Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Brzucholki juz jestem 😉 😉 😉 😉.
Gosiu trzymam kciuki za WAS odpoczywaj jak najwiecej PROSIMY!!!!!!!!!!! Przepraszam, ze to pisze ale Twojej mamy nie rozumiem kompletnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Mam nadzieje, ze poprawi sie Twoj stan zdrowia- czego Ci z CAŁEGO SERCA ŻYCZĘ 😘 😘 😘

A ja tez juz po wizycie- nie udało mi sie wynegocjować kolejnego USG- zrobią mi tylko gdyby coś się działo 😞 😞 😞 😞, ale najwazniejsze ze wyniki wyszły okey.
W moczu zadnej bakterii 🤪 🤪,
ciesnienie perfekcyjne 🤪,
waga troche do przodu ☺️ ☺️ (ale tym się nie martwię:lol 🙂
serduszko biło bardzo ładnie dzis bylo 147 uderzeń
No a pozniej zaczelo sie naciskanie na brzuszek aby dowiedziec sie jak dzidzia lezy jeezu 😮jak ona mi ten brzuch macała 😮 😮 😮 😮 😮. Ale powiedziala ze Majeczka jest obrócona główką w dół a powyzej pepka ma pupke 😉 😉 😉 😉 😉. I zasugerowała mi, że powinnam sie przygotowac na poroód w 38 tygodniu, bo do 40 na pewno ona nie usiedzi w srodku 😁 😁. Takze zoabczymy czy przepowiednie sie sprawdzą 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Nastepna wizyta 26 września czyli za 2 tygodnie 🤪 🤪 🤪.
A jak czekalismy na wizyte to akurat wychodzila z wizyty mama z takim malenstwem, ze az moj powiedzial: " Ten mały to chyba z tydzien temu sie wykluł bo taki malutki" hahhahah 😁 😁. A zagladal do wozka patrzyl jakby bejbika nie widział 😁 😁

Gosia caly czas mysle o Tobie!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego wszystkiego zapomniałam napsiac

Lala sliczny brzusio,
a Królestwo Ksiezniczki Mai Cudowne!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂.

Cherry gratuluje wspaniałych wyników i wieści!!!! Tak trzymaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😘 😘
Oby kazda z ans z takimi wiadomosciami wracała z wizyt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ella, kolejne dobre wieśći 🙂 Jejciu już niedługo przytulisz swoją Maje.. Ja jestem ciekawa jak to u nas będzie.

Tak się zastanawiam, jak ci lekarze umieją wyczuć pozycje dziecka. Ja się macam po brzusiu czuje dziecko i odczuwam ruchy ale pewna nie jestem w jakiej pozycji jest mała. Wiem, że lekarze macają mocno brzuch, ja to w porównaniu do tego to się głaskam 😁

Co do mojego kącika , to chyba sciągne tą żabe, bo jakoś mi tam zaczyna nie pasować..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala zostaw żabę !!! 😆 😆:cheer

Te badania to wydaje mi się że zależą od woli lekarza. Bo jak dziś opowiedziałam swojej doktor, że na patologii nie maiłam ani usg ani ktg czy też zwykłego badania ginekologicznego to miała oczyska jak 5 zł. Po czym dowaliłam ją prośbą z patologi o wykonanie usg po 30 tygodniu. Ten lekarz z patologii to chyba zrobiłby mi te badania jak bym przyszła do jego prywatnego gabinetu w Jelczu. Bo za każdym razem mówi mi o swojej praktyce prywatnej w miejscowości obok mojej a mnie szczerze mówiąc tonie interesuje. Bo jak mam płacić za wizyty to wolę iść do lekarza który się przykłada do tego co robi!

