Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Mamusie macie jakieś książki dot. czasu po porodzie, pielęgnacji dziecka i jego wychowania? możecie coś polecić? szperam na allegro ale tu są takie ilości książek, że nie wiadomo na czym oko zawiesić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hejka ja tez robie bigosik 😁 i sledzien z cebulka pieprzem w oleju i ryby smazone w occie i cebulce 😁
Co do bigosu to ja robie tylko z kiszonej bo nie lubie pol na pol :P no i lekko plukalam kapustke bo ostatnio az buzie wykrzywialo :P ale zostawilam wode wiec w razie czegos dokwasze 😁
ja dodaje przecier pomidorowy i suszone grzybki rowniez 🙂
mmmm ale pachnie mniami juz widze ile kg dojdzie po swietach 🙂 a dzis pani z polskiego sklepu przylukala ze w ciazy jestem to mi koszyk nosila i ze mna zakupy robila 🙂 tez rodzila w tej klinice co ja i mowi ze rewelka kazda ma osobny pokoj do porodu i swoja pielegniarko polozna 🙂 wiec mnie pocieszyla hehe no i znieczulenie mowi ze wogole nie boli 🙂
oki doki ja uciekam Kochane bo bigosik wzywa 😁
p.s. Olafek tez ma takie trzesionki czasem ze az sie wystarsze ze cos mu sie dzieje ale widze ze Wy tez tak macie 🙂 pewnie sie Maluchy poprawiaja ukladaja itd 🙂
Klaudia super brzucholek 🙂 ja zrobie swoj w srode z okacji 32tygodnia zaczetego 🙂
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus ja mam taką książke ale ona stara jest jak świat i nawet nie wiem jakiego autora. Ale wydaje mi sie że we wszystkich to samo piszą. Anitka ma tez jaką dobrą książkę w której wszystko jest. Zapytaj jej.
Co do bigosu to popieram im wiecej go razy odgrzewasz tym jest bardziej smaczny, a najlepszy jest jak juz go nie ma 😁

wrociłam wlasnie z ryneczku i kurde nawet zimno jest :P

Mysle nad prezentem dla Brata i Bratowej bo mi wczoraj wyskoczyli że kupili Nam coś więc glupio nic nie kupić. Kurcze a mówiłam ze prezentów nie robimy :P Wrrrr

A trzesawki hm w sumie nie odczułam nigdy czegoś takiego 🙂 za to na KTG w szpitalu Mały czkawke dosstal wiec to dopiero był ubaw 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus ta ksiazka to Tracy Hoog "Zaklinaczka dzieci" swietna polecam 🙂
Co do trzesiawki hehe no to ciezko to opisac to tak jakby Maly mi zadal 5boksow odrazu i tak az caly brzuch podskoczy kilka razy w bardzo krotkim czasie 🙂
ech wlasnie dzwonilam do lekarza i mi wykryli antyciala w organizmie 😠 😠 😠 🤢 🤢 🤢
powiedziala ze na 99% to po tych zastrzykach ktore dostalam jak mialam plamienie w sierpniu i listopadzie bo ja mam grupe krwi B rh -
mowi ze mam sie nie przejmowac narazie powtorzymy badanie za 6tygodni i zobaczymy jak to bedzie a poza tym przy porodzie i tak dostane kolejna dawke.
Ech byle zeby sie te antyciala zmyły z mojego organizmu bo jak zostana to bedzie problem zajsc w ciaze i ewentualnie utrzymac ja jak dziecko bedzie mialo rh+...co za pech no 😞 no ale skoro mam sie nie przejmowac to trzeba byc dobrej mysli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus ja mam taką książke ale ona stara jest jak świat i nawet nie wiem jakiego autora. Ale wydaje mi sie że we wszystkich to samo piszą. Anitka ma tez jaką dobrą książkę w której wszystko jest. Zapytaj jej.
Co do bigosu to popieram im wiecej go razy odgrzewasz tym jest bardziej smaczny, a najlepszy jest jak juz go nie ma 😁

wrociłam wlasnie z ryneczku i kurde nawet zimno jest :P

Mysle nad prezentem dla Brata i Bratowej bo mi wczoraj wyskoczyli że kupili Nam coś więc glupio nic nie kupić. Kurcze a mówiłam ze prezentów nie robimy :P Wrrrr

