Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
anitek85 doczytalam dopiero teraz co pisalyscie 🙂), bo ja jak zwykle angielskie wyjscie a komp. na czuwaniu. SORRY! 😉)
tydzien 37-39
BPD min med max
37w0-37w6 87 95 103
38w0-38w6 88 96 104
39w0-39w6 89 97 105
HC
37w0-37w6 306 330 356
38w0-38w6 308 332 358
39w0-39w6 309 333 359
FL
37w0–37w6 66 71 76
38w0–38w6 67 72 77
39w0–39w6 68 73 78
AC
37w0-37w6 295 332 372
38w0-38w6 302 339 380
39w0-39w6 307 345 387

a o 20:00 bylam nieprzytomna, tak mis ie spac chcialo, a teraz sie dluga noc zapowiada. Do tego ta cholerna zgaga 😠 i Victor robiacy swoje porzadki w brzuchu przemieszczajacy organy wedlug wlasnego widzimisie, przynajmniej tak to czuje. Maly BinLaden 😮 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no i dupa, jest wszystko: kopanie, swedzenie, picie, sikanie itd. tylko nie spanie 🤢 w dodatku gdyby nie fakt, ze jestem w ciazy myslalabym, ze mnie menopauza dopadla, jest mi non stop goraco ( a zawsze bylam zmarzlina pospolita) a dodatkowo mam uderzenia goraca. tez tak macie? spie tylko w majtkach w naroznym pokoju( najzimniejszym) z wylaczonym ogrzewaniem i dalej mi duszno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry spiochy! 🙂)
my juz od 7:00 na nogach, noc byla ciezka, coraz dziwniejsze problemy ze spaniem. Nie jest fajnie myslec, ze jak tak dalej bedzie to jeszcze dlugo, dlugo sie nie wyspie... 😉
A wlasnie, jak to jest z tymi smoczkami? czy one sa niezbedne? a jak tak to jaki powinien byc dla takiego malego dziecka, zeby mu krzywdy nie zrobic... za duzy, za maly, pozniej problemy ze zgryzem itd. ktos sie na tym zna??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,ja O DZIWO dzisiaj spałam ale mała tak mnie wkurzyła z samego rana,że głowa mnie teraz boli...ehhh 😠
Jai Ho smoczek lepiej mieć na wypadek np.kolki.
Na smoczkach są rozmiary np.0-3m-ce,3-6m itp.
Ja jeden kupiłam chociaz nie zawsze dziecko lubi smoka,moja mała zawsze wypluwała,była zdania,że nie ma sensu go dydkać skoro nic nie leci:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie,
ja juz od 8 na naogach bo monter dokańcza swoja prace, dobrze ze juz dzis idzie.

Napisze Wam jeszcze dokladniej co lekarz mówił,
krew w moczu jest jej sporo, podejrzewa nerki, zreszta nie tylko leukocyty wyszły złe ale i Hematokryt ,limfocyty,neutrocyty co wlasnie świadczy o zapaleniach, chorobach nerek a nawet nowotworach.
Ale sie nie wkrecam, cos mnie pobolewalo z tyłu ale lekarz mówi ze jak biore nospe forte to ona łagodzi ból wlasnie taki nawet nerkowy i moge tego nie czuc, wiec jutro jade powtórzyc badania dla pewnosci.

Lekarz pobrał posiew z szyjki zeby sprawdzic czy po antybiotykuktóry bralam 10 dni zniknela bakteria w pochwie kóra sie niechde odczepic od jakiegos czasu, jesli za tydzien wyjdzie znowu, to mam sie zglosci wczesniej do niego i znowu bedzie cos działał.

Ciśnienie mam około 140,80 standardowo czasem wiecej czasem troszke mniej, wiec dostalam leki na obnizenie go, bo gin powiedzial ze wys. cisnienie moze byc niebezpieczne dla dzidzi a nawet skutkowac odklejeniem lozyska 😞

Leukocyty wysokie, mimo ze nie bylam chora ani sie nie przepracowalam przed badaniem, wiec ona juz sam nie wie od czego.