Ellla bardzo cieszą tak dobre wiadomości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Ja mam zlecone HIV w ramach nfz na następną wizytę


Wanilia będziesz we Wrocku robić czy w Brzegu? Bo ja mam bezpłatne we Wrocku w tej poradni rodzinnej na podwalu. Wiem wiem pamiętam i chyba mnie zatrzelisz.... 😉 zaniedbałam temat ze szpitalem. Matko jedyna ten tydzień mam luźniejszy i muszę się tym zająć.Z reszta jade jutro do oławskiego zusu - zarejestrować zwolnienie to i do szpitala podjadę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w środę ide po skierowanie bo w tamtym tygodniu nie było mojego lekarza.

Żaba ściągnięta.. 🙂 przyda się za rok w Mai pokoiku.. A zdjęłam ją dlatego że dziecko mogłoby patrzeć do tyłu za siebie, (a to podobno nie jest dobrze jak dzidza tak patrzy) bo tam mała będzie miała główke.

Co do karuzelki, narazie dałam ją od strony nóżek dziecka, żeby mi nie przeszkadzała w pierwszych tygodniach bo karuzelka jest dość długa i sięga 15cm nad materac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu przeczytałam o tej biegunce jest na samym końcu w objawach przepowiadających poród i jest napisane że niektóre kobiety ją mają bo dochodzi do silnych skurczy jelit. Jesli natomiast nie masz innyc typowych objawów to myslę że nie powinnaś się stresować, bo to niczemu dobremu nie służy. Przede wszystkim obserwuj siebie, czy masz skurcze, czy nie pojawiło się plamienie, obniżenie macicy i płodu, wydalenie czopu śluzowego. Idź kniecznie na wizytę w czwartek,opowiedz o swoich obawach. masz do tego prawo! Pamiętaj że do narodzin Twojego maluszka jeszcze minimum 5-6 tygodni więc się nie stresuj, wierzę że Twoja dzidzia jeszcze poczeka.

Dziewczyny powiedzcie czy mam rację, bo tak sobie dziś pomyślałam w związku z tym, że jestem mega zmęczona i mam wrażenie cięzkiego brzuszka, czy ciąza to okres w którym mamy się czuć jak motylki i takie żwawe że mogłybyśmy góry przenosić? Przecież organizm wyrabia ponad 100% normy, dźwiga dodatkowe kilogramy no i nasze maluszki rosną teraz bardzo dużo i wszystko nam zabierają? Czy Wy też się tak czujecie?

Ella1 super wieści z wizyty! Cherry cesze się że u Ciebie też wszystko dobrze.
Ja robiłam HIV wtedy co HBs i jeszcze coś tam na zapalenie wątroby typu C. Lekarz powiedział że to nowe zalecenia obowiązujące do kwietnia tego roku. Wiedziałam że nie jestem chora, ale wiadomo każda z nas chodzi do dentysty, pobierają nam krew itp nigdy nie wiadomo czy pielęgniarka nie zapomniała zmienić igły.

Ja nadal mam wizyty co 3 tyg i wydaje mi sie to mega długie, ale spotkałam dziś koleżankę która jest w 31 tygodniu i cały czas ma wizyty co 4 tyg, wiec to chyba zależy od lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel, ja właśnie juz tydzień czuje się zmęczona.. zaczyna mi być ciężko, brzuszek powoli mnie ogranicza. Jak np zakładam buty to czasem mi przeszkadza, albo jak chce kucnąć bo coś leży na podłodze, albo nawet żeby mojego jamniora popieścić to muszę nogi rozchylać. No i często chce mi się spać po obiedzie. Zauważyłam mega zmiane od jakiś 2 tyg. No ale chyba mamy prawo do tego..

