Skocz do zawartości

czerwcóweczki | Forum o ciąży


lucky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 810
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny, tez sie nie odzywałam bo mielismy sajgon- ciagle cos. Moja Mała tez lubi spac w dzien ale ja wybudzam na cyca.W nocy powoli sie przestawia i mniej płacze- dzis ja wybudzałam na cycka 🙂Kupy robi, więc je i mam wrażenie,ze sie zaokragliła 🙂
My własie wrócilismy z centrum zdrowia dziecka, gdzie oglądali Mała neurolog i rehabilitant neurol.-nastawili nas pozytywnie- jest szansa,że nerwy sie po prostu zregenerują tylko trzeba dbac o łapke- ogrzewać i ukladac w odpowiedniej pozycji...Gorąco w to wierze.
Bichito, nie martw się- wszystko bezie dobrze i juz niedlugo bedziesz miała Sofię u siebie.
A pogoda to fakt- do kitu- my wczoraj bylismy na spacerku 2h, a potem po drodze atrzymalismy się coś napić i wypiłam bezalkoholowe piwo...I jakoś raxniej mi się zrobiło, bo tak mam codziennie moment depresji ztego wszystkiego 🤢
Bhrka, może porozmawiaj z połozną na temat piersi- na pewno ci pomoże.Ja odpukać na razie nie mam klopotów z karmieniem. czasami tylko jak dłuzej gdzieś jestesmy z Mała o czuję,że pierś mi zaraz pęknie i chce wtedy ja jak najszybciej nakarmić 🙂 Kwiatek na otuchę dla Bharki i Jej cycuszka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bichito napisał:
Aniutka napisał:
Bichito! kochana a ile jest po terminie??kiedy u Was biora do szpitala na obserwacje?


Juz 5 dni po terminie... Ginekolog mowila,ze tutaj czekaja do 2 tygodni po terminie i dopiero potem wywolanie porodu. Jutro mam gina to sie dowiem wiecej.

Ja w ogóle bym sie nie zgodziła na wywoływanie porodu tylko starała o cc. Na mysl o oksytocynie robi mi się słabo..Ale ja jestem nieobiektywna po tym moim porodzie...Kur...czemu mi nie zroili cc?!Ehhh...nie ma co sie nakrecać... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To dobre wiesci jesli chodzi i Kamilke, Zosienka. Badz dobrej mysli, bo na pewno bedzie dobrze i wszystko sie zregeneruje tak jak trzeba. A tak swoja droga, to tych lekarzy to do sadu by trzeba pozwac za to jak uszkodzili bark i za caly twoj stres,ktory teraz musisz przezywac! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ, BABECZKI;*
NIE BYLO MNIE OSTATNIO, BO MAM MALY SAJGON ;/ JA NAUCZYL SIE PLAKAC I NIE MA PRAWIE CHWILI SPOKOJU..NIE MARUDZI, TYLKO OD RAZU KRZYCZY W NIEBO GLOWSY JAK MU COS NIE PASUJE ;( W PGOLE OD 3 DNI NIE MA APETYTU 😞 PRZY PIERSI ZACHOWUJE SIE JAKBY JEJ TYDZIEN NIE WIDZIAL,POSSIE I KRZYCZY, PREZY SIE ITD.A JA LAKTATOREM SCIAGAM SMIESZNE ILOSCI 😞 JAK NACISNE I JAK MALY SSIE TO LECI MLEKO, A TAK TO NIEBARDZO 😞(( MYSLE, ZE TEN NUTRAMIGEN MU NIE PASUJE JUZ, ZE MU SIE ODWIDZIALO, BO PLUJE MI TYM MLEKIEM I MALO ZJADA, WIEC CHYBA POJDE DZIS DO SKLEPU I ZMIENIE MU NA JAKIES INNE. W PIATEK MAM SZCZEPIENIE BO TRZEBA BYLO CZEKAC MIESIAC OD TRANSFUZJI.KURCZE W WYPISIE ZE SZPITALA NIE NAPISALI NAM( WTEDY JAK LEZELISMY Z POSOCZNICA) ZE JAS MIAL DYSPLAZJE OSKRZELOWO-PLUCNA BO BYSMY MIELI SZCZEPIONKI TE PLATNE ZA FREE A TAK TO DUPA;/ TRZEBA BEDZIE ZAPLACIC.W OGOLE JAS CHYBA MA KOLKI 😞( JAK TAK PLACZE I SIE PREZY 😞(
JA JAKOS KIJOWO SIE CZUJE, KRECI MI SIE W GLOWIE, I JAKOS TAKA SLABA JESTEM..WCZORAJ ZACZELAM WYMIOTOWAC BO JAKIES MDLOSCI MNIE DOPADLY 🤨 ACH.... I JESZCZE TA POGODA DO DUPY!

