Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marinel już piszę.

To wpis dla tych o mocnych nerwach 😉

Grzybica stwierdzana jest podczas normalnego badania ginekologicznego. Moja lekarka zawsze ma plastikowy wziernik ( przepraszam, że tak to nazywam, ma to swoją pewnie fachową nazwę) i na tym osadziła się spora ilość lekko zielono białego śluzu ( bardzo gęstego). Po badaniu moja Pani doktór wzięła to na jakiś patyczek i oglądała.

Poza tym wspomniałam, że miałam badany mocz i wyniki były kiepskie. Czeka mnie teraz tygodniowa kuracja antybiotykiem. Objawy moje poza mlecznym śluzem, to swędzenie i co 1,5 h do kibelka, ale teraz jest już dużo lepiej.

Ale ręce mi opadają bo tarczyca, słaba morfologia i jeszcze ta grzybica. A dbam o higienę bardzo, stosuje płyn do higieny intymnej. Jednak podobno w ciąży przy osłabieniu organizmu bardzo łatwo złapać to świństwo.

A wiecie co ja bym zjadła taki ciepły jabłecznik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
cherry przez ciebie bede grubsza niz dluzsza... 😁 😁 wlasnie zjadlam kolacje przeczytalam o pomidorach i znow ide do kuchni na pomidorki tylko gdzie ja je zmieszcze... 😜


Jadwiga zmieścisz... jak się popieści to się zawsze zmieści 😁
Ja już jestem grubsza niż dłuższa... 😁

I coraz ciężej wchodzi mi się po schodach... Dziś w urzedzie jak szłam po odbiór dowodu rejestracyjnego to przy drugim piętrze musiałam stanąć i odpocząć hihi co będzie dalej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ty sie smiej... jak przejde sie do sklepu to mi nogi odmawiaja posluszenstwa w drodze powrotnej mieszkam na 3 pietrze i zawsze na drugim musze chwilke stanac i odetchnac 😁 😁 a brzuszka chyba duzego nie mam.. moze jutro wstawie wkoncu zdjecie 😁 a co tez chce sie pochwalic brzuszkiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
ty sie smiej... jak przejde sie do sklepu to mi nogi odmawiaja posluszenstwa w drodze powrotnej mieszkam na 3 pietrze i zawsze na drugim musze chwilke stanac i odetchnac 😁 😁 a brzuszka chyba duzego nie mam.. moze jutro wstawie wkoncu zdjecie 😁 a co tez chce sie pochwalic brzuszkiem 😁


Chwal się kochana chwal a co ! Czekamy z niecierpliwością 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
jadwiga-roza napisał(a):
cherry przez ciebie bede grubsza niz dluzsza... 😁 😁 wlasnie zjadlam kolacje przeczytalam o pomidorach i znow ide do kuchni na pomidorki tylko gdzie ja je zmieszcze... 😜


Jadwiga zmieścisz... jak się popieści to się zawsze zmieści 😁

No i już wiem, dlaczego tak mało ostatnio do Was zaglądałam... Odpoczywałam od zachcianek 😜 Bo jak się czyta, co która je, to trudno się powstrzymać... Jutro robię pyzy ziemniaczana na życzenie mamy i zainspirowana Waszymi drożdżówkowymi opowieściami spróbuję swoich sił i mam nadzieję upiec ciasto drożdżowe... tak jakoś mi się zachciało... 😉 Ten pomidor też mi po głowie chodzi, ale dziś już się powstrzymam... chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie tak objadlam ze ledwo dyszę. Mam nadzieje ze mnie zgaga nie zlapie. A w srode wazenie u lekarza. Ciekawe co powie, mam nadzieje ze nie przybedzie mi juz zbyt duzo do srody ale czuje sie jak balon. Szkoda ze nie ma mi kto zrobic zdjecia bo brzuchol mi sie zrobił gigant.
Czy mi sie wydawalo czy Lala89 miala wrocic z Mazur w niedziele i jeszcze sie nie odezwala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki nadrabiam zaległości ale powoli 🙂 I tak czytam i widzę że większość z was czuje już kopniaczki fikołki i takie tam a ja czuje tylko wieczorem i tak bardzo malutko Czy powinnam się martwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14A11 myślę że powinnaś powiedziec o tym lekarzowi na najblizszej wizycie a martwic sie nie ma co bo Twoja dzidzia moze byc ulozona tak ze kopie do srodka i dlatego nie czujesz ruchów na zewnątrz.
Ja od kilku dni czuję ruchy bardzo wyraźnie kilka razy dziennie a wczesniej bardzo rzadko wiec moze z dnia na dzien poczujesz silne kopniaczki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli by wierzyć w to co jest napisane w profilu (nie wiem jak teraz, ale wcześniej chyba niedokładnie się zgadzało), to Lala89 zaglądała tu 2 dni temu, tylko może nie miała już sił po podróży, rozpakowywaniu, żeby pisać...

