Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
madzia_m3 napisał(a):
Marinel a jaki masz poziom ?


Erytrocyty 3,6 miesiac temu tak samo
Hemoglobina 10.9 miesiac temu 10,8
Hematokryt 32,50 miesiac temu 31,6
Poziom żelaza miałam 15 na poczatku ciązy, wtedy wyniki powyższe były nieco lepsze. Ale na samym początku chyba w 4 tyg czy 5 miałam takie jak teraz.
Przestałam jeść mięso i to może dlatego ale zaraz idę po amarantus i bede się nim objadać skoro żelazo w tabletkach nic nie daje.

Marinel! porównałam Twoje wyniki do moich i do "norm" i moim zdaniem nie ma co panikować! Fakt, hemoglobina ciutkę niższa niż norma, ale tendencja powoli rosnąca. Ja mam "normy" od 11,2. Hematokryt też lepszy, bo podniósł się o 1 % (u mnie norma na wynikach 33-44). Erytrocyty u mnnie na "normach" 3,5-5. Nie jest źle, moim zdaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
lenymama napisał(a):
gosiaq jaki masz szczupły i jeszcze zgrabny brzuch! Fakt, że rano wiązadła jeszcze nie są naciągnięte i brzuchy są mniejsze, ale Twój wygląda naprawdę bardzo przyzwoicie jak na 5 miesiąc 🙂 Muszę pstryknąć swój, zaraz lecę do lustra.

Mamo Leny! To już połowa szóstego miesiąca 🙂


Upsss. przepraszam 🙂)))) Mierzę po sobie 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
jakbym wiedziala jak dodac zdjecia - pokazalabym swoj brzucholek 🙂

I mnie niedawno pomagano w tej sprawie - więc teraz mogę się odwdzięczyć. Wejdź na fotosik.pl, po prawej na pomarańczowo: dodaj zdjęcie, wybierz zdjęcie, oznacz preferencje wiekowe, a potem rozpocznij przesyłanie. Po chwili pojawi się skrót do Twojego zdjęcia, który wklejasz w poście, skrótów jest dużo, wybierz: Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze). To wszystko, gosiaq kiedyś zapewniała, że to proste 🙂 miała rację 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry! Do jasnej ciasnej musisz tak zawsze wszystko dokładnie obserwować ? hihihi Ale to prawda-piżamka jest fajniutka i milutka 🙂
I dziękuję Wam dziewczynki za miłe słowa w stronę mojego brzuszka 🙂W profilu wstawiłam widok sprzed chwili 🙂 Już trochę większy, co? Ciekawe, co powie mój mąż jak go zobaczy....Nie widzieliśmy się już prawie 4 miesiące... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję gosiaq i madzia_m3. Nie będę panikowac 🙂 Zobaczę co powie jutro lekarz. Dobrze ze mocz w porządku i nie ma bakterii.
Zaraz poszukam co ma dużo żelaza i będę się objadac bo mięsa jakoś nie mogę tknąć.
odnalazlam wyniki z 4 maja i wtedy zelazo mialam 5 przy normach 7-25 ale wtedy hemoglobina wynosila 12,5 a hematokryt 36.6. Chcialabym osiągnąc teraz az tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel źródła podają:
[bWątroba wieprzowa 17,5
Wątroba cielęca 10,3
Soja 8,0
Nerki wieprzowe 7,8
Żółtko jaj 7,2 (dla porównania: całe jaja- 100 g: 2,7 mg)
Fasola 6,9
Kasza gryczana 6,0
Mąka pszenna 6,0
Płatki owsiane 4,4
Natka pietruszki 4,3
Mąka żytnia razowa 4,0
Kasza jęczmienna 3,8
Kasza manna 2,9
Twaróg tłusty 2,8
Twaróg chudy 2,7
Ser topiony 2,7
Chleb razowy 2,7
Boćwina 2,6
Szpinak 2,4
Źródło:
Tablice wartości odżywczych produktów spożywczych J. Rudowskiej- Koprowskiej
Ponadto suszone morele i śliwki, rodzynki, sezam, brokuły są dobrym źródłem, nie mam przy sobie dokładnych wartości.
Duże znaczenie ma przygotowywanie potraw, zbyt długie gotowanie skutkuje przechodzenie składników do wywaru.
Poza tym dużo ruchu i przebywanie na świeżym powietrzu.

