Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tusienko i jak robi sie te kaszki ?? dala tobie jakis przepis ?? chociaz z drugiej stronu ja nie wiem czy to nie przesada , przeciez w koncu beda musialy zaczac jesc praktycznie rzecz biorac teraz wszystkie dzieci sa chowane na tych kaszkach itd sama juz nie wiem co o tym myslec co dobre a co nie
moja odzia jadla te kaszki i jakos zdrowa ladna panna hahaha

rybko zawsze mam tobie podziekowac i zapomne , za podpowiedz z tym oilatum soft dziala smaruje tosi 2 razy dziennie i juz nie ma takich suchych tych policzkow , on bardzo ladnie sie wchlania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Z tego co przetlumaczylam to pisze, ze zrobic mleko modyfikownae, normalnie jak zawsze, dodac do tego kleiku albo kaszki manny i zetrzec np bananka do tego czy jabluszko. Tylko ja nigdy nie dawalam Lence kaszki manny i nie wiem czy to nie za wczesnie, chociaz moja kolezanka ma synka miesiac mlodszego od Lenki i normalnie daje mu mleko z kaszka manna bo zwyklym sie nie najada i nic mu nie jest.
Ja tak samo nie wiem co o tym myslec, no bo przeciez w tych sloiczkach owocowych tez jest cukier, w kaszkach jest cukier, w herbatkach jest cukier, wiec co dawac tym Maluszka? 🤔
Ja sie staram by dawac Lenusi jak najmniej cukru, raz daje herbatke raz wode, zamiast sloiczkow owocowych daje jej swieze owoce, zcieram jabluszko czy bananka, ale i tak nie dam rady zrobic tak zeby nie dopstawala cukru, a kiedys i tak bedzie musiala zaczac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie tusienko , ja tez nie daje owocow w sloiczkach tylko swieze , dzis dostanie troche gruszki bo wczoraj michu kupil 🙂to moze dostawac cukier w kaszkach czy herbatce 🙂a w kaszy mannej jest gluten dlatego mowia zeby nie dawac a nas przeciez mamy na mannej wychowaly 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli ja wlasnie jej nie dalam jeszcze tej herbatki,bo jak daje sie cycusia to do 6 miesiaca nie trzeba dopajac ale teraz chcialabym zaczac i sie zastanawialam co zrobic???Moze dawac jej tylko wode???
No Tusienko tez mnie zastanawia jak jej te kaszki robisz?Do kleiku ryzowego dodajesz jakies owoce???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

ja wczoraj nawet nie mialam czasu wejsc na brzuszka, maz mial wolne i od rana jechalismy do miasta dla Hani po fotelik do samochodu, kupilismy taki do 18 kg z chicco 🙂
wczoraj wzielam sie za sprzatania i pojechalismy na cmentarze pozapalac znicze bo we wszystkich swietych bylam chora 😞
no a wieczorem mielismy jeszcze co chwile gosci
najpierw przyjechal brat meza z dziewczyna z zaproszeniem DLA MOJEGO MEZA na wtorek do niego na impreze, powiedzial mi ze chce sobie z bratem popic a ja z dzieckiem nie bede chciala wiec nawet mnie nie zaprasza, myslalam ze zle slysze tak go objechalam ze teraz to juz pewnie miedzy nami zgody nie bedzie, bezczelnosc, a moj moj zamiast gadac cos to nic, na koncu sie dopiero odezwal ze nie zrobil by tak nigdy, a ja mu powiedzialam ze jakby zrobil to juz by nie mial po co wracam do mnie 😠 😠 😠
a jak juz w koncu pojechali to przyjechal moj brat z zona powiedziec nam wszystkim ze beda mieli dziecko... zdziwilam sie bo przeciez mowila ze narazie nieche ale moze tak specjalnie mowila 🤨 dopiero jest 10 dni w ciazy a juz cala rodzina i wszyscy wiedza ze bedzie dziecko, ja dopiero mowilam wszystkim tak bylam 2 miesiacu albo nawet w trzecim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co wszedzie pisza co innego,ja sie ostatnio naczytalam ze wedlug najnowszych badan trzeba juz powoli wprowadzac gluten i min.kaszke manne,od lyzeczki dodanej np.do zupki.A o bananku czytalam ze nie dawac jeszcze!Mozna naprawde zglupiec z tym1Tak samo trabia soli,cukru nie dawac do 1 roku zycia a producenci zywnosci dodaja go do herbatek,kaszek i deserkow!I badz tu madry czlowieku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patrysia
porozmawiaj z łukaszem, moze sa dziewczyny co to toleruja ale ja bym nie mogla chyba bym go wyrzucila z domu

