Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziękuję kajtucha w imieniu Basi. Czytam tak sobie o Waszych nieprzespanych nocach i stwierdzam,że jedynym plusem karmienia butelką jest to,że w nocy do Basieńki wstajemy raz ja, raz Tomek. Dzięki temu udaje nam się całkiem normalnie funkcjonować, już nawet nie czuję niewyspania jak w pierwszych 2 tyg. Jestem chyba jedyną niekarmiącą Mamą z grudniówek i nie powiem,żeby było mi z tym dobrze...
Mam troszkę żal do pielęgniarek ze szpitala, że nie pomogły mi kiedy nie miałam pokarmu, nie doradziły co robić, tylko dały małej butelkę, a potem już było tylko trudniej...i moje karmienie trwało niecały tydzień.No ale cóż, mam nadzieję,że moja córeczka i tak czuje,że jest najbardziej kochaną dziewczynką na świecie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
ami to napewno ja dopiero przy 3cim dziecku odczułam co to jest karmienie piersia....czułam sie jak nowicjuszka ale pół roku karmiłam i jestem zadowolona 🙂z przezyc ze mogłam tego doswiadczyc dopiero przy trzecim dziecku....a na kolke spróbuj starych metod pieluszke ciepłym zelazkiem przyłoz tylko niezagoracym......i masuj brzusio napewno Małej przejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ami moja Majka też ma kolkę i dzisiaj wypróbujemy stary sposób mojej mamusi (5 dzieci i 6 wnuków, doświadczona heh), więc polecam go też Tobie, nam pomagało więc Twojej córci mam nadzieję również. Zrób napar z rumianku, ciepły ale nie wrzący, taki, żebyś nie poparzyła brzuszka maleństwa, i podczas kąpieli zamocz w tym naparze pieluszkę i połóż na brzuszku parę razy.Przytrzymaj i zmieniaj często, żeby ciągle była ta pielucha ciepła. A Basieńka jest śliczna!!!!!!!!!!

Syla miałam cc bo po 19 godzinach porodu i na oxy nie miałam rozwarcia i już sił na dalszą walkę....chybabym, umarła jakby mnie dłużej jeszcze trzymali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dziewczynki ale macie przeprawy z dzieciakami 😞

a ja wróciłam z zakupów i nawet choinkę kupiłam, i tak mnie strasznie brzuszek bolał, może to jakieś skurcze 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczeta te z brzuszkami i te bez brzuszków 🙂

Moje dziecko ssie na razie piers. Ostatnio próbowalam go dokarmic butelka ale i tak wołał wiecej i tak. Stwierdzilam, ze ile bym nie dała tyle bedzie za mało i przestalam dokarmiac. Lekarka pediatra była i stwierdziła ze widac ze dziecko je 🙂 🙂 🙂 Dzis nawet nie moge zapiac spioszkow, ktore w szpitalu wygladały jak worek 🙂 No ale on był taki malenki wiec ciesze sie ze rosniem tak szybko 🙂

Agnieszko wspołczuje problemów z karmieniem. Czasem tak bywa. Moja mama nas nie mogła karmic piersia bo miala zapalenie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie 🙂

ja właśnie wstałam 🙃 zjadłam śniadanko i zaraz ruszam w miasto, mam zamiar kupic jeszcze pare drobiazgów dodekoracji mieszkania
moja nocka boska, spałam ok 13-14 h, 2 razy na siku wstałam :P

Ami dzieciątko cudowne!!

emmax jak Ty choinke do domu przytargałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syla system opieki w Szkocji prawdopodobnie będzie podobny do irlandzkiego, więc prawdopodobnie dadzą Ci szwy rozpuszczalne tylko 😉
Co do noszenia dziecka... Pierwszą córkę nosiłam, ale ból... okropny. Teraz wszystko zniosłam zupełnie inaczej, podobno druga cesarka jest łagodniejsza 🙂

Współczuję KOLEK, biedne maleństwa 😞

A u nas są już dziadkowie, Maja w siódmym niebie, że ich ma 🙂
A ja mam więcej czasu dla siebie, bo babcia robi za kucharkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiatam was brzuchatki i mamusie ja oczywiscie nadal 2w1 ale coz jak maluszkowi tam dobrze to co ja bede pospieszac 🙂
Tylko troszke zazdroszcze wam jak juz piszecie o kolkach itp...ale wkoncu i my do was dolaczymy...

