Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Eh Dodinka Moj gin twierdzi ze to oczyszczanie jak byłam w zeszły poniedzialek i mowił ze połog moze trwac do 6 tyg a dziś mija 7 wiec sie zapisałam na za tydzien na kolejna wizyte bo to juz za dlugo trwa 😞 Z koleji polozna mowiła ze nawet i 8 tyg może trwac połog. Aaa szkoda gadac :/ Mam tylko nadzieje ze to nic powaznego bo macica juz sie ładnie zwinęla.

ale ma fajne szyneczki Julcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
t o prawda, że z butli dziecko wiecej łyka powietrza, bo jak pije z cyca to nie musi sie nawet odbić dziecku, ale kolki to więcej z tego co je mama niż z powietrza, raczej.
my używamy esputicon, ale mała nie ma kolek raczej delikatne wzdęcia czasem
my używamy Dada żółtych jeszcze , wczoraj jeszcze je kupiłam ,ale mysle,że jak nam sie skończą to kupimy już te wieksze, mała jest z nich zadowolona i nic się w nich nie dzieje ani odparzeń ani przecieków 🙂
a
Pampres są przereklamowane i specjalnie robione mniejsze,żeby kupować większe, a jak wiadomo im większy Pampers tym mniej pieluch 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AHA DROGIE MAMUSIE MAM DLA WAS INFO 🙂

W GŁOSIE WIELKIEPOLSKIM MOZNA ZAMIESCIC ZDJECIE URODZONEGO DZIECKA 🙂
JA WYSŁAŁAM I OTO FILIP BY W SOBOTNIM WYDANIU GŁOSU.
WYSTARCZY WYSLAC MAILA NA [email protected] i wpisac w tytule imię i nazwisko wagę, wzrtost i datę urodzin.
SUPER PAMIĄTKA DLA DZIECKA ZA KILKA LAT 🙂 NA TO WYDANIE TEZ WYSYLAM ZDJECIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej co do odbicia po karmieniu piersia zdania sa podzielone...Moj lekarz uwaza ze dziecku powinno sie odbic.
Klaudia a odpisuja na maila kiedy dokladnie zostanie zamieszczone zdjecie? bo poprosilabym Mame zeby kupila 🙂
No i Julka i Fifi cuda 🙂 ja wkleje focie jutro bo musze zgrac na Meza laptopa najpierw 😜

Iwiokej co masz na mysli im wiekszy pampers tym mniej pieluch???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co ja kupowalam 1 i 2 byly 54sztuki a 3 juz bylo 60pieluch i za ta sama cene.
teraz mamy 4 active fit i tez jest 60szt za ta sama cene.

Ja tam jestem zadowolona i nawet nie zabieram sie za probowanie tanich podrobek.
Dziecko w koncu jest w tej pieluszce 24h i balabym sie ze dostanie Olaf jakies alergi albo odparzen nigdy nic nie wiadomo. Jak juz te pasuja to przy nich zostane 🙂 no ale tutaj to akurat sa tanie bo kosztue duza paczka 10,50e wiec spoko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek mozliwe ze INFACOL przereklamowany, uzywałam kropel BOBOTIC one mają 66,66 mg simetikonu a INFACOL ma 40 mg czyli jest słabszy, i uzywam go 2 dni a Julcia znowu stęka, a juz nie stekała, tylko bobotic podawałam po 8 kropel 4 razy dziennie, a Infacol przed kazdym karmieniem, juz sama nie wiem czego uzywac,ale Bobotic 12 zł a Infacol 25 naet róznica w cenie jest.

Z Pampersów tez jestem zadowolona, dwa czy 3 razy mi wypłyneło ale to dlatego ze Julcia lezała przy ccu i kupcie robiła, i w takiej pozycji jej wypłyneło do plecków, i jak żle sie zapnie za luzno to tez sie moze zdarzyc, ale takto ja tez nie ryzykuje tanszymi pieluszkami, bo mała czesto ma odparzoną pupcie, mimo ze czesto ją przewijam.

Mała spi juz 4 godziny, dostała pierwszy raz czopek przeciwbólowy Eferalgan 80 dla dzieci,
chyba zadziałał 🙂


Co do tego połykania powietrza, i odbijania, to tez mam informacje ze dziecku na piersi nie zawsze sie odbija, i znam to z autopsji ze tak powiem, bo Julka jak usnie przy cycu to nie odbije , ale tez nie ulewa jakos ostatnio 🙂

Ja tez miałam wrazenie ze dziecko z butli mniej powietrza łapie, bo niby są odpowietrzacze, ale z doswiadczenia wiem ze kolezanki synek który jest na butli jak sie naje to taki bek potem idzie kilka razy to powirtrze mu odchodzi nieźle, a Julcia albo bekcie raz cichutko albo wcale, wiec moja prywatna opinia jest taka ze jednak mniej polyka na cycku.

Ale jak nadal bedzie meczyla ją ta kolka tak bardzo, i nawet przy tej mizernej diecie którą prowadze to ją odstawie, bo i ona sie meczy i ja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi no sa te odpowietrzniki niby ale wiadomo...poza tym Olaf strasznie łapczywy jest i zawsze takie beki ida po jedzeniu ze ho ho 😉

Co do Infacol to fakt tez to zauwazylam a do tego fakt ze przed kazdym jedzeniem sie go podaje jakos mnie odpycha...tak samo jak sab simplex 15kropli przed kazdym jedzeniem. To strasznie duzzzo! a Sab simplex ma ponad 69mg simeticonu.
Ja daje espumisan 3xdziennie i ok 7kropli jak sie da 8 czy 9 tez ok bo to nie zaszodzi.

