Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Bojalubie - jesteś dzielną babeczką i dasz radę 🙂 pamiętaj, ze zawsze masz tutaj nas.

Agusiu - sukienka ładna, choć ja bym wolała jednak zmierzyć dokładnie tę w której mam wystąpić na ślubie. Mam wątpliwości co do jakości materiału, nie doczytałam z czego jest uszyta.

Mam nadzieję, że po rozwiązaniu też tu będziemy się spotykać dziewczyny!?
no ba ! Przecież będziemy wklejać zdjęcia naszych dzidziuśków, wymieniać się spostrzeżeniami, poradami, itd.. nie wyobrażam sobie, że mogłabym tu już nie zajrzeć !

Tylko nie wiem, jak zrobić prywatne forum... prawdopodobnie gdzieś w jakichś ustawieniach moderatora trzeba powpisywać nasze nicki, żeby nikt oprócz nas nie mógł na forum wejść. Ale to musiałybyśmy mieć oddzielne forum, bo tu żadna z nas adminem być nie może, a nie sądzę, by na prośbę tutejszego admina zaistniało forum prywatne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku no przesrane tu 😉i dlaej pada.powodzie sie im czasem zdarzaja ale bardziej na poludniu,bardziej w Corku 😉 a ja mieszkam w dublinie przy morzu,wiec dosc ze pada to jeszcze pizga od morza 🤢

fajnie juz tak pokoik malowac 😉ukladac i przekładac,ooo uwielbiam to 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):

Niby dużo mam ale i tak jak patrze na te Wasze listy z wyprawką, to czegoś brakuje, np. w ogóle nie mam rzeczy higienicznych, no poza patyczkami do uszu i dużymi wacikami 🙂
Eh....
najlepiej, jak się nie będę przyznawała,że coś tam kupię i będzie spokój 🙂
a to szafa Malucha 🙂



no, sporo rzeczy masz, ja mam sporo mniej. Ale rzeczy kosmetyczne (smoczki, buteleczki, waciki) zostawię na koniec, żeby mi się nie przeterminowały 🙂 To znaczy chcę kupić wszystko świeże.
Ubranka - wiadomo, chciałabym kupić wszystkie wcześniej, w końcu tylko 3,5 miesiąca do porodu ! 🥴 wrrr... 😉
Boże, jak ten czas leci...
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ubranka - wiadomo, chciałabym kupić wszystkie wcześniej, w końcu tylko 3,5 miesiąca do porodu ! 🥴 wrrr... 😉
Boże, jak ten czas leci...
🙂



no naprawdę...tak szybko leci,że też jestem cała w strachu 😮 ale kto da radę, jak nie MY 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
kurde nie wiem co mam zrobic,bo mam okazje kupic bardzo fajne i nie zniszczone choc uzywane ubranka,tylko ze one sa od 6 do 12 miesiaca.no i nie wiem co robic,bo niby warto,no ale jeszcze tyle czasu.
nie wiem, co Ci doradzić, jak okazja to ja bym brała 😉
Przecież to nie bułki - może poczekać w szafce 🙂

madziek84 napisał(a):
No czy ja wiem 😉przynajmniej juz wszytsko masz,no prawie...zostały tylko kosmetyki 😉
Tez juz czuje ta faze,ze wole kupic dziecku niz sobie 😉juz nie pamietam kiedy sobie cos kipilam 😉

ja się zawsze dziwnie na moją starszą siostrę patrzyłam, jak kupowałam w sklepie szpilki, a ona tylko coś dla dzieci (buty czy kurtkę, czy spodnie), a ja przerażona, ze dlaczego ona sobie nic nie kupi... teraz ją rozumiem, ale dopiero teraz, jak się przekonałam na własnej skórze. Wcześniej tego nie mogłam zrozumieć... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to chyba wezme,czekam na mojego az z pracy tylko wroci 😆
Zuziaczku masz racje to nie bulka nie zepsuje sie i jesc tez nie trzeba bedzie dawac 😉
I widzicie Kofane,znowu pomagacie,bo ja to bym sie z tym zasatnawiala az by sie okazalo ze sprzedane 😮

