Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Klaudiia a gdyby Ci ginek dal skierowanie do szpitala? musieliby Cie wtedy przyjac no nie?
Mona Olafek tez byl oplatany pepowinka i stad dostal 9pkt po porodzie bo skorka byla biala przy glowce i klatcce a 10pkt po 5ciu minutach i nawet nie wiedzialam ze to po PL sie tak nazywa. ech tutaj karta ciazy zostaje w szpitalu 😞 jestem zla bo nie mam nic na pamiatke 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie jesli da mi skierowanie to do szpitala mnie przyjmą ale i tak porod chyba wywołają dopiero w 14 stej dobie. No chyba ze jesli lekarz zaznaczy to moze inaczej to potraktują ale nie wiem. Zapytam jutro na wizycie. Bez sensu nie chce isc i leżeć w szpitalu bo wogole sie bede denerwować jeszcze brak odwiedzin na oddziale 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podobno, to owinięcie pepowiną wystepuje co 4 paród. Moja mała dostała 10pkt, chyba nie była jakoś mocno owinięta skoro kolor skóry miała ok 😉 Dobrze, że ja wcześniej o tym nie wiedziałam, bo pewnie bym sfiksowała 😉
Klaudia, to współczuję, że odwiedzin nie ma. Chociaż ja w sumie po porodzie, to najchętniej widziabym tylko mojego w szpitalu. Szczerze mówiąc, to niekiedy denerwowały mnie te tłumy odwiedzających i nerwa miałam jak ktoś długo siedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia, jeśli z tobą i dzidzią jest wszystko w porządku, to sie nie martw, poczekaj do tego dnia na kiedy masz skierowanie, a może dostaniesz skurczy szybciej, moze oni zupełnie Ci pokręcili datę porodu, moze masz inny termin, a Ty nie potrzebnie sie martwisz 🙂
Główka do góry jesteśmy z Wami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Serdeczne gratulacje dla Martusi:laugh: superr 😘
Dzidziolek sporawy 🙂
a swoją droga miała te same objawy co ja 🤪

wróciłam własnie z zakupów,synuś mimo odkorkowania nie wypadł w sklepie...ale by były jaja,nikt by się chyba nie spodziewał takich atrakcji na otwarciu Kauflandu:laugh: 🙃
chociaż zniżki na pieluchy pewnie by były:P

Klaudia trzymam kciuki a niech Cie już zaboli!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikos a Ty jeszcze tu jestes??? ja juz myslalam ze pojechalas rodzic :P
Ja wlasnie usiadlam z dupka 🙂 Maly wykapany najedzony i sobie spiuchna w kolysce 🙂
jejkus juz prawie 20sta jak ten czas leci szok normalnie!!!
a w sumie to spac juz mi sie chce...chodzimy spac z kurami hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za mna sex chodzi a tu dupa blada :P
no i mam jeszcze szwy :> choc polowa wypadla takie mam wrazenie i czucie hehe :P
ciekawa jestem ile sie moj organizm bedzie oczyszczac...
Mona ja wracam do swoich tabletek bralam cilest i bylam zadowolona wiec w czwartek na wizycie prosze o recepte 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia nic się nie martw, w szpitalu nie musi być źle, mi się nawet podobało i wcale do domku mi się nie spieszyło, a na początku, to tez mi się płakać chciało jak mnie gin skierował do szpotala. U nas, to miejsca nie było, nawet dziewczyny w mniej zaawansowanej ciąży musieli przenosic na ginekologię, dopiero na połóżnictwie 1 noc spędziłam sama w pokoju, a na następny dorzucili mi dziewczynę w ciąży, biedna musiała się z nami męczyć po nocach, bo mała darła się w niebogłosy 🙂 później przenieśli mnie na 1 noc do dziewczyny, która tez już urodziła.
Uciekam przewinąć małą, bo właśnie wcina cyca i się osr....ła:P 😉
dobranoc mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOna zdania sa rozne jedni mowia ze 3miesiace nalezy czekac inni mowia ze mozna odrazu...zreszta niektorzy lekarze przepisuja tab anty kobietom ktore nie moga zajsc w ciaze (oczywiscie zdrowym itd.) i kaza odstawic i odrazu sie starac bo niby najpredzej mozna zajsc. Ja poczekalam jeden cykl i zaczelismy starania...a Ty jak karmisz piersia to nie bedziesz mogla brac normalnych tab anty tylko jakies tam sa specjalne dla karmiacych i nie mam pojecia jak sie po nich kobiety czuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu laski Wy o antykoncepcji a ja tu chce tylko urodzic :P

Iwiokej no cos jest pokrecone bo moj gin mowi ze byl na 7.02 a w szpitalu powiedzieli ze na 10.02 i gin twierdzi ze na 14sta dobe do szpitala na wywolanie a w szpitalu mowili ze na 10 tą dobe do szpiitala ale i tak po 14 stej wywoluja :/
Mowie Ci metlik w glowie. Jak bede trzymac sie gina to i tak w szpitalu mi policza po swojemu i tylko dluzej lezec bede musiala.

