Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madzia to miałaś świetny ten wynik ! ehhh te moje 82 przed i 177 po ehhhhhhhh !

Prosiłam byście pisały w takim sensie że nie mam odnieść się sama do czego. A tak jeśli przypomnicie ile to będę wiedzieć co i jak...

Moja Babcia najbardziej lubi dostawać kwiaty i różne kostki mydła 😮 😁 😮 😁

Więc większość prezentów kupuję jej w mydlarni. Ponieważ moja babcia ma taką schizę że do każdego mycia musi mieć nowe mydło 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cherry a to babcia 🙂 nawet zastanawiające, sama skusiłabym się na coś taiego. Ja ostatnio byłam w jakimś sklepie gdzie są dodatki do domu, i tam widziałam mydlane róze do kąpieli, wyglądają jak prawdziwe - tyle tylko że płatki mają z mydła. I ak sobie wyobraziłam moją wanne całą w takich właśnie różyczkach - tak mi się zachciało takiej kompieli.. ale cena za jedno op, gdzie jest 6 szt. 10zł 🤨

a ja własnie po kąpieli jestem 😁 i nabalsamowana balsamem z johnsona i oliwką bambino czeam aż się ładnie wchłonie. Przy okazji brzuszek,net i kolacyjka (ogromny kubek herbaty i dwie kromeczki z dżemem malinowo truskawkowym - jakas nowość z łowicza - ale dobry ) Mała moja tak szaleje, że chyba wyjdzie mi przez ten brzuś zaraz 🙂 moje słoneczo.

Mąż wrócił z zakupami z ikei, nie kupił kocyka żaby ani podusi, mimo wydrukowanej listy ze zdjęciami i nr. pozycji zapomniał. Ahh te chłopy! Kupiliśmy ten materacyk w ikei na promocji za 29zł i całkiem fajny.
Zmykam bo mąż mnie ciągnie sać 😉:* kolorowych snów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Dziewczyny ja teraz z innej beczki nie o dzidziusiach a o babciach 🙂 W niedziele moja ma 80 lat a ja do dziś nie mam prezentu 😞 może macie jakis pomysł??


Wiesz co, mam taki sprawdzony na wielu imprezach prezent. Na początku imprezy prosisz wszystkich gości do wspólnego zdjęcia, Babcia w środku rzecz jasna, po czym jedna osoba z kartą z aparatu (pod pretekstem nagłego acz ważnego telefonu musi na chwilę wyjechać)... do fotografa by wywołać zdjęcie w odpowiednim formacie, bo ramkę kupujesz wcześniej. Po kilkunastu do kilkudziesięciu minutach masz prezent, tzn. wszystkich gości którzy pamiętali i byli z Babcią tego dnia uwiecznionych z nestorką na zdjęciu rodzinnym U mnie zawsze działało, i robiło wielkie wrażenie, a Babcię pewnie wzruszy 🙂 Pytanie czy masz gdzie podjechać do fotografa, potrzebowałabyś jakiegoś centrum handlowego, bo tam pracują najdłużej, a jedno zdjęcie wywołają w 10 min. Tak czy inaczej powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry i jeszcze do Ciebie, bo rozumiem Cie bardzo dobrze. Niestety nie znam swojego, bo w Katarze tego nie ujawniają, tzn. nie dadzą mi moich wyników, dopóki nie spotkam się z lekarzem, więc nie napiszę Ci jaka to wartość, ale już wiem, że za wysoka, bo wezwali mnie smsem 😞 Więc muszę jechać do lekarza i wtedy wszystkiego się dowiem. Co na pocieszenie (?), ano to, że ja od momentu kiedy wypiłam glukozę, zaczęłam w domu mierzyć sama cukry i generalnie wszystkie mieszczą się w normie, jeśli mam jakiś pomiar w okolicach 130 to zaczynam więcej się ruszać, to daje mi spokojną głowę, bo cukier spada. Jeśli nie masz glukometru i tego nie robisz, proponuję spróbować.
Na koniec o Twoim zdjęciu 🙂 przefajne, nie wyłączając komentarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenymamo masz rację 🙂

TEz tak robie ale zauważam że im wyżej w ciązy tym ciężej! Do poniedziałku tylko 4 dni i wszystko bede wiedziała. Do teho czasu musze dac rade sama. Mam cos takiego ze jak za duzo chodze to krocze mnie boli macie tez to ?

Tak mnie naszło jak byłam w delfinarium 🙂 Jak widziałam te morsy to śmiałam się sama z siebie hehehe
Tylko one takie sprawne są.... MOrs Igor to nawet brzuszki robił 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry, mnie też się wydaje że im wyżej w tej ciąży to coraz ciężej mi jest. Niby nie mam dużo na plusie, bo 6kg ale przy dłuższych spacerach zakupach itp plecy mi wysiadają.. Czasem to taki ból, że robi mi się słabo. No ale fakt że ja też czasem latam jak wariatka a to tu wejde, a to tam.. a potem mi sie zapala lampka że musze zwolnić bo w ciązy jestem!