a czas oj leci leci..zobaczymy jak to kiedy bedzie...az musze zobaczyc kto ma terminy z pocztaku pazdziernika 😉wiekszosc bedzie juz pewnie po wszystkim a ja sie bede bardziej denerwowac 😉bo ja zkonca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny jaka ja jestem zła, wściekła...ten ból o którym rano pisalam to prawdopodobnie rwa kulszowa wiec mam przechlapane bo ten ucisk bedzie trwal aż do porodu ;/ ale tego dowiedzialam sie od mojej teściowej która jest położna, chwile temu wrociłam ze szpitala w Kamieniu Pomorskim ( bo jestem u rodziców a nie w Szczecinie) i mama zawiozła mnie do najbliższego szpitala a tam zostałam odesłana z kwitkiem. Wykłócilam sie ze ma mnie przyjąć lekarz i po godzinie łaskawie przyszedł, ale nawet mnie nie chciał zbadać i wogóle jak zadawałam mu jakiekowiek pytania to miał do mnie wielkie pretensje, że wogóle pytam ; Wiec mu powiedzialm, że moj lekarz w Szczecinie jest bardziej kompetentny i że tam sie zbadam, gdzie mnie z szacunkiem przyjmą...wrrr ale ejstem zła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mi to się wydaje że ja to się na porodówce "obudzę" i będzie szok bo dziecko rodzę 🙂 na nic nie mam czasu hehehe więc mi to szybko leci. Jutro jedziemy obejrzeć samochód bo kupujemy kombiaka bo moja mazdeczka nas nie pomieści.
Co myślicie o takim?
http://otomoto.pl/volvo-v70-nowy-model-C19216537.html

Poza tym aż sięboję pomyśleć co mi jest potrzebne.
1.wózek
2.łóżeczko
3.fotelik
4. ciuszki jeszcze
5. takie coś do leżenia przenośne ale nie wiem jak się nazywa
6. laktator
7. do noska odsysacz
Hmmm możemy jeszcze raz skompletować tą wyprawkę? co wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupuj, fajne firmóweczki !

A ja dziś Misiątko moje wyciągnęłam do sklepu i oglądaliśmy wózki JEDO i TAKO.
Szkoda, że nie mieli Navingtona, żebym mogła obok siebie je postawić i porównać, ale muszę przyznać, ze mimo, iż oba są polskimi wózkami - zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
Nie są tandetne, fajnie się uginają, amortyzatory są jakieś przestawiane z regulowaną twardością "zawieszenia", ogólnie ciężki wybór 🙂
Z tym, że do TAKO nie bardzo da się zamontować nasz fotelik RECARO a do JEDO bez problemu, i żeby było śmieszniej to przy zakupie fotelika dostaliśmy gratis adaptery pod wózek JEDO 🙂
Więc teraz tylko decyzja, czy JEDO czy Navington (ale do Navingtona nie da się wpić fotelika, chociaż ma boskie zawieszenie - buja i tańczy po prostu 🙂 )
Porównanie:
JEDO FYN 4 : (z obrotowymi kółkami): Z tym, ze ten, który oglądaliśmy nie miał "łamanej" rączki, tylko cała była z eko-skóry... Różne są te modele, na stronie tego sklepu są 4 sztuki Jedo Fyn 4, nie mam pojęcia, czym się różnią...
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/28/jedow.jpg/][IMG]http://img28.imageshack.us/img28/4416/jedow.jpg[/IMG][/URL]

TAKO JUMPER X:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/703/takob.jpg/][IMG]http://img703.imageshack.us/img703/1538/takob.jpg[/IMG][/URL]

Navington Caravel: (też ma skrętne koła, jak i pozostałe 2 modele powyżej):
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/696/navington.jpg/][IMG]http://img696.imageshack.us/img696/1893/navington.jpg[/IMG][/URL]

Kolor oczywiście przykładowy, nie mogę się zdecydować na wózek, więc na kolor tym bardziej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska tak czułam ze to moze byc cos takiego 😉nie przejmuj sie tymi lekarzami,szkoda nerwa 😉 😉
marzenka ja jestem za,co by taka lista powstala jeszcze raz od podstaw,co i ile czego 😉
Co do samochodu to mi sie podoba,dobra marka,volvo naprawde jest bardzo dobre,ze kombi to tez fajnie (sama jestem na kupnie) i tylko go dobrze obejrzyj,bo z tego co wiem to wlosi lubia sie wciskac wszedzie z parkowaniem,daltego moga miec zarysowania.
Oby wszystko bylo oki,bo fajny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska21 napisał(a):
Oj dziewczyny jaka ja jestem zła, wściekła...ten ból o którym rano pisalam to prawdopodobnie rwa kulszowa wiec mam przechlapane bo ten ucisk bedzie trwal aż do porodu ;/ ale tego dowiedzialam sie od mojej teściowej
bzdury gada ! Mi lekarz w 3 miesiącu ciąży też powiedział, ze to rwa kulszowa, która mi będzie towarzyszyć aż do porodu, ale rozmasowałam, poleżałam na "rogalu" i przeszło. Musisz mieć coś między nogami jak leżysz, żeby biodra się nie uginały tylko były pod kątem prostym, w sensie wsadź poduchę między uda jak leżysz na boku.
Czasem mnie łapie ten ból, ale jak się nadźwigam prania, albo dużo się schylam.
Musisz się oszczędzać i nie przejmować, bo to minie, nie martw się, leż na boku (nie na wznak !) i użyj może tych maści co Iris (na pewno Iris ? 🥴 nie pamiętam) polecała. Kilka stron wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
volvo fajne, ale nie z włoch....z włoch się nie kupuję, bo tam są strasznie zajeżdżane...bo włosi mają po dwa auta i te na sprzedaż,to zazwyczaj są typu -jak u nas firmowe...z zewnątrz odpicowane, a w środku kupa 🙂
mamy takie w sedanie ale z niemiec i jak na razie tfu tfu...wsio gra 🙂