14A11, widocznie Twoja dzidzia nie jest aż tak rozbrykana albo bryka jak Ty śpisz 😉 Skoro jednak coś czujesz, to ja bym się nie martwiła za bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 nie masz czym jesli chodzi o mnie. moje malenstwo dopiero pare dni temu zrobil sie aktywniejszy a tak to wlasnie jak piszesz tylko wieczorem troszeczke... a teraz to budzi sie z budzikiem taty czyli o 5:55 i bryka nie dajac mi pospac dluzej.. 😞
marinel pomidorkowi odmowisz...?? on tak cie wola z kuchni... 😁 😁 ja dzisiaj juz nic nie zmieszcze zupelnie.. 😁 wiesz mi na zgage lekarz przepisal mleczko chyba manti i pilam to trzy razy dziennie po glownych posilkach i to mi naprawde duzo dalo... jednak ciezko jest dostac takie mleczka w aptekach ich smak jest dziwny taka mieta. jak dla mnie mieta z kreda 🤔 ale da sie przyzwyczaic do ich smku a lekarz gastrolog powiedzial ze te mleczka sa bezpieczne w ciazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Dziewczyny a ja dalej tylko mysle co bym zjadla 😁 😁 😁.
Dzisiaj w nocy obudzil mnie taki glod ze szybko do kuchni 2 banany zjadlam i szkalnke soku wypilam 😆. Maz sie smial ze chyba lepiej bedzie jak przestawi lodowke do sypialni 😁 😁 😁 😁.
teraz fasolki chyba najwiecej potrzebuja bo widze ze kazda z nas zamienia sie w glodomora 😁 😁.
A ja dzisiaj na sniadanko 3 kanapki i do tego 3 galki lodow czekoladowych 🙂 🙂 🙂 🙂 mniaaaaaaam
Dziewczyny a czy ktoras z was cwiczy miesnie Kegla???
14A11 ja ostatnio tez bardzo mal czulam ruchow i tez juz w glowie ze cos nie tak.... .
ale posluchalam rad naszej Kukunari 😆 😆 mianowicie zjadlam slodkosci na wyrko na lewy bok i czekalam i po chwili mala zaczela sie ruszac i kopac. Takze moze i ty sprobuj tego sposobu. 🙂 🙂 🙂
Milego dnia 😆 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wstałam o 6.30 zeby pobiec szybko na badanie krwi bo nie wiem czy bym długo wytrzymala byc na czczo 🙂 Teraz zjadłam przesłodką drożdżówkę i wypiłam kakao. Na etraz chyba wystarczy bo wczoraj tak się objadłam że aż strach. Na stronie głównej brzuszka pojawił się artykuł o jedzeniu w ciazy. Chyba cos specjalnie na nasz głód 🙂

ella1 chciałabym ćwiczyć mięśnie Kegla ale jakoś mi to nie wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):

ella1 chciałabym ćwiczyć mięśnie Kegla ale jakoś mi to nie wychodzi.


