Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja się nie załamuję bo nie lubiłam jego pracy ciągle w trasie. Szkoda mi bardziej mamy bo młoda nie jest i jak się pyta o pracę to chcą takich ludzi: młodych najlepiej jeszcze żeby mieli 20 lat doświadczenia, z prezencja. Tylko ciekawe gdzie takich znajdą.

Ale damy radę, no bo kto jak kto ale my damy na pewno 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
Kurcze co się ostatnio dzieje, że tak zwalniają tych chłopów z pracy?
Paula_jot bardzo mi przykro!!! 😞

A ja z jedzeniem grzeszę non stop i wynik tego jest taki, że się dziś ważyłam i prawie 15 kg na plusie 😮 W sumie to nie wiem gdzie się to wszystko zmieściło, bo nie widać po mnie , żebym tyle przytyła? Mam nadzieję, że zrzucę to wszystko po porodzie, bo nie zamierzam wymieniać garderoby!!!


Kochana szczuplutki to nie grozi 🙂 🙂 🙂 Gorzej gdybym to ja przybrała + 15 kg było by widać na bak! Już oczami wyobraźni widzę tą twarz jak księżyc w pełni i boczki oraz inne wylewające się zwałeczki 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A swoja drogą Sandra a cio się teraz kupuje maluszkom na urodzinki.... jest jakiś trend....? Ja się zatrzymałam na zabawkach pet shop ale Mia chyba za malutka na takie coś... Pytam tak z ciekawości....


najlepiej podpytac rodzicow - poniewaz dzieciaki w wieku 2 latek maja takie fazy zachwytu nad czyms...Mia przeszla od fazy ciuhciuchowania od rana do wieczora a teraz na czasie jest Peppa Pig - od nas dostanie lale, ktora sika i placze, mozna ja karmic, kapac itp... i do tego wozek - ale to dlatego ,zeby dbala o "swojego" bobaska, kiedy ja bede dbac o tego NASZEGO 😉

Mysle, ze uniwersalne i swietne zabawki dla tego wieku (2 latka) to z pewnoscia roznago rodzaju ksiazeczki - najlepiej z naklejkami 😉, i klocki np. lego Duplo - mozna kupic jedno z serii ap ozniej dokupowac na kazda okazje inna z serii 🙂
Mysle, ze Dla dwu latka/latki fajnym praktycznym prezentem (jesli podrozuje z rodzicami) jest taka walizka :
http://www.coocoo.pl/producenci/trunki-walizka-dla-dzieci/trunki-jezdzaca-walizeczka-tipu-tygrys.html
Fajny prezent to taka tablica http://latawcedmuchawce.pl/pl/p/Tablica-stojaca-Janod-7582/871
Generlnie lepiej zapytac chyba rodzicow oni najlepiej wiedza co sie dziecku moze spodobac... Odradzam z kolei kupowanie duzych zabawek typu, kuchnie, warsztaty, koniki na biegunach itp... bo mieszkaniowe warunki sa ograniczone szczegolnie w PL 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula_jot napisał(a):
Ja się nie załamuję bo nie lubiłam jego pracy ciągle w trasie. Szkoda mi bardziej mamy bo młoda nie jest i jak się pyta o pracę to chcą takich ludzi: młodych najlepiej jeszcze żeby mieli 20 lat doświadczenia, z prezencja. Tylko ciekawe gdzie takich znajdą.

Ale damy radę, no bo kto jak kto ale my damy na pewno 😉


Paula cos o tym wiem bo moja Mamka tez ostatnio długo szukała pracy.... Księgowa w starym systemie zwolniona z powodu redukcji etatów.... Przewinęła się przez setki sklepów i hipermarketów by w końcu trwfić do jakiejś dziwnej firmy sprzedającej nie wiadomo co.... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Kurdcze drogie te zabawki ale jakie fajne 🤔