Cikos dziekuje 😘 no jaja to by były niezłe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirala to na pare lat...zastrzyku nie polecam tutaj co 2ga irolka ma zastrzyki i strasznie sie po tym tyje i sa plamienia itd. no a tabletki sa dla karmiacych wiec glowka do gory 🙂
tu masz linka
http://www.magazyndomowy.pl/azalia-nowosc-w-antykoncepcji-dla-kobiet-karmiacych/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Kochane ja zawijam dupcie do lozka 😁 wiem ze to dopiero 8-20 ale jakos spac mi sie chce :P Maly sobie nyna to ja tez sie poloze 🙂
do spisanka pozniej 🙂
oby ta noc byla magiczna i zeby wszystkie te Nasze biedne przeterminowane brzuszku zaczely sie w koncu rozpakowywac 🙂
Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja ostałam ciekawego sms'a od Martusi, troszkę bardziej wyjaśniającego przebieg porodu, chce się nim z Wami podzielić:
Hej, o 9:15 podano mi oxy, do 12stej miałam pełne rozwarcie, mały jednak urodził sie o 15:45 bo główka nie chciała zejść do porodu ponieważ szyjka była podwójnie owinięta pępowinką, a przy twarzy miał rączkę też w pępowinie, wiec skończyło sie próżno-ciągiem. Ogólnie poród masakra jak dla mnie , następnym razem tylko CC. Synuś to mała rykwa, ale i tak jest kochany 🙂 dzięki za troskę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mona124 napisał:
Anitek, a ile czasu od odstawienia tabletek można się później starać o dzidzię? bo my chyba tak za rok-2 chcemy kolejną 🙂


Ja zaszlam w 2 cyklu po odstawieniu (bralam sile hormony bo mialam policystycznosc jajnikow), co do spirali mialam ja 6 lat bardzo sobie chwalilam, tylko pod koniec noszenia zaczelam miec plamienia i to mnie sklonilo do wyciagniecia. Wiem jednak ze nie kazdy moze ja nosic, moja kolezanka miala bole brzucha i obfite krwawienia, tak wiec poki nie sprobujesz nie bedziesz wiedziec.

Duzo zdrowka lutoweczki, prawie juz wszystkie mamusie (Klaudia bijesz rekordy 🙂 ), lada chwila zalozycie watek: lutowe mamusie 2010 🙂 Buziaczki dla waszych cudownych dzieciaczkow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwiokej napisał:
no ja pewnie przez 3 miesiące po porodzie nie będę mogła się kochać, więc i o antykoncepcji mogę zapomnieć, a później kto wie 🙂, dopiero po 2latach najmniej mogę ponownie zajść w ciążę 😞


iwiokej dlaczego dopiero po 3 miesiącach będziesz mogła się kochać? i dlaczego dopiero po 2 latach będziesz mogła zajść w ciążę, czy to ze wzgldu na cc?
Ja też jestem po cc i rozmawiałam z ginem o antykoncepcji i ma mi coś przepisać za miesiąc, czyli 6 tygodni od porodu, a co do kolejnej ciąży, to mówiłam,że chcę drugą dzidzię za rok, półtorej i też nie miał żadnych obiekcji. Czytałam w necie,że po cc trzeba odczekać przynajmniej rok z kolejną ciąża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamulki i Brzuszki 🙂

Misiamamy nie mialam zaszczytu poznac smaku skurczy w domku i odchodzenia wod...Lezalam w szpitalu i porod mialam wywolywany 2lutego a urodzilam 4tego...jedna wielka tragedia...na nastepny raz sprobuje zalatwic CC bo nie dam rady juz chyba urodzic naturalnie taka mam traume...
Porod zakonczyl sie proznociagiem ktory niestety nie dal rady no i trzeba bylo uzyc kleszczy...i do tego mialam krwotok na koncu porodu...
No ale Olafek jest caly i zdrowy a to najwazniejsze!!!
i tak oto od 4lutego jestem szczesliwa Mamusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej ja tez pierwsze slysze ze 3miesiace musisz czekac z sexem...co do zajscia w ciaze to fakt bo wszystko musi sie pozrastac no i tu odp dla Mony. Macica to miesien i jest oslabiony po CC w miejscu ciecia i istenieje ryzyko pekniecia macicy jesli zajdzie sie w ciaze zbyt szybko...
Ja mam zalecenie nie zachodzenia w ciaze rowniez ze wzgledu na porod jaki mialam czyszczenie i krwotok. Ale ja i tak nie planuje przez najblizsze 2-3lata wiec spoko.
Martus mowisz ze masz rykolka 😁 moze to takie przejsciowe :P
no i oczywiscie ciesze sie niezmiernie ze wszystko zakonczylo sie szczesliwie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf napisał:
mona124 napisał:
Anitek, a ile czasu od odstawienia tabletek można się później starać o dzidzię? bo my chyba tak za rok-2 chcemy kolejną 🙂


Ja zaszlam w 2 cyklu po odstawieniu (bralam sile hormony bo mialam policystycznosc jajnikow), co do spirali mialam ja 6 lat bardzo sobie chwalilam, tylko pod koniec noszenia zaczelam miec plamienia i to mnie sklonilo do wyciagniecia. Wiem jednak ze nie kazdy moze ja nosic, moja kolezanka miala bole brzucha i obfite krwawienia, tak wiec poki nie sprobujesz nie bedziesz wiedziec.

Duzo zdrowka lutoweczki, prawie juz wszystkie mamusie (Klaudia bijesz rekordy 🙂 ), lada chwila zalozycie watek: lutowe mamusie 2010 🙂 Buziaczki dla waszych cudownych dzieciaczkow 🙂


Dzięki Laaf w takim razie widzę,że nie mam co się przejmować,że po tabletkach będę miała trudności z zajściem w ciążę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...