Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć kochane,

Wy tu już o obiadkach a ja dopiero po pierwszym pomiarze... Zaraz sobie coś zrobię... Jestem w szoku bo cukier mam cały czas prawidłowy... Np. na obiad wczoraj wchłonęłam całą masę jedzenia: chudy rosół z makaronem, ziemniaki, kalafior i jajko sadzone na parze i cukier był w normie !

Ja wyprałam wczoraj maluszkowe rzeczy w kolorze białym i sie jeszcze suszą bo w nocy była burza i budziłam męża o 4 żeby suszarkę do mieszkania z balkonu wniósł.

Moje maleństwo aktywne od rana tylko ja jakaś zaspana... Trzeba coś wymysleć na rocznicę - może na jakąś kolacje pójdziemy 🙂

Lala pokoik ładniusi - ty to masz 🙂 perfekcyjne przygotowania 🙂

Sudocrem sama stosuje przy walce z trądzikiem i zimnem już od lat i sprawdza się jak żaden inny środek! A ostatnio sama sie odparzyłam tam......! Chociaż nigdy w życiu mi sie to nie zdarzyło !
To przez ten upał i spódnice oraz siedzenie przez dłuższy czas ze złączonymi nogami! Dostałam wypukłych takich czerwonych placków straszne pieczących ale sudocrem po paru godzinach rozwiązał problem... ! Kurde jak to dokuczało piekło mnie to co dopiero takiego maluszka 😮 😮 😮 😮 😮 !

Też bardzo chciałam kupić ten komplet born in 2011 niestety u nas w H&M już nie było . Widziałam jak byłam w Holandii ale 19 euro za śpioszki to dla mnie za dużo ! Więc nie kupiłam bo za te pieniążki wole kupic coś innego !

Moje Maleństwo tez jest bardziej aktywne z prawej strony 😮 🙂 😮 🙂 I czasami jak sie wypnie to to takie śmieszne jest ! I głaskać się chce a mąż wycałował wczoraj jak coś takiego było 🙂

Ponoc od tygodnia brzuch mi strasznie urósł i mój mąż przezywa mnie mnianem KULECZNIKA od kulki bo ponoć tak wyglądam 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cherry - mój tato ma cukrzycę i gdy mieszkałam w domu, pilnowałam mu diety i właściwie - to nieważne ile zjesz, ważne co! 🙂 bo według jego jadłospisów mógł jeść nawet 3/4 talerza surówki i tak się najadał że pękał, a w sumie to było bardzo mało kalorii 🙂 oczywiście do tego mięsko i kasza, ryż lub coś tam innego, ale w mniejszych ilościach i jakoś to szło 🙂 a i mama gratis zdrowsza się czuła 😁

obok tego nie można przejść obojętnie 😁 http://allegro.pl/pajacyk-bawelniany-roz-62-producent-i1768240005.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie,
Przy cukrzycy bardzo duże znaczenie ma ilość zjadanego posiłku, pewnie jeśli idzie o cienką surówkę na bazie "zdrowych dla cukrzyków" warzyw można pozwolić sobie na więcej, ale zasadniczo każdy diabetolog uczula na odpowiednie porcjowanie posiłków, bo ma ono wielkie znaczenie dla pracy trzustki. Cherry zapewne dobre cukry zawdzięczasz prawidłowej obróbce żywności i dobrej diecie. Ja przestałam się mierzyć, ale w sobotę glukoza 😞(
Lala ładna fotka 🙂 Jak przeczytałam ile zjadasz na śniadanie, zrozumiałam skąd u Ciebie taka figura i wygląd. Moje śniadanie to trzy tosty, dwa na słono i jeden na słodko. Masakra.
Dziewczyny co to są te złote butelki Aventu, bo pierwsze słyszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Cześć Mamusie,
Przy cukrzycy bardzo duże znaczenie ma ilość zjadanego posiłku, pewnie jeśli idzie o cienką surówkę na bazie "zdrowych dla cukrzyków" warzyw można pozwolić sobie na więcej,


właśnie o takiej surówce mówiłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na śniadanie zjadłam znowu całą masę po przez dwie godziny nie mogę nic n=zagryźć ponieważ co godzina pomiar.

Więc były cztery małe kromeczki chleba dla diabetyków i szynka drobiową i pomidorem, dwie nektarynki i kawałek arbuza 🙂 normalnie pękam 😁 😁 😁

Boję się momentu "chcicy na czekoladę" lub na inne słodycze ! Co wtedy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karmiłam Lenkę tymi butelkami z Aventu, były super, żadnych zastrzeżeń. Koleżanka moja dwa lata temu wróciła z Kanady i powiedziała, ze tam straszny skandal, że mają wycofać butelki Aventu ze sklepów, bo zawierają jakieś szkodliwe rakotwórcze składniki. Tym razem też chciałam zaopatrzyć się w Avent, ale po tych rewelacjach zwątpiłam. A tu czytam o tych miodowych, że: Butelki PHILIPS AVENT nie zawierają Bisfenolu A-związku organicznego z grupy fenoli., ciekawe czy to odpowiedź na zrzuty z przed dwóch lat? I tak pewnie je kupię, ale ciekawe, bo 4 lata temu nie reklamowali, że nie zawierają bisfenolu, czymkolwiek on jest 😞


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam jeszcze jedną butelkę z aventu - przezroczystą - na niej jest napisane 0% BPA - to to samo

dzieciaki mojego brata 4 i 2 lata do dzisiaj stosują butelki z aventu, natomiast siostra przerzuciła się z aventu na lovi i w sumie nie wiem dlaczego - czy za mało za wolno leciało, nie pamiętam 😉

ten składnik dodawany jest do produkcji różnych plastików - a od marca 2011 zakazany w Europie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Na śniadanie zjadłam znowu całą masę po przez dwie godziny nie mogę nic n=zagryźć ponieważ co godzina pomiar.

