Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Anitek a odebrałaś już te krople sab simplex??
Masz może informacje ile kropelek można podać na dobę??
U nas problem z pokarmem i kurcze muszę ją dokarmiać butelką , chciałabym jej dać te kropelki ale nie wiem ile max mogę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cruella do kazdego karmienia 15 kropelek. ja uzywalam 8 do 10 ale normalnie 15 i nie ma jakiegos maximum na dobe. One nie szkodza dziecku wcale wiec spokojnie.Do kazdego karmienia. 😉 A wiadomo ze pol butelki na dobe nie da rady zuzyc 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ja na chwilke zagladam 🙂 sprzatalam w domciu 🙂
pranie zrobione zmywanie wstawione i Mezus wlasnie drinka z martini zaproponowal 🤪
Cruella 15kropli do kazdego karmienia ulotke tlumaczyl mi kumpel niemiec i mowil ze nie ma zadnego ograniczenia jesli chodzi o dobowa ilosc wiec mysle ze mozna spokojnie dawac 15kropli do kazdego karmienia.
aby MyCloud ze Styczniowek pisala ze nie czesciej niz co 2godz ale w sumie nie wiem dlaczego. co do karmienia pijesz moze jakies herbatki na laktacje? moze to pomoze?

Andzia a te drugie krople lepsze? kurcze Maly po tych tez steka ale pryka jakos tak wiecej...no ale mysle ze narazie zostaniemy przy tych i zobaczymy jak to bedzie. Bo jak narazie uzywamy ich dobe 🙂
Iwiokej wspolczuje Ci z calego swego serca 😞 jak mi zabierali Olafka na noc w szpitalu to plakalam jak bob a co dopiero Ty biedna masz powiedziec 😞 oby jak najszybciej Corcia wyzdrowiala i wrocila do domku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek ja też mam przetłumaczoną natomiast zastanawiałam się czy jest jakiś max w ilości kropelek na dobę, ale jak nie ma to spoko.
O pokarm walczę, najpierw nie miałam potem w 4 dobie miałam nawał a teraz znów nie mam.
Pocieszam się bo teściowa mówiła że czasem się zdarza że na dzień lub dwa pokarm zanika.
Ja pije dużo wody mineralnej, herbatki na laktacje hipp oraz inne ziołowe ale jak widać z marnym skutkiem.
Mam nadzieję że to jednak chwilowe.
Dziś Andrzej ma mi jeszcze kupić karmi, zobaczymy czy pomoże.
teraz odciągnęłam cały pokarm ale było tego może z 30 ml a ona butelki zjada 90 ml. Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzibzio Olafek zjada od 90-120ml co 2godz. czasem je co 1,5godz a to wtedy gdzies zjada 70-90ml. ale przewaznie łyka 100setunie to taka jego ulubiona cyfra 😁 tyle ze bez jedzenia max 2godz i jest krzyk 😉
a Twoj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruella no siorka moja pila jakas taka anyzkowa na laktacje ale nie mam pojecia z jakiej firmy 😞
no i wlasnie sciaganie pokarmu co 2godz przez 15min bez znaczenia czy leci pokarm czy nie leci. Czytalam wlasnie o laktacji bo samej mi przez mysl przeszlo czy nie wrocic do karmienia i wlasnie w ksiazce bylo jak wznowic laktacje. Wiec mysle ze to tez by byl dobry pomysl dla Mam ktore maja malo pokarmu. No a 30ml to rzeczywiscie malo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz szczescie ze spi tak dlugo!!! Olaf wstaje co 2godz i nie ma znaczenia czy dzien czy noc!!!
co do zarlocznosci to ja tez pytalam lekarza i mi powiedziala ze dziecko tyle potrzebuje najwidoczniej i moze zjadac nawet ok litra dziennie i to jest wszystko ok.