U mnie sprawa wyglada podobnie 😁 😁 😁 😁 😁 ciekawe czy naprawde porod jest lzejszy jak sie cwiczy te miesnie???!!!
I jak tam badania??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki będą po południu. Ciekawa jestem co z tą anemią.
Zapytałam o test obciązenia glukozą i pani powiedziała że musze mieć karteczkę z pieczątka od lekarza jaka to ma być krzywa cukrowa. Chodzi chyba o to czy ta mniejsza czy większa dawka.
Nie wiem czy poród łatwiejszy ale ja nie umiem wykonywac tych ćwiczen bo napinam brzuch a nie powinno się tego robic. Jakoś mi nie wychodzi 😞

Ella1 pokazałam kiedyś mojemu męzowi zdjęcie Twojego brzuszka i się zastanawialiśmy kiedy mi taki urośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Przeczytałam wszystko i takiego smaku nabrałam od rana, że ho ho. Tak drożdżówka z rana, albo ciasto drożdżowe z owocami... mi pozostają niestety kanapki... i to dopiero za 30 min bo po lekach na tarczycę muszę odczekać 😞

Dziś piękna pogoda i chyba jak mężulek przyjdzie do domku to wyciągnę go nad morze. Pani doktór zaleciła, żeby nie brać jodu ( bo zdania są podzielone), a siedzieć popołudniami nad morzem.

Ja mam krzywą cukrową za tydzień mama już skierowanie, dawka 75 i czekanie 2 h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Dzień dobry!

Dziś piękna pogoda i chyba jak mężulek przyjdzie do domku to wyciągnę go nad morze. Pani doktór zaleciła, żeby nie brać jodu ( bo zdania są podzielone), a siedzieć popołudniami nad morzem.

Ale Ci zazdroszcze- ja od zawsze marze zeby mieszkac nad morzem 🙂 😁 😁
Jak wygram w totka to sobie kupie mieszkanko nad Batykiem 🙂 🙂 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Brzusie 🙂

Powiem Wam kobitki, ze jestescie niesamowite... obudzilam sie w nocy, nie moglam zasnac, wlaczylam laptopa (oczywiscie nie ruszajac sie z lozka) i ponadrabialam troche zaleglosci z wczoraj... nie za dobrze sie to skonczylo dla.... mojego meza 😜 bo o godzinie 2.40 zostal obudzony i poproszony o kanapki z salami i zoltym serem, do tego pomidory z cebulka i smietana 🙂 a jak mi juz przyniosl to wszystko (pomidorow mi tyme zrobil, ze ja do obiadu na 2 osoby tyle nie robie 🙂, ale zjadlam wszystkie ) poprosilam jeszcze o drozdzowke.... ale niestety zdawalam sobie sprawe, ze tej zachcianki nie spelni - wiec przyniosl mi 5x maxi king 🙃 🙃 🙃 mniam... i powiedzial, ze on chce zobaczyc jak ja to wszystko zjem 🙂 wariat, przeciez to zajelo mi jakies 10 min i koniec...
a jak skonczylam i on jeszcze nie spal, musial mi przyniesc nektarynki i jablka - tym sie dojadlam 🙂
i stwierdzil na koniec, ze chyba lepiej dla niego bedzie jak wstawi mi lozko do kuchni 🙂
ale jak sie juz najadlam dzidzia byla bardzo zadowolona, bo kopala strasznie 🙂 maz juz czuje niektore kopniaki od zewnatrz 🙂 tez tak macie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):

Ella1 pokazałam kiedyś mojemu męzowi zdjęcie Twojego brzuszka i się zastanawialiśmy kiedy mi taki urośnie 🙂


jeszcze troszke i tez bedziesz miala pilke pod bluzka 😁 😁 😁 😁 😁
Powiem wam ze mi pomalu juz sie ciezko wstaje najgorzej z sofy bo jest niska. dopiero 25 tydzien a co bedzie pozniej........ 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...