Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny niestety nie jestem w stanie nadrobic ponad 100stron jakie naskrobalyscie w ostanich dniach 😞 Przjegladalam pobieznie tylko a szkoda bo jestem ciekawa co tam pisalyscie - trudno - corcia i obowiazki domowe niestety wazniejsze - tego zaniedbac nie moge 🤢

Shelby nie przejmuj sie masz czas do 20-22tyg cos poczuc. Dzidzia jeszcze mala i byc moze tak ulozona, ze nie czujesz. Innymi powodami moze byc aktywny tryb zycia - duzo ruchu wtedy dzidzia duzo spi bo jest lulana-bujana w brzuszku a do tego te delikatne puniecia mozesz zlekcewazyc podczas ruchu. Jeszcze inna sprawa jesli nie nalezysz do mega chudzielcow (a nie wiem) to warstewka tluszyku moze tez byc niezly izolatorem. Nic sie nie martw na pewno poczujesz, jeszcze nie raz porzadny kopniak zbudzi cie w nocy 😜

Ja dzis chyba tak na prawde pierwszy raz poczulam delikatne kopniaki. Specjalnie wczensiej obudzilam sie przed rodzinka, zebyp olezec spokojnie, bo zwykle nie mam kiedy. Czekam..czekam...czekam... juz prawie trace nadzije az tu nagle ktos puka do mnie ze srodka brzuszka 🤪 Ale lezalam chyba z godzine i moze z 5-6 pukniec naliczylam. no coz zawsze cos 🙂 Ja tez sie troche martwilam tym bardziej ze to moja druga ciaza jednak postanowilam sie nie zamartwiac za bardzo za to czesciej sie skupic na brzuszku - udalao sie 🙂

Podczytalam pare poprzednich postow:
dot. baldachimu nad lozeczkiem - niektore twierdza ,ze to zbieracz kurzu, ja mysle, ze lepiej jak ten kurz zbiera sie na baldachimie niz spada na malenstwo - nie sadzicie?? Poza tym ja zmieniam posciel co 2 tyg i kiedy uzywalismy baldachimu dla Mii to pralam go wtedy rowniez. Poza tym mialam dwa pelne komplety poscieli z baldachimami wiec regularnie pralam i zmienialam na czysty. Ja jestem za chocby z tego powodu, ze dziecko w lozeczku czuje sie dosc bezpiecznie z baldachimem nad glowa i nie przeraza go ta wielka nowa przestrzen. Ale to tylko moje zdanie 😉

Jesli chodzi o kremy do opalania to radze zaopatrzyc sie w filtry wieksze niz zwykle i polecam e ktore sa przeznaczone dla dzieci. Mysle, ze firma nie gra roli choc ja zdecydowanie polecam marke Vichy.

O reszcie mi sie zapomnialo co mialam napisac. 🤔

Zaraz smigamy z Mia na basen, bo znowu leje jak nie wiem u nas 😞
Dobrego dnia brzuchatki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shelby, to zależy w jakim stanie byłby ten ptaszek 🙃
zuzanna35, obiadki mamy podobne tylko że zamiast fasolki ja mam kalafior 😁 mniamusie!