Ja probowalam dac mleczko dla bardziej glodnych ale po 2dniach zrezygnowalam bo Maly mial gesta kupke wiec juz sie zaczynaly zaparcia co prawda mowia ze trwa ok tygodnia zanim sie dziecko nauczy do nowego mleka ale wolalam go nie meczy w tym okresie kolkowym. Bo narazie kolek nie ma i oby tak zostal!
Olaf tez ulewal i dostal na to Debridat 3xdziennie po 2.5ml ale mozesz tez dawac dziecku do jedzonka Nutriton-zageszczacz oczywiscie wszystko konsultuj z lekarzem swoim.Mysle ze Kacperek przez to wola tyle jedzenie bo skoro ulewa to wiadomo ze jakas ilosc pokarmu zostaje utracona.
Olaf jak ulewal potrafil wolac o mleczko nawet co godzine a czasem po 30min juz sie krecil i szukal...
Choc uwazam ze 120ml co 2,5-3godz to jest norma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek co do tych kropli to stwierdzilam ze najpierw je przetestujemy i zobaczymy jak po nich bedzie. Ja od wczoraj wieczora je podaje,maly spal super az sie dziwilam a dzisiaj od popoludnia cos mi plakal i wcale mu pierdki nie odchodzily 🥴 wiec pewnie wiercilo go w brzuszku. Teraz spi i spiewa przez sen slodko kruszynka moja 😉 :laugh: Zobacze przez pare dni.jak bedzie dobrze to przy nich zostane a jak nie to wroce do sab simplex. 😉
Boze jak on smieje sie przez sen no nie moge!!! 🤪
Jeszcze przed chwila sie wkurzylam bo moj wozek mial byc zielono czarny a przed chwila babka dzwonila ze sklepu ze juz jednak nie maja i musialam wziac niebiesko czarny. Ach co zrobic byle juz byl ale przynajmniej za to obiecala cos dorzucic gratis. 😉 Przynajmniej tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia Olafik pryka non stop hehe 🙂
no ale w nocy tez pryka i przez to gorzej spi bo sie kreci i co chwile budzi no chyba ze sie go wezmie do lozka i spi na mnie no to wtedy spi 2godz.
ja zostaje przy tych kroplach bo nie chce mu rewolucji robic.
mam nadzieje ze smykniemy ten okres kolkowy i bede mogla odstawic te wszystkie kroplelki. Jak narazie ciesze sie ze je podaje bo jak czytam co dzieci przechodza to ja dziekuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekam bo Mezus wola do spania 😁 mamy teraz zmiany hehe :P Mezus opiekuje sie Malym do 24tej a ja spie a pozniej Maz spi a ja sie zajmuje Malym :P
to do spisanka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez nie wyobrazam sobie bez tych kropli bo maly by sie chyba zaplakal. A kolki to cos strasznego wiec lepiej sobie kroplami radzic a dziecku oszczedzic cierpienia. Oby dzisiaj dobrze spal. A Sebastianek tez tak pryka od poczatku dawania kropli a przy tym strasznie sie wierci i zrzedzi pod noskiem wiec to normalne. W koncu kropelki dzialaja a powietrze musi wyjsc.Ja zmykam po prysznic zanim spi bo roznie bywa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam małej zawieść pokarm ale nie mogłam jej zobaczyć jak mi przykro
cruella mam ten sam problem z laktacją na początku jak mała sie urodziła to miałam nawał pokarmu aż cyce bolały później zanikł po kilku dniach znowu nawał i teraz znów brak 😞 ja mam aż 20ml. 😞 a pije mnóstwo i bawarkę niby pomaga na laktacje i nic z tego a do tego mała w szpitalu, oby zupełnie nie zanikł mi pokarm bo się załamię, ale stres też blokuje laktacje więc może i przez to mamy zanik pokarmu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂

