Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejeczka 🙂
Na początek 😘 dla Kubusia na 5 miesięcy 🙂

Od rana jakoś czasu nie mogłam znaleźć żeby na spokojnie usiąść. Teraz młody śpi a my już po obiadku. Zaraz muszę z Olą lekcje zrobić i poćwiczyć, bo ma sprawdzian z angielskiego. M do 18 w pracy i trzeba wykorzystać czas póki fiful śpi.

Mimi odpoczywaj ile się da u mamy 🙂 .
Oj kochane szkoda że tak daleko od siebie mieszkamy, mogłybyśmy razem chodzić gdzieś na aerobik. A tak to sama jakoś nie mam ochoty ani wytrwałości 😞 . A lato sie zbliża 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Monia masz racje, jakby tak blisko było, to bysmy chodziły. Ja sama tez nie bardzo chce gdzies uczeszczać.Pozostaje tylko dom, a teraz 3 dni jak T siedzi w domu to jakoś czasu brakło, moze dopiero jutro znów zaczne sie naciagać 😉
Inka masz racje, człowiek zaraz inaczej funkcjonuje.
Moja glizdka dzis pierwszy raz dostała obiadek z mieskiem...."pychotka"zjadła 1/3 słoiczka i sie ni krzywiła, czyli smakowało, a jaka umorusana przy tym była...hahah takie jedzenie malusich dzieci jest słodkie. 😉 😉

Chrzciny załatwiłam. Zaproszenia bede miała takie:
http://www.allegro.pl/item922750564.html i jeszcze zamawiam aniołki w podziekowaniu dla gości, tez u tego uzytkownika.
Jakos czasu brak na robienie wszystkiego samemu.Sale juz zarezerwowałam, jeszcze tylko chrzestni musza dowiesc zaswiadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łucyjka ucina sobie kolejną drzemkę (oby ta już była dłuższa tylko 😉 ) więc mi udało się zjeść obiadek i chwilę odsapnąć, bo dzis ma jakiś dzień świra - ciągle marudzi i tylko na ręce chce.
Wogóle to tak ładnie jadła z łyżeczki a teraz to tak wymyśla przy jedzeniu, że szok. Kręci się wierci, podnosi (łokciamy odpycha się od leżaczka 🤪 ot taki ma sposób) że ciężko jej do buziuli trafic. zresztą poznaje coraz więcej smaków więc i troszkę wybrzydza przy jedzonku, czyt. pluje jak jej nie smakuje 🤪

od kilku dni zaczęła reagowac na butelkę, czyli jak jest głodna i marudzi wystarczy pokazać jej butelke z mleczkiem i przestaje marudzić a po jedzeniu śmieje się :laugh:
taki dziwaczek :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi korzystaj ile wlezie, w końcu ferie masz :laugh: 🤪

Karolka sliczne zaproszenia i te aniołki zresztą tez 🙂

Powiem Wam, że mi się też nieraz nie chce iśc na siłownie ale jak już pójdę to mogłabym tam siedzieć i siedzieć, tylko czasem już sił brak 😉
a najlepszą motywacją jest zbliżające się lato i ta przeraźliwaopona na moim brzuchu 😞 ☺️
a i powiem Wam, że jak dlamnie to taki sposób jest lepszy niz aerobik bo tu sama narzucam sobie długość i intensywność treningu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Jakoś ostatnio nie mam do niczego weny 😞
już mnie tak męczy ta zima strasznie...

Jutro idę do koleżanki na plotki... Zabieram się zaraz za tartę jabłkową. Anna zasypia w łóżeczku, trochę jęczy, bo ostatnio ciężko jej samej zasypiać, ale tak ją zostawiam i tylko przychodzę na chwilkę pogłaskać i ucałować 🙂

miłego wieczoru babki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki!

Kar_olka fajne te zaproszenia, a kiedy chrzciny macie? My planujemy na Wielkanoc i robimy w domu, bo i tak będzie szykowania na święta sporo, więc nie zrobi różnicy więcej naszykować 😉

A ja się dzis wyrwałam do fryzjera 🙂 Zrobiłam baleyage i ścięłam włoski baaardzo króciutko (jak na mnie 🙂 ), ale tak, żeby się dało w gumeczkę złapać. Od razu lepiej jak widzę, że M. się bardziej podobam 🙂 A Kubala z tej okazji został dziś sam z tatusiem na prawie 4 godziny 🤪 🤪 🤪 Jeszcze nigdy tyle nie zostawał bez mamusi. I co? I prawie cały ten czas przespał :laugh: :laugh: :laugh: Żeby mi tak chciał spać, jak mam ochotę odsapnąć... A jak wróciłam, to myślałam, że wyskoczy z leżaczka, tak zaczął machać rączkami i nóżkami ze szczęścia 🙂 A jak go wzięłam na ręce to tak słodko się wtulał w moją szyję i nastawiał buźkę do całowania. Chyba Wam nie mówiłam jak on się fajnie nastawia? Najczęściej rano, jak go biorę do łóżka, to odwraca się na bok w moją stronę, kładzie mi rączkę na policzku, otwiera buźkę i patrzy mi w oczy i czeka aż go będę całować :laugh: :laugh: :laugh: Syneczek mamuni 😉

