Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
🙂))dobre 4 i pół roku na samym cycu fiu fiu:laugh: :laugh:

nio, to musimy jeszcze poczekac 🙂))pytałam sie gdyz bratowa mojego męża karmiac samym cycem wdrazała juz produkty bezmleczne w 3-mcu i tak swoja droga sie zastanawiam jakie mogłyby być ewentualne konsekwencje tak wczesnego wprowadzania innych posiłków, poniewaz i tak sie wprowadza pojedyncze składniki aby wyeleminowac produkty alergizujace???

edith ja wracam do pracy coś ok konca listopada i tez jak sobie pomysle to mnie sciska 😞 bo strasznie nie chce tam wracać 😞( i nawet teraz rozgladam sie za nowym zajeciem 🙂 podjade jeszcze na rozmowe do pani naczelnik w mojej byłej pracy...rozstalismy sie w przyjaznych stosunkach, wiec moze jeszcze znajdzie sie dla mnie jakies miejsce 🙂 i szczerze powiem ze na to licze bo kasa podwójna jak teraz mam, oraz rzetelny system wynagradzania premiowego..ale zobaczymy co uda mi sie wskórac 🙂wole być na zasiłku dla bezrobotnych niż miałabym zostac w tej firmie w której obecnie jestem zatrudiona..a c do Jasia to zostanie pod opieka babci 🙂az sie boje jakie pozniej bede miała rozpuszczone dziecko 🙂 ale lepsze takie wyjscie niz niania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki

My właśne po wizycie u ortopedy i niestety Kubus musi jeszcze nosić rozwórke aż do 30.10. Prawe bioderko już jest super eleganckie ale lewe nadal wymaga korekty. A że u nas mamy w genach cos z tym lewym biodrem to niestety zaczynamy go totalnie męczyć rozwórką.

Ania nie ma za co dziekować! Ja nadal czekam na reszte zdjęć! Mam tylko od Gosi.

Edith ja jestem jakiś wyjatek bo mój Kubuś popija soczek malinkowy z malin własnej roboty juz od jakiegoś miesiąca moze dłuzej. I jak tylko zasmakował w tym soczku tak juz na żadne inne herbatki patrzeć nie chce.

Beatko ja daje 4 łyżeczki soczku malinkowego (ale mam go zrobiony na taką galarete więc jest baaaardzo słodki) na 250 mln i to mi mały spija za cały dzień. Tylko UWAGA malinka bardzo szybko lubi zakisnać w butelce to unikać słońca. A Gerberki już też dostaje na razie samo jabuszko i też je wcina bez problemu i nawet ma po nim lepsze trawienie. Tyle ze ja sie tam nie bawie na razie łyzeczką. Ciach pół słoiczka do butelki i Kubek całe spija. I mama szczęśliwa i Kubus czysty!!!

A do pracy to wracam jako jedna z najszybszych bo macierzyński mam do 13 października czyli juz za miesiąć. Co prawda juz czasem jestem w pracy ale tylko aby z doskoku douczyć koleżanke. Nie wiem na dzień dzisiejszy czy bede mieć do czego wracać ale wracam. No i zaczynam studia - też w październiku i maż prawko C wiec same zmiany na paźdź sie szykują. Co z maleńkim to nie mam pojęcia jak to będzie. Na pewno nie dam go niani bo z takimi zarobkami jak mamy na nianie mnie nie stać. U nas sobie woła ok 1500 zł to prawie cała moja pensja więc odpada. DObrze ze na razie mąż pracuje zmianowo wiec opieki dla małego będe potrzebować co drugi tydzień. Chyba mame sprowadze, ale szkoda mi jej jak cholera, bo biedna też schorowana i jeszcze ją tu tak targać. ZObaczymy jak to bedzie 😉

Ja też chce tate z paczkami z USA! A bardziej Kubuś niz ja!!! Wynajmujesz go???

