Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki 🙂
Nikogo jeszcze nie ma 😞 coś teraz ucichło na tym naszym forum 🙂
Wczoraj byłam u mojej cioci, która jest Poznanianką i jest taka smieszna nie dość, że ta jej gadka to w ogóle agenta z niej. I powiedziała do mojej mamy, że wyglądam tak jak ona kiedy szła do komunii:P a dzieci rodzimy takie duże. Ona przytyła w pierwszej ciąży 36 kg a mały miał 2740 🙂 weź tu się teraz pozbądź tego tłuszczu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witajcie!
Madziu_m3 napisz jak wrócisz! Pytałas o ten szpital. Byłam kontrolnie bo troszke się martwiłam tymi mokrymi nogami w nocy a jak wyjadę to nie będę miała dostępu do lekarza aż do końca sierpnia i nie chciałam się zamartwiać.
Cherry fajny masz brzuszek! Naprawdę spory!
Ja zauważyłam że mój osttanio szybko urósł. Chyba są takie skoki, pare tygodni nic nie rośnie a potem od razu bach i nagle każdy mówi że robi się ze mnie beczuszka! Już mi brzuch minął biust, siostra stwierdziła że przy takim brzuszku biust wydaje się taki malutki 🙂
Zaczynam przygotowywać mieszkanie pod remont! Pora zacząć się pakować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa_anusia ja się nastawiam na poród naturalny i mam nadzieję że dam radę bez znieczulenia! Chyba bardziej boję się znieczulenia niż samego poroddu! To mój pierwszy poród ale uważam że nie ma się czego bać. Takie negatywne nastawienie może zadziałać jak samospełniające się przepowiednie więc myslę pozytywnie i mam nadzieję że będzie wszystko dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

u mnie w zwiążku z tym cukrem są szanse spore na CC - zobaczymy po powtórce badania. Boje się jak każda z nas ale odsuwam ten moment.... Bo im dłużej myślę tym bardziej się nakręcam ze to że tamto a to bez sensu! Będzie jak będzie i jakoś się przez to przejdzie! Wczoraj rozmawiałam z kobietą tego holendra co dał mi te ciuszki i ona rodziła w domu. Bo tu taki zwyczaj i mówiła tez że towarzyszyła jej teściowa i siostra partnera ! 😮 😮 😮 W trakcie rozenia zrobiła sobie nawet przerwę na kawę hihihihi 😁 😁 😁 Mówiła że da się przezyć 🙂 🙂 🙂

Zamiast zamartwiać się porodem skupcie się na takich pięknych momentach jak ten:

http://www.youtube.com/watch?v=YLAlG5k8AJ4

który będzie dla nas nagrodą za trudy porodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez chce naturalnie..ale im blizej terminu tym człowiek zaczyna sie coraz bardziej bac.. ale ja patrze na to jak na najpiekniejszy dzien w zyciu moim i mojego meza. i mam nadzieje ze jego obecnosc mi pomoze:]:] od wrzesnie zapisalam sie do szkoly odzenie to pewnie tez mnie utwierdzi i usp[okoji ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
Cherry, nie jest wcale powiedziane, że przy cukrzycy jest konieczne cc, ja miałam rodzić naturalnie, przyczyną cc było słabnięcie dziecka, nie cukrzyca. (Sorka, że się tak wymądrzam 🙂)


Wiesz ja nie wiem jak to jest w doktorze google wyczytałam że konieczne jest CC ze względu na ryzyko spiaczki glikemicznej.... ALE TO DOKTOR GOOGLE 😁 😁 😁

hehehe

p.s. i się Martka nie wymadrzasz - piszesz bo przez to przeszłaś a ja nie wiem jak to bedzie. Musze najpierw powtórzyc badania ale to w poniedziałek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć babki!

Cherry, a ty zamiast zwiedzać to na forum siedzisz 😁.

Ja jestem po usg tarczycy i mam po prostu malutką tarczycę, która w ciąży nie daje sobie rady i potrzebna jest suplementacja hormonalna w tabletkach. Czy taka ma uroda, czy spowodowane to jakąś chorobą wyjdzie po badaniach przeciwciał, które mam zlecone.

Jutro do ginekologa, wreszcie !

A co do porodu! Ja chcę uniknąć za wszelką cenę cc. To mój pierwszy poród, ale wzięte narkozy w przeszłości i znieczulenia powodują, że z każdym "po" czuję się coraz gorzej. W grudniu miałam ostatnie i po zabiegu nie mogłam dojść do toalety, czułam się całkowicie bezsilna przez trzy dni. Siedziałam i ryczałam, bo byłam zdana po głupim małym zabiegu na innych. A no i przykucie do cewnika... Wiem, że niektóre Panie znoszą super cc, ale w wielu przypadkach wcale wesoło nie jest...
Wiem, że jeśli jest nacięcie krocza to potem też bywa różniej. Jednak jak nam Pani na szkole rodzenia wczoraj napisała piłka gumowa i siedzenie zamiast na fotelu na niej+ masaż krocza i będzie dobrze 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Cześć babki!

