczy po mnie tendencje do ciągle zapchanego nosa, wiec wolałam wyposażyć się w mocny sprzęt 🙂 ) i jeszcze laktator ręczny tommee tippee w zestawie z butelkami.

A dziś jakoś nie mam siły i idę się zaraz zdrzemnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredeczka co do twojego strachu niejestes sama mi tez ostatnim razem powiedział że sie skróca szyjka i mam odpoczywac , sie zastanawiam czy pozwoli mi podróżować mamy do przejazdu ponad 300 km hm.. najwyżej czesto beda postoje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko:w kwestii wózka to ja też mam zagwostkę...małego nie moge wózka pozbawić,bo jest za mały...ma swoją brykę,ale z dwoma wózkami nie dam rady,potrójna fura mnie przeraża i w sumie rozważam kupno wózka dla rodzeństwa rok po roku z jedną gondolą dla bliźniaka,w spacerówce jeździłby Wiktor póki nie wyrośnie,a drugie małe nosiłabym w chuście...tylko przeraża mnie,że to zima będzie...ale inaczej to wcale sie z domu nie rusze...jest jeszcze opcja,że jak teściowa jednak przyjedzie to na dwa wózki spacery będziemy zaliczać...i wtedy przydałby się taki wózek z 2 gondolkami i 2 spacerówkami,a Wiktor w swoim wózku,ale do tego niezbędna jest druga para rąk.Jedno jest pewne Wiktor jeszcze z rok będzie wózka potrzebował choćby dlatego,że ucieka i byłoby mi Cięzko pchać wózek z dwójką i biegać za trzecim...Ech dziewczyny jak ja Wam zazdroszcze tych pojedyńczych wózków i braku przeciwności losu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Brzuchatki
Mam dziś jakiś smutowaty humor (pewnie dlatego ze rano pokłóciłam się z Moim) i tylko podczytuje Was.. Aga ja to Cię podziwiam a jak piszesz i ja sobie Ciebie wyobrażam z Wiktorkiem i Maluszkami to łezka się kręci i tak sobie myślałam o tej Twojej teściowej że może niech Ona przyjedzie i np zajmie się domem (Iris to wszystko ładnie opisała) no i przecież zawsze możesz Jej powiedzieć basta i "Mamusia już może pojedzie do domu". Ciekawi mnie jeszcze jak to jest z porodem w ciąży mnogiej tzn czy rodzi się sn czy tylko cc i czy jakoś wcześniej czy jak.
Iris no ciekawa jestem czy Twoje Maleństwo w końcu się ujawni 🙂 życzę córci 😁 i czekam z niecierpliwością na nowiny
Olalenka ale towary wyrwałaś - super zakupki, czekam ciągle i nieustająco na fotki mebelków po skręceniu 🙂

a teraz się chyba położę bo mi smutno i źle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade do częstochowy ciutke pod radomsko stamtąd pochodzi mężoliński
aga33 no bliźniaki to podwójny kłopot ale tyle samo szczęścia moja mama miała już 2 jak sie okazało że beda bliżnieta, ja miałam 2 starszy brat prawie 6 spytałam jej jak to było powiedziała ze nas prowadzała do przedszkola i jakos to szło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basieńko kochana 🙂jak patrzę na Twoje urocze zdjęcie to nie wyobrażam sobie Ciebie bez uśmiechu 🙂Nie martw si e skarbie,wszystko sobie wyjaśnicie,emocje opadną i napewno znowu będziesz miała więcej powodów do radości czego Ci Zyczę z całego serca.

Ja całe przedpołudnie o tej mojej teściowej myślę(pewnie ma czkawkę kobiecina)i chyba faktycznie powiem mężowi,że się zgadzam ale pod warunkiem że zajmie się bardziej mieszkaniem niż dziećmi no chyba,że ja poproszę...może faktycznie Wiktor miałby zajęcie i tak ja Iris pisała miałabym czas i dla maluszków i dla Wiktorka podczas snu bliźniaków.Wiecie co ja chyba jestem niepoprawną optymistką,bo myślę,że ja się dobrze zorganizuję i sobie poradzę 🙂wiem,że się nieraz poryczę ze zmęczenia i bezradności ale ja kocham te wszystkie moje dzieciaki i chcę się poświęcić ich wychowaniu choć może słowo poświęcić nie jest tu najtrafniejsze...