Ide chatke ogarnąć bo mam total syf i bałagan. MOze uda sie nam przed zimą mały remoncik pokoju zrobić, bo jak sie wprowadziliśmy do mieszkania po rodzicach tak kompletnie nic nie zmienilismy. Czas najwyzszy na zmiany o ile znów nie wyjdzie nam w piątek na przeglądzie że coś w aucie do remontu. Wpadne tu później o ile mały mi pozwoli i nie klikajcie tyle bo nie moge potem nadrobić zaległosci 🙂

Buziale i miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Reni
to Kubek juz ma bardzo zróżnicowaną dietkę 🙂 ale on przecież najstaszy zaraz po Jasiu i Małgosi i ty króciutko karmiłaś ,-dobrze pamietam???bo przy sztucnzym trzeba [podawać inne rzeczy.Zal mi go -ta rozwórka cholerna,ale będzie zdrwy i dzielny , 😘 buziak dla niego 😘 i kwiatuszek 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO ja karmiłam tylko 2 tyg wyłącznie piersia a kolejne 2 tyg dokarmiałam juz sztucznym z maczka kukurydzianą, stad wszystko szybciej Kubuś zaczyna dostawać 🙂 zresztą to mały głodomorek!!! A mamusia narzuca tylko granice rozsądku głodziku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dopiero teraz dopadlam netu...Wciaz mamy znajomych u nas i raczej spedzam czas z nimi.
Wczoraj pediatra zaszczepil Sofie. Nwet sie ladnie zachowala.Krzyczala przy ukluciu, ale potem zaraz sie uspokoila. Dzis ma troche goraczki,ale niewiele - jakies 37.3C.
Poza tym ma 59 cm i wazy 5 kg. Pediatra mowi,ze bardzo dobrze...choc mi wydawalo sie,ze powinna przytyc troche wiecej... No ale skoro pediatra zadowolony!

Ja wciaz karmie wylacznie piersia... Na razie sie udaje bez dokarmiania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinka
twoja Sofia to =moja Olivka,identycznie,chociaż twoja o prawie 3 tygodnie młodsza,ciesz się to duza i zdrowa dziewczynka ,a podwyzszona gorączka to norma tez to przerabiałam 🙂

zoltri
witamy spowrotem na wyspach 😘 co to sie działao w podrózy????zdawaj relacje ,jak Ethanek???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
bichito, moja miala 59 przy porodzie i 3760 😉 kiedy to bylo. teraz juz 6,5kg ma..kloc Mały... kwatek dla twojej Zosieńki za dzielność przy szczepieniu

co to za przygody Zoltri były?

moja Karolinka juz w pościeli 😉 zasneła w 5 minut, w ogóle jakaś marudnia dziś była..mam nadzieje ze jej nic nie łapie, bo zakopane juz na nas czeka:P tylko momy dylemat w czym ja tam wykąpiemy, bo do yarisa 3 drzwiowego raczej walizka, wozek i wanna nie wejdą 😉)) czekam na porady wiedźmy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mysle ,ze prawdziwi górale znajda sposób na wykapanie twojej córeczki ,jak macie kwatery to nie będzie problemu z jakąs wiekszą " balią",a jak hotel to wykapałabym w wannie normalnej-trzeba sobie radzic .
a mój mąż to powiedziałby:za noge i pod prysznic dupe umyć,hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was ponownie

ja padam na pysk!!!

w restauracji wszystko załatwione jeszcze tylko czekam na wycenę ciekawe ile ze mnie ściągnie ale to mój klient więc myslę że jakiś rabacik dorzuci 🙂

edith- moja już pije miesiąc czasu soczki z jabłek te z bobo vity je decerki wszystkie po 4 maiesiącu i zupki a jutro podam jej już z mięskiem kupiłam z gerbera z królikiem bo to jest najdelikatniejsze mięsko Olcia wcinała króliczki i nic jej nie było 🙂

ja do pracy mam wracać 17 listopada az mnie ściska jak o tym pomyślę a co zrobię z mała to nie wiem 😞 zastanawiam się jeszcze czy nie przejść na 1/2 etatu bo podobno jest przepis że na czas urlopu wychowawczego można obniżyć etat a potem wszystko po staremu jak upłynie ten okres i druga obcja to pogadac z szefami żebym mogła pracować z domu ale to muszę załatwiś już w październiku zobaczymy co to będzie 🥴

