Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hehe nio ladnie , ale u mnei pewnie bedzie poidobnie, tylko, ze ja mam do zrobienia mnostwo rzeczy- 12 plansz 100/70 cm, praca dyplomowa napisana zawierajaca esej i opis techniczny, model 100/70 cm, perspektywa farbami 100/70....aaa i wiedza z 5 lat studiow hihihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kar_ola napisał:
a ja wlasnie zagłebiłam sie w ulotkę Maltanu:laugh:
zaleca sie hartowanie brodawek sutkowych na 2 miesiace przed porodem, jezeli kiedys były problemy z karmieniem 🙂 dobrze ze sobie kupiłam 🙂


nio masz racje Karolka 😉trzeba byloby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś architektura???
WOW

Karola, fajnie z tą pizzą macie, a jak się czujesz? Skurcze minęły?
I co oni mają na myśli poprzez hartowanie brodawek?

Moja nera daje mi w kość i chyba mi jakiś mały kamyczek się w dół przesuwa bo czuję takie schodzące kłucie, kurcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toja napisał:
Martuś architektura???
WOW

Karola, fajnie z tą pizzą macie, a jak się czujesz? Skurcze minęły?
I co oni mają na myśli poprzez hartowanie brodawek?

Moja nera daje mi w kość i chyba mi jakiś mały kamyczek się w dół przesuwa bo czuję takie schodzące kłucie, kurcze...


Tojus a jakas pozycja pomaga Ci? Moze sie poloz troszke?
A przez te hatrtowanie brodawek chyba maja na mysli uciskanie ich:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maltan jest to masc zalecana w okresie ciazy i laktacji. Moze jestem za bardzo przeczulona, ale ja mialam strszne problemy z karmieniem, a pózniej z piersiami, wiec staram sie zapobiec wszystkiemu 🙂 A, ze bede miała cc to mała bedzie karmiona przez pierwsze 24h sztucznym mlekiem, a nie wiedomo kiedy u mnie sie pojawi laktacja. Masc ma zahartowac brodawki przed popekanie przy złym przystawieniu małej, jak i podczas zatoju pokarmu. Podobno tez uodparnia przed zapaleniem piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kar_ola napisał:
Maltan jest to masc zalecana w okresie ciazy i laktacji. Moze jestem za bardzo przeczulona, ale ja mialam strszne problemy z karmieniem, a pózniej z piersiami, wiec staram sie zapobiec wszystkiemu 🙂 A, ze bede miała cc to mała bedzie karmiona przez pierwsze 24h sztucznym mlekiem, a nie wiedomo kiedy u mnie sie pojawi laktacja. Masc ma zahartowac brodawki przed popekanie przy złym przystawieniu małej, jak i podczas zatoju pokarmu. Podobno tez uodparnia przed zapaleniem piersi.


a to co innego...

ale mam zgagę... mlaskam rennie, ale nie czuję różnicy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toja napisał:
to super Karola, gratulacje 🙂

A co do hartowania sutków nie powinno się przy nich nic majstrować bo powodują skurcze macicy!


Tojus powaznie? Hmm kiedys czytalam na bodajze lipcowych mamusiach, ze hartuja je poprzez ucisk , nawet do tego stopnia, co mnei zdziwilo, ze pojawiala im sie jakas juz wydzielina:/ Jas tam sprobowalam a mi nic nie leci hihi ale o skurczach to wogole nie slyszalam ,a by masowanie ich mialo z tym jakis zwiazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kar_ola napisał:
Martuś ja nie uciskam, a juz leci 🙂Narazie z jednej lewej piersi, ale juz leci. Druga widze, ze pomału tez zaczyna produkowac cosik, ale malutko.


No wlasnie o tym pisaly- ze jak nie leci nic, to nalezy uciskac je czesto- masowac, aby pobudzic np przy kapaniu sie. Ten czas to wlasnie okres aby przygotowac je do przyszlego karmienia...aby byly twardsze, mniej wrazliwe-aby nie pekaly krwawiac podaczas karmienia. Ja tam nie wiem, ale to wyczyctalam. To wlasnie jest hatowanie.Ale o skurczach to nigdy nei slyszlalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...