Zmykam na ćwiczenia, bo synuś włąśnie usnął 🙂

Buziolki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola, piękne zaproszenia i aniołki 🙂
Toju dla Ciebie 😘 na lepszy nastrój 😉
Karola83, mój Szymon też ostatnio tak wydziwia przy jedzeniu, np. kaszki mi nie chce jesc wieczorami 🤢 Nie wiem dlaczego 🤔
Mój szkrab dzisiaj strasznie marudny był, to chyba dlatego, ze spał w ciągu dnia chyba tylko ze 2 godziny 🤢 Ale za to padł juz o 20ej:P
Ja tez juz zmykam na film, apotem lulu 🙂
Dobrej nocki mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chrzciny planowalismy na Wielkanoc, ale robimy jednak tydzień po czyli 11 kwietnia 🙂My robimy w lokalu, ze wzgledu na to, ze ja juz bede do pracy jezdziła,i czasu nie bede miała na przygotowania, a po drugie mamy lokal pod samym domem i promocyjne ceny, bo wszystkie rodzinne uroczystosci tam robimy 🙂Drogo mnie nie wyjdzie, a bede miała spokój.
Zaproszenia kupiłam, ale aniolków jednak nie.Jakoś troche przesadnie, w końcu to tylko chrzciny 😉 Przeciez beda zdjecia i wogóle to pamiatka bedzie, tak czy siak 🙂

Boje sie tylko o pogode, bo wciaz zapowiadają zime bardzo długo i juz mam upatrzony płaszczyk dla młodej:

http://www.allegro.pl/item917163619_chrzest_plaszczyk_aleksandra_r_80_carpe_diem.html śliczny co nie?? musze sie tylko spyknac z kuzynka czy nie uszyje mi podobnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toju 😘 dla Anulki na równe 4 m-ce 🤪

Inuś moja Łucja tez śpi jak zostaje z tatą, chyba ze strachu, że niedałby sobie rady jaki jej się włączył mega maruder
koniecznie zamieść fotkę

A dziś była nie do wytrzymania, no tak okropnie marudziła, że miałam dość ☺️
i odkryłam, że boi się suszarki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂
Dzień jakoś zleciał. Wszyscy już śpią tylko ja jak zwykle ostatnia sie kładę.

Karola,śliczne zaproszenia 🙂 . My w podziękowaniu daliśmy zdjęcie młodego. Babcią i prababci w ramce a reszcie tak ładnie obrobine.Płaszczyk cudny 🙂 .

Inka, fajne że sie do fryzjera wyrwałaś. No i taka zmiana długości 🙂 . Mnie kusi ściąć te moje , ale troche mi szkoda 😞 . U mnie podobnie jak ja siedze w domu to młody nie śpi, ale jak zostaje z tatulkiem śpi skubany. Ja się śmieję że pewnie z nudów z nim zasypia, bo M to go tylko położy , sam też się położy obok niego i tv ogląda 😠 🤢 .
No i młody jak sie pierwszy obudzi, to odwraca sie do mnie i mnie po twarzy "bije" łapakami żebym wstała chyba:P

Dobra lecę śpiunkać, bo nie wiadomo kiedy ten mój fifulek wstanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mała wczoraj zrobiłaa Nam mały maraton wieczorny 🙃 obudziła się o 22-giej i wariowała z tatulcem do północy 🤪 ja w najlepsze spałam, dałam jej tylko cyca przez sen i tym sposobem miałam cała noc wolną 😉 dopiero prze 8-ma pobudka 🙂
dzis mam moich dwóch rozrabiaków razem 🙂Bartusiowi zaczyna się kaszel oskrzelowy i straszny katar 😞 musze isc do pediatry, choc nie moge sie narazie dodzwonic do rejestracji 🥴 nie mam pojecia jak się z Nimi doczłapie bez wózka :pinch:

Miłego kochane bo muszę ogarnąc haos... :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
dziewczyny nie przepraszajcie! Ja sama przegapiłam 😉

