Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć dziewczyny.jestem po wizycie.dzisiaj na NFZ do zmienionego lekarza.chodziłam do niego z Julką a w międzyczasie też prywatnie.średnio go wspominałam ale mile mnie zaskoczył.pobrał wymaz na cytologię i powiedział że mam nadżerkę.wiedziałam że jakaś mała tam jest ale moja prywatna powiedziała ze 2-3 lata temu że po drugiej ciąży ew ją usuniemy bo maleńka.jak pisałam ostatnio że się sforsowałam na rowerze a później podłogi myłam i w ogóle to nie napisałam że krwawiłam później...stwierdziłam że mnie zbesztacie za ten rower...a zanim lekarzowi powiedziałam to on sam przy zobaczeniu nadżerki powiedział że nawet teraz po badaniu może mi trochę polecieć z tej nadżerki krew.albo przy okazji stosunku.wtedy się przestraszyłam ale troche poleciało i przestało.więc jestem troche uspokojona że nic z łożyskiem się nie dzieje albo z szyjką albo z dzieckiem co gorsze.dał mi mnóstwo skierowań na badania między innymi na HIV.i na usg. jak zapisywałam się na usg to oczywiście zgrzyt.jestem w 22 tyg czyli połówkowe między 22 a 26 tak?a ona mi mówi że termin na 6 października.toż to będzie 29 tydzień!!tam się tak czeka.do tego się głupia wydałam że robiłam prywatnie i naskoczyła na mnie z jakąś inną babą że za często i o matko!! jakbym naprawdę często miała...dopiero 3 razy...wkurzyłam się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
krew mnie zalała od głowy po stopy!! już kłócić się z nimi zaczęłam bo tak mnie naciskały,że myślałam że wyjdę z siebie! i wyszłam w końcu.bo to chodzi o zdrowie dziecka, bo to promieniowanie,bo w ciązy powinny być tylko 3 bad usg.co ich to ku.. obchodzi?! należą mi się 3 albo z tego co czytałam nawet 4 refundowane i niech się walą!! żadnego nie zrobili mi o czasie i dlatego chodziłam prywatnie. właśnie po to żeby sprawdzić czy moje dziecko dobrze i prawidłowo się rozwija , nie po to żeby sobie popatrzeć!!wrrrr.nabuzowana jestem do tej pory.a teraz pójdę też prywatnie na połówkowe bo co to będzie za połówkowe w 29 tyg??och....miłego popołudnia Mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiadudzika napisał(a):
krew mnie zalała od głowy po stopy!! już kłócić się z nimi zaczęłam bo tak mnie naciskały,że myślałam że wyjdę z siebie! i wyszłam w końcu.bo to chodzi o zdrowie dziecka, bo to promieniowanie,bo w ciązy powinny być tylko 3 bad usg.co ich to ku.. obchodzi?! należą mi się 3 albo z tego co czytałam nawet 4 refundowane i niech się walą!! żadnego nie zrobili mi o czasie i dlatego chodziłam prywatnie. właśnie po to żeby sprawdzić czy moje dziecko dobrze i prawidłowo się rozwija , nie po to żeby sobie popatrzeć!!wrrrr.nabuzowana jestem do tej pory.a teraz pójdę też prywatnie na połówkowe bo co to będzie za połówkowe w 29 tyg??och....miłego popołudnia Mamuśki


niech sie doucza babsztyle, usg to nie jest zadne promieniowanie tylko fale dzwiekowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Mamuski 🙂
ja wlasnie ostatnio łumaczylam Mojemu wyzszosc prywatnych nad NFZ bo slyszalam od znajomych lekarzy ze jednak Ci co dzialaja "niby za darmoche" w NFZ po prostu olewaja ta prace i robią łaskę(oczywiscie nie mowie ze wszyscy bo wyjatki sie zdarzaja). Ja tam mam zle doswiadczenia.I to jest straszne bo placimy nie male pieniadze w skladkach i nie mozemy z tego skorzystac co nam sie nalezy...no i nie kazdego cholera stac na prywatne wizyty 😞 Chociaz powiem Wam ze w czasie mojej nieobecnosci na forum trafilam kilka razy na ostry dyzur do szpitala i naprawde bardzo mnie zaskoczyli pozytywnie swoim zaangazowaniem 🙂 a to tez "za darmo" 🙂 To widac zalezy od czlowieka na jakiego trafisz...jak to w zyciu,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczko123 napisał(a):
hej dziewczyny 🙂 mialam dzis prenatalne, ogolnie wszystko dobrze mala wazy 340 gram, ale na serduszku jest biala plamka, lekarz powiedzial,ze mam sie nie martwic bo ogolnie obraz serca jest prawidlowy(komory i odplywy) nie ma nic niepokojacego, ale ja i tak sie martwie ta plamka. Czy ktoras z Was też to ma?potwierdzil mi rowniez dziewczynke 🙂 buziaki pozdrawiam