Dzisiaj jestesmy pierwsi 🙂
U Nas nocka srednia , Maly upodobał sobie nową godzinę na wstawanie i teraz zamiast 2 razy wstaje 3 razy :/ Osz ten grzdyl - dzisiaj w nocy znowu chwila zwatpienia , niewyspanie i ogólne zmęczenie dają juz na maxa znać 😞 Maż mnie opierdala że rady sobie nie dam jak bedziemy mieli byc sami w domu i do tego ja się denerwuje no i przechodzi wszystko na Malego.

Esz mówie Wam jakaś masakra.
Słonca znowu brak więc ze spaceru chyba nici 😞

Czytam że prawie każda z Was podaje jakieś krople na wzdęcia itd. Ja raz Małemu podałam ESPUTICON ale nie bylo poprawy żadnej po tych kroplach. Synio pierdziucha nie aż tak często a myślę że jego przeciąganie się na tym etapie jest normalne - w końcu rośnie. Nie chce go faszerować ale do końca nie wiem czy dobrze robie.

Wiecie próbowlam sie wbic w spodnie ale niestety brakuje jakieś 3 cm do zapięcia się. I musze kupić jakieś nowe większe bo nie mam w czym chodzić 😞 Porażka 😞

Maluda teraz wstał o 7 dmej i do 12 pewnie będzie wojowal nie spiąc :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej my dziś super nocka, skorzystałam z przepisu kładzenia małej na żabkę i chyba pomogło 🙂( nie pamiętam która go polecała ale dziękuję 🙂
Mała spała po kąpieli od 19 do 2 w nocy apotem do 7 rano, nie przyzwoicie długo, zobaczymy jaka dziś będzie nocka. 🙂
Iwiokej mam nadzieję że uda nam się troszkę jeszcze pokarmić, Ty masz gorzej bo musisz ściągać biedaczko, ale słuchaj pamiętaj co nas nie zabije to ans wzmocni i ani się obejrzysz jak będziesz miała Amelkę w domu, pamiętaj Amelki silne dziewczyny 🙂
Tylko się zastanawiam czemu nie mogłaś jej zobaczyć?? czy to przez Twoje przeziębienie?? Jeśli tak to kuruj się szybciutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki!!! 😆 My dzis tez nocka super. Wieczorem marudzil ale jak zasnal to przebudzil sie o 23.30 Do cyca i znow o 24.00 zasnal. Pozniej obudzil sie o 5 rano 🙃 Znow cyc ale zasnal o 6 i spalismy do 8.30!!! 🤪 Jejku jak dla nas to cudnie!! Teraz tez spi wiec na chwilke do was zagladam i musze sie za cos zabrac bo w piatek rano przyjezdzaja do nas znajomi i to na tydzien!!! 😲 Jejku oby jak najszybciej zlecialo 😉 Z tym pokarmem to ja tez tak mam. Caly czas jest duzo i przyjdzie taki dzien jak wczoraj ze mialam wrazenie ze jest go duzo mniej a i cycki byly jakies dziwnie puste:P Dzis mam nadzieje ze sie szybko podladuja bo mojego zarloczka nie da sie oszukac!! 🙃
Klaudia nie przejmuj sie. Jak bedziesz sama to dasz sobie rade bez dwoch zdan!! Ja dopoki byla u mnie moja mama to mial mnie kto wyreczyc ale jak pojechala a ja zostalam sama z malym bo maz pracuje caly dzien to tez dalam rade. A nawet bardziej bo wiem ze trzeba i nie ma innego wyjscia. 😉 Tylko sie nie denerwuj.
Ach u nas znow slonko swieci 😎 Zapowiada sie ladny dzien..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy 🙂

Mu na chwileczkę 🙂 Noc jak zwykle pobudka co dwie godziny.
Zaraz wpada do nas moja kumpela a wieczorkiem przyjeżdża moja chrzestna z kuzynką 🙂
Dzień wizyt..super..bo już wariuje od tej samotności ;/

A no i słonko pięknie świeci!! Od razu chce się żyć 🙂 🙂 🙂 więc i Wam przysyłam troszkę słoneczka 😘 Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny.

Ja tylko na momencik, bo mała krzyczy. Czasami karmiac małą udaje mi się poczytać tylko co piszecie, bo o pisaniu narazie raczej mogę zapomnieć. Już sama nie wiem co robić, niby w nocy nie jest tak źle, ale w dzień masakra, krzyczy i krzyczy, prawie bez przerwy, a ja z nerwów płaczę też. Już jej nie wystarczy bujanko w wózku musi być na rączkach i to telepotana nawet nie bujana. Ręce odmawiają mi już posłuszeństwa, już nie wiem co robić zastanawiam się nad kupnem chusty może ona pomoże?
Macie może chusty dla swoich maluszków,możecie jakąś polecić?
Pozycja na żabkę też nie pomaga 😞

Iwiokej współczuję Ci, mam nadzieję,ze malutka szybciutko wydobrzeje.
U nas też słoneczko i zamierzamy wybrać się na spacerek, ale od godziny 5 jeszcze nam się nie udało 😞 może do 15 damy radę, ehhhh 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Mamusie 🙂
Klaudia jak chcesz dawac krople to trzeba pamietac o systematycznosci podczas dawania a nie jak sie przypomni. Bo tylko systematyczne podawanie wnosi jakies pozytywne zmiany.
No i ja uwazam osobiscie ze Olafkowi pomagam bo tak to by sie zameczyl biedak!
a i wstawanie 3razy w nocy to bylby dla mnie luksus!!! Maly wstaje co 2godz po czym nie spi od 3 lub 4tej i sie kreci strasznie...fajnie Wam ze u Was tak sobie spia te Maludy :P
Ja wlasnie sie czaje czy do lekarza nie podjechac bo Maly po nocy znow ma wiecej krostek na calym czole za uszami po bokach we wlosach i to mnostwo!!! i juz sama nie wiem czy to potowki 😞
ja mialam skaze bialkowa i podobno to dziedziczne mam nadzieje ze te krostki to nie skaza 😞
wlasnie szukam przepis jak zrobic krochmal i przemyje mu buzke i zobaczymy czy cos pomoze.
U Nas tez slonko wiec pozniej na spacerek 🙂
Cruella Iwiokej trzymam kciuki za laktacje!!!
Iwiokej jak sie czuje Amelcia? wiadomo juz kiedy wychodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia Twoj tez ma? nawet nie wiedzialam...
kurcze ma na brzusiu w zgieciach lokciowych na pleckach i mial na czole a teraz ma doslownie po bokach we wlosach i to pelno i na szyji tez 🤨
czytalam ze mozna kapac dziecko w krochmalu i przemywac tez buzke pare razy na dzien. Wlasnie szukam przepis zrobie i zobaczymy czy zaczna znikac jesli nie to jutro zadzwonie do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...