Beatko ja dawałam Bebilon 2 miesiące a teraz podaję Bebiko bo mała go bardziej lubi i kupki się unormowały więc nie będę przepłacać tym bardziej że teraz je inne rzeczy

lecę coś pooglądać i do spanka buziolki i całus dla Zosienki za szczepienie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór Laski 🙂
Zaczne od kfiatta dla Radzieńki 😘
Ja niestety mam jak zwykle hard core, bo znowu zaczełam jeździć do Dziekanowa na kolejny turnus rehab.Trwa 3 tyg 🤢
Dziś baba, która ćwiczy z Kamila powiedziała,że biceps ni działa i trzeba bedzie Ja operować 😞 😞 😞
A ja nadal wierzę.......
Nie będe truła jednak w tym temacie bo szkoda gadać i Was nudzić...
Co do innego żarełka niz cyc to ja na razie nie daje nic innego, a sztuczne mleko dostała tylko 3 razy i był to Bebilon.Bez specjalnego wow.Na razie wygodnie karmić cyckiem tylko gorzej na zajęciach fitness skakać z takimi cycorami 🤪 🤪
Słodkich snów Kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka

my nocka super dzisiaj nie było nic w nocy bo padliśmy oboje
mała juz od 2 tyg śpi mi od 20:00 do 5:40 potem butla i znów kimanko

zaraz lece na targ i na miasto po jakieś zakupy bo nie mam mięcha na obiadek a mam ochote na żeberka w sosiku:P

Zosiula wiara czuni cuda i nie słuchaj babska bo sama zauważyłaś postępy więc niech w nos się ugryzie.

Całuski na dobry dzień i kfffiat dla kamilki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!

u nas ok, wczoraj zostawilam małego z mezem i wybylam z domu pozalatwiac sprawy czyli ksiegowa, pralnia chemiczna, ksiegarnia itd..dzis znow to samo- banki, myjnia z autem i cos jeszcze...

maly kupki jakies robi ale jade dzis do hurtowni po bebilon comfort i po smoczki do butelek 3+ ,bo maly skonczy niebawem 3 miesiace. nie bede sie bawic w inne mleka, poza tym laktacja powrocila i jestem happy 🙂 wczoraj gnalam do domu,bo mi cycole rozsadzalo i balam sie,ze mnie zaleje. w nocy dzieki wkladkom bylo sucho... 🙂 to z dobrych wiadomosci 🙂

jutro mamy kontrolne usg bioderek, ostatnie bylo ok wiec mam nadzieje,ze i te bedzie.

dzis moj maz z moim bratem ida na mecz na mistrzostwa koszykowki na hali Olivia( ma wejscie vip ) fajnie maja...

Zosiu bedzie cudownie! przestan sluchac jakis bab, ktore nie sa lekarzami specjalistami! poza tym jak dobrze sama wiesz cwiczenia cuda dzialaja!

edithd ja zostaje w domu z Tymkiem..mam takie szczescie,ze nie musze pracowac...
Aniutko u babci jest najlepiej, ja nie chodzilam ani do przedszkola ani do zlobka, opiekowaly sie mna prabacia i babcia a mama mowila,ze nie bylam rozpieszczona.z checia chodzilam do babci( mialam 10 min spacerkiem ) i mama opowiadala,ze bralam swoje wiaderko z foremkami i mowilam,ze ide na słuzbe do babci 🙂 moj brat juz chodzil do przedszkola ale jak skonczyl 3 lata.
mysle,ze jak babcie maja pedagogiczne podejscie do wnukow to nie rozpieszcza za bardzo.

z kakao cisza, nie zaczynam nawet.

