Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hehehe Anitek zauważyłam że wszystko u mnie zależy od stopnie opuchnięcia i (nie)wyspania się - dzisaj akurat nocka oki i nie puchnę tak bardzo :P

oki zmykam bo zaraz kumpela przychodzi z rocznym dzieciaczkiem i idziemy do lasu brodzić w śniegu po pas! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Darusia no niby powinno sie poczekac 6tyg bo tyle trwa mniej wiecej okres pologu. Ja poczekam cierpliwie zwlaszcza ze u mnie porod byl jaki byl...No i ciesze sie ze rozmowac z Mariuszem cos dala mam nadzieje ze jakos sie to wszystko ulozy i wszystko bedzie dobrze 🙂

Aaana tez bym sie pokulala w sniegu :P
a tu macie usmieszek 😁 [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/snie.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Maly mysliciel 🙂 [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/mysli_.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 O co chodzi? [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/o_co_chodzi.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coś kumpela się spóźnia
a u mnie odwrotnie niż u Darusi - mój chciał iść na dod studia i namawiam go żeby to teraz zrobił a on się oburzył że nie ma mowy bo on też chce być z małą!!! 🤪 🙃 no oby mu się po porodzie takie podejście nie odwidziało :laugh: a i wczoraj dostałam kwiatka... i Dominisia też 🤪 nie wiedziałam że mój taki kochany i słodziachny będzie!! oby to się nie zmieniło gdy trzeba będzie śmierdzące pieluchy zmieniać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana no Moj tez jest kochany hehe :P przebiera sprzata i pomaga jak moze :P narazie jest ok ale od poniedzialku idzie do pracy wiec pewnie tez bedzie zmeczony :P

Co do fotek i slodziachnego Olafka nie martw sie Twoja Dominisia na pewno jest slodziachna jak i kazde Nasze Lutowe Malenstwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Iwiokej 🙂 kurde patrze kto tu jeszcze został, chyba Ty, Ja, Nikos, Aaana,Renata i wiem ze Kikos jeszcze nie, bo jak wychodzilam dzis ze szpitala to była pod oxy ale nie miala skurczy.

Ja jakos nie oge usnac, ide zaraz do sklepu bo mój M. bedąc 5 dni sam w domu to nie pogrzeszył zakupami, i musze zrobic jakis obiad. A w dodatku dzis post wiec bez mięsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ehhh Dodi bidulko, jeszcze troszeczkę musisz się niestety pomęczyć 😞 ale niedługo bedziesz tulić już swoją Juleczkę 😉

Dziewczyny, a orientujecie się jak to jest z macierzyńskim, czy trzeba pisać podanie o taki urlop, czy wystarczy, to zaświadczenie ze szpitala i skąd mam wiedzieć do kiedy mam taki urlop?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mona teoretycznie wystarczy zasw ze szpitala i/lub akt urodzenia ale lepiej zadzwonić do kadr bo czasem chcą podanie (chociaż nie ma przepisu kt by nakazywał pisanie podania)
Zazwyczaj dostajesz w odp pisma z pracy że dostałaś macierzyński i do kiedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aana tylko, że u mnie w kadrach pracują debile, że tak powiem, bo już do nich brak mi słów. Powiedziały najpierw, że muszę napisać podanie, a jak spytałam co mam im tam napisać do kiedy ten urlop, to one ni nie wiedzą 🤪 🥴 całkiem porąbane, zeby w kadrach nie wiedziały ile urlopu mi przysługuje? szok!!!!Ja sobie sama mogę wyliczyć te 20 tygodni, ale one chyba powinny to sprawdzić? pindy jedne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaana zobaczysz, że ja nie rzucam słowa na wiatr:P 😉
Ja mam jeszcze calutki urlop za zeszły rok 26 dni 😆 i dojdzie jeszcze za ten rok, później 2 dni na ślub, opieka nad dzieckiem, hmmm i może trochę wychowawczego wezmę, ale jeszcze sama nie wiem. Będę kombinować, żeby z córcią jak najdłużej w domku siedzieć. Chciałabym chociaż tak z rok, ale raczej nie dam rady tyle przeciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Kochane 🙂
ja wlasnie z drzemki wracam :P Maly oczywiscie spal ze mna na klacie hehe :P zjadl sobie mleczko dupka przebrana i teraz Tatus sie zajmuje :P
Dodi witaj z powrotem 🙂
Ty to sie teraz na sam koniec umeczysz 😞
Ciekawe jak tam nasza Klaudinka 🙂 nie chce jej pisac nic bo pewnie sama da znac jak juz bedzie po wszystkim 🙂
Martus mowisz ze rykolek z cyca zadowolony 🙂
Ja macierzynski juz dostaje od 7lutego bo tutaj tak jest ze trzeba zabrac macierzynski 2tyg przez data porodu wyliczona z okresu. I mam 26tygdoni platnego i 16tyg bezplatnego.
Wioletka a to bratowa hehe pomylilam sie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na pierwsze dziecko jest 18 tyg. urlopu macierzyńskiego
witaj Dodi fakt bardzo mało nas już jest, mi nawet już sie nie chce piać na brzuszku, wybaczcie, ale całe podbrzusze boli jak siedzę i jak wstaje to zgarbiona jak babcia chodzę przez kilka minut
też myślę, że wszystkie zdążymy do końca lutego , a marcówki mogą o nas zapomnieć 🙂
nie piszę, że za chwilę wszystkie urodzą, bo sama już bym chciała mieć to za sobą i rozumiem te co przenosiły jak są już załamane tym faktem 😞
a my dzisiaj na ostatniej wizycie u naszej pani gin. niunia tętno super, i ja też 95/65 🙂 i tak czekamy na 25 lutego lub na pierwsze objawy
aha powiedziała, że jak się już ma objawy porodu to nic nie jeść i nic nie pić i to tak jest przy każdym porodzie CC i SN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej ja jadlam przy SN wrecz wskazane jest zjedzenie czegos zwlaszcza jesli porod sie przedluza.
W polowie cierpienia siedzialam w szpitalnej kawiarni i jadlam hehe :P
przy CC nie wolno jesc i pic dlatego ze istenieje ryzyko skretu kiszek zaraz po zabiegu jesli jelita sa pelne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...