Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂Wczoraj nic nie pisałam,bo najpierw pojechałam zrobić comiesięczne badania krwi i moczu,potem zrobiłam obiadek,posprzątałam i pojechałam odebrać wyniki.
Szczerze mówiąc zmartwiłam się bo okazało się,że mam białko w moczu.Z tego co było napisane to norma jest do 0,5 a ja mam 0.86.Nigdy nie miałam wogóle.Przyjechałam do domu i zaczęłam o tym czytać i boje się,że to może być to zatrucie ciążowe,bo oprócz tego białka mam ostatnio wysokie ciścnienie,puchną mi dłonie,wymioty i mdłości.Kurde boje się trochę,dobrze,że jutro mam umówioną wizytę u profesora. Jak tak czytam na necie to jest to dosyć niebezpieczne zarówno dla matki jak i dziecka.O siebie się nie martwię,ale o Julkę.Przeczytałam też,że jeżeli to ujawni się na początku ciąży to biorą do szpitala i podają leki,ale jeśli w 9 miesiącu to wywołują poród albo robią cesarkę bo nie ma na co czekać.Masakra,nie czytam już więcej bo tylko się zaczynam nakręcać.Mam nadzieje,że jutro wszystko się okaże.Pozdrawiam,a u Was wszystko ok?Jak się czujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Mam do was male pytanko bo wy wyprawke macie juz dawno skompletowana...
Wczoraj bylam na zakupach i chcialam kupic jakies pieluszki dla noworodka ale znalazlam tylko Pampersy 1 od 3-5kg czy sa mniejsze czy kupic takie?

Druga sprawa chusteczki nawilzajace jest ich taki wybor ze az glowa mala,jedne z aloesem ,drugie jeszcze inne powiedzcie jakie wy kupowalyscie?

I jeszcze jedna sprawa co do kosmetykow dla malenstwa co kupilyscie ja do kapania szampon i plyn do kapieli firmy Nivea,do tego mleczko nawilzajace tej samej firmy,co kupic pozatym jakie kremy slyszalam ze na odparzenia sudocrem,penaten,bepantem co jeszcze na poczatku bedzie mi potrzebane...
Dziekuje za odpowiedzi ,bardzo mi sie przydadza
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi najmniejsze to sa wlasnie 1 2-5kg sa takie malutkie 😁 ja mam w domu 3 rodzaje Pampersy, Haggisy i Happy Bella i powiem Ci ze jednak Pampersy sa najlepsze chociaz Haggisy tez sa super takie mieciutkie 🙂
Chusteczki kupilam Bambino i tez sie sprwadzaja i sa tanie a ida jak woda naprawde 🙂
Kosmetyki to kupilam Oliwke Bambino i zel Nivea Baby do cialka i wloskow no i Sudocrem i moj maluszek zadnego uczulenia nie ma po nich 😁
😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzi dokladnie, pampry 1. na poczatek jedna, maks dwie paczki, bo na poczatku maluch szybko rosnie...

Ja wybralam bambino chustki i pampersa ajzwyklejsze...im mniej dodatkow tym lepiej...
niby te z aloesem sa dobre, ale wydaje mi sie ze dla troszke starszych maluszkow, kiedy skorka jest bardziej dojrzala...
Sudocrem jak najbardziej...bepanten dla ciebie na piersi i pekajace brodawki, ale rowniez nadaje sie na male odparzeia...

A Ty ineczka, sprobuj dodzwonic sie do lekarza, bo na bialko w moczu naprawde trzeba uwazac...nie jest to jakis mega wysoki wynik, ale lepiej byc przezornym..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

Goshe - nie martw się, że Ci Oliwierek zwymiotował. Ja miałam tak parę dni temu, Grzesiu się najadł, wszystko cacy a tu chlust i wszystko wyleciało 😞 Czasami tak się u maluszków zdarza.. Choć powiem Ci, że jak to zobaczyłam to az się popłakałam z bezsilności, bo tez nie wiedziałam dlaczego tak zrobił 😞
a te chusteczki bambino to rzeczywiście idą jak woda. W szpitalu zuzyłam całe opakowanie w 2 dni. W domu mam jeszcze chusteczki pampersa i nivea baby. Póki co Nivea dla mnie przegrywa, obecnie używam ale nie jestem zadowolona, bo są jakby "suche". Aczkolwiek mam puder z nivea baby, i ten spisuje się rewelacyjnie 🙂

Marzi - co do pampersów rozmiar 1, to powiem Ci, że miałam te pampersy w szpitalu, w domu natomiast mam rozmiar 2 i dla mnie lepiej używa się rozmiaru 2. Są większe, wg mnie lepiej chłoną i kupka nie wylatuje :laugh: bo w tych mniejszych, to zdarzyło się mieć parę razy niespodziankę na ubranku 😉


Heh, odkąd była u mnie położna, wszystko u mnie powróciło do normy. Rozmasowała mi piesi i mam pokarm 🤪 a co za tym idzie Grzesiu się najada, jest spokojniejszy no i ja się uspokoiłam 🙂 Powiedziała mi że dobrze dbam o maluszka i dobra ze mnie mama 🙂