Dzisiaj nocka udana, bo wczoraj wstałam po 3.00 i już wyspana. A dziś fajnie mi się spało tylko o 5.00 obudziły mnie swędzące ręce! Komary mnie dopadły! jakoś tak dziwnie bo tylko dłonie po 6 bąbli na jednej i drugiej. Musiałam się posmarować specjalnym żelem na ukąszenia bo inaczej zadrapałabym się chyba. Maja aktywna, oj nawet bardzoo.. aż czasem się zastanawiam co ona tam robi. Bo że się przeciąga i kopie to wiem - ale czasem ma takie ruchy że ompletnie nie mam pojęcia 😁

http://www.youtube.com/watch?v=DOPQYRPRk8s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczynki za pomysły 🙂 Napisze wieczorkiem co kupiłam 🙂 Co do cukrzycy to moja koleżanka miała w ciąży Mówi że jadała na raty dwie kanapeczki spacerek i dwie kanapeczki. Po ciąży wszystko jej przeszło. Jeśli chodzi o pomiar cukru w ciąży to czasem na pudełkach po paskach są kolorowe kwadraciki i wystarczy porównać paseczek z naniesioną krwią. Pomiar nie jest tak dokładny jak aparatem do pomiaru cukru ale jak się nie ma aparatu można robić i tak.
Mam ciche dni z mężem Maskakra zwłąszcza, że nie mieszkamy smi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Wczoraj byłam na zakupach oczywiście sama bo mój chłop wyjechał 😞 do Rosji 😞 ale damy radę 🙂
Kupiłam pierdołki potrzebne do łazienki i pokoju no i wybrałam tapetę w końcu 🙂
Będzie taka tylko, że połączony z kolorem zielonym tak jak było w katalogu 🙂 We wrześniu się pochwalę 🙂
Moje Maleństwo wariuje od rana 🙂 a ja nawet śniadania nie mogłam zjeść bo w buzi na bębenku czy jak to się tam zwie mam 2 afty;/ eh.. jak ja tego nie cierpię 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14A11 moja babcia z kolie uwielbia herbatę taką prawdziwą najlepszej jakości, więc mogę kupować herbaty ale nie wiem co lubi Twoja babcia?
Co do teściów to ja już myslałam o tym, zeby nie zostawiac z nimi mojej Emilki. Chciałabym się nią opiekowac sama z mężem ale nie wiem czy uda mi się pogodzić opiekę z zajęciami na uczelni.
Szukam jakiegoś przepisu na zupę rybną. Pomyślałam zeby spróbować coś takiego na obiad 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana!

U mnie rozpętała się burza leje i pioruny. No i znowu będzie pogoda do d....

Ja dzisiaj długo pospałam od 22.30- 08.30. Niesamowite dosłownie, tylko w nocy się tak budzę i przekręcam z jednego boku na drugi bo biodro boli. Dzisiaj wreszcie wizyta u ginekologa 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo oczekiwana wizyta! Na pewno wszystko będzie dobrze! A kiedy miałaś ostatnią wizytę?
Przeczytałam w jakims poradniku że od 21 tyg wizyty są co 2 tyg, ale wydaje mi się że to strasznie często jak na połowe ciązy. Może miało byc od 31 tyg tylko błąd w druku 🙂

Przez ten remont muszę opróżniać lodówkę i dziś na sniadanko chlebek dyniowy z masłem a za chwilę bedzie jogurt.
Chyba zamiast zupy rybnej będzie ryba z patelni grillowej. Zaproszę siostrę na obiad będzie nam raźniej jeść 🙂

Wczoraj byli panowie pomierzyć kaloryfery i coraz bardziej przeraża mnie ten remont. Najgorzej że w całym mieszkaniu jednocześnie i nie mamy gdzie wynieść mebli i wszystkich sprzętów. Nie wiem czy to się wszystko nie zakurzy i nie poniszczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ostatnią wizytę miałam 5 tygodni temu. Moja Pani Doktór była na urlopie. Najbardziej się denerwuję tym, że od 12 tygodnia nie miałam badanych przeciwciał krwi w związku z naszymi rh+ i rh-. Dzisiaj dostanę skierowanie i w poniedziałek pognam na badania z rana. Poza tym ta moja miękka szyjka, zawsze mam dylemat co mi wolno a co nie, no i czy się nie skraca...
Idę na śniadanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu ja za każdym razem pytam lekarza co z moją szyjką. Mojej siostrze się skracała od bardzo wczesnego czasu i stąd moje obawy, ale powiedział mi że nie ma się o co martwić bo gdy trzeba zakładają dzew okręzny i ciąża się trzyma do samego końca. Wiadomo jednak ze trzeba to kontrolowac.
5 tyg to rzeczywiście bardzo długo. Teraz rozumiem jak bardzo nie mogłas się doczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry Brzuszki 🙂
ale mnie dluuuugo nie bylo... musialam nadrobic zaleglosci 🙂
cherry - brawo dla Ciebie za to zdjecie 🙂 ja wygladam podobnie 🙂
martka - gratuluje studniowki !!!

