Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

a moja noc była swoistym czekaniem, usnęłam na chwilę, obudziłam się i spojrzenie na telefon, która godzina. Jak mi mój napisał smsa to od razu mu odpisywałam. pół godziny temu dzwonił, że są w Krakowie. a z Krakowa do mnie jest ok 80km... więc niedługo się go spodziewam 😁 a właśnie umyłam włosy, żeby mąż się nie przestraszył żony 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pammat napisał(a):
dzien dobry! jako ze mam router w domu postanowiłam w telefonie obadac co naskrobałyscie jak poszłam :-) mój M poszedł do pracy a mnie tak biodra bolą ze zaraz zdechne :-/ tez tak macie? ide gnic dalej :-)


jeśli chodzi o biodra to mnie bolały wcześniej, ostatnio - odpukać - nie bolą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helloł śpiochy 😘
Ja też już na kołach... ale jadę krew "honorowo" oddać, więc pewnie ten stres przed strzykawką tak szybko postawił mnie dziś na nogi 😉
A później na zakupy... do sklepu mięsnego 😜 bo jutro "odfruwa" moja sis, a co się zabiera z Polski... kiełbaski 😜 😜 😜
Aaagaaa to pewnie teraz mega szczęśliwa jesteś i biegasz od okna do okna 🙂
NovaM twardzielko... nie smucimy się 😘
A Ty Wanilia do domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak już narzekamy...
mnie bolą kolana, właściwie napi... i to tak, że jak przykucnę to czasem wstać nie mogę
bóle brzucha... i już jak co noc jak się kładę to się zastanawiam czy już się nie zaczyna... więc tak jak obiecałam, jutro sistra zabiera walizy i ja pakuję swoją 😉
pełne zatoki... w związku z czym oddycham jak stary dziadek, w nocy chrapię i dzidzia mnie boksuje od środka, ale pewnie jej to chrapanie mamuni przeszkadza 😉
cellulit ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezdem i witam z rana 🙂
Na dzień dobry sms z dobrymi wiadomościami od Weroniki - Ania "przytyła" 🙃 waży już 1750g 🤪 I macie wszystkie pozdrowienia od Wery bo dopiero popołudniu nadrobi zaległości 😉
Noc ciężka była no ale nikt nie mówił, że będzie łatwo... 🤨
Cholera śniło mi się, że mi wody odchodzą...ten sen był tak na maxa realny, że jak się obudziłam to myślałam, że się posikam zanim do wc zajdę 😜

Aga pewnie już tulicie się we dwoje jak teletubisie hihih fajnie 🙂

Meliska, Pam cellulit powiadacie...no cóż tłumaczcie sobie to tym, że Wasze maleństwa kochane później z Was to "ściągną" 🤪 Będzie dobrze zobaczycie 😉 Ja też mam na udach ale z Olą też miałam i "wyssała" ze mnie po porodzie cały tłuszczyk 😜

Agami no nie zdziw się jak kiedyś zadzwonię i zapytam gdzie dokładnie mieszkasz i będę za pół godziny 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry ! Wstałam dzisiaj późno 😜 jak na swoje możliwości i chodzę po domku w szlafroku 🙂 nic mi się nie chce 🤨 mimo że słońce zachęca do jakiejś aktywności to ja taka do dupy !
nic mnie w nocy nie bolało zgagi brak, pewnie z nadespania jeszcze się ie wybudziłam ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
novaM już dobrze dzisiaj?


No można by to było tak nazwać...szału nie ma bo ciężko wyrzucić sobie ot tak coś ze łba na życzenie ale jest ok na razie 😉


A Ty jak tam :kanapowcu" 😉 ???
Nie nudzi Ci się 🤨???
Ja weny szukam żeby kłaczory zafarbować...wczoraj miałam to zrobić ale moja wena poszła się je*ać 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie wielorybki 🙂
no ja wyfarbowana 🙂 wiec pewnie jeszcze przed porodem gdzies koło świat walne kolorek 🙂

co do sexiku to ja chyba najwieksza panikara bo od weroniki STOP........przestraszyłam sie a i moj M tez dał na luzbo sie wystraszył......

co do rozstepów to narazie luzik ale za to straszny cellulit na udach i tyłku mi sie robi........ wiec cos za cos...... ale wierze w słowa nowejM ze moze malenstwo wyciagnie..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry, wlasnie wstalismy 🙂 🙂
wczoraj mialam stresa po wizycie. Maly strasznie sie wiercil i wypychal, a mnie co jakis czas tak ciafnelo w dole brzucha jak na okres tylko 10 razy slabiej... w czasie jak maly cos wypinal to takie ciagniecie bylo... juz sie zestresowalismy na powaznie bo to co 15 minut sie dzialo, mielismy juz dzo spitala jechac ale jak maly zasnal to i to ciagniecie sie skonczylo..uffff ale stresa teraz mam!
meliska, te bole u Ciebie to od kieyd i tez tak jak u mnie czy inne troche??
Agami - rozmawialam z lekarka na temat porodu w wodzie i tych bakterii Streptococcus, powiedziala ze spoko moge u nich rodzic nawet jak wyjda, bo wanna jest dezynfekowana bardzo silnymi srodkami i tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
Dzień dobry dziewczyny. Mam nadzieję że Novam zażegnała smutki w nocy. Agami ja chyba w twojej sytuacji pomyślałabym o detektorze tętna płodu koszt ok 150 zł.