Szyjka troszke krótsza 26 mm ale to nie tak źle.
Gin powiedział ze sporo przytyłam wczoraj miałam 73 kilo, czyli równe 20 kg, a jeszcze pewnie mi cos wskoczy 😞
Widzialam na chilkę małą, mrugała do mnie oczkiem i trzymała raczki przy buziaczku, slodkie maleństwo.

W sumie to tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JaiHo ja mam ze spaniem to samo choc dzis dosc dobrze noc przeleciala nawet rano nie slyszalam budzika po leki :|
mnie tez potwornie goraco!!!! jakbym mogla to bym skore z siebie zdjela!! wczoraj juz tak mi sie spac chcialo i juz oko zamknelam jak moja kochana corka chyba disco sobie w moim brzuchu zrobila hmm i o spaniu mowy nie bylo!!!!!!!!!!!!
a jaki sen mialam :|
tak jakby mnie jakis etap ominal i moje dziecko mialo juz jakies 4 mies ;| snilo mi sie moje dziecko,ale tak jakby nie moje bo mialo Kuba na imie i do tego pamietam, ze wysylalam komus zdjecie jego piszac ze wczoraj sie urodzil!!!!!!!
a on juz prawie siedzial w takim jakby wiklinowym wozku z rozowa falbanka
masakra!!!!!!!!!!!!!!!
a to byl wlasnie chlopczyk a ja mialam wszystko dla dziewczynki-chyba mnie to najbardziej przerazilo!!!!!
na szczescie na ostatnim USG jeszcze sie upewnialam czy aby tam nic nie dynda 😉 bo juz sie tak nastawilam i te wszystkie roze by poszly w odstawke

ja tez kupie jeden "cyc" na wszelki wypadek bo dzieciaki wlasnie roznie maja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy środowo 🙂

U nas nocka elegancka, cała przespana i pierwsze siusiu było o 5.30 🙂 hi hi nie tak zle bo pozniej bez problemu zasnelam dalej 🙂
O 9 juz dostałam kopniaka aby iśc zlesc sniadanko.

Eeee jeszcze wieczorkiem zwara z P. wiec dzisiaj humor taki sredni.

Ale widzialyscie że u styczniowek pospolite ruszenie ?? kolejne 2 mamuski urodziły 🙂
ale im zazdroszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 wlasnie wykukalam ze od dzis jest promocja na pieluchy i zamiast 25 zl beda po 16!!!!!! wezme chyba ze 2 paczki mysle ze takie przedzial 2-5 kg to zdazy zuzyc?? ile wogole srednio dzieciu takie malenkie potrzebuja pieluch na dzien???

oj tak ale mnie na szczescie pociesza to ze za 12 dni dostane juz sierowanie i wyznacza mi termin!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hi hi Sibi z jednej strony Ci zazdrosze ze Ty mniej wiecej wiesz kiedy, co i jak a u mnie to trzeba czekać aż się zacznie cala akcja. Hm ale z drugiej strony jak pomyśle o cesarce to aż mnie ciarki przechodza.

A pieluszki jakie kupujesz że takie tanie ??
Kiedys Anitka pisala ze ok 70 szt na tydzien. Nie wiem jak w praktyce sie to sprawdza.

Ja mam paczke pampersow premium care od 2-5kg i druga od 3-6 kg bo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki.
Ja dzisiaj jakoś spać nie mogłam, przewracałam się już od 5 rano, strasznie mi gorąco było,więc wstałam i włączyłam tv. Później mi się spać zachciało, ale wstał mój i już po spanku, ale idzie na popołudnie do pracy więc się kimnę 😉
Dodi dobrze, że się za bardzo wynikami nie przejmujesz, a napewno będzie dobrze, całe szczęście, że to już coraz bliżej 😉
Sibi coś gdzieś słyszałam, że powinno wystarczyć 7 pieluszek na dzień, ale oczywiście wszystko zależy od dzidzi.
Ja to bym chciała żeby moja mała monia ciągła, dzieci z moniami sa takie słodziutkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia a myslisz ze ja sie nie boje???? masakra!!!!

