Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Agami napisał(a):
no ja tez juz po porodówce.... i ta 17-latka to psik i nie bylo zle ale ta ostatnia laska mamusia jacoba masakra..... 😜


Ooo Monk wrócił i już tu rozrabia nooo 😉
Agami proszę doczytać , że koleżanka Nova odcinek nagrywa i nie chce znać szczegółów na razie hehe 😜

hehe dxzisiejszy odcinek pod koniec horror moze nie ogladaj co:P? scherloku mój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
ta laska 17 letnia miała znieczulenie? bo nie ogladałam dokładnie , kurna se siedziała smsy pisała i jej mowia ze ma 10 cm juz, nawet nie cierpiała jak inne nie mowiac o parciu , ze nie widac było ze to dla niej wysiłek, i ze wogole ja cos boli a dziecko 4 kg

no zapytala jej polzna czy chce ona powiedziala ze tak ale tez nie uchwyciłam momentu znieczulenia... ;p dobranoc Guga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
Hello ja po wizycie. Mała 2,2kg więc pięknie przybiera. Ale niestety ja trochę przegięłam i od jutra leżańsko i fenoterol na skurcze macicy. Więc będę przykładnie leżeć i cały dzień siedzieć na brzuszku

fenoterol w 33 tyg? Moj gin powiedział że na tym etapie ciąży to bez sensu bo ten lek nie jest obojętny ani dla matki ani dla dziecka. Fakt że ja jestem wybitnie "antylekowa" ale chyba bym jeszcze to skonsultowała. A co się zieje że nie dał zwykłych rozkurczowych tylko tak przywalił z grubej rury?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
a mam pytanie z innej beczki. kurde, moze to dziwne ale spytam czy ktoras tez tak ma. Otóż mniej wiecej od 1,5 m-ca jak mała sie rusza intensywniej, to słysze jakby mi w brzuchu pekal taki malutki balonik...nie wiem jak to opisac, jakby takie male pykniecie. Mam wrazenie, ze to małej kosteczki tak strzelaja, jak ona sie rusza. dziwne to jest, pytalam kilkku osób, nikt nie mial czegos takiego. Nie wiem skad to sie bierze, moze tam jest powietrze w wodach plodowych i to te baloniki z powietrzem pekaja. juz nie wiem jak to sobie tlumaczyc

mnie tez czasem zabulgocze cos jak maly fika, spoko, przeciez one nam flaczki przewracaja to jest taki odglos, normalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co wymiekam, nie bylo mnie pol dnia i nie daje juz rady nadrobic Was!!!! wzielyscie se do serca chyba 🙂 🙂
w kazdym razie slysze ze duze dzieci na wizytach ale moge doszukac sie ile dokladnie, aaa, juz mi kegoslup wysiada musze isc sie polozyc!!!
dobranoc brzuchole pępole!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie z innej beczki. kurde, moze to dziwne ale spytam czy ktoras tez tak ma. Otóż mniej wiecej od 1,5 m-ca jak mała sie rusza intensywniej, to słysze jakby mi w brzuchu pekal taki malutki balonik...nie wiem jak to opisac, jakby takie male pykniecie. Mam wrazenie, ze to małej kosteczki tak strzelaja, jak ona sie rusza. dziwne to jest, pytalam kilkku osób, nikt nie mial czegos takiego. Nie wiem skad to sie bierze, moze tam jest powietrze w wodach plodowych i to te baloniki z powietrzem pekaja. juz nie wiem jak to sobie tlumaczyc

ODP: Mi tak samo bulgocze i tak samo czuję jakby takie małe kosteczki i najlepsze te ruchy czuję w samym dole koło spojenia łonowego masakra tak niziutko!!!! KAtija oszczędzaj się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezuuu, ale naprodukowalyscie, czlowieka nie ma pol dnia i tyle do czytania 😉 Ale jest przynajmniej co robic hehe 🙂
Na szkole rodzenia mielismy o karmieniu piersia, no i cwiczonka jak zwykle 😆

A wy jak sie wogole zapatrujecie na ten temat, planujecie karmic cycusiem czy raczej z butli?
Bo ja jestem z cycem 😁

Ale to moze jutro o tym, bo teraz spadam do wyrka papa 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorianna napisał(a):
Jezuuu, ale naprodukowalyscie, czlowieka nie ma pol dnia i tyle do czytania 😉 Ale jest przynajmniej co robic hehe 🙂
Na szkole rodzenia mielismy o karmieniu piersia, no i cwiczonka jak zwykle 😆

A wy jak sie wogole zapatrujecie na ten temat, planujecie karmic cycusiem czy raczej z butli?
Bo ja jestem z cycem 😁
Ale to moze jutro o tym, bo teraz spadam do wyrka papa 😆


