Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Ruda rybko i jusmarkl-śliczne te wasze zdjecia. 🙂
Ja podam link do NK, bo niestety nie mam takiego albumu.
http://nasza-klasa.pl/profile/6939128

A Leneczce juz pomalu schodza te krostki na szczescie. 🙂 Jutro idziemy do lekarza na kontrole to odrazu jeszcze zapytam o te krostki, moze powiedza cos wiecej i przepiszą jakas maść czy coś. Mi sie wydaje ze to ten tradzik niemowlecy bo sa takie same objawy jak czytalam, ale moze sie myle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ech dziewczyny ja miałam wczoraj taką akcję z Bianką- znowu miala takie spazmy cały bozy dzien- raz juz tak sie zanosiła ze byłam przekonana ze kolka jak nic- uszy mi więdły 😞 😞 wyła tak góra 10 minut a potem znowu marudzenie...

jusmarkl- jak fajnie ze tez macie taki album internetowy i jak duzo w nim zdjęć!! Dzieki za miłe komentarze- na slubie wyglądałam znośnie bo wiele osób nad tym pracowało 🙂 a największe brawa należą sie własnie fotografowi :P

Nie obraźcie się ale ja obejrze dokładnie Wasze zdjęcia troche później jak mąż i siostra męża wrócą z pracy i przejmą tą małą krzykaczkę ode mnie. Patrzyłam pobieznie na Twoją Klaudię, jusmarkl, rany, ale dziecko sie zmienia od urodzin!!! Dopiero teraz to widzę!! Ale córkę masz przesliczną 🙂

Wczoraj myślałam ze juz lepiej z tymi potówkami ale dziś Małą tak wysypało- szok- ma juz cały brzuszek, piersi, kark, za uszami, buzię i na ramionach!! To juz na pewno nie sa potówki tylko jakaś alergia- teraz sie zastanawiam- czy mleko, czy proszek do prania (jedno i drugie uzywamy od samego poczatku) czy moze ta herbatka z koperku?? Czy to mozliwe ze koper uczula?? Macie jakies inne pomysły od czego to moze byc??

Nic, musze dzwonic do lekarza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko tak dzieci nie dosc , ze blyskawicznie rosna to jeszcze tak samo szybko sie zmieniaja 🙂 Moja corcia urodzila sie z niebieskiemi oczkami , a teraz ma zielone i z poczatku sie mowilo , ze do mnie podobna , bo ja mam niebieskie oczy , a teraz caly tata.
Ta alergia to tez moze byc od kosmetykow jakich uzywasz do kapieli i pielegnacji jesli zmienilas np. Moze nie wygotowalas jakiegos nowego ubranka... a swoja droga przecudnie Twoja Bianka wyglada na tym zdjeciu w tej czerwonej sukieneczce 🙂
Powodow moze byc wiele ... jednak jesli wystepuja tez plamki , przebarwienia skory to trzeba sie skonsultowac z lekarzem i nie ma co sie zastanawiac . Tez jesli Ty lub maz macie jakakolwiek alergie , to i dziecko moze miec genetycznie. Najlepiej niech ja obejrzy lekarz i oceni to profesjonalnym okiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiatjcie, oj nie mam czasu zglądac do was ale dzisaj troszkepoczyałam co sie dzieje u Was!! Moja malutka odpukac jest grzecziutka ostnio naprawde musze ją pochwalic:P:P
Pokarmu oczywiscie juz nie mam 😞 czasami daje jej cyca jak nie moze zasnąc nad ranem:P
Jak wasze awgi z przed ciazy dziewczynkii?? bo ja walczeee treningi,dietaaa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Ja też nie mam czasu zaglądać tutaj, czasem wejdę i czytam, ale o pisaniu nie ma mowy. Dzisiaj gotując obiad małego musiałam w bujaku postawić na blacie żeby nie marudził no i obiad udało się ugotować - wtedy gadam do niego co robię po kolei a on zadowolony że mama zajęta nim.

Imprezka urodzinowa Michalinki udana. :-) O matko jak ten czas szybko leci, a mam wrażenie że to tak niedawno było...