kochane jakos mialam wstert do laptopa, bo w srode naczytalam sie glupot w necie (jak zawsze)... a wczoraj bylam w koncu u poloznej... szkoda gadac.... jak jej powiedzialam o tym biodrze i o tym, ze nie czuje nogi do kolana, i o bolu, ktory czasami nachodzi na to miejsce (jakby mi skora pekala - za pierwszym razem, az sprawdzilam, czy nie pekla!!:blink 🙂 od razu do szpitala mnie wyslala... tak spedzilam 5 godzin... lekarze stwierdzili, ze to nie moze byc od mojego wypadajacego dysku, tylko mam albo zapalenie nerwu, albo dziecko mi tak naciska, no i nie moga mi podac zadnych antybiotykow ani sterydow... mam tak czekac i cierpiec do porodu, jesli nie przejdzie - zglosic sie do lekarza i wtedy na 100% dostane sterydy 😞 no ale coz - dzidzia jest teraz najwazniejsza, wiec pocierpie....
aha.. ale sie nasmialam wczoraj z polozna... 🙂 🙂 🙂 chciala uslyszec bicie rerduszka dzidzi, ale sie nie udalo 🙂 przez dobre 5 min szukala.... i smiala sie, ze sie gdzies dzidzia chowa, wiec ja juz przerazona - no bo gdzie sie moze chowac???(dodam, ze do tego momentu jeszcze sie nie ruszyla, w sensie - nie czulam zadnych kopniaczkow tego dnia) a tu nagle, jak nie zasadzila kopniaka w samo urzadzenie, no to polozna przesunela je i mowi, ze skoro tam kopie, to tu pewnie bedzie serce... i co? znowu kopniak w ta galke 🙂 i tak kilka razy 🙂 smiechu bylo co niemiara, stwierdzilysmy, ze jej sie na pewno nie podoba, ze tak jej ktos przeszkadza i dalysmy spokoj 🙂))

no i tyle u mnie 🙂
ale sie rozpisalam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
acha - zapomnialam Wam powiedziec, ze moj mezulek zdecydowal, ze jesli bedzie dziewczynka bedzie jednak Elzbieta Teresa.... a niech bedzie 🙂
ela po jego zmarlej mamie i teresa, po mojej mamusi (zyjacej 🙂)
wiec musze teraz pozmieniac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
acha - zapomnialam Wam powiedziec, ze moj mezulek zdecydowal, ze jesli bedzie dziewczynka bedzie jednak Elzbieta Teresa.... a niech bedzie 🙂
ela po jego zmarlej mamie i teresa, po mojej mamusi (zyjacej 🙂)
wiec musze teraz pozmieniac 🙂


Super, Maryś jest teraz bardzo dużo a o Elkach mało się słyszy, a imię przecież śliczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cygnee to mnie nastraszyłaś z tym biodrem i nogą. Ja Ci pisałam, że mam to samo, jednak w ciągu ostatnich dwóch dni to jest naprawdę pikuś w porównaniu z tym co było w tamtym tygodniu. Tylko niestety jak dłużej chodzę to noga daje mi się we znaki lewa. W nocy kręcę się bardzo i jakoś śpię. Niestety też tak się nastawiałam, że musi samo przejść, bo objawy podobne do rwy kulszowej, a w ciąży leków nie można brać. Nawet jak by można było to bym chyba nie wzięła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w piątkowy ranek 🙂 Ja mam dziś wolne, więc w końcu się porządnie wyspałam. Czytałam o Waszych dolegliwościach i bardzo Wam współczuje, bo pamiętam jak i mnie jeszcze kilka tygodni temu okropnie bolały plecy...teraz wszystko zniknęło, ale wyobrażam sobie jak musicie się męczyć.Dziś tylko odpoczywam, troszkę sprzątam i gotuje, a potem z chłopakiem do sklepu po zestaw do sterylizacji + rożne dodatki z Tomme Tippe, bo jest promocja o połowę tańszy, a mój chłopak się na to strasznie napalił!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć babeczki!
ja mam teraz wizyty co 3 tygodnie, a potem co dwa tygodnie od 33 tygodnia ciąży. W poprzedniej ciąży bywały rzadziej na tym etapie, ale cieszę się, że częstsze wizyty to większy spokój, jeśli jest wszystko ok.
Cherry! ja jak stoję dłużej, to też mam nacisk na krocze, jakbym znosiła jajo 🙂 i takie mam wtedy większe narządy płciowe (sorki za dosłowność). CO do mokrych gatek, to mam, mam 🙂 ale to norma (pytałam lekarza). I wiecie, co? Od 2 tygodni nie miałam zgagi! 🤪 Fakt, że ograniczyłam słodycze (trzymam się jakoś hihihi) i smażone, i owoców nie jem po 19, bo wkurzały one tylko moje kwasy żołądkowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...