Ja od rana mam jakies dziwne uplawy ale dzidzia mi sie tam wierci wiec raczej nici z porodu wiec chyba nie powinnam sie zastanawiac czy to to skoro dzidzi baraszkuje....co wy o tym myslicie???


Kamilek i Basienka cudowne slodkie maluszki 😘 😘 😘 😘


Ok ide wskoczyc pod prysznic bo szczerze mowiac to ja dopiero wstalam 🤢 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamuśki!
ja nadal 2 w 1i chyba tak już zostanie 🙂 kurde myślałam że tylko ja taki śpioch, ale widzę że jest nas więcej 🙂 wstaję regularnie o 12:30:laugh:
ale miałam sen, o kurcze żeby się nie sprawdził 🙂
śniło mi się że moje dziecko płakało a ja zapomniałam żeby go nakarmić 🙂 ale wyrodna matka ze mnie będzie 😞
ale to może jakiś znak bo jeszcze mi się nie śnił mój synek, może w końcu coś się ruszy!
zmykam do garów, pozdrawiam i życzę szybkich poródów, dzieciaczkom i mamuśkom zdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edyta masz rację :-) ja też zazdroszczę kupki :-) chyba brzmimy już jak jakieś desperatki:-)
ja też mam upławy ale takie biało przezroczyste i już mnie szlag trafia bo ciągle muszę wkładki zmieniać, tyle tego :-(
dziś chyba cały dzień przeleże w łóżku, jak się ruszam to mnie brzuch boli na dole. Nie wiem co jest grane...
Mały kopie więc kolejny dzień stracony :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my w sobote jedziemy po choinke i już niemoge sie doczekac :P

ja sie czuje już tak jakbym całe życie w ciąży była i nie pamiętam jak to jest byc bez brzucha :laugh:

ja dziś dokładnie tydzień po terminie jestem 🤨

a co do upławów to ja mam od jakiś 2 tyg taką kremowo-żółtą wydzieline, codziennie rano jak wstaję na pierwsze siusiu a potem już nic, czyżby czop sie rozszczepił...? 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgryz to może cie już zostawią 🙂

kajtucha może faktycznie coś cię rusza, mnie też trochę brzuch pobolewa ale później przechodzi, ale nic podejrzanego się ze mnie nie wydobywa, zresztą nie zawsze musi, a moja dzidzi to się bardzo niewiele rusza 😠

picasso nie dawała znać, zresztą Agaw też nic nie pisza zaraz jej eska poślę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiulek, możesz jeść budyn kaszkę kisiel pierś z kurczaka gotowana np w potrawce albo pieczona w rękawie, gotowane warzywa, zupki np rosół krupnik, najlepiej na piesi bo jest lekka, kości czy żeberka są tłuste. Do chlebka możesz białe serki, nie wiem jak z żółtym, gotowane wędliny, nic smażonego wędzonego, jednym słowem same lekkie rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ,
nadrobiłam forum i muszę napisać że obie z Anija jesteśmy po terminie i tak jak Anja śpię po 12-14h , na siusiu z 3 razy dzisiaj wstałam , też od dwóch tygodni mam takie dziwne upławy z rana ... i obie nie rodzimy hehhe
Może jak nas weźmie to razem ??

Mój mąż się wczoraj uparł i ubraliśmy choinkę i tak fajnie już się zrobiło ... taki klimat świątkowy:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajtucha ty się nic nie martw poród już bliżej niż dalej:laugh:

a mnie od jutra czekają 3 samotne noce bo mąż do pracy idzie i mam nadzieję, że właśnie w tą noc mnie nic nie złapie:P

napisała eska do Agiw czekam na odpowiedź 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula tu masz linka do tabelki co ja kiedyś Akompf podała, ja się do niej stosuję i jem smacznie i zdrowo, zresytą oprócz zakazu jedzenia smarzonego i tony mandarynek to nic się u mnie za bardzo nie zmieniło :

http://poradylaktacyjne.republika.pl/page18772360347176595744e0.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...