Cherry, a ty zamiast zwiedzać to na forum siedzisz 😁.



Eh te zwiedzanie..... ja chodze spać tutaj max o 23 a mój mąż z siostra i szwagrem chyba o 3 ! Więc oni dopiero teraz wstali i się zbierają a ja biedna siedze i czekam.... Wiec jak mam czekać bezczynnie to po klepie coś na forum 😁 😁 😁 Strasznie nie lubię marnotrwaić czasu ! Ehhhhhhhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa_aniusia napisał(a):
Ja tez chce naturalnie..ale im blizej terminu tym człowiek zaczyna sie coraz bardziej bac.. ale ja patrze na to jak na najpiekniejszy dzien w zyciu moim i mojego meza. i mam nadzieje ze jego obecnosc mi pomoze:]:] od wrzesnie zapisalam sie do szkoly odzenie to pewnie tez mnie utwierdzi i usp[okoji ...


gdzie idziesz do szkoły rodzenia? Próbowałam się dodzwonić na Ujastek i nie odbierają? Może wiesz czy są tam jakieś zapisy? I cyz te zajęcia trwają od pon do czwartku codziennie czy się chodzi np. w kazdy poniedziałek przez 4 tyg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Cherry a kiedy wracacie do Polski ?


W niedzielę. Miało byc dłużej ale mój Kacperek jest najważniejszy i ja idę do lekarza w poniedziałek sprawdzić jeszcze raz ten cukier. Nie chcę tego odwlekać. Co zobacze to zobacze.... 🙂 Oni do Polski nie maja zamiaru wracąc więć jeszcze nie raz tu przyjedziemy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No pewnie.

Bądź dzielna z tą dietą! Pamiętasz jak Ci zasugerowałam , że twój wynik to chyba wysoki jest. W zasadzie to po swoim, bo nie chciało mi się wiedzieć że taka rozpiętość.

Mój placek z malinami siedzi w piekarniku, muszę jeszcze posprzątać trochę. No i w kuchni bo po moim gotowaniu zawsze jest istne pobojowisko.

Czy któraś z Was zamówiła w końcu tą ciążową koszulę z allegro?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_m3 ja zamówiłam tę http://allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-s-m-i1746920069.html
jak przyjdzie napisze co i jak!!!
pani mi napisala ze pod biustem i na brzuszku tez sie rozciaga tak jak w biuscie, ale sprawdze to napisze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam brzusie!
cos meczocy jest ten dzisiejszy dzien jak dla mnie,senna jestem niestety tuz pod balkonem remonty sasiad z gory i z dolu robi remont jak na zlosc 😁, a dzisiejszej nocy mialam pierwszy sen o porodzie, i szczerze zycze wszystkim takiego porodu jak w moim snie szybki chyba malo co bolesny... ale maluszka trzymalam w raczkach! i jak sie obudzialm to cala zalana lzami, a moj maluszek bardzo kopal.. chciala bym juz ten listopad doczekac sie niemoge.. ja rowniez chciala bym rodzic naturalnie ale zobaczymy co powie moj lekarz okulista 🙂 to od niego zalezy, marinel koniecznie napisz co z ta koszula bo sama sie nad nia zastanawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamuśki 🙂) tym razem ze sphinksa 😁 łapię internet, gdzie się da, żeby coś do Was skrobnąć! 😁

Cherry - świetna fotka - ja mam zdjęcie z wielbłądem - myślę, że podobieństwo jest równie duże hahahaha jak wrócę do domu, załapię czytnik i Wam pokażę jakąś wakacyjną fotkę :*

cieszę się że u Was, mimo różnych przygód wszystko dobrze się dzieje, ja dziś zobaczyłam mocno wilgotną wkładkę, od razu mi się gorąco zrobiło... będę obserwować, co dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelby ja od wczoraj mam tak dużo wydzieliny po nocy że jak rano wstaje to mi po nogach cieknie. Wczoraj lekarz powiedział że to normalne że tej wydzieliny jest tak dużo i nazwał to wodnistymi upławami. Sprawdzał więc to chyba ok.
Byli u mnie panowie od kanalizacji i czyścili odpływ pod zlewem bo woda mi się cofała. Był taki smród że kwiatki liście pozwijały. Musiałam siedziec na balkonie ale sprzatanie po nich tez nie było przyjemne.
Dobrze że wyjeżdzam na czas remontu bo nie chiałabym widzieć tego bałaganu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...