Dodi wlasnie MyCloud pisala ze zrezygnowala z piersi bo Nelcia miala wlasnie takie kolki 😞
straszne to jest 😞
Mam nadzieje ze znajdziesz cos dobrego na to a masz wogole Debridat? bo skoro Julka ma az takie kolki to powinnas go miec i na pewno bys jej ulzyla. Ale to tylko na recepte wiec zapytaj lekarza co o tym mysli? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jestem za tym, że jeśli coś pasuje to nie zmieniać. Mi ogólnie pampers pasuje tylko to osrywanie plecków nie 😉 co do siśków to też wydawało mi się, że niekiedy przemakały, ale to chyba tylko takie wrażenie. Nie wiem zastanawiam się jeszce, czy może lepszy byłby pampers new baby, lub Active Baby niż premium care i wtedy mała by się nie osrywała? 🥴 a może poprostu teraz wiecej sra niż była mała 😜 ale przecież i pampersy większe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czy jakieś z Waszych dzieciaczków ma może atopowe zapalenie skóry? okazało się że moja ma (chociaż ja do końca nie jestem pewna) ale lekarkamówi że to typowe AZS 😞
co stosujecie?
ja mam diprobase dosmarowania buźki i głowy a do kąpieli oilatum soft
a no i mleko nutramigen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi, Anitek ma racjęjeśli nie masz to koniecznie idź do pediatry niech przepisze Julci debridat.
Aaana niestety nie mam pojęcia co stosować na AZS, a od czego mała to ma wiadomo?
Ide odciągać mleko z małego cycka, chyba sama spróbuję tego mleczka 😜 😉 bo nie wiem dlaczego Milenka tak się przy nim rzuca 🥴 przecież cieknie jak przycisnę sutek, a z lewego cyca je normalnie, hmm dziwna sprawa, może za długo zalega w tym cycu to mleko, bo od paru dni karmiłam ją tylko lewym cycem i może skisło ha ha? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i okazuje się, że jednak mało mleczka w prawym cysiu. Nawet nie sciągnęłam 10ml, a już krew zaczęła iść, ale nie ze wszystkich kanalików. Też tak macie? co teraz robić jak np z jednego kanalika idzie krew, a z reszty mleczko, ściągać dalej czy przestać? Tego mleka i tak nie podam małej, ale chciałam pobudzić laktację w tym cycku, a nie wiem co teraz zrobić skoro zaczęła iść krew 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mona tez mialam taki przypadek, ze zaczelam odciagac a tam niedosc ze tylko 10 ml to krew poszła. ja odczekałam chyba ze 3-4 godziny po czym przystawiłam do tej piersi małego i było ok. tyle ze moje dziecię ciagnie z obydwu piersi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to witam Was seredecznie dziewczyny bo troszeczkę mnie tu nie było..

Pieluchy jak dla mnie tylko pampers premium care, teraz mam baby activ (mąż kupił) i widzę, że kupka średnio się wchłania.. wiec wroce do premium care i tak juz pewnie zostanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś ja chyba też tak zrobię, poczekam aż Milenka się obudzi i spróbuję jeszcze raz ją przystawić do tej piersi.Może akurat ściągnie do końca, choć coś ewidentnie jej się w tej piersi nie podoba. Wydaje mi się, że wolniej i z mniejszej ilości kanalików leci to mleczko, bo jak przyłozyłam do lewej odrazu poszła fontanna, tylko,że ta pierś jest prawie 2 razy większa od prawej 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mona tylko odczekaj chociaż ze 3 godzinki, żeby nie podrażnić mocniej tej piersi.
U mnie w lewej piersi jest bardzo dużo "aktywnych" kanalików, mały zawsze się na niej krztusi..

A pytanie mam JAK NAPISAĆ MAILA DO ADMINA? chcę się dostać do starego profilu!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś za późno, bo już mała wstała, ale za długo nie pociągnęła z tej piersi, bo odrazu wkurw.....nie heh, a na lewą rzuciła się jak wściekła.
Co do pampers premium care, to prawda że świetnie wciągają kupkę, ale teraz jak Milenka wali takie kupska, to niestery nie dają rady i sporo wycieka 😜 😉może większe będą lepsze 😉
Nie mam pojęcia jak napisać do admina, sama chciałam dzisiaj zmienić zdjęcie profilowe i nie wiem jak 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś na forum nowy brzuszek często pojawia się admin i odpowiada na pytania, ja tam napisałam i pomógł mi wrócić do starego profilu 🙂

anitek faktycznie dobrze jest zaoszczędzić ale nie tylko o to tu chodzi, nawet jeśli pampersy i dada były by w tej samej cenie to kupiła bym dada, mam w domu wielką pakę pampersów 3 którą dostałam od brata i boję się je zakładać, jakoś nie chce mi się co chwilę przebierać osranych ubranek ( no i zapierać) tym bardziej że Misiek robi kupę nawet 5 razy dziennie 😞, poza ty mój bratanek miał uczulenie na pampersy a biedronkowe mu pasowały tak więc jak widzisz nie chodzi o oszczędność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...