Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hello dziewczyny.
Ostatnio jakoś nie miałam czasu udzielać się jedynie to was podczytywałam. My sobie dalej rośniemy. Mała coraz bardziej szaleje. Doszły mi straszne huśtawki nastrojów, przeryczałam dziś pół dnia ze szczęścia że jeszcze 3, 5 miesiąca i przytulę maleństwo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Aniqua kupuj uniseksy 😁 Mnie sie niby corka zapowiada a rozu w ciuszkach prawie nie mam. Z reszta nie lubie tego przypisywania kolorow roz-dziewczynka, niebieski- chlopiec.


no ja generalne też nie szufladkuje, ale nie ma co ukrywać, ze w sklepach masz albo róż albo błekit. Uniseksów jest stosunkowo mało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
halo halo brzuchole.
dzieki za sugestie odnośnie materaca, chyba zdecydujemy sie na lateksowo-piankowy, tylko jak napisała Agami musze zwrócic uwage na jak długo jest gwarancja.

Byłam wczoraj na wizycie i znowu moje uparte dziecię nie ujawniło co ma miedzy nogami!!!!!!!!!!!!!
i 😮
no i okazuje sie ze raczej juz sie nie dowiem, bo na kolejnej wizycie bedzie już za duże, ułożone raczej główkowo i raczej nie ma szans poznac płci do konca ciąży!!!!! Niby bedzie fajowo mieć taka niespodzianke przy porodzie, ale narazie to dla mnie problem, bo nie wiem jakie rzeczy mam kupowac! narazie mam kilka bodziaków ecrie, zółte, białe, ale nie ukrywajmy, że w sklepach najwiecej jest niebieskiego i różu, a z tych kolorów musze narazie zrezygnować 🤢

poza tym wszystko dobrze, Maleństwo jest długonogie i waży 1260g! 😁 😁 😁 😁


Kupuj test BOY or GIRL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Działa na 99% 🙂

Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JAK BYC DOBRA MAMA 😉


Trzy kobiety rozmawiają o swoich córkach. Pierwsza:
- Nie ma lepszej córki niż moja Zosia. Ona jedyna mnie kocha. W lecie zabiera mnie na Mazury, a zimą do Zakopanego...
Na to mówi druga:
- Moja córeczka jest najlepsza. Nikt nie kocha mnie bardziej niż ona! Lusia w lecie zabiera mnie na Hawaje, a w zimie do Szwajcarii.
Trzecia machnęła ręką i mówi:
- To wszystko nic. Moja Gosia jest najlepszą córką na świecie!
- Ale dlaczego? pyta jedna z kobiet.
- Trzy razy w tygodniu jedzie na wizytę do psychiatry i płaci mu 150 złotych, żeby tylko o mnie porozmawiać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂

u mnie znowu dzień cały zajęty, do tej pory nie miałam czasu nawet na chwilę do Was zajrzeć. dzisiaj przez trochę się bardzo słabo czułam, jakieś takie niskie ciśnienie dzisiaj, ja jeszcze jestem niskociśnieniowiec i to się nasiliło. nie miałam siły na nic 😞

ale potem mi przeszło i nasmażyłam mężowi kotletów schabowych 🙂 bo jutro teściowa wraca do pracy do Niemiec, a mieszka teraz 25km od męża mojego 🙂 więc mu zawiezie 🙂 będzie miał na niedzielny obiad 🙂 i na cały tydzień jeszcze, bo kotletów aż 11 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
halo halo brzuchole.
dzieki za sugestie odnośnie materaca, chyba zdecydujemy sie na lateksowo-piankowy, tylko jak napisała Agami musze zwrócic uwage na jak długo jest gwarancja.

Byłam wczoraj na wizycie i znowu moje uparte dziecię nie ujawniło co ma miedzy nogami!!!!!!!!!!!!!
i 😮
no i okazuje sie ze raczej juz sie nie dowiem, bo na kolejnej wizycie bedzie już za duże, ułożone raczej główkowo i raczej nie ma szans poznac płci do konca ciąży!!!!! Niby bedzie fajowo mieć taka niespodzianke przy porodzie, ale narazie to dla mnie problem, bo nie wiem jakie rzeczy mam kupowac! narazie mam kilka bodziaków ecrie, zółte, białe, ale nie ukrywajmy, że w sklepach najwiecej jest niebieskiego i różu, a z tych kolorów musze narazie zrezygnować 🤢

