Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kurcze Mittka tak super szczegółowo to wszystko opisałaś że w sumie mam dwa pytania.
1. Co było takiego złego w tym szyciu? Dali Ci znieczulenie?
2. Karmisz małą piersią?
Jak mi się coś nasunie to będę dalej pytać :-)
ale się cieszę że jesteś już z nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Tak Kajtucha dali mi znieczulenie,i przyznam że za pierwszym razem wspominam to lepiej,teraz nie dość że lekarz naciągał mi skóre żeby wbić znieczulenie to na dodatek szył jakoś tak mało delikatnie i wydawało mi się to wiecznością.Na szczęście malutką miałam już w ramionach więc większość czasu na niej skupiałam uwage 🙂

Co do karmienia to oczywiście karmie,chociaż było ciężko bite trzy dni nie miałam pokarmu dosłownie meczyłyśmy się z maleńką bo ona się denerwowała i ja,na dodatek leciała bardzo z wagi i dlatego dopiero dziś jesteśmy w domu zamiast wczoraj.Jednak moje i jej starania zostały nagrodzone i w poniedziałek wieczorem pokarmu było więcej a wczoraj maleńka nie miała problemu i najedzona zasypiała przy cycu 🙂 Kochane polecam maść Bepanthen i samrujcie nią od pierwszego dnia żeby zapobiec zmasakrowaniu sutków ja sobie ją bardzo chwale nie mam ani jednej ranki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!
Kurcze jak Ci zazdroszczę... Już jesteś po wszystkim, masz małą przy sobie... Mi w poniedziałek wyleciał czop i czekam teraz na coś więcej a nic się nie dzieje... A Ty już z maleństwem w domku jesteś...
A jak starsza córka reaguje na małą? Pewnie zachwycona :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Dominika zachwycona chodzi koło niej pampersy wyrzuca do śmieci nawet nie proszona była szczęśliwa jak poprosiłam ją żeby przypilnowała siostrzyczki żeby nie spadła 😁 także myśle że będzie dobrze.

Ok dziewczynki zmykam na razie może jeszcze potem zajrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittko witaj spowrotem 🙂 Super, że jesteście już w domku!

Emmax miałam zdejmowane szwy. Ze mną to w ogóle była mała afera bo szwy miałam zdjęte w 3 dobie po porodzie, jak się potem okazało przez pomyłkę bo inni lekarze robili wielke oczy jak to możliwe. Na szczęście wszystko się ładnie zrasta i póki co nie mam problemów.

Karmiące dziewczynki: wrzućcie kilka propozycji obiadków 😉 Ale nie takich z netu tylko takie, które same stosujecie 😉
I jeszcze pytanko: ile razy dziennie myjecie pępuszek a ile razy dajecie do noska sól fizjologiczną?

Ale Gosia będzie miała sporego synusia 🙂 Może w końcu ktoś pobije wagą mojego Piotrusia :laugh:

Kajtucha trzymaj się dzielnie, poradzicie sobie z mężem 😘

Ania Ty wygrywasz na naszym forum w rankingu najbardziej odjechanych snów :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa, dzięki :-)
co do obiadow to nie karmię jeszcze piersią :-) ale mój mąż jest na diecie wątrobowej i jada mniej więcej to co kobiety karmiące i ja jemu np na obiad robię pierogi z serem albo z truskawkami, kluski z serem, tzw szagówki czyli kluchy zarobione z ugotowanymi ziemniakami, potrawkę z piersi kurczaka z gotowana marchewka, zupki np rosół, krupnik, zupa ziemniaczaną zmiksowana blenderem albo piekę w piekarniku w rękawie np jakieś chude mięsko, warzywa... Ostatnio bardzo mężówi zasmakował szpinak więc robię mu go z ziemniakami i z jajkiem w koszulce :-) sporo tego jest a nie wszystko jestem w stanie sobie teraz przypomniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa, dzięki :-)
co do obiadow to nie karmię jeszcze piersią :-) ale mój mąż jest na diecie wątrobowej i jada mniej więcej to co kobiety karmiące i ja jemu np na obiad robię pierogi z serem albo z truskawkami, kluski z serem, tzw szagówki czyli kluchy zarobione z ugotowanymi ziemniakami, potrawkę z piersi kurczaka z gotowana marchewka, zupki np rosół, krupnik, zupa ziemniaczaną zmiksowana blenderem albo piekę w piekarniku w rękawie np jakieś chude mięsko, warzywa... Ostatnio bardzo mężówi zasmakował szpinak więc robię mu go z ziemniakami i z jajkiem w koszulce :-) sporo tego jest a nie wszystko jestem w stanie sobie teraz przypomniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie i ciężarne 🙂