Katja .. wiesz...mi zostało 3 tyg do wizyty a 4 do porodu niecałe... wiec nie wiem czy to ma teraz sens na koncowce....bo kasy malo a to jednak 150 i przesylka... zanim to dostane to bedzie polowa przyszlego tygodnia....ale cenna uwaga... sierota m ogła o tym wczesniej pomyslec 😞(((
chloe... super ze mozesz... u nas jest jedna wanna i takie zapory porobione ze wlansie nawet paciorkowiec i juz to jest przeciwskazanie... no ale co szpital to inna piolityka
novaM jak sie ebdziesz wybierac to daj znaka to chociaz jakies ciacho zrobie ;D
pammat wiesz przez biodra to chyba kazda z nas przeszla ze bola... ale to mija... mnie jakos 2 tygodnie tak bolaly ze myslalam ze po porodzie chodzic nie ebde mogla bo sie rozsypie.... ale minelo...
Marzenka pozdrow Weronike 🙂 super ze mala przytyla... przekroczy magiczne 2 kg i do domku ;D kosmitka pojdzie....
aaagaaa ty sie odezwij... bo nie wiemczy czy cie maz nie zadusil... ostroznie uwazajcie na dzidziusia ihihhi ;D
rubi no to mowj luibi 24 i 5 nad ranem ;D rteszta cisza... wiec co tyle spac bedzie? hehehe oby wynagrodzil to co teraz sie nie odzywa
gosia,... super glue i do pisania pracy marsz... mi tez zostala juz tylko czesc praktyczna... o ile czescia praktyczna mozna nazwac formy opodatkowania hehehe :P ustawu ustawy ustawy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

U mnie dzis pogoda piekna 🙂 ale jakos z lozka mi sie nie chce wychodzic 🙂 Zreszta dzis jest piatek wiec ostatni dzien pracy. Dzis z domku wiec nawet nie zdazylam sie ubrac 🙂 leze na kanapie w duzym pokoju i dwa laptopy wlaczone 🙂
Co do jakis bolow to mnie od wczoraj bola jakby kosci miednicy. Jak sie ruszam, np podnosze noge to zaboli a potem przechodzi.... nie wiem czy cos mi sie teraz rozszerza czy co.
Na 18:30 mam fitnes dla ciezarnych wiec moze cos mi pomoze rozciaganie, albo przynajmniej doradzi co to moze byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
katja26 napisał(a):
Dzień dobry dziewczyny. Mam nadzieję że Novam zażegnała smutki w nocy. Agami ja chyba w twojej sytuacji pomyślałabym o detektorze tętna płodu koszt ok 150 zł.

mi zostało 3 tyg do wizyty a 4 do porodu niecałe... wiec nie wiem czy to ma teraz sens na koncowce....bo kasy malo a to jednak 150 i przesylka... zanim to dostane to bedzie polowa przyszlego tygodnia....ale cenna uwaga... sierota m ogła o tym wczesniej pomyslec 😞(((
chloe... super ze mozesz... u nas jest jedna wanna i takie zapory porobione ze wlansie nawet paciorkowiec i juz to jest przeciwskazanie... no ale co szpital to inna piolityka
novaM jak sie ebdziesz wybierac to daj znaka to chociaz jakies ciacho zrobie ;D
pammat wiesz przez biodra to chyba kazda z nas przeszla ze bola... ale to mija... mnie jakos 2 tygodnie tak bolaly ze myslalam ze po porodzie chodzic nie ebde mogla bo sie rozsypie.... ale minelo...
Marzenka pozdrow Weronike 🙂 super ze mala przytyla... przekroczy magiczne 2 kg i do domku ;D kosmitka pojdzie....
Aaagaaa ty sie odezwij... bo nie wiemczy czy cie maz nie zadusil... ostroznie uwazajcie na dzidziusia ihihhi ;D

pozycz od kogos albo kup najtanszy stetoskop. spokojnie wysluchasz tetno dzidziusia!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
Hej

U mnie dzis pogoda piekna 🙂 ale jakos z lozka mi sie nie chce wychodzic 🙂 Zreszta dzis jest piatek wiec ostatni dzien pracy. Dzis z domku wiec nawet nie zdazylam sie ubrac 🙂 leze na kanapie w duzym pokoju i dwa laptopy wlaczone 🙂
Co do jakis bolow to mnie od wczoraj bola jakby kosci miednicy. Jak sie ruszam, np podnosze noge to zaboli a potem przechodzi.... nie wiem czy cos mi sie teraz rozszerza czy co.
Na 18:30 mam fitnes dla ciezarnych wiec moze cos mi pomoze rozciaganie, albo przynajmniej doradzi co to moze byc.