A trzesawki hm w sumie nie odczułam nigdy czegoś takiego 🙂 za to na KTG w szpitalu Mały czkawke dosstal wiec to dopiero był ubaw 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyciala moga sie pojawic wtedy kiedy masz tylko i wylacznie rh - i masz plamienie np. i wtedy moga sie pojawic antyciala bez wzgledu na to czy dziecko w Twoim lonie ma + czy -
w pierwszej ciazy nie jest to az tak grozne choc bada sie poziom antycial i w przypadku wysokiego poziomu moze byc potrzebna transfuzja krwi u matki badz dziecka. gorzej jest w kolejnej ciazy bo antyciala sie uaktywniaja i jesli dziecko ma rh+ to antyciala atakuja plod i elimunuja z organizmu hmm taki system ochronny...
No coz miejmy nadzieje ze to cholerstwo jest w organizmie przez te 2zastrzyki z tymi antycialami...i ze zmyja sie one z organizmu po ciazy...odrazu po porodzie i tak musze dostac zastrzyk wiec te antyciala znow moga sie pojawic...Mam tylko nadzieje ze znikna z czasem i nie bedzie problemow z druga dzidzia...Ech nie takie wiadomosci chcialam na swieta...Choc lekarka mowi ze na 99% one zostaly wykryte przez te zastrzyki i ze mam sie nie przejmowac...No ale same wiecie jak to jest...
Uciekam od kompa bo obowiazki kuchenne wzywaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!! Oj widze wszystkie siedza przy bigosie????:laugh: U mnie nie ma bigosu na stole wigilijnym ale bardzo go lubie a moj maz dopiero i zawsze jak robie to wiecej wiec go zamrazam. Ale potwierdzam ze odgrzewany pare razy smakuje rewlacja!!!!

Jakos mi sie lzej zrobilo ze wy tez macie te "trzesawki" w brzuszku bo mi sie zdarzaja tez u malego ale juz od bardzo dawna. I wlasnie tak je opisalam mojemu lekarzowi jak o ile pamietam Martus-jakby pies sie otrzasl wychodzac z wody. Ale usg nic nie wykazalo czyli wszystko ok. A zaczelo sie od tego ze lekarz kazal sie zglosic do szpitala w razie gdyby min.dziecko bylo nadpobudliwe w brzuszku lub wcale sie nie ruszalo. Wiec mu wspomnialam o tych trzesawkach. Mysle ze jest ok.tymbardzie ze wy tez tak macie a ja glupia byle czego sie naczytam i pozniej tak jest. Moj maluszek jest z regoly bardzo ruchliwy wiec nie wiem w ktorym momencie przesadnie na tyle ze musze to sprawdzic. Bedzie dobrze. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mmmm ja tez uwielbiam uszka z grzybkami. Pychota i na stole wigilijnym u mnie nie moze ich zabraknac.do tego pyszny barszczyk polany odrobinka maselka. mmmmmm. Ja tez uwielbiam sos grzybowy gesty i przepyszny!!! A od moich rodzicow rewelacja a w tym roku jestesmy z mezem sami we 2 wiec musze sama pierwszy raz sprobowac go zrobic ale co tam. Jest telefon i zrobie go z mama przez tel. 😉 :P 😁 W sumie we 3 bo maly juz tez sprobuje w brzuszku pierwszej kolacji wigilijnej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez uwielbiam pierogi z kapustą i grzybami i barszczyk do tego 🙂
zastanawiałam się dlaczego Mały się tak trzęsie ale nic nie wymyśliłam, spytam o to lekarza w środę, bo akurat mam wizytę rano 🙂 ale i tak mi lepiej, mając świadomość, że nie tylko Nasz Synuś robi takie dziwactwa:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski

widze ze temat wigilijne potrawy 🙃 pierogi z kapusta i grzybami .... mniam.....