Ja już za 2 godzinki znów muszę być w szpitalu i mam nadzieje że nie wypuszczą mnie z niego bez maleństwa 😉

Mittka witam Cię i Emilkę w domku a co najważniejsze jesteście w czwórkę 🙂 🙂

Kajtucha bardzo Wam współczuję takiego przeboju z byłą męża 😞 Jak przeczytałam Twojego posta to sama miałam ochotę tego babsztyla zabić 😠 Jak tak można dziecko angażować do taki spraw 😠 Ach szkoda gadać pisać i komentować 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mittko witaj spowrotem na brzuszku i przede wszystkim w domku 🙂

Najadłam się faworków i umieram z powodu zgagi....


Ewo a ta sól fizjologiczna to konieczna? Moja szwagierka myła pępuszek przy każdje zmianie pieluszki ale nie widziałam, żeby stosowała sól.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mittka witaj ponownie na pokładzie:P

Aga84 pisała, że chyba dzisiaj urodzi bo ma silne skurcze tylko małe rozwarcie i że ja natną, więc może będzie kolejny chłop:laugh:

A ja sama w domku, trzymajcie kciuki, żeby nic nie zaczęło się dzieć, bo się zesr... ze strachu:laugh:

Ewa na szkole nam tez położna tak mówiła jak pisze Agaw, że przemywać przy każdej zmianie pieluszki, a sól używa się wtedy jak jest babolek w nosku lub jakaś ropka w oczku jak nic się nie dzieje to nie używa się tego:P ale ja jestem mądra z teorii, ciekawe jak będzie w praktyce:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AguśW 😘 😘
Kajtucha Tobie też dziękuję i głowa do góry bo wiem że jest Tobie ciężko mając taki problem na głowie 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Teraz idę wskoczyć do wanny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj była u mnie położna i mowiła żeby dawać troszkę tej soli na patyczku do uszu żeby przepłukać nosek bo zalegają tam jeszcze wody płodowe. Tylko nie pamiętam ile razy dziennie ☺️

AguśK trzymamy kciuki! Życzę szybkiego i lekkiego porodu 🙂 No i czekamy jutro na dobre wieści 🙂

Kajtucha dzięki za pomysły na obiad 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Agus dzięki, nadal mogę przekazywać wszystkie twoje bolączki i radości, a najchętniej to przekazałabym ta jedna najwłaściwszą 🙂

Ewka a tego to nam na szkole nie mówili, więc nic nie mogę napisać. a swoja droga to fajnie dali czadu z tymi szwami w 3 dobie:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ,
Mittka , super że już w domku jesteś z Malutką:-)

Nasza tabelka coraz pełniejsza pewnie, to już nie dużo nas z brzuszkami zostało chyba.

A u mnie jak nic nie było tak nic nie ma.Wierci się w brzuchu jak nie wiem ale wyjść nie chce, uparciuch!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic lasencje ja lecę już 🙂 Trzymajcie się kochane i życzę Tym co nie urodziły aby szybko i bezboleśnie urodziły a już mamusiom dużo zdrówka dla Was i Waszych pociech 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Emmax żebyś wiedziała, że dali czadu :laugh: Potem przez 3 dni przychodzili mi szwy zdejmować bo codziennie kto inny na dyżurze i codziennie ta sama gadka -jak to możliwe? kto to zrobił? jest pani pewna? No kur... jak mogę nie być pewna, że mi zdejmowali? 😠 Teraz to już się z tego śmieję, ale tak naprawdę powinnam napisać skargę. Całe szczęście, że nic się nie rozeszło i nie musieli mnie drugi raz zszywać, wtedy bym im nie przepuściła!

Dzisiaj mężulek był w USC po akt urodzenia naszego synusia 🙂 Piotr Rafał jest już oficjalnie zarejestrowany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...