Ja też Dorianna chciałabym karmić piersią, ale boję się, czy dam radę...fizycznie i psychicznie...zobaczymy,,,
Chloe to o Tosi mowa, 3200 wyszło z usg 🙂
Dobranoc brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Również jestem Grudniowka, co prawda bierna bo bierna, ale zawsze, praktycznie podczytuje od samego początku, na dowód około maja pisałam o swoich plamieniach i takich tam.. 🙂)
No i jak się okazuje 'jak trwoga to do Boga'
Bardzo chciałabym się Was poradzić, zasięgnąć opini.
Wczoraj po wizycie kontrolnej okazało się, że szyjka skróciła się (22mm) a dzidzia moja ma juz strasznie nisko główkę.
Wiem, że wiele z Was ma krótkie szyjki i czy u Was tez wiążę się to z tak niskim już ułożeniem główki?
Doktor nie miała za ciekawej miny, od razu w gabinecie podano mi sterydy na płucka.
Przestraszyło mnie najbardziej to, że ma nadzieje, że zobaczymy się jeszcze na kolejnej wizycie za 2 tyg...
Nie wiem, czy tak troszkę chciała postraszyć czy jak... Czy mówili Wam coś podobnego? Te krótkie szyje to dość pospolity tu problem dlatego chciałabym żebyście mi napisały 'krótkoszyjkowe' czy Wy też macie już tak nisko główki?

Przepraszam za to wypracowanie, tak to jest jak się nie piszę na bieżąco.
Całą noc już rozmyslałam, żeby do Was napisac, ale wytrzymałam do tej 8 🙂)
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi
ściskam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry,.,,, ja dzis chyba pierwsza.... naogladalam sie wczoraj porodowki i cala noc rodzilam w roznych formach ehehehe....nigdy wiecej ogladania tego na noc ;p jem sniadanko ubieram sie i lece... dzis mamy wycieczke ze szkoły rodzenia do sklepu Tobi :P wszystko juz mamy ale ide bo maja jakies karty rabatowe tez dac czy cos;p milego dnia wam sloneczka zycze 😉 dzis moja kolezanka ma cesarke... za 2 godziny przywitamy na świecie maluszka 🙂)
hehehe holi ja naprawde cie nie chce stresowac ale ja czuje kosteczki na dole i ruchy na dole i sie pytalam l;ekarza co to to mi powiedzial ze maly na pupie siedzi a te kosteczki to kolanka :P hehehe jak byl glowka w dol to kosteczki byly u góry:Palbo na boku ale jak sa na dole to nozki w dol;p hehehe no ale moze twoj jest tak wygimnastykowany;p ok spadam.... buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, ja tez juz nie spie 🙂
Sluchaj martusa ja nie mam krotkiej szyjki, mimo tego ze glowka mojego malego tez jest juz nisko, ale z tego co wiem to dziewczyny z tak krotka szyjka jak ty lezaly jakis czas w szpitalu i teraz musza odpoczywac w domciu, dlatego dziwie sie ze cie tak z wizyty wypuscili... Radze lezenie, bo nie chce cie straszyc ale musisz uwazac na siebie 🥴
Poczekaj az one sie obudza i moze napisza ci cos wiecej 🙂 Trzymaj sie i nie martw na zapas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Ja dzis mialam maly "wypadek" robia u mnie schody na dworze, wiec wychodzilam przez czesc rodzicow i spadlam z ostatniego schodka 😞 tak na bok stopy. Ledwo udalo mi sie dojechac do pracy, strasznie to boli. W dodatku nie maja tu bandaza elastycznego tylko zwykly 😞 Kolezanka przyjdzie do pracy to obiecala ze mi kupi po drodze. Boli mnie tak dziwnie stopa a nie kostka, wiec pewnie nic powaznego tylko stluczenie, ale bolalo jak naciskalam na sprzeglo 😞

Teraz siedze z nogami na obudowie od kompa i mi troche lepiej, mlody sie rusza wiec bol z nogi czesciej juz laduje w okolicach zeber i przepony.

Witam Martusia na forum 🙂 Przy krotkich szyjkach zalecenie jest lezenie i odpoczywanie im dluzej tym lepiej. Krotkiej szyjki nie mam, a wizyte mam w srode wiec wtedy sie dowiem czy glowka mam juz nisko czy nie. Dziewczyny tu napewno Ci pomoga i doradza. Bedzie dobrze nie ma co sie martwic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dała wczoraj sterydy dzisiaj kolejna dawka, poza tym mag, nospe i luteine. Bezwzględne leżenie. Powiedziała, że nie karze jechać do szpitala bo jest ona jeszcze zamknieta. Ale powiedziała też że jest tak nisko, że rozwarcie moze byc w kazdej chwili..
Najgorsze jest to, że w ogóle mi brzuch nie dokucza, no może minimalnie, jedyne co to faktycznie czuję Olę bardzo nisko, czasami mam wrażenie jakby miała dosłownie wyskoczyć.
Powiedziała, że jak tylko mnie brzuch zaboli to mam do szpitala.
Więc teraz mam schizy na okrągło, że mnie boli. Kurczę chyba muszę się uspokoić jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Basieńka mam nadzieję, że to nic poważnego, tylko stłuczenie. dawaj znać jak tam rozwija się sytuacja 🙂

Martusa witamy 🙂 ja nie mam krótkiej szyjki, ale tak jak już dziewczyny przede mną wspomniały te z nas, które mają ten problem to muszą leżeć i się nie forsować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...