Gosiu co do biegunki, to mnie też raz chwyciła i biegłam chyba do kibelka ze 3 razy.. ale nawet gdybym była w 36 tyg nie połączyłabym tego z porodem. 🤨 Dobrze, że mamy to forum to można się doedukować 😁 Buziaczki, ja zmykam do wanny i do wyrka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lala89 cudny ten Twój kącik dla maluszka! Ja się coraz bardziej stresuję że nie mam nic poza fotelikiem i wózkiem oraz kilkoma ciuszkami dla Emilki. Martwi mnie to tym bardziej że zostały 2 miesiące. Nie mam tez nic dla siebie do porodu 😞 Martwi mnie to tym bardziej, ze mam coraz mniej energii i siły i nei wie czy dam radę chodzić po sklepach.
Jedna z dziewczyn na szkole rodzenia zapytała mnie dziś o termin i sama ma rodzić 3 dni wczesniej a jak to sama oceniła mam dużo większy brzuch od niej i zasugerowała że to pewnie moje drugie dziecko. Sam lekarz na każdej wizycie po raz kolejny na fotelu pyta mnie, który to tydzien i jest zdziwiony że macica tak wysoko. A ja mam wrażenie że dopiero w tym tygodniu mi tak brzuch urósł, bo spodnie z H&M z pasem ciązowym okazały się zbyt obcisłe na brzuszku i musiałam wskoczyc w rozmiar większe, zeby ten bawełniany pas mnie nie uciskał.

Madziu chciałam zapytac jak tam Twoi studenci? Miałaś mieć teraz obrony? Zasypują Cię mailami? Przepraszam jeśli wolisz o tym nie myśleć i nie chcesz odpowiadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lala89 ja muszę ukleknąc żeby podnieść cos z podłogi albo zebrać śmieci. Buty wiąże mi mąż bo cięzko mi się schylić i uciskam brzuszek. Oj nie wiem co będzie dalej...
Dziewczyny co z Kukunari? Gdzie ona się podziewa tyle czasu? Zapomniała o nas? 😞
A właśnie z ciekawych imion, dzisiaj w przedszkolu miałam okazję poznać Natanaela, Levente i Tymoteusza 🙂 Levente to imię węgierskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel, mi też dużo jeszcze brakuje.. musze pokupować kosmetyki dla dzidziusia, dla siebie po porodzie też pewnie będe potrzebowała czegoś. A zostawić wszystko mężowi - jakoś mi się nie widzi. On twierdzi , że mamy jeszcze czas, a mnie się wydaje że juz powinnam wszystko mieć. Nie mamy wanienki, wózka.. mam tylko ciuszki, pampersy,chusteczki, pościel, kocyki, butelki.. Qrcze to moje pierwsze dziecko i nawet nie wiem co będe potrzebować do kąpieli na co nie będzie uczulone.. jakie kremy są najlepsze.. Opini jest wiele. Ale wybrać coś samemu - masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 napisał(a):
Marinel, mi też dużo jeszcze brakuje.. musze pokupować kosmetyki dla dzidziusia, dla siebie po porodzie też pewnie będe potrzebowała czegoś. A zostawić wszystko mężowi - jakoś mi się nie widzi. On twierdzi , że mamy jeszcze czas, a mnie się wydaje że juz powinnam wszystko mieć. Nie mamy wanienki, wózka.. mam tylko ciuszki, pampersy,chusteczki, pościel, kocyki, butelki.. Qrcze to moje pierwsze dziecko i nawet nie wiem co będe potrzebować do kąpieli na co nie będzie uczulone.. jakie kremy są najlepsze.. Opini jest wiele. Ale wybrać coś samemu - masakra.


Nam brakuje głównie tej drobnicy i wózka oraz rzeczy do porodu ale kase z zusu mam dostać w piątek więc myslę że kupię i zapakuję torbę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest nasza wanienka. Trochę się bałam tych stojaków ale ten był w komplecie i jest mega stabilny. Do tego też mamy te wiadro ale póki co świetnie służy jako miska na pranie 🙂 🙂 🙂



A to nasza komoda.... Oczywiście jeszcze bez uchwytów bo te co były mi sie nie podobały - dopiero w weekend pojedziemy kupić ładniejsze. Na komodę zakłada sie jeszcze taki drewniany przewijak ale na potrzeby fotosa go zdjęłam. Komoda ma 3 szuflady ale wysunęłam tylko dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...