Skocz do zawartości

wyprawka - co juz kupiłyście | Forum o ciąży


LiuVatrax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karollka napisał(a):
no ja mam wlasnie porblem z wybraniem lozeczka... bo tanie nie sa niestety ani tak boskie, zeby tyle zaplacic


jeśli masz w pokoju jakiś sprecyzowany styl i nie chcesz by łóżeczko od niego odbiegało np. kolorem, no to rzczywiście, te "fikuśniejsze" łóżeczka sa droższe. Ja kupiłam najtańsze, najzwyklejsze łóżeczko za 120 zł + materac gryczano-kokosowy za 80. KOmplet sprawdza się b.dobrze, wygląda zwyczajnie, zwykła jasna sosna, ale mnie to nie przeszkadza 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
jeśli masz w pokoju jakiś sprecyzowany styl i nie chcesz by łóżeczko od niego odbiegało np. kolorem, no to rzczywiście, te "fikuśniejsze" łóżeczka sa droższe. Ja kupiłam najtańsze, najzwyklejsze łóżeczko za 120 zł + materac gryczano-kokosowy za 80. KOmplet sprawdza się b.dobrze, wygląda zwyczajnie, zwykła jasna sosna, ale mnie to nie przeszkadza 🙂



łóżeczko za 120zł???? GDZIE???? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że zakupy pełną parą i szykowanie wyprawki ... Ja narazie mam tylko spiochy 2 pary , jeden kaftanik , i jeden pajacyk , ubranka kupuję na 62 a Wy? a i butelkę bo dostałam w prezęcie od gina taki pakiecik .
Oczywiście mam juz wypatrzony wózek , łóżeczko ... ale to kupię dopiero w czerwcu lipcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina, myslę, że spokojnie możesz kupiwac ciuszki od rozm. 62, a dosłownie kilka sztuk na same początki w rozm. 56. Ja umierałam Grzesowi rozm. 56 do 2 tygodni, potem większy bo już nózki miał podkurczone w śpiochach ( urodził się 58 cm długi )

Do mojej wyprawki doszły przecudne ozdobne buciki , do tego zapatrzyłam się w gaziki i waciki wyjałowione od przemywania pępka, a także witaminę K i D w kapsułkach 🙂 dla siebie za to mam 2 paczki podkładów poporodowych i kilka opakowań podpasek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam ja zakupilam juz sporo ciuszkow, kupilam buciki , gruszke do noska, szczotke do wloskow z grzebykiem , krem ochronny na poparzenia , husteczki zapachowe z pampersa, øozeczko, i teraz czekam na wozek, pozdrawiam ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. My jeśli chodzi o ciuszki to mamy już praktycznie wszystkie potrzebne na początek, tzn. na jakieś pierwsze 3m-ce. No chyba, że w trakcie okaże się jednak za mało, ale nie sądzę. Sprawiało mi to taką radochę, że nie mogłam się powstrzymać 😉
Teraz czas na rzeczy pielęgnacyjne typu waciki, "gruszka" do noska, pieluszki tetrowe, kosmetyki.... a także kocyki, rożek, pościel. Póki co poszperałam już troszkę na allegro. Ale chciałabym jeszcze wybrać się do sklepów zobaczyć czy są różnice cenowe. A Wy kupujecie takie rzeczy w sklepach czy raczej przez internet?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,
jestem na tym portalu pierwszy raz i muszę przyznać, że zapewne nie ostatni. Teraz widzę, że jest całe mnóstwo takich przyszłych Mamusiek jak ja, które wpadły w zakupowe szaleństwo dla naszych Istotek w brzuszkach. Jestem w 25 tyg. ciąży i "ubrankową" wyprawkę mam mam już całą skompletowaną. Teraz powoli zaczynam się rozglądać za wózkiem i łóżeczkiem. Chyba skuszę się na zakupy przez internet (allegro), bo mieszkam w małej miejscowości i tutaj ceny w sklepach dziecięcych są sporo przesadzone. Pozdrawiam wszystkie przyszłe Mamusie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No to tak na dzień dzisiejszy mam:
> skarpetki 19 par
> rękawiczki 4 pary
>butki 2 pary
> czapki 6 szt
> śliniaki 4 szt
> kurtki 4 szt
> body na kr. rękaw 29par
> spodenki 16 par
> pajacyki 9 par
> strój kąpielowy 😁
> bluzki na kr rękawek 2 szt
> body na dł rękaw 10 szt
> pokrowce do spania 3 szt
> bluzki na dł rękaw 12 szt
> kombinezon na zimę 3 szt
> recznik do kąpieli
> pieluchy tetrowe, kocyk 3 szt
> kosmetyki .
. smoczek avent
> smoczek do butelki avent
> sterylizator 4 funkcyjny
> blender
> żelazko
> łóżeczko
😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
letka82 napisał(a):
Znalazłam w sieci http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79399,5881934,Wyprawka_do_szpitala_i_w_domu.html
Może się przyda przy pakowaniu torby do szpitala


