Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Czesć dziewczyny!
Ale się zgrałyśmy z tymi wizytami u lekarza, ja mam jutro 🙂
JUz teraz nie wiem Któraś z was pisała o tantum rosa, ze nie odważy się po porodzie zrobić irygacji, no i dobrze też bym się bała, ale tym można też się poprostu podmywać i ponoć świetnie działa po porodzie i po nacięciu. A ja jeszce czytałam, ze świetnie w szpitalu sprawdzają się husteczki do higieny intymnej z kwasem mlekowym, zamiast szorstkiego papieru toalet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jednak sobie jeszcze pospałam. Jakiś mam ten dzień do niczego, nie za dobrze się czuję 🤔

Kurcze ja nie mam żadnego płynu do higieny intymnej, ale jak najszybciej to nadrobię. Kupię ten lactacyd. No i dokupię chusteczki nawilżane bo mam tylko jedną paczkę.

Zorientowałam się, że nie mam też termometra dla Piotrka. Kupić taki najzwyklejszy czy polecacie jakiś specjalny?

I jeszcze mam pytanko co do mycia niektórych rzeczy dla dziecka, np. wanienki?! Czym ją myć po codziennej kąpieli?

AgnieszkoK i Gosiu życzę szybkiego powrotu do zdrówka Waszym synkom 😘

AgaW widziałam wczoraj te szlafroczki, są rewelacyjne!!! Ale nie kupiłam hehe.
Teraz czaję się na jakieś fajne ubranko z reniferkiem, w tesco mam już upatrzone buciki świąteczne 🙂

Ciekawa jestem co u Wioli, czy zostanie już w szpitalu czy jeszcze ją wypuszczą 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny esek od Fredeczki:

"CO SŁYCHAĆ U GRUDNIOWYCH BRZUSZKÓW? WIOLA RODZI CZY JESZCZE NIE? 🙂 JA TERAZ ROBIĘ WSZYSTKO, ŻEBY JAK NAJDŁUŻEJ POTRZYMAĆ CIĄŻĘ. JEST SZANSA, ŻE MALEŃSTWO JESZCZE UROŚNIE,A NAWET PRZENOSIĆ CIĄŻĘ DLA DOBRA MALEŃSTWA. POZA TYM WYKUPIŁAM POLISĘ NA ŻYCIE ALE JEST WAŻNA OD 1 GRUDNIA I JAK URODZĘ PO 1 TO OTRZYMAM 800 ZŁOTYCH Z TYTUŁU URODZENIA DZIECKA. MAM NADZIEJE ŻE WYJDĘ SZYBKO DO DOMU PO URODZENIU I SPĘDZIMY ŚWIĘTA RAZEM W DOMU 🙂 A REMONT NADAL TRWA JESZCZE MALOWANIE I PANELE. JUŻ JESTEM PEWNA ŻE W RAZIE CZEGO BĘDĘ MIAŁA WSZYSTKO GOTOWE JAK WRÓCĘ ZE SZPITALA 🙂 I ZACZYNAM POWOLUTKU PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT 🙂 ZAPLANOWANE MAM PREZENTY I KROKIETY BĘDĘ ROBIĆ I MROZIĆ, DANIA TEŻ JUŻ ZAPLANOWANE I WIEM JAK WYSTROJE ŁÓŻECZKO DZIDZIUSIA 🙂 POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE I ŚLĘ CAŁUSY 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂 dziekiAga za wiadomosci od Fredeczki 🙂pozdrowienka dla niej 🙂.....no ja jestem ciekawa jak tam dziewczyny na dzisiejszych badaniach???jeszcze sie listopad nie skonczył,takze poczekajcie prawilnie do grudnia 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 pozdrwaiam wszystkie brzucholki pozniej zajrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki

Dziś moja córeczka skończyła tydzień!!!!! 🤪 Tomek pojechał do pracy pierwszy raz po moim powrocie i zostałyśmy samiutkie, ciężko znaleźć choć chwilkę na brzuszka. Teraz właśnie perełka. Ogólnie rośnie, nie płacze i jest świetna. Karmimy ją sztucznie 😞 nie miałam pokarmu, spadała na wadze, płakała...staram się karmić piersią choć dwa razy dziennie, mam straszne wyrzuty sumienia,że na pewno mogłam zrobić więcej,żeby karmić ją sama... Tatuś odnalazł się w nowej roli niesamowicie,robi przy małej wszystko, nie pozwala mi nawet wstać do niej w nocy 🙂 rana po cięciu goi się szybko, szwy się już rozpuściły także żyć nie umierać.

A co u Was? powiedzcie mi proszę czy jest jakiś nowy dzidziuś?
Akompf już w domu?
czy jakaś grudniówka leży w szpitalu?

całuję

Mama 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
:laugh: :laugh: witaj Ami jeszcze raz moje gratulacje 🙂:laugh: :laugh: :laugh: czy ja mam Cie na nk???bo sie pogubiłam???zycze Tobie z całego serduszka samych radosci i zdrowia w wychowaniu Trgo przeslicznego malenstwa 🙂dzis konczy tydzien a Ty zapewne juz niewyobrazasz sobie jak by mogło byc inaczej??macierzynstwo jest piekne 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczka jak zwykle niesamowicie zorganizowana 🙂 Prezenty i potrawy na święta już zaplanowane, normalnie tylko pozazdrościć!