GOS, NASZA REHABILITANTKA MOWILA, ZE TO JEST JAK NAJBARDZIEJ ODPOWIEDNIA POZYCJA DO NOSZENIA NOWORODKOW DZIECI DO ODBICIA, WIEC SIE NIE MARTW GLUPIM GADANIEM. NA SZCZESCIE MASZ DAALEKO TESCIOWA I MAME 🙂 JEDNAK JASIA KAZALA MI NOSIC INACZEJ, TAK ZEBY DZWIGAL GLOWKE POKAZALA MI TAKIE POZYCJE, W KTORYCH TROCHE SIE OD NIEGO WYMAGA.
ZOSIA, 3MAM KCIUKI ZA KAMILKE! NAPEWNO REHABILITANT MA RACJE!!
PAULINKA, BIDULKO! KFFFIATEK NA SKURCZE, NICH W KONCU SOFIA WYJDZIE DO MAMY :**
BUZIOLE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze to dość długo jak dopiero po dwóch tygodniach reagują 😞 może ponaciskaj troche na swojego lekarza aby wcześniej być w szpitalu... dobrze Cie rozumiem kochana...ja też już miałam wszystkiego dość...wszystko mnie drażniło i denerwowało...ta koncówka jest najgorsza bo to człowiek rózne rzeczy sobie wkreca...mocno trzymam kciuki aby akcja sie zaczeła jak najszybciej!!

Zosienko super wieści o Kamilce! wiara jest najwazniejsza...wszystko bedzie dobrze, przecież to dzieciaczki czerwcowych wiedźm 🙂 i nie ma bata, muszą byc zdrowiutkie 🙂 wystarczy popatrzec na naszego dzielnego Kropka, poknał wszystkie przeciwności 🙂

a co do wywolania porodu to rozumiem Ciebie Zosienko! też sie dziwie że nie robili Ci cc, skoro wczesniej bylo wiadomo że masz waskie biodra i mogą być problemy 😞 ale każda z nas jest inna i oksytocyna bywa czasami wybawieniem, ja też byłam wspomagana w drugiej fazie, oksytocyna z pompy, bolało okropnie ale dzieki temu Jaś szybciej ustawił sie w kanale, nie wyobrażam sobie kolejnych godzin meki gdyby nie oxy...

brhka-czy masz jakieś przypuszczenia skad ta wysoka temperatura u Ciebie??również radze spróbować troszke odciagnąć pokarm, powinno troszke ulzyc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jutro sprobuje ponaciskac mojego gina. Ale ta baba jest taka uparta,ze pewnie znowu powtorzy te swoje 2 tygodnie...
Tak bardzo bym chciala,by akcja zaczela sie bez wspomagan,wywolan itd...Niech mi te cholerne wody pekna, albo co. Co chwile biegam do toalety i sprawdzam. W nocy budze sie i sprawdzam,czy nie mokro... Na skurcze juz nawet nie licze. No a brzuch wciaz wysoko!!!!!!!!!!!!!!!
Dziekuje,ze trzymacie za mnie kciuki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki! normalnie mam doła,ze nie mam czasu zagladac czesciej do Was! ciagle cos- a to goscie , a to maly a to znow cos...i brzuszek w zapomnieniu...

rozstepow nie mam i nie pojawily sie na szczescie, mysle,ze pomoglo nieustanne dbanie o skore przed ciaza i w trakcie. nie odpuszczalam ani dnia i smarowalam ...jak juz pekna wlokna kolagenowe to nie zrosna sie, jedynie laser pomaga , kremy spłycaja i rozjasniaja blizny- nic wiecej. moja rada to dbac o skore zawsze,bo po fakcie to tylko chirurgia...
teraz smaruje cialo jak zawsze oliwka oraz dodatkowo kremem ujedrniajacym skore po porodzie z ziaji.pozniej zastosuje kolagen aby wzmocnic naciagniete włokna.

bhrka gratulacje! oby wszystko bylo dobrze!

