Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
już odpowiadam; wszyscy mówią na swoje pociechy "fasolka" a ja byłam na usg 4 dni temu i dowiedziałam się że moje dzidzi ma już CRL 14,8 cm a to jak na ten tydzień raczej duży strączek bobu niż fasolka 🙂 [img size=140]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/__apki.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
13 stron czytania..gratuluje pierwszych ruchów, co do wózka ja jeszcze nie wiem jaki chce, ale najhetniej bym juz kupowala cos dla dzidzi ,slodkie sa te wszystkie kaftaniki i skarpetusie ,jak sie dowiem co siedzi w brzuszku co moze sie skucze na jakas mala rzecz, chociaz troche sie boje tak wczesnie kupowac.
Mialam dzis duzo latania, bylam u mamy, w urzedzie i jutro mnie czeka to samo 😞 ALE JESTEM PADNIETA.\
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie,

ostatnio nie miałam czasu gawędzić z Wami więc napiszę w skrócie:
- dzidzia kopie od tygodnia bez opamiętania 🙂 Taki temperament.. może chłopak będzie co? 😉 Mam nadzieję, że dobrze się ułoży na badaniu dziś wieczorem 🙂)) Już się nie mogę doczekać.
- czuję się świetnie, może aż za bardzo bo nie mam umiaru w aktywności co się kończy często bólem brzucha 😞
- brzuszek mój taki dziwny jest - widać go tylko jak specjalnie go podkreślę. Dzisiaj np. w ogóle go nie widać choć mam ubrania przylegające do ciała. Pomyśleć, że to już 5-ty miesiąc... Nie wydaje się Wam, że ciąża trwa strasznie krótko??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja dzidzia tez jest bardzo aktywna i co dzien to bardziej buszuje w moim brzuszku. To takie slodkie!!! Dudasia ja tez mamt termin do lekarza na dzis wieczorem. Mam nadzieje ze rowniez zobacze moja kruszynke. A co do brzuszka to tez jakos powoli rosnie i jak komus mowie ze to 5 miesiac to sa strasznie zdziwieni.:P Ale spokojnie,nadrobimy 😉 W ogole zdziwiona jestem ze tak szybko poczulam ruchy dziecka bo wiem ze pierworodki czuja pozniej. Zobaczymy co mi dzis powie lekarz. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochane brzuchatki 🙂
Jestem w Polsce 🙂 Przezylam lot hehe a tak sie balam glupia 🙂
Wczoraj poczulam pierwsze kopanie to chyba tak dla otuchy maluszek dal o sobie znac 🙂
mamsuia nakupowala mi ksiazek o ciazy i macierzynstwie oraz pelno ciuszkow..prawie samych rozowych..moze wie cos czego ja nie wiem hehe 🙂 Zaraz dzwonie do gina i umawiam sie na porządne badanko.
buziaki 😘




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny,
CandyMonka -gratuluje ruchów dzidzi,i spokojnego lotu.
U mnie dzis była latanina po urzedach, zmienilam adres zameldowania i kupe roboty przy tym zus,urzad skarbowy i zmiana dokumentów,bez sensu to wszystko , bo w czerwcu jak wyjde za mąz to znowu.. tylko strata kasy ale cóz jak mus to mus.Dodałam 2 fotki go galerii mojego brzusia jak chcecie to zapraszam.A pozatym robie dzis łososia z ryzem i surówka i w sumie sie obijam.buziaki wszystkim mamom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poczekaj chwilke, mi tez w sumie tak wyskoczyl z dnia na dzien, kazda kobieta inaczej, z jednej strony fajnie ze juz taki duzy, a z drugiej jaki bedzie w 9 miesiacu jak teraz tak szybko rosnie 🙂 będę kuleczką 🙂ja za to nie zuje jeszcze swojej dzidzi, moze dlatego wlasnie ze tak przytyłam szybko, bo u dziewczyn z malym brzuszkiem i chudziutkich czuc szybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, chyba będę miała synka 🙂))

Pani doktor nie powiedziała tego na 100% ale dała nadzieję 🙂) Strasznie się cieszę! Synuś dawał mi popalić cały dzień a na badaniu spał jak suseł, nic go nie ruszało 🙂 Zdrowiutki, wszystko rozwija się jak należy.
Za 3 tygodnie USG 3D. Wtedy się upewnimy co do płci 🙂)