ja kupuje bella happy new born 2-5 kg ale ze 3 opakowania za ta cene!! moja siosta ich uzywala i kolezanki i bardzo sobie chwala, nie uczulaja i sa w miare w rozsadnej cenie!! tu wychodzi 16 zl za 42 szt!!

mona chyba 78 na tydzien?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Lutóweczki 😉 oj u nas sie dzieje! sypiemy sie sypiemy hehe po 2/3 heh dzis kolejne dwa malenstwa i kolejna styczniowka z rana na porodówce wylądowała 🙂 To sie dzieje taak szybko 🤪 że zanim sie obejrzycie bedziecie razem z NAMI lezec i maluszkami 🙂 😘 pozdrowienia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj ja bym tez sobie pojechala!!!!!!!!!! ale....
dzis u mnie sniezyca wiec mysle ze nawet maz nie pojedzie dzis nigdzie!!!!!!!!!! jutro mi siostra kupi!!

a ja od dzis zaczynam prace nad mezem zebysmy pojechali w niedziele moja mame odwiedzic bo jej od swiat nie widzialam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry Mamusie ech co za noc 😠
w lozku od 22-30 i sobie wyobrazcie na zegarek patrzylam do 1-55 i dopiero udalo mi sie zasnac. A przez ten czas w wc bylam az 6razy!!!Maly musial sie jakos ulozyc ze mnie tam uciskal :P pozniej znow o 4tej kolejne siusiu 😠 jakas masakra!!!do tego Moj chrapal i co chwile mnie budzil 😠
i do tego byl wczoraj nieuprzejmy i bylo mi przykro wiec lezalam i ryczalam...co za wieczor 😠
a dzis z rana juz wyslal smsa ze przeprasza ze byl be ale to nie byl jego dzien 🤨 no coz...
Sibi lap oklaska za 9ty miesiac 🙂
Dodi wynikami sie nie denerwuje ja mialam kilka razy takie wyniki ze babka w labie powiedziala ze nie pamieta czegos takiego ja tu cala w nerwach ze moze za chwile nerki mi odpadna a to byla zwykla infekcja i minelo po antybiotykach.
Glowka do gory 🙂
Co do smoczkow to ja narazie nie mam chco jeden kupie i zobaczymy moja siora wogole smoczka nie uzywala i nie uzywa.
Mona ja kupuje sok zurawinowy normalnie w markecie 🙂
W PL moze on byc rowniez pod nazwa "Cranberry juice" 🙂
Co do butelek to Kochana musisz miec butelke bo nawet jesli zamierzasz karmic piersia no ale jak bedzie miec za duzo mleka i bedzie je sciagac do kubeczkow to jak je pozniej podasz Dziecku??? a do tego nigdy nie wiesz bo moze bedzie potrzebne mleko modyfikowane przez pierwsze dni.
Co do pampersow to wlasnie pytalam ostatnio kumpeli i ona w pierwszy tyg po powrocie ze szpitala zuzyla UWAGA 92pampersy!!!
Ale szok :P
ja mam jedna paczke pampers newborn "1" 54sztuki ale my do CH mamy rzut beretem wiec Mariusz podjedzie kupic 🙂 nie chcialam wiecej kupowac bo nie wiem jaki duzy sie urodzi :P
JaiHo dziekuje bardzo za wymiary 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki za oklaska!!!!!!!!! ciesze sie ze dotrwalam do tego 9-tego m-ca!!!!!!!!! ale to zlecialo

ja wlasnie nie mam tak blisko do CH choc i tak autami jezdzimy to wole miec zapas tym bardziej ze ja tu po za mezem wlasciwie nie mam nikogo kogo bym mogla poprosic o zakupy i szczerze to wole miec zapas tym bardziej ze cena jest super 🙂

no ja tez nie sadzilam ze tyle tych pieluch jest potrzebne :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Osruski male :P:P:P no ale na poczatku tak jest moja siora zuzyla cos ok 70ciu. Choc mowi ze zalezalo od dnia ze tak czasem 12na dzien. No to w skali tygodnia niezla sumka wychodzi 🤪 teraz idzie ok 5-8 a gdzie takie malusie dziecko wiadomo pierwsze dni oczyszcza sie organizm takze kupka bedzie co chwilke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...