Bichito bidulko trzeba czekac, jak lezalam na patologii to byly babki przeterminowane po 11 i 14 dni i wywolywali porod ok.14 dnia pompami oksytocynowymi.

Zoltri moj Tymus tez w newborn sie nie miesci i nawet mnie to cieszy 🙂 to znaczy,ze zdrowo rosnie!

ja becikowe odbiore dopiero jak dostane pesel malego, a na pesel u nas czeka sie do miesiaca.


Zosiu oczywiscie,ze bedzie dobrze, wszystko wroci do normy! zobaczysz!

Gos oddaj pogode wredoto! ja czekam na slonce jak na zbawienie,bo u mnie tylko wichura i deszcz! i z malym nie wyszlam ani razu wozkiem tylko w nosidelko i do auta 😞 a ja juz chce na spacer!

maz dzwoni,ze wraca do domku, jak ja lubie gdy on jest z nami..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA ZAMIERZAM JECHAĆ W PRZYSZŁYM TYGODNIU ZŁOŻYĆ O BECIKOWE,PESEL TEŻ DOPIERO BĘDĘ MIAŁA 12 LIPCA,ALE ANIUTKA PISAŁA,ŻE NIE TRZEBA MIEĆ PESELU DO TYCH PAPIERÓW.

BYŁA U NAS POŁOŻNA,PĘPUSIA TROSZKĘ ZOSTAŁO,ALE MINIMALNIE I KAZAŁA WODĄ UTLENIONĄ PRZEMYWAĆ,A JAKBY KREWKA POLECIAŁA TO ZASMAROWAĆ FIOLETEM,A MOGĘ JUŻ NORMALNIE MOCZYĆ I KĄPAĆ 🙂WIĘC ULGA BO SIĘ MARTWIŁAM O TEN PĘPĘK.NO I MÓWIŁA,ŻE ŁADNIE ROŚNIE,A JAK JEJ POWIEDZIAŁAM,ŻE TYLE JE I,ŻE SIĘ BOJĘ,ŻE PRZEKARMIĘ TO POWIEDZIAŁA,ŻE W PIERSI TEŻ NIE MA MIARKI WIĘC NIECH JE ILE CHCE,A W MIĘDZY CZASIE PODAWAĆ PICIA HERBATKI.

DO LEKARZA NIE MAM JAK SIĘ WYBRAĆ PRZEZ TE ULEWY,U NAS NA TYM DOLNYMŚLĄSKU JEST SZOK CAŁY CZAS LEJE BEZPRZERWY 😠

BICHITO JAK CI BĘDĄ PROPONOWALI CESARKĘ TO ZGÓDŹ SIĘ BO ZOBACZYSZ NIE BĘDZIESZ ZAŁOWAŁA,SZYBCIEJ CZŁOWIEK DOCHODZI DO SIEBIE ITP,ZOBACZ NA NAS Z GOSIĄ,ONA BIDULA TAK SIĘ BAŁA A TERAZ CZEKA KIEDY MĘŻA ZMOLESTUJE:P :laugh: ZRESZTĄ JA TEŻ:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znów wpadłam na chwilkę do was 🙂

oczywiście poprasowałam tylko trochę bo terrorystka się obudziła, potem poszłam z Olcią jak wróciłam to mąż jechał na budowę i uznałam że rozpoczęły się wyprzedaże a po drodze mam galerię auchan więc zabrałam się z nim 😎 oczywiście sobie nic nie kupiłam bo to co mi się podobało to w obniżkach nie było 😞 ale po wypłacie sobie kupię, ale dziewczynom kupiłam parę fajnych szmatek 🙂 i tatuskowi super koszulkęna dzień ojca

Ania kurcze biedny jaś znów coś mu się przyklejiło kuźwa mać biedna jesteś. A nie możesz iść do szpitala aby ci dopisali że miał tą chorobę?

