Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
hihihi - dziewczyny teraz tak patrze na Wasze zdjecia profilowe w ktorych pokazujecie siebie i brzuszki....... i w 90% sa to ciala z ogromnymi brzolami ale bez glowy 🙃 Nie wiem czemu ale strasznie mnie to rozbawilo 😉 bo wyglada jakby ktos glowy przyszlym mamuskom poobcinal 😉


Kukunari bo podkreślają brzucholki albo chcą być anonimowe 🙂 lub z roztargnienia ciążowego łepki pogubiły 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Wam, właśnie wróciłam z narzeczonym z miasta i udało mi się kupić w promocji kilka rzeczy dla maluszka, zwłaszcza cieszę się na ten kombinezonik , bo na listopad i dalej przyda się jak znalazł 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1cab4bf2bfe69f33][IMG]http://images38.fotosik.pl/1040/1cab4bf2bfe69f33m.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Nie Cherry, ja po godzinie miałam 160, a po niespełna dwóch około 130, lekarz nie nazwała tego ani cukrzycą ani stanem przedcukrzycowym. Dopóki nie zrobią badań pewnie sami nie wiedzą jak to sklasyfikować. Cieszy mnie tylko fakt, że jak lekarz zobaczyła moje wyniki mierzone w domu systematycznie, uznała za bardzo dobre. Po prostu muszę czekać na test tolerancji 100 glukozy 😞
Cygnee wiesz jakby nie było UK to nie Ukraina nie obrażając nikogo i wydaje mi się, ze skoro nie robią to nie widzą potrzeby. Może patrzą na młody wiek i inne czynniki, oceniając przy tym prawdopodobieństwo. Chociaż to mnie nie przekonuje. Hmmm a nie chcesz poprosić swojego lekarza o skierowanie?



U mnie bez powtórki badań powiedziano że jest to stan podcukrzycowy inaczej nietolerancja glukozy. Ja po godzinie to pewnie z pod 200 miałam - bardzo się źle czułam po tym... Pójdę na patologię w poniedziałek to powiedzą co i jak.... Kurde przeraża mnie to że muszę iść na patologię ciąży do cholery... przecież to tylko cukier. Ehhh żeby diabetolog przyjmował na patologii....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
kukunari napisał(a):
hihihi - dziewczyny teraz tak patrze na Wasze zdjecia profilowe w ktorych pokazujecie siebie i brzuszki....... i w 90% sa to ciala z ogromnymi brzolami ale bez glowy 🙃 Nie wiem czemu ale strasznie mnie to rozbawilo 😉 bo wyglada jakby ktos glowy przyszlym mamuskom poobcinal 😉


Kukunari bo podkreślają brzucholki albo chcą być anonimowe 🙂 lub z roztargnienia ciążowego łepki pogubiły 😁 😁 😁

gębulki nie ma co dawać, skoro najbardziej interesują nas nasze brzuchy 🙂 🙂 🙂
trójco słodziutka! cukrzycę trzeba ujarzmić.... słuchajcie lekarzy i 3majcie dietę, a będzie ok. 3mam za Was kciukasy i będę dopingować, jak spadną Wasze morale 🙂
Cherry, moja stołówka faktycznie większa: +8 kg od początku, +9 cm w biuście hihihi, +18 cm (czyli 84 cm) w "talii" (jakiej talii do diaska?), w najgrubszym miejscu 87 cm i brzuch idzie w górę, ale humor i samopoczucie zaje... tzn. jedwiabiste 😜
yenefer! zakupy szałowe! a kombinezon po prostu cudowny!
Wyjeżdżamy na parę dni na kempingi, więc u mnie bez odbioru na parę dni, ale piszcie, piszcie, piszcie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze chusteczki nawilżające za 7 f, to za trzydzieści parę zł aż 6 opakowań, normalnie udały mi się zakupy jak nie wiem co 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=39eff82e739bb18e][IMG]http://images35.fotosik.pl/862/39eff82e739bb18em.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
kreci mi się strasznie w głowie i nie wiem co mam zrobić..... 😲

już dawno tak nie miałam.... ostatnio w pierwszym trymestrze........


A kiedy jadłaś? Jeśli dawno to moze być przyczyna, a jeśli nie dawno to połóż się i odpocznij.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
Cherry napisał(a):
kreci mi się strasznie w głowie i nie wiem co mam zrobić..... 😲

już dawno tak nie miałam.... ostatnio w pierwszym trymestrze........


A kiedy jadłaś? Jeśli dawno to moze być przyczyna, a jeśli nie dawno to połóż się i odpocznij.


zjadłam 2 kromki chleba jakas godzine temu i zaczełam nas pakowac bo jutro powrót i jak zczeło mi w głowie wirować to miałam wrażenie że na karuzeli jestem... Póki co to zjadłam banana i piję mała kawę z mlekiem - jak przejdzie to chyba był spadek cukru jeśli nie to nie wiem.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
idę się jednak położyć.... i odpocząć.