a za oknem pada i pada...taka nostalgia człowieka dopada przy takiej pogodzie...przez ten deszcz Wiktorek śpi już prawie 3 godziny....i chyba nici ze spaceru,trzeba o obiedzie zacząć myśleć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga33 napisał(a):
caprioo:no nie oglądałam filmu o Mikołajku...a co to za film?może warto obejrzeć?Fajna fotka i fajny brzuszek 🙂pozdrawiam


http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=36264 to link do strzeszczenia filmu, moze Twojemu synkowi by ten film-bajka pomógł, są ksiązki (tzn najpierw byly ksiazki a potem zrobiono ten film) poleccam, to fajny filmik wprost na niedzielne rodzinne popoludnie :

AGA teraz dopiero doczytałam, wiec DOPISUJĘ
DO TWOJEJ PLAYLISTY http://vod.onet.pl/swiat-wedlug-dziecka,swiat-wedlug-dziecka-mamo-babciu-nie-kloccie-sie,586,4,5153,odcinek.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane Moje Bachap i Aga oczywiście że sobie ze wszystkim damy rade i nie wolno się smutać 🙂 Bachap Ty szoruj do wanny na jakąs kąpiel w bąbelkach i ulubioną muzę zarzuć to Ci zaraz przejdzie 🙂 A Ty Aguś bądź optymistką bo na pewno wszystko się ułoży, zobaczysz. Tak jak napisałam wydaje mi się, że największą pomoc będziesz miała od teściowej nie przy dzieciakach ale właśie w domowych obowiązkach, bo nie wyobrażam sobie jej przy maluchach a ciebie przy garach lub w sklepie, czy robiącej pranie. No bez jaj! W końcu Ty jako matka jesteś potrzebna dzieciom, to Wasza więź się ma wytworzyć i to Ty najlepiej sobie z tym poradzisz, a jeśli ona zdejmie z ciebie ciężar gotowania czy zakupów to tak na prawdę zostanie opieka nad dziećmi a w tym masz kochana taką wprawę że z palcem w nosie będzie przewijać, karmić, odbekiwać a potem zakochana wpatrywać się w ich budne, zadowolone twarzyczki.

Ja już czuję napływającą adrenalinę w związku z wizytą. Jeszcze tylko godzina i 45 min.... 🙂 Aaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga33 Wiki ogolnie bardzo ladnie chodzi na nozkach. na koniec listopada ma 2 latka i sa dzieci ktore w tym wieku juz wozka nie uzywaja ale chodzi wlasnie o to ze ona ucieka i ze jak maluch bedzie w wozku to ona pewnie tez i nadal nie wiem jak to rozegrac. i fakt faktem to bedzie jesien-zima i na zime mala w sankach moge wozic i jednoczesnie pchac wozek. ojjj ciezki orzech do zgryzenia a u Ciebie to juz wogole !!

BachaP ahhhh te chlopy! glowa do gory 🙂

carpioo moja mala nie wytrzyma jeszcze filmu. ciezko jej usiedziec przy jednej bajce 5 min( chyba ze jest to " mio mao " )

a teraz? dostala lejek bo wypatrzyla w kuchni, usiadla w swoim ukochanym baseniku z myszka mickey w ktorym ledwo sie juz miesci i sie bawi :P

obiadu prawie nie zjadla :| od jakiegos czasu tadek niejadek sie z niej zrobil chyba ze na obiad jest mamusina zupka..... jutro bedzie rosol tonapewno ladnie zje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a oto moja siostrzenica Helenka.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/202/helenkawspa.jpg/][IMG]http://img202.imageshack.us/img202/1573/helenkawspa.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

niestey wczoraj siostra musiala z nia wrocic do szpitala bo ma zoltaczke i stracila duzo na wadze. ale bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
.. o jejku.. doczytałam 🙂

