Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Jak zobaczyłam jakie kobyły te witaminy to zaczęłam jeść masowo ale jabłka, pomarańcze, banany i inne bo te tabletki nie przeszły by mi przez gardło, taki uraz 🤨
Gin powiedział że ok. Poza tym słyszałam że dzieci przez te witaminy mają większą masę urodzeniową, ale jak to jest do końca to nie wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
My z córką pobijamy rekordy. Obudziłyśmy się dziś o 10.40 🙂
No, ale co się dziwić jak trzeci dzień leje i wieje 🤨

AgnieszkoK, będzie dobrze, tylko odpoczywaj!

Witamin żadnych nie biotę, mam dobre wyniki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
A ja dzisiaj zrobiłam sobie drugi dzień wolny od pracy i troche poleniuchowałam 🙂

A u nas rzeczywiście trochę pusto.

On czy Ona rozgość się u nas grudniówek 🙃

Właśnie wyprasowałam ostatnią turę ubranek którą zakupiłam na allegro i na razie chyba przystopuję z ciuszkami bo mi miejcsa już brakuje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wila nie strasz 🤢
Wyślij męża do apteki po takie wkłądki, które wykrywają czy to wody czy to po prostu mocz, bo możesz to w tej chwili mylić. Wiem, że do szpitala masz kawał drogi więc może najpierw sprawdźcie w taki sposób
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wkładki tutaj u mnie nazywają się : Amniotic Leak Detector, w aptece powinni wiedzieć o co mężowi chodzi.

Znalazłam jeszcze dwa sposoby na tzw. domowe sprawdzenie:

Takim domowym sposobem sprawdzenia, czy sa to wody plodowe, czy tez normalna wydzielina jest polozenie sie w lozku. Wtedy, jesli sa to wody plodowe, beda wyciekac mocno. W trakcie zmiany pozycji na stojaca badz siedzaca wyciek ustaje badz czesciowo ustaje. spowodowane jest to glowka dziecka, ktora zamyka otwor macicy na zasadzie korka.
Jekikolwiek wyciek wod wymaga natychmiastowego zgloszenia sie do lekarza. Wody powinny byc przezroczyste i bez zapachu. Zmiana koloru badz zapachu swiadczy o zatruciu ciazowym.

Polecone przez położną, zresztą w szkole rodzenia też o tym mówią.
A więc najlepiej mieć zwykłą watę kosmetyczną (może być wkładka ale lepiej wata) jak wata szybko
przemoknie to są wtedy wody płodowe, jeżeli wystarczy na długo to wtedy są upławy itp.
Ja mam z tym problem
prawie od początku ciąży a jest to poprostu infekcja która się ciągnie i ciągnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola prosze Cię sprawdź to koniecznie wiem że Ci się wydaję że nie mogłaś popuścić,ale to częsta przypadłość w tym okresie.Ja tak miałam wcześniej w nocy normalnie leciało ze mnie taka woda ale gin mnie uświadomił że są to upławy a wierz mi że nie wyglądało bo to takie wodnite było.

PannaNikt dobrze mówi niech mąż idzie do tej apteki sa takie wkładki czy paseczki sprawdzające czy to wody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No więc bez paniki, to cos pociekło jak stałam więc chyba ciężko, żeby to jednak były wody płodowe, jak się położyłam to nic nie poleciało, włozyłam wkładkę i jest spoko. Apteka nieczynna, najbliższa niedaleko szpitala 🤢 . Do tej pory się nie powtórzyło.

Nie mam żadnej infekcji więc upławy tez odpadają, siusiu też bo nie pachnie amoniakiem i kurde dalej nie wiem co jest
🤢 . 🤢

Mąż w panice i chce jechać do szpitala, ja myśle, że pojedziemy jak tylko się to powtórzy bo nie ma co panikować. Nic mnie nie boli. Ehh. A JA NIE MAM TORBY SPAKOWANEJ!!!! 🤪 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was mamuski, ja na sekunde...
Bylam w szkole rodzenia wszystko spoko pozniej zajrze...
Buziaki i milego dnia... Wiola ty jeszcze poczekaj z tym rodzeniem,,miejmy nadzieje ze to jeszcze nie czas na Ciebie, jeszcze najmniej 2 tygodnie jak juz ale nie teraz ale dziewczyny maja racje. Sprawdz!!!
Buzialki
MILEGO DNIA KOCHANE GRUBASKI:P 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola nie strasz! Ale radzę Ci w miare szybko zabrać za pakownie torby bo jak widać to moze nas bardziej zaskoczyc niż się wydaje!!!!

Mi tez się wydaje, że to mogą byc upławy... Ja też osttnio mam wzmożone 🤢 ale jak kurze białko a nie lejące... ale kto wie...

W razie czego odzywaj sie do nas częściej, zebyśmy wiedziały, że jesteś w domu jeszcze! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba jutro pojadę po ostateczne zakupy do szpitala bo narazie nie mam prawie nic.

Gosiag czasem ja wybuchnę smiechem to cus tam poleci ale nie tak, że ja stoje sobie po prostu a ze mnie coś cieknie, poza tym przeciez czuć jak nie trzymasz moczu. Konstystencja jak najbardziej wodnista....hmmm... no nic poczekam sobie jeszcze, jak mnie złapie dzisiaj to napisze4 do Agi, że jadę rodzić :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sobie troszkę odpoczęłam 🙂
Ojejku Wiolka to nas nastraszyłaś ale w razie czego to nawet w nocy daj znać :P Ale miejmy nadzieje że to nie jest to bo to trochę za wcześnie 😉 8 miesiąc jest w tej chwili nie najlepszym momentem na poród bo rozwijają się płucka dziecka 🤨 Ja po wczorajszej akcji tez już zamierzam spakować torbę choć to miałam zrobić po 1 listopada 🙂
Właśnie zakupiłam sobie kapciuszki do szpitala bo były w biedronce bardzo fajne :laugh: :laugh: :laugh:
Oto one :laugh: [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Kapciuszki_2.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...