Miałam Wam napisać że dziwnie się tu czuję.... w sensie w tym kraju. Gapią się strasznie na mnie.... U nas w PL to mamy jakiś baby boom ja tu nie widzę w ogóle kobiet w ciąży! Brzuszek to chyba jakieś mega święto! Tu chyba dają antykoncepcję na ulicy lub naturalne i chciane zapłodnienie jest bardzo rzadkie wręcz nienaturalne. Kobiety a nawet faceci gapią się na ten mój bynio że nie wiem! No chyba że te wrażenie za sprawą jego wielkości... 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaq brzmi nawet zabawnie "ta trójca słodka" 😉 jakoś musimy się przecież pocieszać i dzięki za ciepłe słowa, są potrzebne. A Najbardziej zgadzam się z tym, że to dziadostwo trzeba ujarzmić i kropka 🙂
Martka, masz rację będziemy się wymieniały (oby jak najmniej) doświadczeniami. Razem zawsze raźniej, jeżeli w ogóle w tej sytuacji można doszukać się czegoś przyjemnego... A jednak myśl, że człowiek nie jest sam - też jest krzepiąca 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamusie w niedzielę 🙂

Cherry zestaw z żyrafką super, ja juz dawno ogladałam te łóżeczka w sklepie nawet była aranżacja i wygląda pięknie. A mam pytanko jakiej wielkości ma byc kołderka do łózeczka? Bo widziałam wymiary 100x140 albo 90x120. Która jest bardziej uniwersalna?
Powoli kończę pakowanie na wyjazd i przygotowania mieszkania do remontu. Obiecałam sobie że juz nigdy nie będę remontowac mieszkania wtedy gdy będę w ciązy. Byliśmy w sklepie wybrac farby i zdecydowałam się na wrzosowy pastelowy do dużego pokoju i zielony kiwi do małego z Dekorala. Ten zielony troszke do mnie nie przemawia, ale pomyślałam że jak ponaklejam motylki i kwiatuszki to Emilka będzie miała taki łączkowy pokoik. Tylko nie wiem jakie dodatki do pokoju jasnozielonego? Macie jakieś pomysły? Pomóżcie proszę.
Wczoraj wieczorem czułam się fatalnie, miałam strasznie napiety i twardy brzuch, nie mogłam chodzić bo aż mnie bolał. Mąż wszystko pakował i marudził po co mi to po co mi tamto. Gdybym się dobrze czuła to bym sama pakowała swoje rzeczy i od razu zrobiła segregację a tak musiał pakować wszystko. Wstałam o 7, wzięłam kąpiel i juz czujemy się znacznie lepiej. Emilka kopie od rana.
Agisal zamówiłam sobie koszulkę do spania jeszcze przed porodem i po nim, bo te które mam to krótkie satynowe koszulki na ramiączkach i brzuszek zaraz przestanie się mieścić. Teraz wyjeżdżam do rodziców na tydzień i też nie bardzo pasuje mi spać w takiej, która niewiele juz zakrywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry, grunt to się nie wkręcać. Trudne - wiem - bo sama jestem specjalistką w tej dziedzinie. Ale po ciąży z Lenką staram się nie wyszukiwać w necie informacji z "różnych źródeł". Tobie też szczerze radzę nie denerwować się tym co tam piszą. Wiesz,że w pierwszej ciąży doszukiwałam się symptomów, objawów i miałam mieć 20 różnych chorób, w rzeczywistości cała ciąża przebiegała książkowo, zdrowo, bez najmniejszych komplikacji - każdej mamie takiej życzę, ale co się nawkręcałam - to moje. Teraz jest inaczej, bo mamy wstępne diagnozy, ale trzeba się słuchać lekarzy i ich zaleceń. Pewnie, że wysokie cukry nie są dobre, cukrzyca to wstrętna choroba, działa "po cichu" i boję się jej okropnie, ale nam zostały tylko trzy miesiące i jesteśmy pod opieką specjalistów. Dieta i ruch, dieta i ruch... i tak do listopada... A potem wszystko wróci do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
słodka trójco boicie się wpływu cukrzycy na dziecko? różnie piszą.... co Wy myślicie ?

no to się naczytałam i już mam wkręta!


Moja Ula jest fantastyczną dziewczynką, choruje ja "normalne" dziecko - czyli siostra przedszkolak ją zaraża i nie ma żadnych oznak, żeby cukrzyca miała na nią jakikolwiek wpływ, i to samo jest u mojego bratanka.
Cukrzyca może mieć negatywny wpływ gdy się ją zaniedba a nam to nie grozi 🙂 🙂 🙂

Cherry NIE CZYTAJ ZA DUŻO - lepiej pogadaj jutro z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Oj, oczywiście dzień dobry Mamusie. Miłej niedzieli 🙂


Dzień dobry, dzień dobry. Miłej niedzieli.
Ja dzisiaj mam wolne od dzieci, razem z mężem jedziemy do mojego kuzyna po kartony (kuzyn ma firmę produkcyjną) samochodem 2- osobowym a dzieci zostają z moimi rodzicami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 u mnie słoneczko.

Marinel kochanie znalazłam coś co może cię zainspiruje:




Ja mojej małej organizuje kącik w takim stylu, tzn różowo zielonym, z przewagą zielonego gdyby jednak okazało się że to synuś 😮 i wtedy ewentualnie róż zastąpie pomarańczem 🙂 oglnie to będzie żabkowy kącik 🙂 jeszcze planje uszyć pokrowiec na przewijak z polarku w takim groszkowym kolorze z naszywką żabci, bo w ikei są tylko białe pokrowce z niebieskim i czerwonym serduchem. Więc sama sobie zrobie 😉 a co!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
lenymama napisał(a):
Oj, oczywiście dzień dobry Mamusie. Miłej niedzieli 🙂


Dzień dobry, dzień dobry. Miłej niedzieli.
Ja dzisiaj mam wolne od dzieci, razem z mężem jedziemy do mojego kuzyna po kartony (kuzyn ma firmę produkcyjną) samochodem 2- osobowym a dzieci zostają z moimi rodzicami.


Wow Martka, to szał 🙂 Fajnie jest czasem bez bachorów, co 🙂)) Wiadomo, że najlepiej z nimi, ale oddech też jest potrzebny 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...