witaj i przemuj sie plamka, bo jest to slaby marker, a slabych markerow musi yc conajmniej 3 zeby coklwiek znaczyly, np w komplecie z dwunaczyniowa pepowina.
Ktoras z dziewczyn u nas tez miala na badaniu prenatalny biala plame na serduszku, itez lekarz powiedzial zeby se nie martwic. Bedzie wszystko dobrze!! 🙂 Wiem, latwo mowic, a sama panikuje bo mam rozowy sluz 🤢 i zawsze cos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
happysad napisał(a):
czesc Mamuski 🙂
ja wlasnie ostatnio łumaczylam Mojemu wyzszosc prywatnych nad NFZ bo slyszalam od znajomych lekarzy ze jednak Ci co dzialaja "niby za darmoche" w NFZ po prostu olewaja ta prace i robią łaskę(oczywiscie nie mowie ze wszyscy bo wyjatki sie zdarzaja). Ja tam mam zle doswiadczenia.I to jest straszne bo placimy nie male pieniadze w skladkach i nie mozemy z tego skorzystac co nam sie nalezy...no i nie kazdego cholera stac na prywatne wizyty 😞 Chociaz powiem Wam ze w czasie mojej nieobecnosci na forum trafilam kilka razy na ostry dyzur do szpitala i naprawde bardzo mnie zaskoczyli pozytywnie swoim zaangazowaniem 🙂 a to tez "za darmo" 🙂 To widac zalezy od czlowieka na jakiego trafisz...jak to w zyciu,


spoko, nasze skladki odbijemy sobie przy porodzie, bo prywatnie troche by kosztowal 🙂
ja tez chodze prywatnie. na nfz, nawet skierowania nie udalo mi sie dostac na morfologie...
czemu bylas na ostrym dyzyrze pare razy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
happysad napisał(a):
Kochane a powiedzcie mi czy Wy tez macie w brzuszkach takie kolosy jak ja...czy ktoras z Was ma wiekszego Maluszka niz 650 g....bo to cos duzo mi sie wydaje jak na 22 t.c.

moj mial 2 tygodnie temu 264g, a teraz nie mam pojecia, dowiem sie za tydzien 🙂
ciesz sie ze rosnie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
happysad napisał(a):
Kochane a powiedzcie mi czy Wy tez macie w brzuszkach takie kolosy jak ja...czy ktoras z Was ma wiekszego Maluszka niz 650 g....bo to cos duzo mi sie wydaje jak na 22 t.c.

moj mial 2 tygodnie temu 264g, a teraz nie mam pojecia, dowiem sie za tydzien 🙂
ciesz sie ze rosnie!!!


Moja gwiazda miała 370g....i lekarz mowił ze duża baba 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mialam skurcze i twardnienie brzucha takie kilkudniowe...myslalam ze rodze, zwijalam sie z bolu...ale okazalo sie ze to moje jelita (na ktore choruje) tak sie skurczaja pod wplywem nacisku macicy a te skurcze przechodza na maciece i dlatego taki mega ból 😞 no ale wszystko konczylo sie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
happysad napisał(a):
moj lekarz na tą wagę oczy az wytrzeszczyl i stwierdzil ze to bedzie duuuzy chłopak...a ja juz nakupilam ciuszków na 56 cm 🙂 ale ja glupia jestem 🙂


😁 😁 Komuś oddasz albo sprzedaż albo się wymienisz 🙂



hehe ...juz powoli wystawiam aukcje na allegro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a propos tej wagi...to lekarz powiedzial ze albo te sterydy miały wpływ, ale tez kazal mi zrobic krzywa cukrowa bo cukrzyca ciazowa sprawia ze dziecko rosnie szybciej wiec jutro jade robic badania. Chyba ze to wynika ze ja i tatus jestesmy wysocy bardzo ale chudzi oboje 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczko123 nie przejmuj się wszystko będzie dobrze. Nie martw się na zapas bo tylko będziesz chodziła nerwowa i smutna a dzidzi to nie jest potrzebne. A jak mogę zapytać to dlaczego miałaś te badania penetralne??
asiadudzika niestety trzeba mieć szczęście, żeby trafić na jakiegoś normalnego lekarza, który będzie wykonywał swój zawód jak powinien. Ja też chodzę niestety prywatnie, bo zraziłam się bardzo do ginekologów z NFZ;/
happysad w razie problemu ja mogę odkupić od Cb te ciuszki, bo moj to pewnie będzie okruszek 😁 Ale jak na razie to wstrzymaj się, bo faktycznie może termin porodu Ci się przyspieszy, albo dzidzia później nie będzie tak szybko rosła 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...