Piękne dzieciaczki wszystkie bez wyjątku, a Twój Kevin jusmarkl to na niektórych zdjęciach podobny do mojego Franka SERIO :-)

My jutro na kolejne szczepienie na PNEUMO, Michalinka standardowe dla 5-latków zobaczymy jak zniesie bo w dwa ramionka będzie miała :-) Normalnie dzisiaj sobie zrobiłyśmy babski dzionek i malowałyśmy paznokcie, czesałyśmy włosy i takie tam ...

Pozdrowionka dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

My wczoraj tez bylismy Z Lenką u lekarza, ale tylko na kontroli, wszystko dobrze 🙂 Urosla nastepne 2 cm, czyli ma juz 58 cm, szybko rosnie 🙂 ale na wadze cos malo przybrala, bo ostatnio polozna w domu ja wazyla to miala 4300, a wczoraj 4400. ;/

sara25-No ja tez probuje schudnac, zostalo mi 8 kg, cwicze i sie nie objadam. Znalazlam dzisiaj w necie diete, dziewczyny na formum pisza ze ladnie po niej chudna, chyba tez zaczne ja stosowac, tylko trzeba sporo dobrego jedzonka sie wyrzec. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boze ja ja tu juz dlugo nie zagladalam...praktycznie od porodu wogole!To juz przeszlo 2 miesiace.Moja Julka urodzila sie 6 maja.Musze powiedziec ze to jest aniolek.Wyobrazacie sobie ze ona srednio w nocy przesypia 6 godzin!!! A jej rekord to 8,5 godziny!W dzien jest roznie,spi krotko i je co 2-3 godziny.Karmie ja piersia ale przyznam ze nie bylo latwo.Zwlasza na poczatku.Juz myslalm ze nie bede miec pokarmu ale twardo przystawialm ja do cycka!3 tygodnie sie meczylylmy ale potem wszystko sie ustabilizowalo!Wazy juz 5,4kg!Tluscioch maly!
No to tyle pozdrawiam wszystkie majoweczki!Buziaczki dla Maluszkow! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrysia24- to fajnie ze Juleczka jest grzeczniutka i ladnie spi, dluzo lzej jest wtedy mamie 🙂 Moja Lenka tez jest grzeczna w nocy spi od ok 23 do 7-8, wiec tak po 8-9 godz, a w dzien tez potrafi duzo spac, taki juz z niej spioszek 😉 A je mniej wiecej co 4 godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie NADWAGA po ciazy to cena ktora trzeba placic jak chce sie karmic malenstwo piersia!Nie mam mowy o dietach.Staram sie tylko cwiczyc ale to narazie bez sensu bo mimo to po porodzie przybralam jeszcze dodatkowe 2 kilo!Ale wybieram moja dzidzie i jej zdrowie a nie szczupla figure!
Moze za pare miesiecy zaczne...teraz waze 75 a przed ciaza 55(a przed porodem bylo 85!!!)Nie twierdze ze nie mam z tego powodu dolow ale nie zrezygnuje z karmienia piersia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka_74 zaprosilam Cie do znajomych na NK , bo masz zablokowana galerie dla obcych.

Patrysia24 karmienie piersia sprzyja utracie wagi , wiec jak juz to Ci w tym pomoze a nie uniemozliwi. Ja tez karmie piersia , na plusie juz mi zostalo tylko 5 kg , ale nie mam zamiaru sie ich pozbywac , bo wlasnie mi ich przed ciaza brakowalo 🙂 Masz racje zdrowie dziecka najwazniejsze. Ja sie nie odchudzalam wcale , spadlo samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl wiem ze karmienie piersia sprzyja utracie kilogramow bo gruczoly do produkcji mleka pobieraja tluszcz z organizmu ale nie u kazdej kobiety to tak dziala na poczatku.Duzo moich kolezanek przybralo w pierszych tygodniach karmienia.Nie ukrywam ze sie do tego nie przyczynilam,jadlam dosyc duzo w obawie o mleko.Polozne mi mowily zeby co 2 godzinki cos przekasic.To wazne na poczatku.Teraz juz jest spoko.Jem normalnie.Wiem ze potrzeba tylko 600 kalori wiecej ale to bardzo latwo przekroczyc i nie mam zamiaru zawracac sobie glowy ich liczeniem.:P
Tak jak powiedzialas zdrowie dzidzi jest najwazniesze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Wam
U nas nieciekawie- Bianka ma chyba jednak skazę białkową- tak przypuszczam bo już na nic innego nie wskazuje 😞 😞 😞
Jezu, wyć mi się chce jak na nią patrzę- taka jest wysypana- z buzi jej poschodziło ale cały brzuszek i plecki ma w krostkach a co sie dzieje na szyjce i za uszami to az trudno opisac 😞
Jeszcze dzis ja oglądałam i zauwazyłam krostki w zgięciach łokciowych.
Mała od wczoraj śpi bardzo niespokojnie- kręci i wierci w łózeczku jakby próbowała sie drapać- pewnie ją to swędzi 😞
Wizyte mamy dopiero jutro rano- rany ile trzeba czekac na to wszystko-koszmar!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