a ja jeszcze nie mam okresu, ale sie normalnie boje jak dostane 😞 pewnie mnie zaleje jak po porodzie 🤢

ruda rybko
a jak u ciebie? robilas test czy juz dostalas okres? czytalam posty ale niewiem czy pisalas, moze jak cos przeoczylam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z sola to ja sie napewno wstrzymam , ale cukier nie zeby przesadzac ale w kaszkach i herbatce jest to bedzie dostawac , trzeba do tego co pisza troche z dystansem podchodzic bo warjacji dostaniemy 🤢 🤢

beti no to niezle tez bym sie wkurzyla jakby zaprosili tylko mojego meza buuuuuuuuuu , a to bedziecie mieli jeszcze jedna dzidzie w rodzince 🙂ale chyba nie jestes zbyt zadowolona , tak jakos to odebralam ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
po pierwsze- dostałam okres 😁 Tymka na razie nie bedzie 🙂

po drugie- ja juz dawałam dawno banana Biance- w sloiczkach sa od 4 miesiąca wiec dawalam i nic jej nie jest. Moze źle robiłam ale cóż... Teraz juz tego nie cofnę.
W słoiczkach nie ma cukru dziewczyny- nie takiego co sie słodzi herbate- sa inne cukry proste zawarte w owocach np. fruktoza dlatego sloiczki owocowe sa słodkie jak i same owoce 😁
W kaszkach jest cukier bo sprawdzałam skład. Ale mozna kupci zawsze zwwykły kleik, dodac mleko (własne czy modyfikowane) i dorzucic rozmemłane owoce 🙂 Ja tak dzis zrobie Biance bo ona te kaszki to nie bardzo lubi. Moze kleik zje...?

Daj znac Patrysia jak ten kubek z Aventu. Ja pewnie bede czytac posty ale z odpiywaniem bedzie problem bo jak tu wszyscy beda mi zaglądać przez ramie co bazgorle to dziekuje. Ale w pracy mam bezprzewodowy internet i na ipodzie zobacze co piszecie 🙂

beti- fajnie ze jestes juz 🙂 A to ciekawe z ta zona brata- pewnie specjalnie tak mówiła o tej ciazy.
A jesli chodzi o zaproszenie- ech, tez bym sie wciekła. Inaczej by to wyglądało gdyby zaprosił Was a to Ty podjęłabys decyzje ze jednak zostajesz w domu. Nienawidze jak ktos podejmuje za mnie decyzje.

ja daje czasami kupne soczki Biance np. z BoboVity lub z Hippa i w ogóle nie sa słodkie- czasami tylko kwaskowate ale MAła pije je az sie trzesie 🙂 Herbatki tez sa takie byle jakie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli- dobrze ze krem pomógł. Widzisz, ja ostatnio zaniedbałam troche buzie Bianki i juz miała taka szorstką skórę znowu. Jak sie obudzi to ja nakremuje od stóp do głów 🙂

dzieki dziewczyny ze podtrzymujecie mnie na duchu. Mam dzis takiego stresa ze normalnie nie wiem co mam robic. Gulasz zrobiłam i nie wyszedł mi zbyt dobry i sie wstydze go podać ale cóz... 😞 Jeszcze pewnie ziemniaki rozgotuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko
nie przejmuj sie z obiadami napewno bedzie wszystkim smakowal 🙂