poza tym wszystko dobrze, Maleństwo jest długonogie i waży 1260g! 😁 😁 😁 😁


chyba pierwsze grudniowe dzieciatko ktore przekroczylo 1 kg 🤪 🤪 🤪 gratulacje 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja od 2 dni jakis dołek mam;/ niepotrzebnie poczytałam o tym aniołku wrzesnioweczki od nas bo teraz mnie głupie mysli ciagle przesladuja... i ciagle mysle ze moz esie cos stac... a ze moje Kubusiątko to bardzo leniwe stworzonko i czuje go zazwyczaj tylko wieczorem i to max przez 20 minut a tak to siedzi jak mysz pod miotła to nawet nie daje mi to spokoju.. najadłam sie czekolady własnie a on nadal nic;// ehhh nie potrzebnie wam tu o tym pisze i zasmucam i pewno bedziecie krzyczec... ale nie mam o tym komu powiedziec... maz siedzi na balkonie i szlifuje lozeczko bo bedziemy je lakierowac....i widac ze szczesliwy tylko mamusia cos przymula.... po prasowalam troszke pieluch i sie polozylam... i tak juz 2 dzien 😞( i jeszcze ten napis na suwaczku ze powinnam czuc 10 ruchow na godzine... dobre sobie... ja nie czuje tyle na dobe;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
a ja od 2 dni jakis dołek mam;/ niepotrzebnie poczytałam o tym aniołku wrzesnioweczki od nas bo teraz mnie głupie mysli ciagle przesladuja... i ciagle mysle ze moz esie cos stac... a ze moje Kubusiątko to bardzo leniwe stworzonko i czuje go zazwyczaj tylko wieczorem i to max przez 20 minut a tak to siedzi jak mysz pod miotła to nawet nie daje mi to spokoju.. najadłam sie czekolady własnie a on nadal nic;// ehhh nie potrzebnie wam tu o tym pisze i zasmucam i pewno bedziecie krzyczec... ale nie mam o tym komu powiedziec... maz siedzi na balkonie i szlifuje lozeczko bo bedziemy je lakierowac....i widac ze szczesliwy tylko mamusia cos przymula.... po prasowalam troszke pieluch i sie polozylam... i tak juz 2 dzien 😞( i jeszcze ten napis na suwaczku ze powinnam czuc 10 ruchow na godzine... dobre sobie... ja nie czuje tyle na dobe;/


Agami nie ma potrzeby się niepotrzebnie stresować. to źle działa na dzieciątko. na pewno jest wszystko dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
halo halo brzuchole.
dzieki za sugestie odnośnie materaca, chyba zdecydujemy sie na lateksowo-piankowy, tylko jak napisała Agami musze zwrócic uwage na jak długo jest gwarancja.

Byłam wczoraj na wizycie i znowu moje uparte dziecię nie ujawniło co ma miedzy nogami!!!!!!!!!!!!!
i 😮
no i okazuje sie ze raczej juz sie nie dowiem, bo na kolejnej wizycie bedzie już za duże, ułożone raczej główkowo i raczej nie ma szans poznac płci do konca ciąży!!!!! Niby bedzie fajowo mieć taka niespodzianke przy porodzie, ale narazie to dla mnie problem, bo nie wiem jakie rzeczy mam kupowac! narazie mam kilka bodziaków ecrie, zółte, białe, ale nie ukrywajmy, że w sklepach najwiecej jest niebieskiego i różu, a z tych kolorów musze narazie zrezygnować 🤢

poza tym wszystko dobrze, Maleństwo jest długonogie i waży 1260g! 😁 😁 😁 😁


chyba pierwsze grudniowe dzieciatko ktore przekroczylo 1 kg 🤪 🤪 🤪 gratulacje 🙂 🙂


no właśnie też sobie o tym pomyślałam 🙂 to już ponad kilogram 😁 dużo 😁 😁 😁 i fajnie tak 🙂

Twoje dziecko waży pół kilo więcej niż moje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
Agami ja czuje tak samo jak ty
jak czułam pierwsze ruchy to i kopało jak najęte, a teraz cisza od jakichs 2 tyg mało sie rusza, tylko wieczorem jak poloze sie i wsłuchuje, mowilam doktorowi ale jakos nie zrobilo na nim wrazenia czyli moze tak tez jest dobrze
a ja wyczytalam ze dziecko spi 20 godzin na dobe wiec moze spi całymi dniami poprostu, bo niby co ma tam robic..
pozatym wyczytalam ze ruchy najlepiej liczyc po 28 tyg, po posilku np sie polozyc i policzyc te 10
ja tez mam juz schizy ze sie nie rusza, ale bylam na wizyce i dr mowi ze wszystko ok, no to ok skoro tak mowi

