Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
fajnie by było widzieć Anulę wcześniej - w sumie pod koniec września ciążę już będę miała donoszoną, ale chyba wolałabym się trochę przeterminować (nie wierzę że to piszę) żeby potem dłużej być w domu - im później urodzę, tym później skończy mi się macierzyński...

Potem jakoś bym dociągnęła do lipca (urlop w pracy) i potem przez sierpień żeby od września małą do żłobka zapisać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kar_ola napisał:
Dziewczyny a słyszałyscie o tym:
Jeżeli urlop macierzyński przebiega na przełomie dwóch roczników, czyli tak jak u Nas 2009/2010 przysługuje Nam dodatkowo 2tyg. dłuzej urlopu macierzynskiego. Czyli dokładnie 22 tygodnie...
?????????????????????


Oooo o tym nie słyszałam . Super by było 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny podreptałam do kiosku po GW i potwierdza sie to co zasłyszałam:
"Dłuższy urlop macierzyński będzie się należał również osobom, które w dniu kiedy zaczyna obowiązywać nowy wymiar urlopu macierzyńskiego są juz na macierzyńskim. Np. pani Iwona urodzi dziecko w listopadzie 2009, w którym ustawowo przysługuje 20 tygodni urlopu macierzyńskiego. Od 1 stycznia 2010 urlop się wydłuzy do 22 tygodni , więc Iwona, która będzie wtedy w trakcie urlopu macierzyńskiego przedłuży go sobie o 2 tygodnie. I nie będzie musiała pisać podania ani nikogo prosić - odbywa się to na mocy prawa"

ciekawostka: w 2014 r. urlop macierzynski na jedno dziecko wyniesie 26 tygodni - czyli ponad pół rok.
Gorzej ma się jednak sprawa odliczeń - ulg podatkowych na dziecko. Od 2009 r. ulga bedzie niższa niż dotąd 1112,04 i podzielna - za kazdy miesiac życia dziecka 1/12 ulgi, zatem jesli my urodzimy nasze dzieci w październiku będziemy mogły od podatku za 2009 r. odpisać ulgę w wysokosci 3/12 kwoty 112,04 - całe 278 peelenów. Masakra jakaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toja napisał:
Dziewczyny podreptałam do kiosku po GW i potwierdza sie to co zasłyszałam:
"Dłuższy urlop macierzyński będzie się należał również osobom, które w dniu kiedy zaczyna obowiązywać nowy wymiar urlopu macierzyńskiego są juz na macierzyńskim. Np. pani Iwona urodzi dziecko w listopadzie 2009, w którym ustawowo przysługuje 20 tygodni urlopu macierzyńskiego. Od 1 stycznia 2010 urlop się wydłuzy do 22 tygodni , więc Iwona, która będzie wtedy w trakcie urlopu macierzyńskiego przedłuży go sobie o 2 tygodnie. I nie będzie musiała pisać podania ani nikogo prosić - odbywa się to na mocy prawa"

ciekawostka: w 2014 r. urlop macierzynski na jedno dziecko wyniesie 26 tygodni - czyli ponad pół rok.
Gorzej ma się jednak sprawa odliczeń - ulg podatkowych na dziecko. Od 2009 r. ulga bedzie niższa niż dotąd 1112,04 i podzielna - za kazdy miesiac życia dziecka 1/12 ulgi, zatem jesli my urodzimy nasze dzieci w październiku będziemy mogły od podatku za 2009 r. odpisać ulgę w wysokosci 3/12 kwoty 112,04 - całe 278 peelenów. Masakra jakaś.


:laugh: SUPERANCKO:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze słyszałam o czymś takim że do tygodnia przed upływem macierzyńskiego można się starać o dodatkowe dwa tygodnie u swojego pracodawcy i że on musi się zgodzić...
tego nie jestem pewna, ale fajnie by było, co? 24 tygodnie z dzidzią w domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do pracy- to ja pracuje/pracowałam w sklepie od 10-18. Wychodziłam z domu o 9 i wracałam przed 19. Więc postanowiliśmy z mężem że narazie zostaje w domu. Jak będzie bardzo źle to wróce z cięzkim sercem do pracy. U mnie rodzice pracują , a teście nie wyrażaja chęci do opieki nad wnuczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...