moja hania tez ma szorstka skore na buzi i tez bede musiala ja czesciej smarowac, w ogole znowu miala jakas wysypke na brzuszku i pleckach ale wydaje mi sie ze to od winogronu bo ostatnio duzo go zjadlam no i pewnie jej po tym wyskoczyla wysypka 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co do bananów, hehe odpisuje teraz i nie bedzie juz przez weekend zmykam do siostry:0 Wiki dostaje babany od 5 miesiacca wszystko ok, a co do cukruu to tak wszedzie jest ja małejjj daj czsami takie herbatki kupuje normalny rumainek w torebcee i robiee zaparzam i Wiki pijee troszku sie krzywi bez cukru ale trudno a jak robie jej herbatkeee tą w granulkach to daje troszke ziarenek tam tylko na smaczek 🙂aby nie było duzo cukruu, wszedzie jest cukierrr okropny zabojcaaa wiem cos na ten temat niestety u mnie w rodzinie wystepujeee ja na szczescie spoko nigdy nie miałam problemu ale ja uwazam na to co jem, musze sie pochwalic zas jestem 0,5 kg w doł ciesze sie ale ile mnie to wyrzeczen kosztujee matko 😞 😠
Co do buzki to moja Wiki maiła takie tam gdzie smoczek jest takie krostkii ale kupiłam jej krem na zime i miałam taki krem na brodawkiii nie wiem czy Wy miałayscie i tym posmarowałam bo nawet jak to zjeee to spoczko i wiecie znikneło mówiłam lekarce czy mogeee tym tak samrowac i powiedziała,ze jak najbardziejjj bo jak to na brodawkiii to jej nic nie bedzie tym bardziej,ze jak karmiałm to ona to zlizywała 🙂
Rybkooo powodzeniiia z tesciamiii, trzymam kciuki a obiadkiem sie nie przejmuuuj 🙂
uciekam dziewczynyyy pewnie nie odpisałam na wszystko 😞 ale bede w poniedziełek pewnie albo jutro wieczorkiem buziaki i miłego weekenduuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale dzis pustka

hej beti mam cie na oku hihihihi

ja wrocilam od mamy wyszlam z domu w takiej atmosferze szkoda gadac poklucilam sie z mezem bo on pisze z tesciowa to koncowke pracy i weszlam do pokoju i mowie ze obiad na stole a tesciowa na mnie wsiadla ze mam wyjsc stad i nie przeszkadzac 🤪 w moim domu mnie tak zamurowalo ze nic nie powiedzialam bo w takim szoku bylam a maz do mnie ze sie w pol slowa nie przeszkadzaitd z pretensjami to sie tak wkur... ubralam dziewczyny i pojechalam do mamy dopiero wrocilam bubus juz spi , ale przykro mi bylo to ja im obiadki zeby na glodniaka nie pisali i wogole i chcialam dobrze a wyszlo ooooooooo od razu zaraz po tych slowach mnie przeprosila ale tak mnie zamurowalo ze to szok dobra wyzalilam sie

ciekawe jak tam ruda rybka 🙂mam nhadzieje ze lepiej niz ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziendobry!
Czyzbym byla pierwsza????
Oli wspolczuje,moge sobie wyobrazic jak Ci bylo przykro....Chcialas jak najlepiej i to przeciez Twoj maz a tesciowa potraktowala ci jakbys sie nie liczyla i to tylko ich sprawa w dodatku jeszcze im przeszkadzasz!Serio przegiecie!!!
Mimo ze powiedzila przepraszam ,to nie wszytsko,powinnas powiedziec dokladnie jak sie poczulas!
Sara supcio ze znowu pol kilo w dol,oklas dla Ciebie za silna wole!Ja codziennie malej smaruje buzke,na poczatku tylko biala wazelinka,potem kremikiem bambuno a od jakiegos czasu krem Nivea dla dzieci "NA KAZDA POGODE".Na szczescie nie mam problemow z jej skorka pomimo ze ja mam AZS ale to jeszcze nie przechwalam bu u mnie ono wystapilo jak mialam 3 lata!
Ruda Rybko dasz rade!!!A obiadem sie nie przejmuj pewnie normalnie by ci smakowal ale ze to dla tesciowej to zawsze sie wydaje ze nie jest taki jaki powinien,ja tez tak mam!A jesli nie bedziesz mogla nam odpisywac tylko czytac ti zawsze w miejscu gdzie skonczysz wklej chociaz pustego posta!Bedziesz wiedzial gdzie skonczylas a my bedziemy wiedzieli ze jestes z nami!
Oki spadam bo mala marudzi,papapapa do nastepnego!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

oli
naprawde musialo byc ci przykro, mi by tez bylo 😞
ale twoja Tosia śliczna i ta czapeczka z hello kitty super, ona jest w H&M ??

