Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Agami napisał(a):
chloe napisał(a):
Agami napisał(a):
katja26 napisał(a):
Dzień dobry dziewczyny. Mam nadzieję że Novam zażegnała smutki w nocy. Agami ja chyba w twojej sytuacji pomyślałabym o detektorze tętna płodu koszt ok 150 zł.

mi zostało 3 tyg do wizyty a 4 do porodu niecałe... wiec nie wiem czy to ma teraz sens na koncowce....bo kasy malo a to jednak 150 i przesylka... zanim to dostane to bedzie polowa przyszlego tygodnia....ale cenna uwaga... sierota m ogła o tym wczesniej pomyslec 😞(((
chloe... super ze mozesz... u nas jest jedna wanna i takie zapory porobione ze wlansie nawet paciorkowiec i juz to jest przeciwskazanie... no ale co szpital to inna piolityka
novaM jak sie ebdziesz wybierac to daj znaka to chociaz jakies ciacho zrobie ;D
pammat wiesz przez biodra to chyba kazda z nas przeszla ze bola... ale to mija... mnie jakos 2 tygodnie tak bolaly ze myslalam ze po porodzie chodzic nie ebde mogla bo sie rozsypie.... ale minelo...
Marzenka pozdrow Weronike 🙂 super ze mala przytyla... przekroczy magiczne 2 kg i do domku ;D kosmitka pojdzie....
Aaagaaa ty sie odezwij... bo nie wiemczy czy cie maz nie zadusil... ostroznie uwazajcie na dzidziusia ihihhi ;D

pozycz od kogos albo kup najtanszy stetoskop. spokojnie wysluchasz tetno dzidziusia!! 🙂

ja mam stetoskop.... taki od cisnieniomierza starego .... ale na nim nie jestem w stanie tetna wlansie znaleść... moze zle szukam ale maz tez nie slyszy... pytalam lekarza,... powinnam slyszec slabo ale powinnam bo lozysko grube jest na scianie przedniej.... no ale ja nie slysze... a stetostkop dziala bo swoje serducho spokojnie bardzo glosno i wyraznie na nim slysze...

sporbuje ci pomoc.
wiesz gdzie dzidzius ma plecy, po lewej czy po prawej stronie???
wybierasz strone gdzie sa plecy i gdzie najbardziej wystaja. jesli maly jest w polozeniu mednicowym to szukasz blizej zeber niz kosci lonowej.
kwestia wprawy, jak raz znajdziesz to juz potem bedzie latwiej 🙂 Powodzenia!! 🙂

dziekuje chloe.... zjem sniadanie i bede probowac... niby plecki po lewej bardziej na ustatnim usg tak bylo wiec chyba tak jest ....sprobuje go wyczaic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agami napisał(a):
chloe napisał(a):
Agami napisał(a):
chloe napisał(a):
Agami napisał(a):
katja26 napisał(a):
Dzień dobry dziewczyny. Mam nadzieję że Novam zażegnała smutki w nocy. Agami ja chyba w twojej sytuacji pomyślałabym o detektorze tętna płodu koszt ok 150 zł.

mi zostało 3 tyg do wizyty a 4 do porodu niecałe... wiec nie wiem czy to ma teraz sens na koncowce....bo kasy malo a to jednak 150 i przesylka... zanim to dostane to bedzie polowa przyszlego tygodnia....ale cenna uwaga... sierota m ogła o tym wczesniej pomyslec 😞(((
chloe... super ze mozesz... u nas jest jedna wanna i takie zapory porobione ze wlansie nawet paciorkowiec i juz to jest przeciwskazanie... no ale co szpital to inna piolityka
novaM jak sie ebdziesz wybierac to daj znaka to chociaz jakies ciacho zrobie ;D
pammat wiesz przez biodra to chyba kazda z nas przeszla ze bola... ale to mija... mnie jakos 2 tygodnie tak bolaly ze myslalam ze po porodzie chodzic nie ebde mogla bo sie rozsypie.... ale minelo...
Marzenka pozdrow Weronike 🙂 super ze mala przytyla... przekroczy magiczne 2 kg i do domku ;D kosmitka pojdzie....
Aaagaaa ty sie odezwij... bo nie wiemczy czy cie maz nie zadusil... ostroznie uwazajcie na dzidziusia ihihhi ;D

pozycz od kogos albo kup najtanszy stetoskop. spokojnie wysluchasz tetno dzidziusia!! 🙂

ja mam stetoskop.... taki od cisnieniomierza starego .... ale na nim nie jestem w stanie tetna wlansie znaleść... moze zle szukam ale maz tez nie slyszy... pytalam lekarza,... powinnam slyszec slabo ale powinnam bo lozysko grube jest na scianie przedniej.... no ale ja nie slysze... a stetostkop dziala bo swoje serducho spokojnie bardzo glosno i wyraznie na nim slysze...