Niektóre składniki diety powodują zahamowanie wchłaniania żelaza np. kawa, herbata, pokarmy bogate w błonniki, sole fosforu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
Cherry! Do jasnej ciasnej musisz tak zawsze wszystko dokładnie obserwować ? hihihi Ale to prawda-piżamka jest fajniutka i milutka 🙂
I dziękuję Wam dziewczynki za miłe słowa w stronę mojego brzuszka 🙂W profilu wstawiłam widok sprzed chwili 🙂 Już trochę większy, co? Ciekawe, co powie mój mąż jak go zobaczy....Nie widzieliśmy się już prawie 4 miesiące... 🤢


Takie "szczegóły" nie mogą umknąć mojej uwadze 😁 Gosiaq przepraszam za ciekawość a kiedy Twój mężulek przypływa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
gosiaq napisał(a):
Cherry! Do jasnej ciasnej musisz tak zawsze wszystko dokładnie obserwować ? hihihi Ale to prawda-piżamka jest fajniutka i milutka 🙂
I dziękuję Wam dziewczynki za miłe słowa w stronę mojego brzuszka 🙂W profilu wstawiłam widok sprzed chwili 🙂 Już trochę większy, co? Ciekawe, co powie mój mąż jak go zobaczy....Nie widzieliśmy się już prawie 4 miesiące... 🤢


Takie "szczegóły" nie mogą umknąć mojej uwadze 😁 Gosiaq przepraszam za ciekawość a kiedy Twój mężulek przypływa?

Jak nic się nie zmieni, to 9 sierpnia 🙂 🙂 🙂 To tylko 22 dni 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
dziękuję madzia_m3 i lenymamo. rzeczywiscie moja dieta jest uboga w te produkty. No kakao bardzo często i płatki. Poza tym biednie.

Uważaj tylko na wątróbkę, żeby ją dobrze przysmażyć. Przerzuć się na razowy chleb - ja tak zrobiłam i nie mam problemów z wypróżnianiem, a poza tym jem go zdecydowanie mniej niż białego. A na obiad u mnie często brokuły, kasza. Wprowadź sobie te produkty, które lubisz, żeby się nie zmuszać, bo jedzenie przestanie być przyjemne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
Cherry napisał(a):
gosiaq napisał(a):
Cherry! Do jasnej ciasnej musisz tak zawsze wszystko dokładnie obserwować ? hihihi Ale to prawda-piżamka jest fajniutka i milutka 🙂
I dziękuję Wam dziewczynki za miłe słowa w stronę mojego brzuszka 🙂W profilu wstawiłam widok sprzed chwili 🙂 Już trochę większy, co? Ciekawe, co powie mój mąż jak go zobaczy....Nie widzieliśmy się już prawie 4 miesiące... 🤢


Takie "szczegóły" nie mogą umknąć mojej uwadze 😁 Gosiaq przepraszam za ciekawość a kiedy Twój mężulek przypływa?

Jak nic się nie zmieni, to 9 sierpnia 🙂 🙂 🙂 To tylko 22 dni 🙃 🙃 🙃


TO FANTASTYCZNIE 🤪

trzymam kciuki by nic się nie zmieniło 😉

Długo będzie? Mam nadzieje że tyle abyś mogła się nacieszyć stęskniona bidulko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
Cherry! Teraz będzie do grudnia, bo już sobie to załatwił w firmie 🙂 Więc dłuuuugo!!! Ciekawe czy się nie znudzimy sobą 😮 hahaha


pewnie nie.... 😁

prędzej będziecie sobie grac na nerwach niż się znudzicie hehehe 😁
Gosiaq musze powiedzieć że bardzo się cieszę 🙂

Uciekam na pocztę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
Cherry! Teraz będzie do grudnia, bo już sobie to załatwił w firmie 🙂 Więc dłuuuugo!!! Ciekawe czy się nie znudzimy sobą 😮 hahaha


Coś jest na rzeczy, bo jak mój mąż wyjechał do Kataru, to nie widzieliśmy się 5 miesięcy, pierwszy raz taka rozłąka od ślubu, więc cierpiałyśmy z Leną strasznie, a gdy wrócił okazało się, że trzeba się znowu docierać, po 12 latach bycia razem.... Myślę gosiaq, że znudzenie Wam nie grozi zwłaszcza pod koniec roku 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry!!!
MY wastalysmy niedawno - moja Mia to spioch niesamowity obudzila sie o 11 😮 Przez co moj zaspal do pracy bo liczyl ze go obudzi wczesniej ale jak widac nie ma co polegac na naszym malym, zywym budziku 😉

gosiaq- brzunio sliczny - taki zgrabny!! moj to chyba ze 3 razy wiekszy 🤔 🤔wszyscy pytaja czy to aby nie na pewno blizniaki!!! Moj sie smieje: " Sandra dlaczego polknelas nasza pilke do kosza?" 😉 Bo takich juz rozmiarow siega "pilkowych" 😜 Co za tym idzie w swoje ubrania sie juz nie mieszcze - spodnie odpadly, bluzki sie przykrotkie zrobily. Naszczescie mam duza bratowa (wysoka i postawna- nie gruba) wiec mi porzyczyla troche gornej czesci odziezy 🙂 Ale jak tak dalej pojdzie to bede nosic ubrania mojego P. problem bedzie tylko z roznica wzrostu bo jest wyzszy ode mnie o dobre 25cm 😜