Aniutka
nie wiem czy za pobyt w szpitalu w czasie ciąży dostaniesz o zależy od firmy w której jesteś ubezpieczona w allianz nie ma a za pobyt w szpitalu wjak urodziłas to po cc musisz być 7 dób i mnie się lizó bo byłam równe 7 🙂
przedzwoń sobie do swojej firmy tam gdzie pracujesz i kadrowa ci powie.

bhrka
mi to wygląda na zastuj pokarmu czytałam ostatnio o tym i najbardziej skuteczną metoda to odciągać pokarm pod ciepłą wodą ale ie za dużo tak tylko troszkę powinno na początku zejść żółte mleko coś jak siara tego nie podawaj dzidzi ale jak poleci już białe to jest ok i możesz przystawiać maleństwo i wszystko powinno wrócic do normy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mały wykapany, nakarmiony i spi...ja tez juz w betach, maz pracuje, ja na brzuszek! 🙂 deszcz pada za oknem, jest paskudnie!maz ogladal moje krocze i powiedzial,ze pieknie zarosło i ma bardzo male naciecie( ja czuje jakby pol tylka bylo rozprute), mysle,ze pol roku i nie bedzie juz widac.zreszta tylko maz tam zagladac bedzie i gin 🙂

Aniu no wlasnie moze uda sie w szpitalu to wpisac skoro mial i w dokumentach malego to wpisane..? kurcze nooooo!

Gos te pierogi! teraz na noc mi sie zachcialo! osz ty! po co ja to czytalam! 🤢

zycie na cycu jednak wygodniejsze niz butla- wychodzisz z domu to bierzesz pampersy, chusteczki i jakis ciuch jakby trzeba bylo male przebrac,bo sie zaleje albo cos.. 🙂 a zarełko zawsze ciepłe i gotowe 🙂 oby wszystkie tak mialy jak najdłuzej!

Radziu gratulujE zakupow! Ja tez musze pojechac kupic koszule rozpinane do karmienia,bo spodnie z przed ciazy juz zalozylam ale bluzki w cycach nie zapne ☺️ mam rozmiar 75e przy tym pokarmie. tylko niech pogoda sie poprawi,bo tymka na ta wichure nie wezme choc to tylko niby do auta i dalej sklepy, wole poczekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też zmykam do kąpieli i do łóżeczka

laseczki już śpią mężuś poszedł do pracy bo u nas na podbeskidziu ogromne burze i w straży mają zajob 🤪

my jutro tak jak wspominałam jedziemy do mamci więc mam nadzieję że jak wrócę to żadnej w dwupaku nie zastanę 🙂

buziaczki i kwiatuszek dla Tymcia na kolorowe sny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niebo napisał:
dziewczyny prosze poczytajcie- to o tej swinskiej grypie , kurcze nie za dobre prognozy 😞

http://portalwiedzy.onet.pl/4870,11122,1562556,1,czasopisma.html


Beatka ja nie lubię takiego gdybania, alejak się to potwierdzi to będzie nie ciekawie 😞 prognozy szokujące 😞

Dobranoc!!! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ MAMUŚKI 🙂A CO TO JA DZISIAJ TAK PÓŹNO OTWIERAM DZIONEK 🙃 WIDZĘ,ŻE NAPRAWDĘ JESTEŚCIE BARDZO ZAJĘTE,ALE ROZUMIEM BO WIEM CO TO ZNACZY BRAK CZASU 🙂

MY BYLIŚMY NA KONTROLI U LEKARZA,WSZYSTKO OK Z MAŁĄ,16 LIPCA SZCZEPIENIE,A WAŻY JUŻ 3590 TAKŻE PRAWIE KILOGRAM PRZYTYŁA PRZEZ 3 TYGODNIE,BO DZISIAJ KOŃCZY:laugh: A PRZY WYPISIE WAŻYŁA 2660 TAKŻE BARDZO JESTEM ZADOWOLONA 🙃