Co do wózka Zuziak...to mnie się zielone i błękitne podobają,a co do marki...skoro nie możesz mieć tako, to chyba to jedo jest fajne 🙂

matko...nawet nie wiem kiedy zjadłam 10 michałków... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki madziek za radę. obejrzę go z każdej strony mamy jeszcze mikernik do lakieru to też będzie wiadomo, gdzie był walony.
co do wózka to ja biorę jedo batatina alu plus i nic nie szukam. Cena niska więc za 1500 będziemy mieć razem z fotelikiem komplet. Do tego może taki komplet co kiedyś zamieściła Gosia było tam łóżeczko baldachim materaz pościel itd za 655 zł. Myślicie, że ile taka wyprawka będzie łącznie kosztować? W 3500 się wyrobimy? bez mebelkow (oprocz łóżeczka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
Jutro jedziemy obejrzeć samochód bo kupujemy kombiaka bo moja mazdeczka nas nie pomieści.
Co myślicie o takim?
http://otomoto.pl/volvo-v70-nowy-model-C19216537.html

Poza tym aż sięboję pomyśleć co mi jest potrzebne.
1.wózek
2.łóżeczko
3.fotelik
4. ciuszki jeszcze
5. takie coś do leżenia przenośne ale nie wiem jak się nazywa
6. laktator
7. do noska odsysacz
Hmmm możemy jeszcze raz skompletować tą wyprawkę? co wy na to?


Zwróć uwagę, ze nigdzie nie jest napisane, ze "bezwypadkowy", czyli na 99% był walony, pytanie tylko, jak > ale o to mozecie zapytać sprzedawcę, często mają jakieś zdjęcia, ale nie jest łatwo to od nich wyciągnąć.
Zwróć uwagę, czy to nie wgniot na lewym błotniku:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/838/c192165375.jpg/][IMG]http://img838.imageshack.us/img838/3707/c192165375.jpg[/IMG][/URL]
Pamiętaj, że auta z Włoch są na ogół bardzo zaniedbane.
No i zobacz, co jest pod tym wspaniałym 🤢 pokrowcem na kierownicy.
Może się okazać, ze kiera ściachana do bólu, czyli że licznik 2 razy przekręcony.
Poza tym wygląda nieźle.
😆

A nr. 5 to leżaczek 🙂
Odsysacz za 25 zł. na allegro.
Laktator to dopiero chyba po porodzie, bo może nie być potrzeby kupowania go.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena my mamy znajomego w volvo i nam sprawdził po nr nadwozie on jest od 2006 roku w polsce i wtedy miał przejechane 90 tys. Teraz ma 240 więc wydaje mi się że nie był cofane licznik. przez 5 lat 150 tys to całkiem prawdopodobne. Inny jak oglądaliśmy to miał wpisane że przejechane 220 tys a ja nam kolega sprawdził po nr nadwpzia to w 2006 mial już ponad 300 🙂 takie numery robią 🙂
Co do rwy kulszowej to ja też miałam i czasem mnie łapie jeszcze. mi przeszło bo zazwyczaj przechodzi w pewnym momencie. Poprostu jest naciskany jakiś nerw i też mnie boli jak się schylam. Myślę że nic ci nie pomoże tylko rozgrzewanie i odpoczywanie i może te maści. Nic nie kombiunuj i nie leż na plecach. Mnie zawsze wtedy najbardziej bolało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
no ladnie 😉ja juz sie widze w sklepie jak to bedzie...ja bede wybierac i marudzic a moj sie bedzie wkurzał 😉

Zuziaczku pozostaje tylko sie zdecydowac 😆 mi sie podoba ten tako jumper x wlasnie ten zielony 🤪boski ten kolorek 🙂
A ja właśnie zielonego nie chcę, ostatnio w parku w ciągu 5 minut widziałam 6 zielonych wózków, jeden szary... 😮 Kolor przepiękny, ale wszyscy kupują zielony ! A na zimę zielony wiosenny to czy ja wiem ? Na lato tak, ale chyba nie na zimę.
Pamiętajcie, ze gondolka starczy nam tylko do kwietnia !
Potem przy półrocznym dziecku to już spacerówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...