Skórka ja wiem, że wanienkę trzeba myć, ale chodzi mi o to czym? Jakich preparatów będziecie używać? Do wanienki, do szczotki do butelek itd.

Ami już tydzień jesteś mamusią 🙂 Bardzo się cieszę, że wszystko idzie Ci tak sprawnie i że jesteś zadowolona 🙂
Póki co nie ma nowych dzieciaczków.
Akompf może dzisiaj wyjdzie do domu, ale jeszcze na 100% nie wiadomo. Wiola pojechała dzisiaj do szpitala i też okaże się czy już tam zostanie czy wróci do domu. Poza tym połowa grudniówek ma dzisiaj wizyty u gin więc czekamy na wieści 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ami super, że sobie ze wszystkim dobrze radzisz. Ja się zastanawiam jak to będzie po wyjściu ze szpitala z malutką. Czy sobie ze wszystkim poradze? Troszke ci zazdroszcze, że Ty juz masz swoje dzieciątko mi został tydzień do terminu i już coraz trudniej jest czekać. Musze być cierpliwa, chyba nic innego nie uczy cierpliwości jak ciąża. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂

Ja po wizycie u gina :P tak jak mówiłam wszystko pozamykane szyjka utrzymana 🤪 jak nie urodze to mam przyjść do niego jeszcze 7 grudnia no i tyle.Zostaje tylko czekanie 🙂

Kurcze ale się na dworze wietrzysko zrobiło 😠

Fajnie że fredeczkaa napisała i że u niej wszystko dobrze,jak zwykle już wszystko ma zaplanowane,ona jest w tym niesamowita 🤪

Ciekawe co tam u naszej Wioli 🤔

Ami super tydzień minął ani żeśmy sie nie obejrzały,niech malutka rośnie zdrowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa szczerze mówiąc to ja też nie wiem czym czyścić wanienke nie pamiętam co z nią robiłam przy dominice chyba tylko wodą spłukiwałam i przecierałm czystą szmatką nie pamietam 😮 a termometr kupuje taki który można przykładac do ucha i do czoła maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewo ja wanienkę myłam środkami których używam do sprzątania łazienki może być AJAX żel. Tylko trzeba pamiętać aby dobrze wypłukać. A butelki płynem do naczyń a później trzeba wygotować.

Poprawiłam tabelkę i jeżeli coś się ma zmienić albo jeszcze jakiegoś dzieciaczka nie ma na niej to dajcie znać, na pewno poprawię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ami a to artykuł dla ciebie znalazłam go właśnie na Onecie

Nie mialam mleka - mit obalony (glownie do kobiet w ciazy)
16 lis 2009

Po raz kolejny czytam w jakims poscie nie mialam mleka. Nie mialam mleka, wiec karmie butelka.
Gdyby nasze prababki tak nie mialy mleka, jak my twierdzimy, ze nie mamy - polowy z nas by nie bylo. Bo dzieci by umieraly z glodu. Kobiety w krajach nisko rozwinietych (Afryka, Azja) jakos mleko maja, a nie zawsze maja co zjesc.

Mleko pojawia sie w okolicach 3 dnia. Wczesniej tez jest, ale jest go tyle, ile dziecko potrzebuje. Dlatego powtarzam: dostawiac do piersi jak najczesciej. Chcecie karmic? Dajcie sobie minimum 6 tygodni na dotarcie sie. W tym czasie nie bawcie sie w odciaganie do butelki, w dokarmianie sztucznym. Jesli Wasze dziecko chce ssac co 15 minut - pozwolcie mu. Po kilku tygodniach wszystko sie ustabilizuje.

Jest niewielki odsetek kobiet, ktore nie moga karmic. Ja czytam, ze minimum polowa nie ma mleka...
Kobieta nie moze karmic, np. po zle zrobionej redukcji piersi - jesli jej pocieli kanaliki mleczne - nie bedzie mogla karmic.

Zycze powodzenia wszystkim Mamom decydujacym sie na karmienie piersia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczynki 🙂
ja wizyte mam dopiero 3 grudnia ... wiec jeszcze duzo czasu mam nadzieje ze nie urodze choc cos sie kiepsko czuje ... w nocy mnie strasznie glowa bola chyba poszlam spac dopiero kolo 4 - sama juz nie wiem ... ostatnio zaczelo mnie czyscic i brzusio zaczyna bolec na dole ... nie wiem co myslec.
na wizytach u gin mam tak jak wy - tetno, waga, fotel i sprawdzenie tetna maluszka. usg mialam robione 2 razy - ciekawe czy sie doczekam 3 razu.
do szpitala zabieram plyn ktory nazywa sie "perfekta mama" urzywam go i jest dobry po porodzie tez mozna go stosowac - bez zapachu i bez koloru ... duzo nie kosztowal ale juz nie pamietam ile.
witam nowa grudnioweczke 🙂
moze teraz uda mi sie wstawic fotke dla tych ktorzy nie maja nk
[img size=150]" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...