ja wczoraj bylam z mezem i Hania na urodzinach u mojego wujka, wszyscy podziwiali Hanie :laugh: a ona taka grzeczna jak jest gdzies :laugh: a jak tylko do domu przyszlismy to od razu szaleje moj urwisek, od razu wie ze jest w domu a gdzies to duzo obcych ludzi to grzeczniutka :laugh:

dzis znow taka pogoda, nic sie niechce 😞
oli moze ty mi pomozesz z tym albumem internetowym gdzie sie w ogole loguje no i jak tam sie zdjecia wklada 😞 bo naprawde niewiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti dla Julki ten krem tez jest super i dlugo na buzce sie utrzymuje!Te czapeczki sa w H&M ja tez ja mam.U nas jest dostepna w rozmiarze 6-12 i troszke jeszcze jest jej za duza ale to nic.Naprawde jest fajna cieplutka.
Acha Oli sliczna Tosia i a w tym serduszku to juz wogole cukiereczek do schrupania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kobietki :-)

co do cukrów w słoiczkach - Ruda Rybka ma rację, nie ma ich, są te naturalne zawarte w owocach, a w kaszkach no cóż ... przecież nie wyeliminujemy całkowicie cukru z diet naszych dzieci bo byśmy zwariowały, ja podaję herbatkę BOBOVITA brzoskwiniową, przecież nie pije jej litrami tylko zaledwie może 40ml dziennie ... 😉

Co do kubków niekapków, ja jak patrzyłam w sklepie dla dzieci to normalnie oczopląsu dostawałam od rodzajów i od cen, w końcu siostra męża kupiła mi w TESCO i jest spoko naprawdę i był niedrogi, coś ok.10zł, a na to picie takie teraz malutkie to naprawdę wystarczający ... 😉

bananów nie radzą podawać zbyt szybko bo to owoc który może uczulać, ale jeśli po próbach nic dziecku nie jest można podawać tylko w niedużych ilościach :-)

Oli rzeczywiście lipa z tą teściową ... dobrze że chociaż przeprosiła ... to może przystopuj z obiadkami dla nich, niech sami się martwią o jedzenie jeśli w ten sposób do Ciebie 😠

beti u mnie ten nivea się nie sprawdził, mały ma na niego uczulenie, więc smaruję mu BAMBINO na dworek, a jak ma krosteczki np. od śliny to BEPANTEN i wszystko znika za kilka godzin :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Patrysiu .... 😘

A powiem Wam ze w pracy to normalnie jazda na maksa. ... W środę wysyłamy materiał do składu gazety na piątek no i moja wspaniałomyślna koleżanka była w poniedziałek w pracy i poszła na zwolnienie do konca tygodnia, swojego materiału nie wysłała. W środę jak wróciłam do domu ok.20 zobaczyłam smsa żebym jej materiał też wysłała. No sorki, ale nie będę wracała do pracy specjalnie po to, więc napisałam jej ... a mój telefon miałam wyładowany i dopiero jak włączyłam go w domu i wtedy o 20 odczytałam ... A ona o 22 dzwoni do mnie i pyta co ma zrobić ... czy jechać i wysyłać. - ja na to dlaczego mnie pytasz, przeciez tak ważnej rzeczy nie załatwia się sms-em, a tym bardziej jak ktoś nie odpisuje to wiadomo że nie ma reakcji i powinno się zadzwonić. Szefowa powiedziała że chyba to był gwóźdź do trumny i raczej ją zwolnią, jeśli ja dam radę pracować sama to nikogo nie będą zatrudniać na jej miejsce. No oczywiście dam radę sama pracować, ale wiem o tym że będę przemęczona... Sama nie wiem, ale z drugiej strony jak mamy pracować ze sobą i tak się żreć to lepiej samej 🤪