Dobrej nocki szczęśliwym mamusiom!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia widze ze zalezy ci zeby miec syna wiec zycze ci go z calego serca!!!! Ja dzis tez bylam u lekarza ale niestety nie widzialam mojej kruszynki 😞 Lekarz powiedzial ze nastepnym razem. Mialam ogolne badania. W ciagu ostatniego miesiaca przytylam pol kilo wiec nie duzo. 😉 Jedynie co jest nie tak to moje wyniki badania krwi. Mam tak malo zelaza ze grozi mi anemia. Musze cos z tym zrobic a najgorsze jest ze mam zaparcia o czym lekarz wie wiec boi sie tabletek .Powiedzial ze jak bedzie gorzej to musze przyjmowac zastrzyki 😲 Juz tak sie staram jesc zdrowo a jednak nic nie pomaga. Byle dzidzia bedzie zdrowa a dla niej i z zaparciami powalcze. 🙂Widocznie potrzebuje bo cale zelazo mamusi pochlonelo!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.we-dwoje.pl/zrodla%3Bzelaza%3Bw%3Bdiecie,artykul,2681.html
tu możesz sobie poczytać w jaki sposób zatrzymać jak najwięcej żelaza w organizmie 🙂

dudasia gratuluje jak narazie synka i trzymam kciuki żeby usg 3D utwierdziło cię w tym że to chłopiec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki malami za gratulacje i artykuł. Ja mam bardzo mało erytrocytów i też muszę popracować nad tym.

U mnie w rodzinie dominują kobiety: mama ma dwie siostry, ja mam dwie siostry a one po dwie córki mają. Zero facetów poza ich mężami 😉 Także chłopiec jest wyczekiwany od pokoleń 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia gratuluje synka 🙂
Dodi masz śliczny brzuszek hehe a jaki ciemny ja mam taki bladzioch 😞 ale z przodu bardzo podobny 🙂 tez mam mniej wiecej takiej wielkości. Dobrze ze trafiłas na tak serdecznych ludzi ja ostatnio stałam w autobusie godzine a ludzie patrzyli sie tylko na moj brzuch... to jest straszne myslałam ze tam pozabijam wszystkich. a jeszcze stary dziadek wychodził z autobusu i z tekstem "młoda niech jeszcze postoi" :/ co za ludzie. Szkoda nerwów i dzidziusia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia-powtórze sie ale gratuluje serdecznie synusia,jesli chodzi o zaparcia jedz suszone śliwki, moze nie kazdy je lubi ale naprade mi pomagaja.
Darusia89-co za ludzie, szkoda słów,aż przykro czlowiekowi..
a co co ciemnego brzuszka to chyba takie światło w lazience jest 🙂 chociaz troszke latem biegalam po sloncu moze jeszcze cos zostalo, mam ciemna karnacje i staram sie wcinam te marchewy hehe
Ładną pogode dzis mam ,ale zadnych planów na dzien 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
:P
ja nie lubie marchewek nie wiem dlaczego nie wchodza mi tak na surowo ale staram sie codziennie pić soki z marchewki lecz z dodatkiem innego owocu, juz nie dla siebie tylko dla dzidzi bo mi to juz nic nie pomoze hehehe a tak słyszałam ze dzidzius moze sie urodzic z ciemniejsza karnacja 🙂 Ja sama wiem co to znaczy być blada zawsze byłam blada i w dodatku ciezko mi sie jest opalić na słońcu całe zycie latałam na solarium i bywało ze byłam ciemna jak mulatka ale teraz dzidzia najwazniejsza no i zbladłam:P
dostałam upragniona wypłatke no i ide za jakis czas na zakupki poszaleć moze cos dla kruszynki wynajde 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stosuję balsamy brązujące i jest dobrze 🙂 Chciaż pępęk czasami mam pomarańczowy od nich heh.
zaraz lecę na zakupy z mamusią, wózki pooglądam i zajdę do sklepów z ciuszkami ciążowymi 🙂
fajną pogodę macie w Polsce a nie jak w Uk ciągła wilgoć :/ Dobrze być w domku!! 🙂 🙂 🙂
Miłego dnia kochane:*




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale Ci dobrze..ja dopiero 27 -mego, ale tez moze juz cos kupie dla maluszka, wiem ze podobno to przynosi pecha, ale ja jak juz mi powie co bedzie to nie bede ogla sir oprzec.
Ja tez codziennie tej marchewki nie jem, ale znalazłam taka mała mrozona mini z bonduela i robie ja czasem do obiadu na masełku jest w porzadku.A soki pije tylko pysia i kubusia, nie mam sokowirówki jak na razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 chciałam wtrącić swoje 2 grosze odnośnie tych zaparć, też miałam ten problem i nawet chyba zaczęły mi się z tego powodu robić hemoroidy 🤢 . W czasie wizyty zapytałam swojego lekarza co mogę z tym zrobić, czy mogę stosować jakieś maści i okazało się że niestety nie wolno. Lekarz powiedział że jedyne rozwiązanie to dieta i kazał jeść suszone śliwki, oprócz tego dobra jest ACTIVIA właśnie ze śliwkami, polecam mi pomogła nie mam już żadnych problemów 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...