Cherry - nie przejmuj sie, ze pojdziesz nieprzygotowana na porodowke - ja tez poszlam zielona a Mie urodzilam po trzech pchnieciach... Ja nie mialam czasu na szkoly rodzenia, bo podrozowalam duzo w poprzedniej ciazy i bylo mnie wszedzie pelno a nie tam gdzie powinno - w szkole rodzenia 😜 I urodzilam latwo i szybko. Nasze babcie i mamy tez nie chodzily do tkaich szkol i tez daly rade - takiego jestem zdania. A po co wydawac pieniadze na niby teoretyczne przygotowanie jak i tak kazda z nas inaczej przechodzi porod. Lepiej to przeznaczyc na malca lub przyjemnosci ciazowe. 😉 Chcesz sie dowiedziec wiecej to poczytaj lub obejrzyj w necie filmiki szkoleniowe - mysle ze to wystarczy( choc przyznam ze ja nawet to zlekcewazylam - tak odkladalam, odkladalam az wkoncu urodzilam 😜 )

Dziewczyny wlasnie przyjemnosci ciazowych - powychodcie teraz do kina, na koncerty itp bo pozniej ciezko bedzie sie wyrwac z domu, no chyba ze bedziecie mieli pomoc ze strony rodzinki. No i poswieccie czasu waszym mezczyzna - troche ich porozpieszczajcie (oby nie za duzo) zeby im wynagrodzic okres "posuchy" po porodzie 😉

A ja sie pakuje (czego nienawidze) i jutro wieczorkiem smigamy z Mia do PL 🤪
Szykujcie tam dla nas super pogodzinke!! A tak serio to jakie ubrania powinnam zabrac??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
gosiaq napisał(a):
Cherry! Teraz będzie do grudnia, bo już sobie to załatwił w firmie 🙂 Więc dłuuuugo!!! Ciekawe czy się nie znudzimy sobą 😮 hahaha


Coś jest na rzeczy, bo jak mój mąż wyjechał do Kataru, to nie widzieliśmy się 5 miesięcy, pierwszy raz taka rozłąka od ślubu, więc cierpiałyśmy z Leną strasznie, a gdy wrócił okazało się, że trzeba się znowu docierać, po 12 latach bycia razem.... Myślę gosiaq, że znudzenie Wam nie grozi zwłaszcza pod koniec roku 🙂))

heheh, pewnie, że nie! przerabialiśmy siebie już nie raz i to nie pierwsza taka rozłąka, więc już jesteśmy zaprawieni w bojach i lubimy spędzać ze sobą czas 🙂 bo mnie się trafił naprawdę fajny facet 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukunari powinien doradzic ktos z okolic gdzie przyjezdzac. Ja moge pwoiedziec ze w Krakowie piekna pogoda caly czas od rana ponad 20 stopni. Czasem spadnie deszcz a potem znowu ładnie. Ja chodze caly czas w krótkich spodniczkach i bluzeczkach. wszedzie strasza burzami ale jakos tego nei odczuwam. W nocy podobno byla burza ale przespalam. I tak zapowiadaja tempereatiry na ponad 20 stopni a nawet do 30 wiec spokojnie mozesz wziac przewiewne ubrania i jedna lub dwie cieplejsze rzeczy na chlodniejszy dziec gdyby sie trafil.
Co do rozpieszczania męża? Mojego ciagle nie ma a jak juz jest to nawet na spacer nie chce ze mna isc. Niedlugo mamy rocznice wiec moze poswietujemy i jedziemy do Zakopanego 🙂
Gosiaq watróbki to nawet nie rusze. Moja niechec do miesa wziela sie ze strachu przed toksoplazmozą. Jej jak moglas wytrzymac tyle czasu bez męza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra! U nas teraz 25 stopni w cieniu i słonecznie, tak plażowo, więc klapki 🙂 Ale teraz pogoda ma być zmienna, bo mają być burze i chłodniej. Z pogodą nie trafisz, więc kawałek grubszego musisz mieć.
Co do wychodzenia z domu po porodzie: wiesz, moja mam nas wyganiała zawsze raz-dwa razy w miesiącu do knajpki lub na koncert właśnie "dla zdrowia psychicznego" jak mówiła 🙂 I faktycznie zdrowsza byłam psychicznie, chociaż myślami często byłam w domu... Ciekawe czy i tym razem tak będzie? A poza tym, jak będzie wiosna i bąbel będzie już bardziej kumaty, to będziemy się wypuszczać całą gromadą, bo z Maćkiem to się nabiegaliśmy i na koncerty plenerowe i na ogniska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel! Wytrzymac można! Żyjemy tak z większymi lub mniejszymi przerwami już 5 lat. Przerwy były czasami długie, półroczne, na kursy i dokształcanie mojego męża, więc wtedy był na miejscu. A z drugiej strony: stałam się dzięki temu silniejsza i bardziej samodzielna (baba z jajami). No i mój mąż wie, kogo w domu zostawia: grzeczną Gosię 🙂 Nie prawda, wciąż "kłócę się " z konwenansami 🙂 Na miejscu mam mamę, więc jest i pomoc. No i mam po tych 15 latach bycia razem (Jezu! kiedy to minęło!!) nieustającą randkę z własnym mężem 🙂 🙂 🙂 Nie jest źle, naprawdę. Jak do wszystkiego, trzeba mieć dobre podejście, a tego nam nie brakuje 🙂 No i marzeń głowa pełna!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...