Ruda Rybko wspolczuje ale napewno wszystko zejdzie , toska tez non stop jest w jakis krostach niby to potowki ale tez niezbyt to wyglada 😞

jusmarki super zdjecia 🙂

kilka dni mnie nie byl;o a nie mam czasu wszystkiego nadrobic bo czasu brak nie przez toske tylko tyle zalatwiania jest jak sie chce cos zorganizowac tak na szybko a zeby bylo tak jak sobie czlowiek marzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my teraz załatwiamy paszport dla Małej i jednoczesnie karte medyczną na którą darmowe sa wizyty lekarskie i leki (w tym własnie mleko dla dzieci ze skazą białkową)- tyle biegania, wypełniania a tu jeszcze jest problem bo czasami w kolejce trzeba czekac godzinami a ja przeciez nie pójdę z Małą jak ona mi tak potrafi wyć namiętnie 😞

oli- położna mówiła ze to Biance zejdzie ale po jej wizycie wszystko narało na sile. Pytałam wielu innych osób i kazda mówiła ze to zwykła wysypka ale ja sie juz tak denerwuje ze tego coraz wiecej ze juz wole isc do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze paszportu nie zalatwiam , bo wydany w ambasadzie jest wazny tylko rok i trzeba go w Polsce wymienic w tym czasie. No a nie jestem pewna czy w ciagu roku bede w Polsce. Takze wstrzymam sie jeszcze. Daremne jest to , ze trzeba sie zglosic do wyrabiania w Madrycie w ambasadzie razem z dzieckiem , a ja mam do Madrytu 500 km i targac dziecko w taka trase to glupio troche. Dyskietke do lekarza juz mam , zlozylam wniosek w przychodni , oni wyslali gdzie trzeba i karta przyszla poczta do domku , wiec w sumie na tej samej zasadzie co w polsce.
Moj synek dzisiaj konczy 2 miesiace 🙂
Z corcia bylam dzisiaj u fryzjera i ma wloski krotkie za uszy 🙂 Cieszy sie z tego niesamowicie , no a lato jest , przeszkadzaly jej te wloski to tak wygodniej.
A to moja mama i moje dzieci na dzisiejszym spacerku 🙂 [img size=297]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC05028.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl my nie wyrabiamy polskiego paszportu bo u nas sa takie same zasady jak u Was a w ambasadzie w dublinie to takie pany siedzą i tez trzeba sie tłuc z dzieckiem kilkaset km- nie wiem właściwie po co bo na dziecko nawet nie spojrzą!
Mąz jest w Irlandii ponad 5 lat wiec Małej należy sie paszport irlandzki i obywatelstwo irlandzkie a paszport wydawany jest od razu na 3 lata (i jest sto razy tańszy niż polski).
Jak bedziemy dłuzej w Polsce to wyrobimy jej polski paszport i bedzie miała podwójne obywatelstwo 🙂

O tą karte medyczną irlandzką trzeba sie tu specjalnie ubiegac i miec niskie dochody wiec moze teraz bedzie sie nam należec skoro jestem na macierzyńskim- zobaczymy. wszyscy znajomi dostają wiec moze i nam sie uda- byłoby fajnie 🙂

Och, Kevinek juz ma 2 miesiące- ale ten czas mija, nie?
Ja juz wczoraj dostałam okres- rany, ale strasznie obfity- dzis cała paczka podpasek poszła (i to nocnych!!) Nigdy nie mialam takiego okresu. DObrze ze chociaz brzuch nie boli za bardzo.