a mnie się łowy udały nawet, kupiłam kaftanik, superaśny pajacyk w kaczusie, spioszki i dwie koszulki dla siebie 😁 no i łańcuszek do smoczka z misiaczkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo i nawet wpisałam w google pajacyk w kaczusie i znalazłam taki sam - tylko że ja płaciłam 3 zł za niego:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://umajki.home.pl/www/images2/93/DSCN3066.JPG&imgrefurl=http://xarchiwum.pl/umajki-pajacyk-kaczuszki-68-cm-tania-przesylka-i1554974893.html&usg=__MZDqHVjPeTLyhRimSDXzDyGIOCc=&h=960&w=733&sz=466&hl=pl&start=13&zoom=1&tbnid=sOEqDlY9CTnE6M:&tbnh=148&tbnw=113&ei=TDb7TZiWKsXNsgapkPzODw&prev=/search%3Fq%3Dpajacyk%2Bkaczuszki%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26rlz%3D1R2MOOI_plPL431%26biw%3D1259%26bih%3D584%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuchatki przepraszam że zakłócam wątek tematyczny ale własnie wróciłam. Byłam w szpitalu na konsultacji w sprawie tej wody. pani doktor mnie zbadała na fotelu i powiedziała że woda nie odpływa. Na USG wyszło że wody jest dużo, dzidzia żyje, rusza się i serduszko bije. Strasznie mi ulzyło, ale pani doktor powiedziała że moja czujność jest odpowiednia bo odpływanie wód na tym etapie ciązy znaczyłoby utratę dziecka. Pani była bardzo miła i kazała sie zgłosić zawsze jak mnie coś niepokoi. Nie można bagatelizowac takich objawów. W poniedziałek zrobię mocz i morfologię. Pani zasugerowała że to może śluz sie nagromadził i wypłynął. Trusno stwierdzić najwazniejsze że to nie woda. Fajnie było zobaczyć dzidzię. Miała główkę na dole a nóżki u góry tak się wierci. Pani powiedziała że za 2 tyg poczuję jak sie rusza. Spotkałam kobietę która ma na jutro termin i była na KTG i mówiła że nie zna płci bo dziecko się nie odwracało jak trzeba i nie pokazało. Jej wyobrażanie sobie przez całą ciążę nie wiedzieć? 🙂

Zaraz poczytam o czym pisałyście ale muszę zrobić sobie obiadek bo przez tą sesję sie zaniedbałam. Dzisiejszy egzamin nieźle ale wyniki będą dopiero we wtorek 🙂 We wtorek kolejny egzamin więc mam aż 3 dni na naukę wiec nie będzie tak hardkorowo i zadbam o dzidzię i siebie troszkę bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a teraz troche prawa na naszym forum...
jak to jest z przyznawaniem becikowego? bo siostra, która rodziła 7 lat temu musiala zlozyc jakis wniosek (do 10tc ) w osrodku pomocy spolecznej, a teraz jest tak, ze:
Do otrzymania „becikowego” niezbędne jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego, że kobieta odbyła przynajmniej jedno badanie lekarskie w czasie ciąży.
Zaświadczenie wydaje lekarz lub położna.
czyli nie musze teraz nic zgłaszac do zadnej instytucji o moim stanie?? bo ja chyba tempa jakas jestem i nie czaje:/



http://prawo.wieszjak.pl/nowosci-prawne/277520,Becikowe-znow-z-zaswiadczeniem-o-objeciu-opieka-medyczna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia, ale super!

judzia, z tego co ja wiem, to masz rok po urodzeniu dziecka na to, żeby złożyć wniosek o becikowe, ale jakie dokumenty trzeba dołączyć to nie wiem - na pewno akt urodzenia, a co poza tym? nie mam pojęcia! ale zaraz zadzwonię do siostry i się wszystkiego dowiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wygląda to tak:

Becikowe

Aby otrzymać becikowe należy złożyć pisemny wniosek w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej w terminie do 12 miesięcy od urodzenia dziecka.

Należy zabrać ze sobą:

•dowód osobisty

•odpis aktu urodzenia

•numer PESEL dziecka

Ponadto należy złożyć pisemne oświadczenie drugiego rodzica, że na dane dziecka becikowe nie zostało już pobrane.

W przypadku kiedy rodzice są uprawnieni do pobierania zasiłku rodzinnego lub kiedy dziecko jest niepełnosprawne mogą złożyć wniosek o dodatek z tytułu urodzenia się dziecka w ośrodku pomocy społecznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny zgubiłam ten link o sprawdzaniu imienia który ktoś dał wczoraj albo w srodę. Macie go gdzieś "na wierzchu"?

madzia_m3 Twój szef pokazał klase nie ma co !! Może miał jakies objawienie? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
już wiem! 🙂

dowód osobisty :P, akt urodzenia dziecka, zaświadczenie lekarskie, że odbyło się przynajmniej jedną wizytę w ciągu ciąży oraz wypełniony wniosek, który dostaniesz w urzędzie

oraz, jeśli tatuś ma inne miejsce zameldowania, to zaświadczenie od niego, że on nie pobrał becikowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doczytałam ile kciukasów za mnie trzymałyście!!! Dziękuję dziękuję może się przełożą na ocenę.

To ja juz po obiadku, ogarnę trochę mieszkanie i poleżę z książką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...