Aga dasz sobie radę w to nie wątpię..
Iriś b. dobrze napisała, że jak teściowa chce pomóc to przy p[racach typowo domowych 🙂 to bardzo rozsądne rozwiązanie. a odmówić 'głupio'- bo moze sie juz taka propozycja nie pojawić.. sie kobiecina obrazi czy cos.. a tak zawsze możesz ślicznie kwiatkami i ciastem podziękować i powiedzieć 'papa' 🙂
na pewno w pierwszych miesiącach będziesz strasznie potrzebowała pomocy

ja bede mieszkała z moja babcia, ktora j-ak to Anetka napisała- jest wulkanem energii 🙂 ma za duzo baterii duracela/energizer w sobie powinna zmienić na jakiej alkaliczne z kiosku 😜
ale wiem ze bede potrzebowała pomocy, mimo ze to tylko 'dziecko sztuk jeden'.. ale pierwsze.. a ja nie mam zielonego pojecia co i jak 🙂 przyda mi sie pomoc w kuchni itp..
tez sie tego boję, ale podstawa jest rozmowa, określanie zasad.. potrzeb.. myslę że będzie OK

fredeczko- możesz sama sobie obejrzeć drugi link 🙂 dorzuciłam jak poczytałam trochę forum i o sytuacji/propozycji Agi.. 🙂 a Helenka sliczna, cudowna..
jak ja juz bym chciała swoją Córcię przytulić.. ale musze jeszcze poczekac 3 miesiące ponad 😉


Natalia- sliczna córcia.. gratuliuje także zdobuczy- super te bolerko/sweterek

IRIS- trzymam kciuki zeby wszystko bylo OK na USg i żebyś poznała płeć Dzidziusia- jak chcesz Dziewczynkę- zyczę Dziewczynki, chłopczyka- to Chłopczyka.. ale i tak najwazniejsze zdrówko!! więc trzymam kciuki!!!


BACHAP+ moja tz ryna babecyko- nie smuc się!
kochana co ja mam polwiedzieć?? czytałaś na pryw. forum.. nie smuć się, pogadaj z brzuszkiem, lepiej ci sie zrobi 🙂 i przeprosś od razu brzucha za stresy jakie mu gotujesz!!

lepiej na poprawe humoru zjedx coś meeega http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.winiary.pl/image.ashx%3FfileID%3D1695%26width%3D298%26height%3D203%26frame%3DTrue%26quality%3D100%26bg%3D0&imgrefurl=http://www.winiary.pl/przepis.aspx/8651/wykwintne-ciasto-wisniowe&usg=__Y1kuB4kfct47ate-RxUrIuQmdGs=&h=203&w=298&sz=58&hl=pl&start=16&sig2=JOF2aWjgR54Pdkpp6nU6ig&zoom=1&tbnid=MWBTo8KiNdyUvM:&tbnh=150&tbnw=218&ei=GPYaTo2EL8-c-wa1uOnXBw&prev=/search%3Fq%3Dciasto%2Bwi%25C5%259Bniowe%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1280%26bih%3D637%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=660&vpy=359&dur=23&hovh=162&hovw=238&tx=78&ty=46&page=2&ndsp=15&ved=1t:429,r:12,s:16 o np. to 🙂

ZUZIACZEK- ja nie wiem jak z wanienką, jakupuije zwykłą, dłuższą trochę żeby an dłużej starczyła.. bez stojaczka, to nie mam na to miejsca.. 🙂

a z firmy jak SZEF Zezwoli to dostaniemy:
kolor paseczki fioletowe/
http://allegro.pl/zestaw-serca-lozeczko-szuflada-materac-posciel17el-i1708249086.html
http://allegro.pl/komplet-serca-poszewki-na-posciel-do-wozka-haft-i1690057651.html
http://allegro.pl/przewijak-klups-safari-70cm-usztywniany-i1712757237.html
http://allegro.pl/ala-i-as-serca-spiworek-niemowlecy-i1706106625.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ahhh ale sobie humorek poprawilam :P

http://www.youtube.com/watch?v=V6-nm58cPgs
http://www.youtube.com/watch?v=2Jdc288KXDI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=zWIsG7TznwI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oG6pEolAKm8&feature=related
http://buhahahha.wrzuta.pl/audio/2lgqgvHVrDT/dzem_-_czerwony_jak_cegla

rety dziewczyny jak ja chcialabym sie przeniesc w czasie i chociaz raz zobaczyc Ryśka na zywo ...... ahhh ( to tak do ostatniego linka )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...