MY MAMY WESOŁO W DOMKU,BO BABCIA WCZORAJ MIAŁA TOMOGRAF NASZCZĘŚCIE NIC GROŹNEGO NIE WYKAZAŁ 🙂ALE ZOSTAWILI JĄ NA OBSERWACJI W SZPITALU,A,ŻE MIAŁA U SIEBIE CIOCI CÓRKI I NIE MIAŁ KTO ICH ZABRAĆ,BO ONE Z OPOLA TO ZOSTAŁY U NAS 🤪 MAMY CZWÓRKĘ W DOMU I TAK PO KOLEI,NAJMŁODSZA 3 TYG,POTEM 7LAT,8LAT I 12 🙃 MAŁE PRZEDSZKOLE I DO JUTRA ZOSTAJĄ,ŁUKASZ MA BABINIEC BO 6 BAB W DOMU:P :laugh:

MIŁEGO DNIA 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkie mamuski 🙂
Nie mialam neta wczoraj, bo skonczyly mi sie minuty i musialam zaczekac zeby doladowac ponownie.

Bylam wczoraj na kolejnej wizycie, bo teraz mam co tydzien. U mnie NIC :laugh: Juz smiac mi sie chce! Brzuch wysoko, wszystko pozamykane, a malenka ani mysli o wyjsciu...

Ja oczywiscie zrobilam akcje, skatowalam moja ginke troche, powiedzialam ze nie hce przenosic 2 tygoni i chce isc jak najszybciej na wywolanie. Powiedziala ze jesli do 5 lipca nic sie nie zacznie to 5 mam byc w szpitalu i zaczniemy cosik dzialac. No i powiedziala zeby sie nie ludzic ze w ciagu tygonia cos sie wydarzy bo nic na to nie wskazuje 🤨
No wiec teraz mam wszytsko gdzies, nawet nie czekam. Moj daniel mi powiedzial zebym myslala ze jestem w 8 miesiacu i mam jeszcze miesiac ciazy hehe :P Moj malywariat nie wie jak mnie pocieszac 😉

No i zapytalam o oxytocyne czy mi podadza w szpitalu jak pojde tego 5 lipca, a ona na to ze na pewno nie, bo najpierw dadza mi specjalna tabletke dopochwowa, ktora ma za zadanie otwarcie i w ogole rozpoczecie czegokolwiek,a ja myslalam ze od razu oxy podadza. Podobno gdyby podala oxy od razu to bankowo zakonczyloby sie CC!

Wczoraj mi powiedziala ze sa jeszcze dziewczyny z terminem 5 czerwca 🤪 Kuzwa, to jakies przegiecie... No ale skoro one sie nie upominaja o wywolanie to ich sprawa, ja nie chce czekac dluzej niz tydzien!!!

Bichito a i zapytalam o wage dziecka, bo powiedzialam ze sie boje ze bedzie 4 kilo i jak ja urodze...! Na co ona mi odpowiedziala ze mam sie nie martwic bo juz w te ostatnie dni nie przybiera znacznie!! Moja malenka ma obwod glowki 8,5 cm, lekarka powiedziala ze nie bedzie duza ... Mam nadzieje!!! 😉
Dzisiaj poprawa pogody , od razu czlowiekowi chce sie zyc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula- uper ze nic nie wykazalo u Babci!! Moze to bylo jednorazowe... OBY!!! Mnie tez babci wychowywala, bo wszyscy w niemczech za praca , wiem co czujesz, ja mojej uratowalam zycie 2 razy!!! Przezylam koszmar i myslalam ze umre ze strachu. Teraz czuje sie troszke lepiej ale i tak jest ciezko. Starosc 😞
Ale macie babiniec w chacie hehe 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki!
Radziu wlasnie sie zastanawialam jak twoj maz w pracy i jak u was- czy nie jestescie zalani?? choc przy strazy to raczej niemozliwe:P ja tez nie lubie takiego gdybania ale warto przeczytac i sie przygotowac , najgorsze to te dzieciaczki !! oby te prognozy byly wyolbrzymione!

Anulko ale masz kongo! powinnas kase za przedszkolanke pobrac 🙂
i super,ze mala tak rosnie zdrowo!

Velinus podanie oxy nie zawsze konczy sie cc. niech ta gin nie sieje paniki, a globulki daja owszem i w pl tez na zmiekczenie szyjki macicy.dobrze,ze walczysz o ten porod!i oby twoja niunia byla taka mala jak mowi gin,bo moj tez mial byc maly a urodzil sie o pol kg wiekszy.i do tego rozni lekarze na roznym sprzecie robili pomiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...