Więc były cztery małe kromeczki chleba dla diabetyków i szynka drobiową i pomidorem, dwie nektarynki i kawałek arbuza 🙂 normalnie pękam 😁 😁 😁

Boję się momentu "chcicy na czekoladę" lub na inne słodycze ! Co wtedy ?


Wtedy zaciskasz zęby i myślisz o Kacprze, albo do sklepu na dział: słodycze dla diabetyków. według mnie nie są najsmaczniejsze, nie mają porównania do obrzydliwie pysznej prawdziwej czekolady, ale też potrafią zasłodzić 🙂 Co w przypadku nałogowego pożeracza słodyczy (jakim jestem) ma znaczenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Wszystkim, za mną ciężka noc. Wróciłam wczoraj z drugich zmian , czyli o północy z bardzo złym samopoczuciem. Ból brzucha, opuchnięte kostki i kręciło mi się w głowie. Długo nie mogłam zasnąć...ale w końcu się udało. A dziś wstałam strasznie przemęczona, najchętniej bym wzięła dzisiaj wolne, ale znowu coś pokręcili z moim urlopem przed macierzyńskim i muszę to dziś wyjaśnić.Same stresy w tej pracy, mam nadzieje że jakoś przetrwam te ostatnie 2,5 tygodnia!
Cherry, mój narzeczony mówi do mnie, oczywiście pieszczotliwie "betoniarka" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
hej Wszystkim, za mną ciężka noc. Wróciłam wczoraj z drugich zmian , czyli o północy z bardzo złym samopoczuciem. Ból brzucha, opuchnięte kostki i kręciło mi się w głowie. Długo nie mogłam zasnąć...ale w końcu się udało. A dziś wstałam strasznie przemęczona, najchętniej bym wzięła dzisiaj wolne, ale znowu coś pokręcili z moim urlopem przed macierzyńskim i muszę to dziś wyjaśnić.Same stresy w tej pracy, mam nadzieje że jakoś przetrwam te ostatnie 2,5 tygodnia!
Cherry, mój narzeczony mówi do mnie, oczywiście pieszczotliwie "betoniarka" 🙂


och jakby mi mąż tak pieszczotliwie powiedział to chyba następnego dnia bym nie wstała zrobić mu kanapek do pracy 😁 zawsze jak tylko powiem coś że jestem duża lub wielka to odpowiada: jesteś malusia, taka tyci tyci moja calineczka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam narazie jedną butelkę z aventu taką większą nie wiem chyba 250 tak? Muszę się zaopatrzyć jeszcze w mała bo Maleństwo urodzi się w listopadzie w czasie studiów i jak będę jeździła na zajęcia to wcześniej ściągnę sobie pokarm i zostawię mamusi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi kuzynka , która wiele lat pracowała w sklepie z artykułami niemowlęcymi poleciła anty-kolkowe butelki Dr Browna,a mojemu znajomemu z pracy , któremu miesiąc temu urodziła się córeczka, położna tu w UK wręcz kazała mu zmienić jego butelki na Dr Browna, ja sama zakupiłam już dwie na początek do karmienia, a resztę z Tommee Tippee.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam jedną małą i jedną dużą (najzwyklejszą) baby ono, jeśli nie uda się karmienie piersią (mam narazie bilans 1:1 w tym temacie) a małemu te butelki nie podpasuja to wtedy bedę szukać innych.

Jedyną rzeczą jakiej nie planuję kupić przed porodem to pieluchy, ktoś z rodziny pojedzie kupić odpowiedni rozmiar jak już będzie wiadomo jaki dzidziuś jest duży, a poza tym może nie tolerować pieluch danego producenta a tu 5 paczek kupionych i zonk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula fjny link, przydatny 😁, według tego co tam pisze o ubiorze to mogłabym mieć czworaczki.. 😮
za to z tej drugiej listy mam tylko pieluszki tetrowe, obcinaczki nożyczki, i pieluszki 🤪 musze zacząć kupować kosmetyki!

lenymamo! to było pierwsze śniadanko zaraz po 6.. teraz jestem już po drugim - dwie kromy z pasztetem i pomidorkiem plus pół drożdżówki z budyniem..Teraz biore się za obiadek żeby później mieć chwilke wolngo.. oczywiście czeka mnie jeszcze prasowanie ubranek maluszowych - ale to sama przyjemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój T:* mi tu pisze, że chyba mam na niego ochotę bo tak miło do niego piszę 😁 😁 Co ja mam na to poradzić, że jest tysiące km od nas, a ja tak chciałabym być przy nim:P Zboczuch ze mnie chyba jakiś ☺️

http://allegro.pl/kubus-puchatek-literki-imie-tania-wysylka-i1767989942.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 🙂
ale dzis okropna pogoda 🤢 duszno jak nie wiem co nie ma czym oddychac!! 🤨

mam stresa bo dzis ide do lekarza 🤢 i własnie na tej wizycie bedzie mnie badał na fotelu, a tego najbardziej nie lubie 🤢 🤢 on jest taki niedelikatny... boje sie zwrócic mu uwage, zeby troche "lżej" mnie potraktował.. ☺️ on w ogole jest taki nieprzyjemny 🤨 az nie chce mi sie tam iśc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...