no ja nigdy kuby tak dobrze nie czulam jak wy czujecie swoje on zawsze kimal calodniowo.. ostatnio jakos w tamtym tygodniu.... byly 2 dni ze sie cieszylam ze w koncu zaczyna kopac a tu lipa.. i wrocil do dawnych przyzwyczajen.. lekarz mowi ze jak czuje ruchy to jest ok... ale czlowiek to jednak sobe umie do tej durnej glowy naklasc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To tak samo mialam z pierwszym synkiem, ze prawie wogole nie czulam jego ruchow, caly czas spokojnie i delikatnie, nawet nie bylo 10 ruchow na godzinke. No i jak sie urodzil to tez byl taki spokojny, jadl, spal, jadl, spal i bez powodu nie plakal. To mozecie sie pocieszyc, ze i u was tak bedzie 😆
A teraz wprost przeciwnie, rusza sie i nie wiem kiedy on spi, bo nawet 15 minut nie odpocznie, chyba przez sen sie rusza 🙂 No i pewnie za spokojny to on nie bedzie, ale mam nadzieje, ze nie bedzie za duzp plakal 😉
Tak ze nie martwcie sie tymi ruchami, bo kazde dziecko jest inne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja się pytałam w środę na wizycie pani doktor czy mogę usłyszeć bicie serca przez stetoskop. i powiedziała mi, że to raczej niemożliwe. a bywało, że siedziałam przez godzinę ze stetoskopem przy brzuchu i słyszałam tylko pluskanie jakieś a to też nie byłam pewna czy to dziecko się pluska czy moje jelita.

ale ogólnie doszłam do wniosku, że skoro na wizytach lekarz mówi mi, że wszystko jest w porządku to znaczy, że tak jest. to on studiował medycynę a nie ja. więc nie stresuję się niepotrzebnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
10 ruchów na godzinę 20 godzin śpi ? to moje dziecko ma na odwrót chyba 20 godzin szaleje a 4 godziny śpi bo cały czas jest w transie 😮 inaczej mówiąc ma ADHD


u każdej z nas jest inaczej, moje dziecko dzisiaj się co jakiś czas "odezwie" do mnie, ale na przykład wczoraj miał cichszy dzień i tylko raz wieczorkiem czułam ruchy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam takie pytanie do was, JAK ODROZNIC STAWIANIE SIE MACICY OD WYPINANIA SIE DZIECKA?
Albo ja jestem jakas tepa albo nie wiem... co mi sie wydaje ze macica sie stawia to potem czuje jak to "stwardnienie" przesuwa sie w inne miejsca a potem tam kopie!! No i na odwrot, jak kiedys myslalam ze to dziecko sie wypina to lekarka mi powiedziala ze to maica sie postawila...

ogolnie w szpitalu probowalam obczaisc podczas ktg, ale na ktg nie wyszlo ani pol slurczu!! a ja czulam rozne rzeczy i dalabym sobie glowe uciac ze to bylo twardneinie.

Dziewczyny w szpitalu mowily ze jak dziecko sie wypina to tylko w jedym miejscu, ale moje czasem jak wypnie sie pod pepkiem tak w poprzek to ja glupieje i nie wiem....

Pomozcie cos 😮

co do ruchow to moje raczej z tych adhd 😉 w szpitalu kazali liczyc to naliczalam 40-60 na godzine w porach aktywnosci!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
ja się pytałam w środę na wizycie pani doktor czy mogę usłyszeć bicie serca przez stetoskop. i powiedziała mi, że to raczej niemożliwe. a bywało, że siedziałam przez godzinę ze stetoskopem przy brzuchu i słyszałam tylko pluskanie jakieś a to też nie byłam pewna czy to dziecko się pluska czy moje jelita.

ale ogólnie doszłam do wniosku, że skoro na wizytach lekarz mówi mi, że wszystko jest w porządku to znaczy, że tak jest. to on studiował medycynę a nie ja. więc nie stresuję się niepotrzebnie


Zgadzam sie z Aga, musimy ufac troche naszym lekarzom. Ja mimo tego, ze nie mam co wizyte usg, ze nie mam dokladnych pomiarow dziecka - tzn nic wyczytac z bazgrolow nie moge, ze nie sprawdza serduszka dziecka, to ufam, ze to doswiadczona kobieta i niejedna ciaze przeprowadzila, ze wie co robi. Zawsze mozna o swoich obawach powiedziec i dowiemy sie czy wszystko jest ok. Agami poza tym kazda z nas to indywidualna ciaza, indywidualny organizm i inne dziecko - nie ma co sie trzymac kurczowo schematow ksiazkowych. Nic sie nie zamartwiaj - buzia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wiem wiem ze kazda z nas jest inna i kazda ciaza inna i dzieci tez... tylko co chwilke czytam ze wszyskie babelki sie ladnie ruszaja a moj to chyba w wyscigach zolwi startuje.... zreszta potrzebowalam sie chyba troszke wyzalic i wygadac...hormony buzuja... i pewno dlatego ta hustawka....ale obiecuje juz nie bede smucic....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...