sporbuje ci pomoc.
wiesz gdzie dzidzius ma plecy, po lewej czy po prawej stronie???
wybierasz strone gdzie sa plecy i gdzie najbardziej wystaja. jesli maly jest w polozeniu mednicowym to szukasz blizej zeber niz kosci lonowej.
kwestia wprawy, jak raz znajdziesz to juz potem bedzie latwiej 🙂 Powodzenia!! 🙂

dziekuje chloe.... zjem sniadanie i bede probowac... niby plecki po lewej bardziej na ustatnim usg tak bylo wiec chyba tak jest ....sprobuje go wyczaic :P

3mam kciuki, daj znac jak cos wysluchasz 🙂 powinno byc 120-160/min tetno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uuuu obiadowo się zrobiło 🤪
A ja dopiero skończyłam walczyć z farbą 😮
Cholera rąk do góry już podnieść nie mogę hahaha 😁
Zobaczymy co z tej mojej męczarni wyjdzie 😎

A na obiad ... yyy nie mam pomysła 😜
Jak Olka wróci ze szkoły to jej zapytam bo nawet myśleć mi się nie chce, a głodna nie jestem 😉

Życzę Wam wszystkim smacznego 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa i zapomniałam dodać:

Qrwa jak mnie bolą cycki to nie mam pytań 😮 😮 😮 😮 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No czuję się tak jakbym dopiero co w ciążę zaszła 😲 😲 😲 😲
Nie wiem o co chodzi 😠
Ale mam wrażenie, że jak mnie zaraz zaleje to się nie pozbieram 😠
Takie same uczucie miałam jak Olkę do karmienia przystawiałam....jejjj ale to tak wcześnie już by mnie dopadło 😮 😮 😮 ????
Mamuśki wypowiedzcie się na ten temat...macie tak...a może podobnie...a może któraś z Was słyszała coś od kogoś....??????????????????????????????
Plizzz help 🤔


Na necie szukałam i zero na ten temat 😠
Albo coś przeoczyłam 😲 🤢


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć laseczki 🙂 🙂 🙂

mąż przyjechał o 8.20 🙂 i od tego czasu spędziliśmy razem .... 10 minut... Bo bawi się w budowlańca i rozsypuje piach na naszych fundamentach no i niestety musi to dzisiaj zrobić bo jutro ekipa przychodzi i coś będą robić...

ale sobie siedziałam chwilę na dworze koło niego, on z łopatą walczył a ja podziwiałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka kochane moje!!! Ja dziś się wyspałam pomimo tego że wstawałam często chyba z 7 razy!!!!
Rano zjadłam śniadanko poleżałam chwilkę i już nudy więc ubieram się i do mamy poszłam zjadłam kawalątek serniczka bo po nim mi cukier nie skacze i do tego kawka najlepszy mój posiłek dnia!!! hehehe . Byłam w sklepie pogoda piękna aż się chce na spacerek iść!!! Zrobiłam ciasto na naleśniki i do tego farsz ze szpinakiem i serem białym chudym i czosnkuuuuuu dużo!!!!
GOSIA czyli dziś są ostatnie zajęcia ja myślałam że jeszcze to dziś i po wszystkich świętych jeszcze. Mi się też jak cholera nie chce masakra ale cóż trzeba!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe ratuj.... ja jestem sierota... co ze mnie za matka jak tetna wyslychac nie moge wrrrrr 😞 ale za to jak tak polezalam i podociskalam go stetoskopem to 3 razy kopnał;p dał znac "matka zyje a teraz daj mi spac a nie mnie macasz" hehe
no ja wlasnie zabieram sie za robienie obiadu.... dzis chinszczyzna na obiadek....pozniej jedziemy na zakupy po znicze.... bo robimy wycieczke jutro by uniknac ludzi i korkow na drodze ... zreszta nie czuje sie teraz pokazywac wszystkim ciotkom nie ciotkom wiec wolimy sami po cichu w sobote....a mamy troszke km wiec lepiej jak ludzi mniej bedzie.... pozniej tzn dzis jedziemy w poszukiwaniu materaca do lozeczka dla babelka.... bo lozeczko stoi... teraz jest tam materac piankowy po kuzynce ale my chcemy nowy....a ten obszyje takim fioletowym kocykiem i bede kladla na podloge jak sie bedzie bawic 🙂))teraz u nas w pokoju lozeczko od 2 miesiecy sluzy za magazyn rzeczy hehehe ;D wszystko jest pod nim i w nim ;D
no a pozniej jade odebrac wynik na tego nieszczesnego paciorkowca..... no i tak sie zapowiada moj piatek... w aucie.... zycze wam milego popoludnia... zajrze wieczorem.....
Marzenka jak kolorek?;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
Agami spokojnie mały twój się mało rusza bo ma mało miejsca a on sobie już waży troszkę także się nie martw!!!! Ważne żeby kopał na cały dzień 10 razy jedne dzieciaki mniej drugie więcej