😁 😁 😁


cherry porzadne zabawki sa na prawde drogie ale musze przyznac, ze dzieci wcale nie patrza na to czy to jest zabawka droga czy tania.... Mia czasem bardziej sie cieszy z tkaich zabawek \"odpustowych\" np. kolko, ktore jest na kiju sie je pcha 😉 niz z mega drogich np. Fisher Price...
Mysle, ze do wieku 1,5 roczku, trzeba uwazac, czy zabwka jest bezpieczna - w sensie czy jak cos odpadnie to dziecko nie wsadzi tego do buzi... ale pozniej czasem mega \"bubel\" cieszy je bardziej niz firmowe i drogie...
Fakt podalam przyklady drogich zabawek ale mozna znalezc tansze zamienniki i tez dobrze wykonane...
O zabawkach dla mlodszych dzieci (takich jakimi bedan iedlugo nasze bobaski) moglabym powiedziec chyba wiecej, bo wiem co sie sprawdzilo a co nie... Mam tez ogolne pojecie o firmach produkujace tez zabawki... ale zapewne wrocimy do tematu w krotce 😉
Etap zabawek dwulatka jest mi jeszcze nie do konca poznany, poza tym na tym etapie dziecko juz wie czego chce, co mu sie podoba a co nie - wtedy wlasnie ksztaltuje sie jego indywidualnosc i charakter....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny - kupilam dzis smoczki Aventu w razie "w" gdyby byly potrzebne choc tak jak w przypadku Mii nie mam zamiaru ich stosowac jesli nie bedzie potrzeby... ale zdecydowalam miec gdyby maly ssak tylko tak mogl sie uspokajac...
wlasnie wyciagnelam smoczki, zeby je wysterylizowac i wsadzic do torby szpitalnej ( w czasie zakupu kierowalam sie kolorem - wybralam, zolte uniwersalne i wiekiem czyli od 0-3miesiecy niczym poza tym) a teraz patrze na informacje na opakowaniu a te smoczki maja uchwyty ktore swieca w ciemnosciach!!! 😮 szok czego to nie wymysla 🙃
http://www.philips.pl/c/avent-baby-soothers/0-3-mies.-bez-bisfenolu-a-scf176_20/prd/
a wy zabieracie ze soba smoki dla dzidzi do szpitala??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ho, ho Kukunari jak na Ciebie - wcześnie wczoraj gasiłaś, a ja późno dziś włączam ;-)
Zdrówka i fajnego dzieciństwa dla Mii. 2 latka fajny wiek, a zobaczysz potem jaki czad jest z 3 latką itd. :-)
Miłego dziewczynki, no i chyba dzisiaj dwie dzidzie się urodzą, no nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kochane 🙂
My dzisiaj jedziemy na badania morfologia+mocz. Mam nadzieję, że po tym żelazie będzie lepiej 🙂

Moc uścisków dla naszej dzisiejszej solenizantki Mii 😉

Oraz trzymamy kciukory za nasze rodzące brzuchatki aby wszystko poszło szybko i bezboleśnie( chociaż to nie możliwe) to żeby wszystko poszło mało boleśnie 🙂

Buziaki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula - trzymam kciuki za powodzenie w poszukiwaniach pracy.
MIa - 100 lat i mnóstwa uśmiechów.

A u mnie w domu szpital. Męża i dzieci rozkłada i pewnie zaraz mnie zarażą 😞
Potrzebuję pomysłów prezentowych na gwiazdkę dla dzieci - wiek 2,5: 3,5; 4; 5 (chłopiec); 5,5 i 8 lat - reszta to dziewczynki i zero natchnienia a jeszcze muszę coś wymyslec i podpowiedzieć mamie i teściowej co dla moich dziewczyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki - wiedzialam ze tak bedzie! Prosze doradzcie bo nie wiem co mam robic a chyba bede musiala jechac na IP! Na noc zalozylam ta globulke co mi lekarka przepisala ! Wstalam a tam na gatkach od pizamy sporo tego bialego po globulkowego sluzu i sporo mokrego i niewiem czy to normalne czy to wody sa! Juz mam wkurwa od rana! Co myslicie?

Aha dodam ze nic nie boli a maly fika...

Badz tu madry czlowieku! Co myslicie co mam robic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Hej dziewczynki - wiedzialam ze tak bedzie! Prosze doradzcie bo nie wiem co mam robic a chyba bede musiala jechac na IP! Na noc zalozylam ta globulke co mi lekarka przepisala ! Wstalam a tam na gatkach od pizamy sporo tego bialego po globulkowego sluzu i sporo mokrego i niewiem czy to normalne czy to wody sa! Juz mam wkurwa od rana! Co myslicie?