U Was dalej tak gorąco?? Ja dzis z domu wyjśc nie mogłam- od kilku dni mamy ścianę wody za oknem 😁 Irlandzkie lato 🙂

To mama do Was zawitała, jusmarkl?? Pewnie jest Ci o wiele lżej... Ja sie nie moge doczekac az pojedziemy do Polski i sprzedamy Bianke babciom i dziadkom a oni tez sie doczekac nie mogą. Odetchniemy troszeczke.

Bianka juz tak sie cieszy słodko!! wystarczy pogadac do niej a szczerzy te swoje dziąsełka:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarki o jakiej karcie mowisz ze w polsce tez mozna dziecku wyrobic ??

super klaudi w tych wloskach 🙂

Moja toska ma takie uczulenie na pampersy az zal patrzec na jej pupcie mowie wam poprostu horror lezy z pupcia gola zeby to wszystko zeszlo 😞 i michu leci po hugiesy

dziewczyny mam do was pytanko macie jakies fajne pomysly na slub takie cos moze z waszych wesel podpowiedzcie cos bo my razem z chrzcinami bedziemy brali slub 🙂 i tez juz bede mogla pisac moj maz a nie moj michu
🙂 hahaha 🤪 zaskoczyl mnie michu tym pomyslem bo juz tyle lat jestesmy razem no ale czas naj wyzszy zreszta powiem wam strasznie sie ciesze 🤪 tylko malo czasu zeby wszystko zorganizowac tak jak sobie marze dlatego sprezam sie nie mozliwie zrobie zdjecie sukni i wstawie to ocenicie czy sie nadaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny 🙂

My paszportu tez nie zalatwialismy, musielibysmy tak jak wy jechac do ambasady czyli do Kopenhagi, a mamy tam ponad 300 km. i tez trzeba byc z dzieckiem, a paszport tylko wazny na rok. Wiec wyrobimy Lence w Polsce jak bedziemy teraz dowod.

My slub koscielny tez mamy jeszcze przed sobą, bo narazie wzielismy tylko na szybko cywilny zeby tu mi wszytko przyslugiwalo itd., a na koscielny jeszcze troche poczekamy az Lenka bedzie wieksza i bedzie chodzila, bo marzy mi sie zeby przyniosla nam obraczki do oltarza :P

Ojj u nas tez pogoda do d..., ostatnio ciagle pada, a nie dawno takie gorączki były. Dziś tak patrze to chyba sie poprawia pogoda, nawet sloneczko wychodzi. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dziewczyny nie plamiłam już od tygodnia, a od wczoraj znowu sie zaczelo 😞 i to nie plamienie tylko tak jakbym miala obfity okres ;/ o co chodzi? To nie moze byc chyba miesiaczka, bo przeciez karmie cały czas Lenke piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Wam
My juz po wizycie u lekarza- kazał Małą natłuszczać i na razie nie odstawiac mleka- powiedział jednak ze to prawdopodobnie alergia ale na razie kazał używać kosmetyków dla alergików i przyjśc za dwa tygodnie juz na szczepienie.

Boze, dziewczyny jaki mam straszny ten okres- biegam do toalety co godzine a i tak mnie zalewa dosłownie 😞 🤪 żaden tampon i żadna podpaska nie daje rady...
Tusienka24 a plamiłaś jakoś tak dziwnie?? Ja miałam takie ciemne plamy a teraz to juz miesiączka jak nic.
Jeszcze dodatkowo mam taki ból w kręgosłupie że rycze z bólu. Podnieśc sie rano z łózka nie mogłam- chyba krzywo spałam albo co.

oli, gratulacje z okazji slubu!! 🙂 powiedz o co chodzi z tymi pomysłami- zabawy na weselu czy organizacja slubu i wesela??


oli, biedna Tosia tak sie męczy... My teraz tez uzywamy Huggiesów- jakie sa słodkie z kubusiem puchatkiem i tygryskiem (kocham Tygryska!!) Mi sie wydaje ze Huggiesy mają taka inną powłoczkę w środku- bardziej bawełnianą niż Pampersy.

U nas nadal sciana wody a do lekarza wybralam sie bez parasola (wszystkie popsute leżą w domu) 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...