Radziu ty sie wykosztujesz! ja chyba jako ostatnia z chrzcinami, cos mi sie nie spieszy , poza tym nie robie impry tylko w domu maly obiad na 9 osob.

bede pozniej jak maz pojedzie na kosza a ja w domku zostane.

kwiatek dla.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki!!

my po szczepieniu 🙂Janek to bohater bo nawet nie zapłakał tylko sie skrzywił 🙂) pozatym wielki i zdrowy chłopczyk, wazy 6770 🙂

beatko USG napewno bedzie oki skoro poprzednie było, my nie robilismy zadnego bo Pani doktor powiedziała że nie ma takiej potrzeby...

u nas było 15 osób na chrzcinach, robilismy obiad, ciacha i przystawki , kosztowało nas to z napojami ok 1000 zł a żarcia tyle zostało że cały tydzień jeść bedziemy a cześć jest jeszcze pomrożona 🙂))wiec Radziu mam nadzieje że ten organizator da Ci duuży rabat 🙂)

Zosiu!!nie słuchaj babska!!my wierzymy że bedzie dobrze i nawet nie ma co mysleć o operacji!!
a co do kakao to pozazdrościc 🙂)

dzisiaj po 12 sie zorientowałam że wczoraj nie wzielam tabletki hehe i wziełam ją z ok 15 h opóźnieniem, to teraz napewno bym zaciążyła, ale sie tym nie stresuje bo u nas w łóżku zima 🙂 i tak sie zastanawiam czy wogóle je brac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć słoneczka,

Aniu super że Jasiu tak dzielnie zniósł szczepienie. I mimo ze wyglądał na kruszynke to juz kawał chłopa z niego!!! My dopiero mamy szczepienie po 29,09 i już jak na mamuśke przystało mam streska 😞

Beatko to masz wolny wieczorek 🙂 Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze ze nie musisz pracować. Co prawda nie jestem typem domownika ale z maleńkim najchetniej sama bym została tak długo jak tylko by potrzebował, ale cóż w październiku szara rzeczywistość mnie wzywa 🙂

Zosiu będzei dobrze zobaczysz. Nie bedzie na pewno potrzebna żadna operacja i nie słuchaj rad kobiety, która nie jest w tej dizedzinie specjalistką. Kfiatuszek dla Was od nas juz pedzi 😘

Radziu a mój mały od 20-4! POtem flacha i kimonko do 9! A co z ta Twoją foteczką, bo nadal czekamy!!!

My czekamy na siostre aż wróci z pracy a potem zmykam na dłuuuuugą aromatyczną relaksującą kąpiel! Mały ma od kilku dni a konkretnie od weekendu total marude. Babki ciotki rozpuściły na rękach /a my z mężem wogóle go nie nosimy ze względu na rozwórkę/ i teraz non stop ma włączonego marude 😞

Dziewczynki po CC boli Was kręgosłup??? Mnie od kilku dni strasznie! Nie moge wogóle spać na brzuchu bo jak sie mam w nocy obrócić to budzi mnie koszmarny ból.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki 🙂
Dzieki za ciepłe słowa i kwiatki 😘
A co do złobka i przedszkola- ja chodziłam i jaka fajna wyrosłam! 🤪 😉
Ja do zlobka póki co nie chce posyłać, chyba,że nie bedzie innej mozliwości ale do przedszkola na pewno. Chciałabym,żeby Kamila miała kontakt z rówieśnikami 🙂
A pracować niestety musze, bo z jednej pensji byłoby marnie 🤢
Ale w sumie lubię swoja prace wiec jest git 😉 🙂
Moja Kamila tez ma marudę właczona od 3 dni ale na wieczór ma frajde, bo kapie sie ze mna w wannie i jest mega happy.Razem sobie pływamy, a Michał z zewnatrz nadzoruje 🙂
Poza tym mam plan medialnego rozdmuchania porodów taki jak mój i rutyny lekarzy.Będzie ku temu okazja...Ale jak cos juz załatwie dam znać.
Radziu, nadal czekamy na fotki! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...