Grzesiowi odpadł dziś pępuszek 🤪 będzie można go dziś wykąpac bez obawy jego zamoczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inka mi jakies 3 tygodnie temu bialko wyszło na plusie do tego strasznie zaczeły puchnąć mi nogi i dłonie mialam podejrzenie o zatrucie ciążowe ale naszczęście lekarze twierdzą że wszystko ok, muszę kontrolować ciśnienie i dużo odpoczywac i w razie bóli głowy czy problemów z widzeniem natychmiast mam jechać do szpitala. dodatkowo co tydzien mam badania moczu i krwi, wiesz każdy przypadek jest inny ale jak nie masz problemów z krążeniem to powinno byc wszystko w porządku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my kurcze mamy problemy z bolacym brzuszkiem kupki nie mogla malutka zrobic to sprobowalismy termometr i troche polecialy zadzwonilismy do znajomej pediatry i czopek glicerynowy dalismy z tym ze podzielilismy go na pol i potem jeszcze na pol i poszlo. Ale to jeszcze nie koniec chyba bo jeszcze cos ja meczy :/ tak mi jej szkoda wczoraj do 5 siedzielismy dzisiaj pol dnia spalam tylko karmilam ja i spac teraz ciotka znia poszla na spacer.
A i bylam u okulisty dzisiaj i okazalo sie ze taka mgla przez oslabienie zmeczenie nie wyspanie i mam zrobic eszcze morfologie bo moze mam anemie i siada na oczy ale tak to z nimi jest ok a tak sie balam juz najgorsze mysli mi do glowy przychodzily. Mojej juz pepuszek dawno odszedl kapiemy malutka a ta nam zasypia w wannie 😉.
Agniesia jak ci brzuszek w dol idzie kochana to lada dzien bedziesz rodzic ja ci to mowie ;D bedzie dobrze nie masz co sie przejmowac kazda z nas to zniosla i ty zniesiesz nim sie obejzysz bedzie juz koniec.

Co do kosmetykow to ja mam nivea krem nawilzajacy nie uzywam oliwki bo zatyka pory dziecku. Krem sudocu i do kapieli mam nivea mam zel do mycia nutri sensitive i jestem bardzo z niego zadowolona a z chusteczek to tez nivea soft&care zadowolona jestem z nich wyprobowalam juz hugissy pampersy jesli chodzi o husteczki i najbardziej odpowiada mi nivea i dada ktora mozna kupc w biedronce tylko troche drogie sa bo 30zl za paczke.
No a jesli chodzi o pampersy to hugissy i pampersy 🙂
Do przemywania oczu sol fizjologiczna do noska woda morska
i bepanthen jeszcze mam na wszelki wypadek do pupci oprocz sudocremu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi chyba siada kręgosłup...nie mogę chodzić...kurde jestem przerażona. A jak juz idę to dodatkowo kuleję na prawą nogę.
Mam nadzieję , że to nic poważnego. Może już jestem za ciężka i kręgosłup jest zbyt mocno obciążony 😞

Kasiulka na pewno jesteś dobrą mamusią 🙂 Każda z Was jest 🙂

Inka daj znać w razie czego 🙂 Ale jak nie uda Ci sie dodzwonic to się czasami nie zamartwiaj, bo też nie powinnaś sie w ciąży denerwować, bo źle to wpływa na Juleczkę 🙂

Agatko a Ty jak się czujesz przed WIELKIM dniem?? Pewnie jest lekki stresik 🙂 Koniecznie daj jutro znać co i jak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi napisał:
Witam
Mam do was male pytanko bo wy wyprawke macie juz dawno skompletowana...
Wczoraj bylam na zakupach i chcialam kupic jakies pieluszki dla noworodka ale znalazlam tylko Pampersy 1 od 3-5kg czy sa mniejsze czy kupic takie?

Druga sprawa chusteczki nawilzajace jest ich taki wybor ze az glowa mala,jedne z aloesem ,drugie jeszcze inne powiedzcie jakie wy kupowalyscie?

I jeszcze jedna sprawa co do kosmetykow dla malenstwa co kupilyscie ja do kapania szampon i plyn do kapieli firmy Nivea,do tego mleczko nawilzajace tej samej firmy,co kupic pozatym jakie kremy slyszalam ze na odparzenia sudocrem,penaten,bepantem co jeszcze na poczatku bedzie mi potrzebane...
Dziekuje za odpowiedzi ,bardzo mi sie przydadza
Pozdrawiam


Kochana jam mogę się wypowiedzieć to moim zdaniem nie udziwniajmy. dziecko nauczymy do Bóg wie jakich marek a później jak zobaczymy ile to kosztuje i bedziemy chcieli maleństwo przeżucić na tańsze produkty to się okaże że ma uczulenie. Ja osobiście kupuję najtańsze polskie marki i jeżeli bedzie problem to pomyślem o zmianie producenta. Aha moja siostra pracowała w drogerii (rossman) i mówi że najlepsze są polskie marki o jest w nich najmniej detergentów a w zagranicznych jest ich bardzo dużo. Nie jedna klientka też to zaóważyła i radziła się o inny produkt- ona radziła polskie marki i się okazało że później tylko je kupywały. Więc moim zdaniem nie szalejmy z wymyślaniem producentów tylko próbujmy nasze polskie produkty 😉 Ok wracam do czytania:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ok przeczytałam resztę 🙂
co do ruchów dziecka to ja nie zwróciłam na to uwagi bo tak pachwiny mnie bolą,że czasami nawet nie umiem ruszyć się z łóżka do łazienki, a nocki są najgorsze. Bóli ogólnie brzuszka jako takich to ja nie mam. Co do kremów na odparzenie to ja żadnego nie kupuję bo dostałam od położnej 2 reklamówki z gazetkami i próbkami i na szkole rodzenia jeszcze 2 więc mam ich tyle że nawet siostrze daję na wypróbowanie 😉
Agatko czekamy na wieści jak tam po porodzie 😉 A zdecydowałaś się czy będzie Kubuś czy Oskarek? Ineczka daj znać co Ci lekarz powiedział 😉
No a dziewczynki które już tulą swoje maleństwa to powiem Wam szczerze że wystraszyłam się aby mój Oluś nie miał takich problemów. A swoją drogą ciekawa jestem od czego to zależy??? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...