no on kopie na cały dzien 2 razy... po 23 czasem po 24 potrafi 10 kopnac ale pod warunkiem ze to noc.....holi moj misiek nigdy nie kopal tak jak wasze dzieciaczki on zawsze taka karamba sie skradał a nie kopał;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nova - mnie tez bola choc male sa, wczoraj pies mnie walnal w jednego to myslalam ze umre!!! oprocz tego swedza brodawki mnie strasznie, na zmiane lewa i prawa 😉
Agami - spoko, musisz probwac, powiem ci ze musisz sie wsluchac mocno bo tetno malego duzo slabiej slychac niz Twojego serducha. jesli masz nie najlepszy stetoskop to moze byc ciezko. ja slyszlalam na Littmanie ale na takim mniej firmowym tez, jednak na takim od cisnieniomierza nie probowalam. Musisz byc w cichym miejscu, bo gorsze stetoskopy gorzej izoluja halasy z zewnatrz. Probuj probuj!! 🙂 3mm kciuki, na pewno sie uda!! W szpitalu polozne osluchuja zwykla trabka, haha!

ok spadam robic salatki na jutro bo gosci mam urodzinowych, impra na 18 osob 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My wlasnie wrocilismy ze spacerku, ponad dwie godziny... Moj synek jest nie wymeczony, ale to dobrze, bo gdyby nie on to pewnie caly dzien przelezalabym na kanapie, a tak troche ruchu dla zdrowia wskazane 😆 Przy okazji zjedlismy obiadek na miescie, wiec to mam z glowy 🙂

novaM co do cyckow, to mnie nie bola tylko czasami tak swedza mnie brodawki, ze nie moge wytrzymac, nawet nie da sie podrapac, ale to na szczescie tylko czasami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
nova - mnie tez bola choc male sa, wczoraj pies mnie walnal w jednego to myslalam ze umre!!! oprocz tego swedza brodawki mnie strasznie, na zmiane lewa i prawa 😉
Agami - spoko, musisz probwac, powiem ci ze musisz sie wsluchac mocno bo tetno malego duzo slabiej slychac niz Twojego serducha. jesli masz nie najlepszy stetoskop to moze byc ciezko. ja slyszlalam na Littmanie ale na takim mniej firmowym tez, jednak na takim od cisnieniomierza nie probowalam. Musisz byc w cichym miejscu, bo gorsze stetoskopy gorzej izoluja halasy z zewnatrz. Probuj probuj!! 🙂 3mm kciuki, na pewno sie uda!! W szpitalu polozne osluchuja zwykla trabka, haha!

ok spadam robic salatki na jutro bo gosci mam urodzinowych, impra na 18 osob 😁

dziekuje chloe..... bede starala sie wysluchac jak sie uda to od razu ci sie pochwale 😉) moze maz wiecxzorem wyslucha on ma lepszy sluch hehe :P
no to gotuj gotuj... ja tylko chinszczyzne na dzis musze zrobic a jutro zjemy u ciotki bo po cmenatzrach zajedziemy tam na obiad odpoczac troszke przed powrotem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...