dzięki za link 🙂

ja już powoli myślę o spakowaniu torby do szpitala. Choć mam jeszcze teoretycznie 15 tygodni, to nigdy nic nie wiadomo.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zrobiłam zestawienie tego co już mam, a co mi jeszcze brakuje. Nie wiem czy o czyms nie zapomniałam, w razie czego będę sukcesywnie dopisywać. Może maci jakieś sugestie?
Wydaje mi się, że tabelka z ciuszkami może się Wam przydać do usystematyzowania Waszych ciuszków. Ja bynajmniej mam obraz co powinnam jeszcze nabyć a czego już nie 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o, zapomniałam jeszcze wpisac w tabelkę "przyborów" podkładów do przewijania. Sprawdziły mi się te z rossmana 10 szt za 10 zł. Sprawdziły mi się jak przewijało sie dziecko poza domem. Z jednej strony podkładu ceratka, z drugiej miękka otulina i w razie W jak dziecko jeszcze coś w trakcie zrobiło to nic pod nim nie było upaćkane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy posiadamy dla Olenki:
-posciel do lozeczka z wypelnieniem i ochraniaczem,
-buteleczki Avent (2szt,250ml i 125ml),
--2szt kocykow (jeden polarowy,drugi milusi taki z mikrowlokna z haftem),
-czerwone buciki 🤪 🤪 🤪,
-chusteczki nawilzajace sensitive 4opak,
-oliwka Bambino,
-posciel do wozka z wypelnieniem (na Chrzest ),
-wanienka,
-lozeczko+materacyk PKG,
-nieprzemakalny podklad pod przescieradlo,
-przescieradelko z gumka ,
-kominezon na zime rozm74cm,
-recznik z kapturkiem 1szt (poki co )
-pieluchy tetra 14szt,
wozek,
-proszek Lovela+plyn do plukania,
-szczoteczka i grzebien do wloskow,
-kombinezoniki polarkowe ,
-body dl rekaw 8szt
-body krotki rekaw 9szt,
-spioszki 6szt+4szt wieksze,
-pajacyki 16szt
-kaftaniki 4szt
-sukieneczka welur 1szt
-spodenki dl 1szt
-koszulki kr rekaw 4szt
-koszulki dl rekaw 3szt
-2szt z kapturkiem i uszami 🙂
-rampersy 5szt
-skarpetki 12szt
-polarek zapinany 1szt
-bluza z uszami 1szt
-czapeczki baweln. 6szt i 1 berecik
-rampers krotki rekaw 3szt
-ogrodniczki 2szt
-komplety (spiochy +kaftanik)3szt
-czapa welur z uszami 1szt+1szt polarowa
-komplet polar kurteczka+spodenki 1szt
-polspiochy 1szt
-szaliczek polar 1szt
-rekawiczki polar 1szt
-komplet ,np.do Chrztu bielutki (czapeczka,spioszki ,sweterek)

potrzeba jeszcze:
-1-2szt przescieradla
-posciel do lozka
-wyprawka ,niedrapki spioszki,czapeczka,kaftanik
-rozek i podusia do wozka
-obcinaczki i nozyczki
-termometr do kapieli
-szampon ,plyn do kapili
-balsam,krem
-pieluszki Pampers rozm1 -1szt i 2-1szt
-ok10-15szt tetry
-aspirator do noska
-szczotka do mycia butelek
-recznik z kapturem
-mąka ziemniaczana na krochmal (mozna myc w nim dziecie )lub emulsja Emolium ,Oilatum itp
-Emolium -emulsja do ciala po kąpieli
Apteka:
-Sudocrem,Linomag
-fiolet/spirytus do pępka,
-kalię do przemywania Katarzyny(albo cos innego z zalecenia lekarza)
-waciki do uszu
-platki kosmetyczne
-sol fizjoligiczna
-bephanten na brodawki i odparzenuia dzidzi
-wit D i K
-termometr

ufffff...sporo tego 😉
Jak mi sie cos przypomni ,albo Wam to sie dogromadzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
o, zapomniałam jeszcze wpisac w tabelkę "przyborów" podkładów do przewijania. Sprawdziły mi się te z rossmana 10 szt za 10 zł. Sprawdziły mi się jak przewijało sie dziecko poza domem. Z jednej strony podkładu ceratka, z drugiej miękka otulina i w razie W jak dziecko jeszcze coś w trakcie zrobiło to nic pod nim nie było upaćkane 🙂

Ja to tez mam ,tyle ,ze takie wielorazowe,bylo w komplecie z wozkiem w torbie 🙂Fajna sprawa ,ja tego z Kamisia nie mialam ,a pewnie sie przyda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
letka82 napisał(a):
Kasiu!! Świetny pomysł z tą tabelką 🙂 Trzeba będzie pomysł zerżnąć i wykorzystać 🤪


nie ma sprawy 🙂
rżnijcie co tam tylko chcecie :P

buahahahhaha ustalalysmy ,ze od wrzesnia zaczynamy "rzniecie" hahahahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...