A beti ja daję małemu cysia, a mleczko normalnie pije z butli i nie ma żadnego zaburzonego ssania cyca ... mam butelki i smoczki z Tomee Tipee, a te smoczki są jak cysie, dodatkowo mają takie antykolkowe "odsysacze" powietrza z butelki (nie wiem jak to fachowo się nazywa) i jest OK, jak mnie nie ma to pije z butli, jak jestem cysio i gra muzyka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no hej kobiety
oli- współczuje Ci akcji w Twoim wlasnym domu 😞 Tez by mnie zamurowało- nie wiem jak bym sie zachowała ale to tylko widac jak tesciowa bardzo przezywa ta prace mgr i w ogóle wszystko- z jednej strony dobrze ze sie angazuje ale to nie tłumaczy jej zachowania paskudnego. Dobrze ze przeprosiła 🙂

U mnie ok. Przyjechali, zjedli obiad (ziemniaki im nie smakowały ale to normalne bo tutaj sa całkiem inne niz w Polsce i nic na to nie poradzę i akurat tym sie nie przejmuje). Mama Remika powiedziała mi ze mam jej wszystko pokazać i w ogóle mam jej zwracac uwage jak cos źle robi wiec poczułam sie lepiej od razu ze tak powiedziała bo myslałam ze bedziemy sie bic. Cały czas tylko mówi tesciowa ze Bianka ma zimne stopy ale trudno, takie juz ma nawet w skarpetach... Tesciowa wczoraj sama ja przewineła z kupy jak wyskoczylismy jeszcze po napoje z mezem.

tesciowa ma tylko problemy z karmieniem butelką bo Mała czuje ze ktos ja źle trzyma i cały czas marudzi i wyrzuca butelke. To juz, niestety, nie noworodek co grzecznie lezy i ćmoka 🙂 Ale bedzie dobrze bo widze że tesciowa ma dobre chęci.

Ech, normalnie mi ulżyło dziewczyny 🙂 Mam nadzieje ze sie dobrze dogadamy. Wczoraj porozmawiałam z nia ze tak sie balismy ze znowu bedzie ciąża a ona ze byloby fajnie bo to tylko na poczatku jest ciezko ale potem jest super bo dzieci razem sie bawią, ksiązki mają po sobie, ciuchy itd.

Aha, na tesciowa juz nie reaguje źle (tzn. Bianka)- śmieje sie do nich i szarpie ich za ubrania.

Martwie sie tylko o tescia bo nie wiem czy on tu wytrzyma 3 miesiące 😞 On to taki maruda jest, najchetniej siedzi w domu swoim i czyta lokalne gazety których tu nie ma. Tak mysle ze bedzie chcial wczesniej wrócić...

Moja mama wczoraj płakała mi przez telefon ze tez by chciała zobaczyc Biankę i ze to takie niesprawiedliwe ze nie moze ona tak przyjechac na kilka m-cy...

beti- jak ja ide gdzies z Bianka to tez ona taka grzeczniutka a w domu daje koncerty 🙂

ja mam ten krem na kazda pogode nivea ale nie wiem czy on jest dobry dla takich alergików- ja smaruje oilatum na buzi ale nie wiem czy to dobre na ostry wiatr który tu jest...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko skoro Ci troche ulzylo to mi tez!!!Martwilam sie ze bedziesz sie tylko uzerac!Prognozy jak narazie zapowiadaj sie niezle wiec moze bedzie git!
A ja dzisiaj wyskocze po ta butelke i dam znac jak cos!
Asiula widze kolezanka to ma ladne podejscie do pracy!To chyba ta co wszystko olewa bo ta sprawe tez olala!Boze dorosli ludzie a zachowuja sie czasem jak w liceum i mysla ze jak doniasa prace domowa dzien pozniej to przeciez nic sie nie stanie???Ja tez mam te butle z TT i mala sie nie rozleniwila do cycusia ale teraz to wogole nie chce z nich pic tylko przezuwa ja z jednej strony na druga!
A to zdjecie Juleczki w jej nowym nabytku!!! [img size=231]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/ren.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...