ja raz miałam cos takiego jakby mnie mój mały boksował i nagle przestał i brak ruchów tak sie wtedy przestraszyłam ze zaczełam potrzasac brzuchem zeby sprawdzic czy wszystko ok ale pozniej leciutko kopnał i sie uspokoiłam a tak to zazwyczaj jest tyko czkawka

jutro rano na badania mam zrobić hormony tarczycy TSH i T4 gin mi zaleciła w zwiazku z moim wysokim pulsem zobaczymy co wyjdzie mam nadzieje ze wszystko ok
no a pozniej wybieram sie do pracy na wigilie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chwilke odpoczynku mam 🙂 bo ryba sie musi odmrozic zebym ja mogla usmazyc do octu :P wiec czekam sobie cierpliwie 🙂
Bigos juz jest sledziki rowniez 🙂
p.s. Aaana pisalas ze nie jestes pewna kiedy sloik zlapie dobrze ale przeciez to widac 🙂
ja nakladam taki odrazu ugotowany bigos do sloika zakrecam dobrze i stawiam do gory dnem i tak cala noc 🙂 na drugi dzien sprawdzam ten "cycek" na wieczku wiecie o czym mowie :P powinien byc wklesly i nie pykac hehe 😉 no i wtedy wiem ze sloik zlapal i taki bigos moze sobie stac nawet ok miesiaca 🙂
ja wrzucialm dwa sloiki i zostawie na wigilie i swieta a reszta zamrazam 🙂 bo zrobilam bigos z 4kg kapusty i do tego 1,5kg kielbasy :P na Nas dwoje troje to duzo :P ale co tam zamroze to bedzie na jakas kolacje 🙂 no i oczywiscie ja sobie na dzisiejsza kolacyjke tez zostawiam hehe 😉 i chlebek z maselkiem do tego :P
co do uszek to ja robie ok 150 na Nas tylko bo w zeszlym roku mielismy cos ok 80 i zjedlismy szybko i malo bylo wiec tym razem podwojna dawka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia co do ruchow Malego to Moj strasznie szaleje wiec ja nie wiem jak mam wiedziec kiedy sie dzieje cos niedobrego...no coz chyba ze by mi mialo brzuch rozerwac to wtedy bede wiedziec...Maly wlasnie ma czkawke a do tego tak sie obraca i kreci ze brzuch to sie robi raz prostokatny raz trojkatny a za chwile okragly 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSzystkie uciekly:P ja wcinam ptasie mleczko :P prosilam Meza zeby je zabralam ze soba do pracy no i nie zabral a ja teraz siedze i jem i nie skoncze dopoki pustgo dna nie zobacze ☺️ zostalo mi jeszcze 6 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja zrobiłam z 3 kg. jak co roku i tyle samo powinno być mięsa z kiełbasą czyli 3 do 3 🙂
któraś pisała ,że na Wigilię nie ma bigosu, no tak na Wigilię nie, ale na Święta to ten bigos 🙂
ja ostatnio ze słodkim przystopowałam, przeszło mi na razie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zrobila to 4 na 4 to by byla sama kielbasa a nie bigos i tak duzo jej jest hehe 🙂 tutaj niestety karkowki nie mozna dostac takiej jak w pl 😞 tzn jest w sklepie ale ona kolo karkowki nie lezala wiec wolalam zrobic z kielbasa niz psuc smak bigosu...
kapustke z grzybkami mniami mniami ale w sumie kto to bedzie u Nas jadl jak ja 2w1 i Maz tylko w domciu znajomi w PL sa na swieta wiec nawet nie bedzie z kim sie podzielic tym jedzeniem :P
Iwiokej a ja mam taki napad na czekolade ze szok :P ale chyba dzieki niej nie mam biegunek :P
bo jem 2xzelazo i nie mam zaparc wrecz gdybym nie jadla czeko to mialabym ciagla biegunke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...