mnie tak boli od miesiaca, najbardziej kosc lonowa i lekarka powiedziala ze niestety nic na to nie poradzimy wiec sie mecze dalej:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Agami napisał(a):
katja26 napisał(a):
Dzień dobry dziewczyny. Mam nadzieję że Novam zażegnała smutki w nocy. Agami ja chyba w twojej sytuacji pomyślałabym o detektorze tętna płodu koszt ok 150 zł.

mi zostało 3 tyg do wizyty a 4 do porodu niecałe... wiec nie wiem czy to ma teraz sens na koncowce....bo kasy malo a to jednak 150 i przesylka... zanim to dostane to bedzie polowa przyszlego tygodnia....ale cenna uwaga... sierota m ogła o tym wczesniej pomyslec 😞(((
chloe... super ze mozesz... u nas jest jedna wanna i takie zapory porobione ze wlansie nawet paciorkowiec i juz to jest przeciwskazanie... no ale co szpital to inna piolityka
novaM jak sie ebdziesz wybierac to daj znaka to chociaz jakies ciacho zrobie ;D
pammat wiesz przez biodra to chyba kazda z nas przeszla ze bola... ale to mija... mnie jakos 2 tygodnie tak bolaly ze myslalam ze po porodzie chodzic nie ebde mogla bo sie rozsypie.... ale minelo...
Marzenka pozdrow Weronike 🙂 super ze mala przytyla... przekroczy magiczne 2 kg i do domku ;D kosmitka pojdzie....
Aaagaaa ty sie odezwij... bo nie wiemczy czy cie maz nie zadusil... ostroznie uwazajcie na dzidziusia ihihhi ;D

pozycz od kogos albo kup najtanszy stetoskop. spokojnie wysluchasz tetno dzidziusia!! 🙂

ja mam stetoskop.... taki od cisnieniomierza starego .... ale na nim nie jestem w stanie tetna wlansie znaleść... moze zle szukam ale maz tez nie slyszy... pytalam lekarza,... powinnam slyszec slabo ale powinnam bo lozysko grube jest na scianie przedniej.... no ale ja nie slysze... a stetostkop dziala bo swoje serducho spokojnie bardzo glosno i wyraznie na nim slysze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
chloe napisał(a):
Agami napisał(a):
katja26 napisał(a):
Dzień dobry dziewczyny. Mam nadzieję że Novam zażegnała smutki w nocy. Agami ja chyba w twojej sytuacji pomyślałabym o detektorze tętna płodu koszt ok 150 zł.

mi zostało 3 tyg do wizyty a 4 do porodu niecałe... wiec nie wiem czy to ma teraz sens na koncowce....bo kasy malo a to jednak 150 i przesylka... zanim to dostane to bedzie polowa przyszlego tygodnia....ale cenna uwaga... sierota m ogła o tym wczesniej pomyslec 😞(((
chloe... super ze mozesz... u nas jest jedna wanna i takie zapory porobione ze wlansie nawet paciorkowiec i juz to jest przeciwskazanie... no ale co szpital to inna piolityka
novaM jak sie ebdziesz wybierac to daj znaka to chociaz jakies ciacho zrobie ;D
pammat wiesz przez biodra to chyba kazda z nas przeszla ze bola... ale to mija... mnie jakos 2 tygodnie tak bolaly ze myslalam ze po porodzie chodzic nie ebde mogla bo sie rozsypie.... ale minelo...
Marzenka pozdrow Weronike 🙂 super ze mala przytyla... przekroczy magiczne 2 kg i do domku ;D kosmitka pojdzie....
Aaagaaa ty sie odezwij... bo nie wiemczy czy cie maz nie zadusil... ostroznie uwazajcie na dzidziusia ihihhi ;D

pozycz od kogos albo kup najtanszy stetoskop. spokojnie wysluchasz tetno dzidziusia!! 🙂

ja mam stetoskop.... taki od cisnieniomierza starego .... ale na nim nie jestem w stanie tetna wlansie znaleść... moze zle szukam ale maz tez nie slyszy... pytalam lekarza,... powinnam slyszec slabo ale powinnam bo lozysko grube jest na scianie przedniej.... no ale ja nie slysze... a stetostkop dziala bo swoje serducho spokojnie bardzo glosno i wyraznie na nim slysze...

sporbuje ci pomoc.
wiesz gdzie dzidzius ma plecy, po lewej czy po prawej stronie???
wybierasz strone gdzie sa plecy i gdzie najbardziej wystaja. jesli maly jest w polozeniu mednicowym to szukasz blizej zeber niz kosci lonowej.
kwestia wprawy, jak raz znajdziesz to juz potem bedzie latwiej 🙂 Powodzenia!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...