Karola - a nie możesz Natki z kimś zostawić? szkoda ją brać do przychodni do chorych dzieci, jeszcze się zarazi 😞

Inka ciekawa jestem tej Twojej odmiany 🙂

Tak czytam i się dziwię, że całujecie swoje dzieci w usta...
U nas w rodzinie się tego nie robiło...
No i na szkole rodzenia dentystka też kategorycznie zabroniła bo przekazuje się dzieciom bakterie próchnicowe. Nie całuje się i nie daje się nic z cukrem, najlepiej do 2 roku życia.
No i od momentu kiedy dziecko zaczyna się ślinić po każdym karmieniu przydałoby się przecierać dziąsełka gazikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie. Najlepiej już od urodzenia to robić, ale my zaczęliśmy jakoś na początku stycznia. Ania bardzo to lubi 🙂
Jak pojawią się ząbki to też wystarczy gazik, ale dla wyrobienia nawyków warto kupić taką sylikonową szczoteczkę do zębów do gryzienia 😉

Madziu widziałam na Twoim blogu że dajesz swojej Darii już lizaki - masakra... Raz że z Twoich ust to jeszcze cukier. Powodzenia.
Mimo że nie ma jeszcze ząbków już stworzyłaś jej w buzi środowisko próchnicogenne... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla naszych 5 miesięcznych panienek.Pierwszy 😘 dla Natalci (i dla Batiego na zdrówko) , następny poleci dla Łucji.

Ja wyspana , młody przespał całą nocke pięknie 🙂 Siadłam sobie z kawusią, bo właśnie zasnął. Ale zaraz zmykam , bo się umówiłam z Oli przedszkolanką ,że ją dzisiaj odwiedzimy przed szkołą. Ola strasznie się z nią zżyła.

Tojusiu nasza kochana, ale jak tu nie całować takich skarbeńków 🙂 😉 . Wiem że piszesz to w dobrej wierze. Ja moje dzieciaczki całowałam.Ola pierwszy raz zaliczyła dentystę jak poszliśmy wyrwać mleczaki.Obie maja zdrowiutkie zęby, choć słodycze też jedzą.Ząbki myją regularnie. Pewnie,że to żaden argument. Ale też nie popadajmy w skrajności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni, nie wszystkie dzieci mają takie szczęście jak Twoje...

w przedszkolu większość trzylatków już przychodzi z próchnicą, dzieci ze zdrowymi zębami można policzyć na palcach JEDNEJ ręki w danej grupie...

My Anię całujemy - po policzkach, w czółko, w nosek, ale w usteczka nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki!

Zdjątko zamieszczę jak się trochę "ogarnę", bo dziś od rana w kitulcu biegam :P

Tojuś, bez przesady, ja Szkrabka całuję wokół usteczek lub tylko lekko muskam, przecież nie są to namiętne pocałunki 😉 Poza tym często też dotyka moich ust rączkami i też bierze je później do buzi... A ząbki tez czyscimy przed spaniem, po mleczku, taką właśnie silikonową szczoteczką, a Kubala zasypia bez smoka, dopiero nad ranem się dopomina 🙂

Karola83 😘 dla Łucji, następny pofrunie dla Natki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem , bo sama widzę po dzieciach znajomych. Normalnie czarno w buzi 😞 . Ale dla mnie to bardziej skutek jedzenia słodyczy i braku higieny.
I nie jest też tak ze ja tylko w usteczka całuje, zdarzy się sporadycznie. Też całą buziule lecę 🙂 . Ale i np zdarza się( i zdarzało przy dziewczynach) że łyżeczkę oblizuję jak coś daje do jedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toju ja Natalke zabierałam, bo ma tez katarek brzydki.
Mamy nowego Pediatre, normalnie z nieba spadł,) bo chciałam zmieniać przychodnię 😞
Na pierwszy odstrzał poszła Natalka. Okazało się ze podaje jej za duzo vit.d3, mam tylko dawać 1kropekę, a sama mam przyjmowac 3kr.Zostałam pochwalona, ze nadal karmie piersia i dostałam lizaka:laugh: :laugh: :laugh: ale czad co:laugh: :laugh: :laugh:
Natka dostała taki preparat do przemywania patyczkami w nosku, aby nawilzać sluzówkę 🙂 a tak wszytsko ok 🙂
Bati natomiast ma straszny katar ropny i kaszel ropny. Dostał antybiotyk trzydniowy, oraz kilka innych leków, których wczesnie nie stosowałam. 😉
Powiem, Wam, ze jestem w szoku, bo za każdym razem jak B był chory zawsze standardowo były te same leki, a tu całkiem inne podejscie.Na odchodne młoda dostała grzechotke, a B naklejki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...