Aha dodam ze nic nie boli a maly fika...
Badz tu madry czlowieku! Co myslicie co mam robic?

Ja po globulkach też mialam rano bardzo podobnie jak Ty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz niby ta piana jest calkiem normalna ale skad to pozostale mokre? Mam ogolem 5 takich plam o srednicy 5-7 cm (spalam bez majtek tylko te gatki krotkie od pizamki ). W srodku takiej plamy jest to biale a w kolo otoczka z wilgoci. Dodam E teraz sie umylam i jest sucho. Maz twierdzi ze to pewnie od tych globulek a ja mam juz stracha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Wiesz niby ta piana jest calkiem normalna ale skad to pozostale mokre? Mam ogolem 5 takich plam o srednicy 5-7 cm (spalam bez majtek tylko te gatki krotkie od pizamki ). W srodku takiej plamy jest to biale a w kolo otoczka z wilgoci. Dodam E teraz sie umylam i jest sucho. Maz twierdzi ze to pewnie od tych globulek a ja mam juz stracha!

Myslę, że Twój mąż ma rację, ale jeśli ma Cię to uspokoić to skontaktuj się ze swoją lekarką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka! ranne ptaszki 🙂
Cherry, jak możesz zadzwonić do lekarki, to dryndnij. Chociaż ja kiedyś jak brałam globulki to też były takie efekty 🙂 Ale upewnić się nie zaszkodzi.
Mia! Słodziaku mały! Uściski urodzinkowe dla Ciebie!
No to która dzisiaj pierwsza urodzi? robimy jakieś zakłady bukmacherskie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry moim zdaniem nie powinnaś jechać do lekarza bo to z pewnością efekt stosowania globulek. Jeśli odeszłyby Ci wody to nie wyglądałoby to na plamki tylko na istną kałużę. Ale dla świętego spokoju możesz zadzwonić do gina, żeby się upewnić.
Sto lat dla małej solenizantki Mii!! Oby imprezka przebiegła tak jak sobie to zaplanowaliście 🙂
No Paula współczuję z tą pracą, trzymam kciuki za szybkie znalezienie nowej i lepszej!

Sukces...spakowałam się wczoraj do szpitala 🙂 jeszcze tylko takie drobiazgi typu przybory toaletowe i będę gotowa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
hejka! ranne ptaszki 🙂
Cherry, jak możesz zadzwonić do lekarki, to dryndnij. Chociaż ja kiedyś jak brałam globulki to też były takie efekty 🙂 Ale upewnić się nie zaszkodzi.
Mia! Słodziaku mały! Uściski urodzinkowe dla Ciebie!
No to która dzisiaj pierwsza urodzi? robimy jakieś zakłady bukmacherskie?


Gosiu od długiego czasu Ty i i Ela byłyście moimi faworytami, podtrzymuję nadal, tyle, że teraz już w parze z Gosią. To moje typy:-) powodzenia:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też obstawiam na Gosie 🙂 a która to zobaczymy 😁 Może moja Maja urosi się 20.11.2011 - podoba mi się ta data 🙂 , 25 teść ma urodziny.. zobaczymy. Myśle że jak ogranicze jedzenie to lepiej bede się czuć. Bo teraz to masakra, ciężko mi itd ( zadziwiający jest jednak fakt że czuję się tak od wizytu u lekarza, gdzie magiczna waga pokazała 63 a nie 61 jak myślałam ) i może przez to sobie wkręcam że mi cięzko, a to już 13kg na plusie.. a gdzie tam finiszz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenymamo! ja to już w kólko nasłuchuję, co tam u mnie się dzieje... dzisiaj kłuje na dole mocno jakoś, ale czekam na skurcze jakieś chociaż. Chyba, że mnie coś naprawdę zaniepokoi, to podjadę do szpitala 🙂 Czopas już dawno odszedł, więc ja też myślę, że pora na mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala! no podjechałaś z wagą, co? i dobrze! teraz już nie przytyjesz, a jeśli już to niedużo 🙂 ja przez październik nic nie przytyłam, a w ostatnim tygodniu... schudłam 0,5 kg.

Gosia734 to chociaż usłyszała od lekarza, że ma rozwarcie na 2 cm i urodzi do końca tygodnia, ja wiem tylko o rozwarciu, a kiedy poród? może dzisiaj? kto to wie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...